MY.UAНовини
Війська Макрона та "заморозка" від Сі Цзіньпіня: чи можуть співіснувати два мирних плана для України
Війська Макрона та "заморозка" від Сі Цзіньпіня: чи можуть співіснувати два мирних плана для України

Війська Макрона та "заморозка" від Сі Цзіньпіня: чи можуть співіснувати два мирних плана для України

Еммануель Макрон та Сі Цзіньпін зустрічаються у Парижі 6 та 7 травня, аби поговорити, зокрема, й про Україну. Яких домовленостей можуть досягти, з’ясовував Фокус.

Сі Цзіньпін полетів до президента Володимира Путіна до Москви 20 березня 2024 року. За два тижні після цього, 6 квітня, до Пекіну прибув французький президент Еммануель Макрон, а ще за півтора — німецький канцлер Олаф Шольц. 2 травня лідери Франції та Німеччини зустрілись в Парижі, аби обговорити майбутній візит голови КНР до Європи. Очевидно, під час цих зустрічей говорили та говоритимуть про майбутню співпрацю між Китаєм та ЄС, а також війну в Україні. Попереду нове коло перемовин. Спочатку у Парижі, потім у Будапешті, згодом у Пекіні.

Президент Китаю Сі Цзіньпін і його дружина Пен Ліюань після прибуття з офіційним дводенним державним візитом в аеропорт Орлі, 5 травня 2024 р.
Фото: Getty Images

Іноземний контингент: історичний момент для Макрона

"Якщо росіяни прорвали б лінію фронту, якби був запит від України — чого сьогодні немає — ми б законно мали б поставити собі це питання. Тому я думаю, що виключати це апріорі означає не засвоїти уроки останніх двох років", – сказав в інтерв’ю The Economist, опублікованому 2 травня, президент Франції Емманюель Макрон.

Він знову заявив, що має стратегічну мету — не дати Росії перемогти у війні проти України, тому він досі не виключає можливості введення військ в Україну. І послався на досвід країни: Франція відправила свої війська на допомогу африканським країнам у Сахелі, коли їхні лідери попросили про це.

Вперше Макрон заявив про перспективу введення іноземних військ у лютому 2024 року.

"Загалом не треба буквально сприймати те, що зараз говорить Макрон. Він має на увазі, що Європа не повинна ігнорувати таку перспективу, — говорить Фокусу керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок. — Щодо Франції, то якщо буде запит України, парламент обговорюватиме такий варіант. Сьогодні у країн наших партнерів, країн-членів Альянсу, немає спільного бачення, такого, як у Макрона".

Еммануель Макрон заявив, що має стратегічну мету — не дати Росії перемогти у війні проти України
Фото: Flickr

Як відомо, ця ідея Макрона досі не знаходила підтримки ані у інших європейських лідерів — деякі, приміром, Шольц публічно заперечив таку можливість щодо Німеччини, ані у керівництва НАТО. У Москві вже заявили, що вважатимуть такі дії — конфліктом з Альянсом, та відповідатимуть.

Але Макрон, очевидно, наполягає. Навіть незважаючи на те, що деякі політики за цей час встигли передумати. "Наприклад, Польща, — зауважує експерт. — Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський раніше говорив, що такий варіант (введення іноземних військ, — ред.) можливий. Але зараз не бачить перспектив. Можливо, на нього тиснуть американці. На Макрона такий тиск неможливий, тож він і підтримує дискусію про збільшення такого вікна можливостей суверенності та автономізації Європи. І ця ідея не тільки макронівська, а французька, хоча в історичному вимірі не було вдалих спроб Франції очолити Європу у формальному та переносному значенні цього слова, і сприяти процесу суверенності всього континенту. Але Макрон відчув, що зараз є шанс. Розуміючи послаблення євроатлантичної співпраці, намагається такий проєкт реалізувати".

І для України цей варіант є вигідним, адже поступово формується коаліція країн, які можуть, як і США, паралельно та автономно, бути підтримкою України.

