Нова планета перебуває в зоні населеності своєї зірки, яка до того ж має компаньйона. У планети він теж імовірно є.
Згідно з дослідженням, опублікованим у виданні Astrophysical Journal, астрономи виявили нову планету, яка має щонайменше пару рекордів. Хоча вчені ще багато чого не знають про цей не такий вже й далекий за космічними мірками світ, відомо, що планета перебуває в зоні населеності своєї зірки, а значить, там може бути вода і життя, пише Cosmos.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Ученим із NASA, які входять до команди дослідників космічного телескопа TESS, часто допомагають так звані цивільні вчені. Ці волонтери займаються аналізом величезної кількості даних, зібраних обсерваторією, яка шукає планети за межами Сонячної системи.
Саме ці волонтери першими виявили наявність потенційної нової планети, а подальше дослідження вчених із NASA підтвердило це відкриття.
Космічний телескоп TESS знаходить планети за допомогою транзитного методу, який полягає у виявленні провалів у світлі зірок, коли на їхньому тлі проноситься планета. Саме таким чином було виявлено планету, що отримала назву TOI 4633, розташовану на відстані 309 світлових років від нас. Вона обертається навколо однієї із зірок у подвійній зоряній системі. Відомо, що розмір цієї планети можна порівняти з розміром Нептуна, тобто цей світ майже в 4 рази більший за Землю. Невідомо точно, яким саме є цей світ, адже можливо це газовий гігант, а може бути кам'яниста планета.
Цікаво, що за допомогою транзитного методу в основному знаходять планети, які мають невеликий орбітальний період. Але астрономи з'ясували, що TOI 4633 здійснює повний оберт навколо своєї зірки за 272 дні. Тобто планета розташована набагато далі, ніж інші, виявлені в такий самий спосіб.
Інший рекорд полягає в тому, що зірка, навколо якої обертається TOI 4633, є найяскравішою серед відомих зірок із транзитними планетами, розташованими в зоні населеності зірки. Розташування планети в такій зоні передбачає наявність води в рідкому вигляді на її поверхні. А там, де є вода, значить можливе і життя.
Учені вважають, що у цієї планети може бути сусід — світ, який розташований ближче до зірки і здійснює повний оборот навколо неї всього за 34 дні. Нагадуємо, що орбітальний період Землі становить трохи більше ніж 365 днів.
За словами вчених, виявлення планет у багатозіркових системах має вирішальне значення для розуміння того, як створюються такі світи.
Як уже писав Фокус, Всесвітом керує невидима сила і астрофізики підтвердили її існування. Вчені підтвердили те, що модель Всесвіту, в якій переважає темна матерія, все ж правильна, хоча не всі з цим згодні.
Також Фокус писав про те, що NASA виділило фінансування для амбітного проекту, який передбачає, що за допомогою нового ядерного двигуна можна долетіти до Марса в 4 рази швидше, ніж зараз.