Як передає Укрінформ, про це він написав у своєму листі, опублікованому в газеті Le Figaro на початку його візиту до Франції.
«Ми розуміємо, яке потрясіння викликає українська криза у європейців. Китайне ініціював цю кризу, не є її стороною або учасником. Але ми завжди відігравали конструктивну роль у просуванні мирного врегулювання. Я неодноразово закликав до дотримання цілей і принципів Статуту Організації Об'єднаних Націй, до поваги суверенітету і територіальної цілісності всіх країн, до врахування законних інтересів безпеки різних сторін», - написав Сі.
«Чим довше триває криза, тим більше страждає Європа і світ. Ми сподіваємося, що мир і стабільність незабаром повернуться в Європу, і ми маємо намір працювати з Францією і всім міжнародним співтовариством, щоб знайти гарні шляхи розв'язання кризи», - йдеться в посланні лідера КНР.
Він також нагадав, що Китай просуває власну Глобальну ініціативу безпеки та Глобальну цивілізаційну ініціативу, які вносять китайську пропозицію щодо вдосконалення глобального управління та відповіді на виклики розвитку людства. Ці ініціативи, за його словами, користуються підтримкою понад 100 країн та міжнародних організацій.
«З моменту заснування нового Китаю понад 70 років тому він ніколи не розпочинав війни і не окупував жодного сантиметра чужої землі. Це єдина країна у світі, яка закріпила свою прихильність до мирного розвитку у своїй Конституції, і єдина велика ядерна держава, яка зобов'язалася не застосовувати ядерну зброю першою», - запевнив президент КНР.
У листі наголошується, що Китай дотримується п'яти принципів мирного співіснування: взаємна повага до суверенітету і територіальної цілісності, взаємний ненапад, взаємне невтручання у внутрішні справи, рівність і взаємна вигода, мирне співіснування.
Як повідомляв Укрінформ, голова КНР Сі Цзіньпін у неділю прибув до Франції з державним візитом; в аеропорту «Орлі» китайського лідера зустрічав прем'єр-міністр Габріель Атталь. У Парижі Сі зустрінеться з президентом Франції Еммануелем Макроном та головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн. Обговорюватимуться як економічні, так і геополітичні питання, зокрема щодо війни в Україні.
Фото: Сіньхуа