"Приміром, Великобританія, яка поки що стримано коментує, але очевидно підтримує дії французів щодо формування нового оборонного союзу, який може, справді, допомогти Україні поза межами НАТО, — додає Валерій Клочок. — Невипадково нещодавно заступник начальника української розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький сказав, що варто звернути увагу на те, як працює стаття 5 статуту НАТО — вона недієва і навряд чи може бути застосована на практиці дуже швидко, а загрози від РФ дуже очевидні. Тому Макрон, відчуваючи історичний момент, хоча у нього поки не так багато союзників, готовий говорити голосно. Як і голова МЗС Великобританії Девід Кемерон, який зазначив, що Лондон не заперечує, якщо Україна битиме британською зброєю по території РФ. Британія демонструє підтримку Франції".

І ці розмови відбуваються напередодні візиту Сі Цзіньпіна до Європи.

Париж та Піренеї для Сі

У планах голови КНР Сі Цзіньпіна відвідати не тільки Францію, але й Сербію та Угорщину, зустрічі з очільниками країн. Про важливість візиту говорить той факт, що це буде перша поїздка лідера Китаю до Європи за останні п’ять років.

Президент Франції Еммануель Макрон прагнутиме поглибити свої особисті зв’язки із лідером Китаю Сі Цзіньпіном під час дводенного візиту Сі до Франції, оскільки планує звернутися до китайського лідера із закликом до президента РФ Володимира Путіна припинити війну Росії в Україні. У свою чергу Сі має на меті вбити клин між США та Європою. Про це з посиланням на людей, знайомих з планами Макрона, пише Bloomberg.

Якщо зважати на інтереси Китаю, то Пекін однозначно буде намагатися розвивати концепцію стратегічної автономії Європи, аби з часом відбулася перебудова архітектури безпеки. Йдеться про меншу координацію з США, як основної країни в Північноатлантичному Альянсі.

Важно Пока Америка в ступоре. Как Лавров настраивает Китай и Глобальный юг против Украины и Запада

"Китай давно прагне розірвати євроатлантичну співпрацю. Раніше, на початку 2000-х, йшлося про європейську співпрацю з РФ та Китаю, але зараз можна і без неї. Заяви Макрона про можливу відправку військового контингенту — це якраз сигнал про те, що це буде без РФ", — припускає Валерій Клочок. Він говорить, що Франція та Великобританія, нехай і не так швидко, нехай й поки за допомогою кулуарних домовленостей, намагаються сформувати підтримку України в самій Європі. "Аби Китаю було видно, що у Європі формується певна сила, без США. І Китай може приєднатися до такої спільноти, вона буде незалежною від євроатлантичних зв’язків. І Макрон планує шукати такі точки дотику з Сі".

Про це ж говорить і експерт з міжнародних питань, український дипломат Ігор Долгов. Він запевняє, найбільші точки дотику Європи та Пекіну — економічна співпраця. Торговельний обмін, великий ринок, високі технології, логістика — це сфера інтересів Китаю на європейському просторі. Але в ЄС неодноразово наголошували, що не зможуть розвивати "нормальні відносини" з Китаєм, якщо Пекін не використає свій вплив і не переконає Росію вивести війська з України. Про це, зокрема, говорив й високий представник ЄС Жозеп Боррель.

Bloomberg говорить, що Макрон застосує "наступ чарівності", який включатиме прийом Сі на вечерю в Єлисейському палаці в Парижі, де, за словами джерел, у меню може бути французький коньяк — алкоголь, який підлягає антидемпінговому розслідуванню у Китає. "Потім Макрон запросить свого китайського колегу в куточок Піренейських гір, де президент Франції відвідував свою бабусю у дитинстві", — зазначають журналісти.

