Речник Держприкордонслужби Андрій Демченко зазначив, що зараз ніяких змін в правилах перетину кордону немає, проте з часом вони можуть бути затверджені урядом.
Через набуття чинності 18 травня нового закону про мобілізацію в Україні, Кабмін готується внести зміни до правил перетину кордону. Серед іншого вони будуть стосуватися осіб з правом на відстрочку. Про це в ефірі телемарафону розповів речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.
За його словами, станом на зараз жодних змін в правилах перетину кордону немає, проте з часом вони можуть бути затверджені урядом.
"Зараз змін до правил немає. Звісно, що є новий закон про мобілізацію, є певні зміни в статтю щодо тих осіб, які матимуть відстрочку… Тому, можливо, варто очікувати, що будуть і зміни в правила перетину кордону, які має розглянути і затвердити уряд", – сказав Демченко.
Крім того, він зазначив, що прикордонники у випадку ухвалення змін забезпечать їхнє дотримання, "перевірку різних категорій осіб, які перетинатимуть кордон, відповідно до тих умов, які будуть прописані в правилах".
"Мова йде про підтверджувальні документи, це прикордонники роблять і зараз", – наголосив речник ДПСУ.
За словами Демченка, кожного дня прикордонники відмовляють у виїзді 120-150 особам. Переважно мова йде про особи без наявності всіх необхідних документів, які б надавали право на перетин кордону.
Варто нагадати, що на час воєнного стану в Україні обмежено виїзд для чоловіків віком від 18 до 60 років. Відповідно до правил перетину кордону, які затвердив уряд на період війни, виїхати можуть чоловіки, виключені з військового обліку за станом здоров’я, які не здійснювали тяжкого злочину. Крім того, військовозобов'язані можуть виїхати за кордон для навчання; якщо вони є держслужбовцями; за сімейними обставинами; за професією; для допомоги армії.
Раніше у Міноборони пояснили, яким чином буде працювати реєстр військовозобов'язаних "Оберіг" та хто буде вносити туди дані.
До того ж 11 березня Фокус писав, що в Україні до лав ЗСУ можуть мобілізувати частину пенсіонерів. Зокрема звільнені від служби чоловіки віком від 18 до 60 років повинні стати на військовий облік у ТЦК та СП.