Еммануель Макрон вітає Сі Цзіньпіна після зустрічі в Єлисейському президентському палаці 26 березня 2019 р.
Фото: Getty Images

"Макрон ще в 2023 році відвідував Пекін і привіз звідти ідею автономізації Європи, — додає керівник Центру громадської аналітики "Вежа". — Сьогодні для Сі це продовження цієї історії. Але історично умови такі, що вони можуть реалізувати спільні інтереси на практиці, тиск на РФ для зменшення інтенсивності війни, скасування європейських санкцій проти Китаю, що може лобіювати Макрон".

Тим часом у Білому Домі говорять, що США поки не бачать готовності Китаю підтримати формулу миру, яку запропонувала Україна, та працювати над справедливим завершенням російсько-української війни. Про це йдеться у заяві координатора зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джона Кірбі.

Українська складова

Україна — одна з кількох тем для розмови у Парижі, хоча не єдина. Але після цього візиту буде, ймовірно, зрозуміло, яку роль Китай посяде в контексті Саміту миру, що відбуватиметься в Бюргенштоці у Швейцарії 15-16 червня.

При цьому експерти попереджають: результатів перемовин варто чекати після поїздки Сі не тільки у Європу, а й Путіна до Китаю — той хоче бути у Пекіні 15-16 травня, після своєї інавгурації на посаді.

Не виключено, що Сі підійде до Саміту миру з пропозицією про припинення війни та замороження конфлікту.

Важно Месть России за Африку: почему Макрон хочет ввести войска в Украину и как далеко зайдет

У лютому 2024 року Китай представив "мирний план" щодо війни в Україні — "Позицію Китаю щодо політичного врегулювання української кризи". КНР закликає поважати суверенітет всіх країн, відмовитися від "менталітету холодної війни", припинення воєнних дій та відновлення "мирних перемовин". Також там виступили за припинення "односторонніх санкцій". Цей документ був сприйнятий зі скептицизмом як в Україні, так і на Заході. Він мав 12 пунктів, але не пропонував жодних нових ініціатив щодо мирного врегулювання.

"Обговорюватимуть позицію РФ на цьому саміті в Швейцарії. І Китай говоритиме вустами РФ. На що вона погодиться — інше питання. Очевидно, що у результаті перемовин у ЄС позиція має змінюватися. Не дарма ж Сі їде у Париж, а до того міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне літав у Китай, а його китайский колега Ваном Ї до Парижу. Все рухається в хронології", — додає Клочок.

Чи можна навіть теоретично припустити, що можуть домовитися просувати і китайський план, коли встановлюється тимчасове перемир’я на лінії фронту, і французький — іноземні війська заходять на певні кордони України для охорони, скажімо, як йшлося раніше, в Одесу? Експерти відповідають: не все так просто, адже має бути мікс, зараз ніхто не знає, який, оскільки існує багато мирних планів, і Володимира Зеленського — один з них.

Сі Цзіньпін має на меті вбити клин між США та Європою
Фото: Getty Images

Ймовірно, у процес можуть вступити й інші перемовники, крім Франції та Китаю. Останнім часом знову згадують так званий стамбульський договір. Бо це і є позиція РФ. У Швейцарії всі ідеї зберуться в одному місті.

Китайський план частково Україні й вигідний, говорять експерти. У першому пункті зазначена вимога: повага до суверенітету всіх країн. "Китайці говорять, ми за суверенну територію всіх країн, відповідно до статуту ООН. Китай ніколи не віддасть Тайвань. Хоча кулуарно говорять, що Китай нібито наполягає на переговорах з урахуванням реалій на землі. Але це ніде не прописано. За результатами саміту, скоріше за все, ніяких договорів з РФ підписано не буде, тільки з групою створеної коаліції. Так вже було з зерновою угодою. Але всі розуміють, що на даному етапі було б добре напрацювати позиції хоча б про припинення інтенсивної фази війни. Заяви України мені особисто засвідчують готовність до певних дій", — зауважує експерт.

При цьому досвід підказує, що з РФ домовлятися неможливо — ця країна може не виконувати домовленості. Питання у тому, які умови буде створено для дотримання. Якщо Китай, а він може натиснути економічно, буде зацікавлений європейськими пропозиціями, він піде на певні торгово-економічні обмеження РФ. Інше питання — які умови виникнуть для України.

Важно Игра Путина: как Кремль пытается сорвать мирный саммит Зеленского
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Німеччина назвала головну умову для швидкої передачі Україні комплексів Patriot
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T18:48:49Z
Рада "убивает" евроинтеграцию, реакция ЕС, задержание "хозяина Молдовы": новости дня
Европейская правда
2025-07-22T18:31:52Z
Трамп захотів розслідування проти Обами
Европейская правда
2025-07-22T18:31:22Z
Українці вийшли на протести через обмеження повноважень НАБУ та САП
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T18:15:47Z
У Держдепі підтвердили вихід США з ЮНЕСКО
FaceNews
2025-07-22T18:10:03Z
Суд у Німеччині відхилив скаргу "АдН" на її "екстремістську" класифікацію
Европейская правда
2025-07-22T18:07:20Z
Обмеження незалежності НАБУ й САП та атака на Суми. Головне за 22 липня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T18:03:29Z
Глава МЗС Ізраїлю прибув до Києва
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T17:57:49Z
Дикі тварини масово з’являються у містах та біля осель: зоолог пояснив ризики
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:27:06Z
Масована атака безпілотниками по Сумах: одна жінка загинула, троє отримали поранення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:48:07Z
У Києві та низці областей оголошена повітряна тривога через ракетну небезпеку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:09:16Z
Запоріжжя атакує сарана, розміром із сірникову коробку: еколог пояснив, чи варто панікувати
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:42:41Z
Як може змінитися простір після демонтажу МАФів: приклад Печерська
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:42:24Z
У середмісті Житомира посеред вулиці утворилося провалля
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T11:36:19Z
Як із фільму жахів. Запорізька область потерпає від нашестя сарани
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:21:18Z
Окупанти в Криму бояться ударів Сил оборони – партизани
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:15:45Z
Рух ділянкою Берестейського проспекту 23 липня буде частково обмежено
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T09:33:28Z
У трьох областях України зафіксовано спалахи гострих кишкових інфекцій
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:45:05Z
Яка їжа влітку особливо небезпечна? Фахівець дав роз'яснення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T08:06:37Z
Знахідка для тих, хто дотримується здорового харчування: який фрукт містить найбільше білка
Gazeta UA
2025-07-21T15:09:18Z
Чому не можна заливати чай окропом: секрет ідеального заварювання
GlavRed
2025-07-21T14:27:44Z
В Україні облік медканабісу інтегрували з електронною системою охорони здоровʼя
УкраинФорм
2025-07-21T12:45:06Z
"Хрестики" тут не допоможуть. Як швидко прибрати свербіж після укусу комара
Telegraf
2025-07-21T12:42:47Z
Чому кури несуть дрібні яйця: 4 причини та їх вирішення
GlavRed
2025-07-21T12:27:20Z
Вчені виявили зміни в очах після вакцинації від COVID-19
360ua.news
2025-07-21T12:03:48Z
У Польщі зафіксовано спалах холери
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T11:48:08Z
13 років без Богдана Ступки. Син легендарного актора показав архівні фото
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:12:58Z
«Зараз російської музики не має бути…» Інтерв’ю з Ігорем Чернявським, чию скрипку слухав Конгрес США
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:03:54Z
Український гурт «Антитіла» заспівав українською мовою хіт «Смотри в меня» і представив кліп, яким просто довів до мурах, адже там показані реалії війни.
FM-TV
2025-07-22T10:49:26Z
Львів оголосив тендер на відбудову музею Шухевича
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T16:48:59Z
Ідеальні для перегляду після роботи: 3 українські серіали, які можна подивитися за тиждень
24tv
2025-07-21T15:30:03Z
Microsoft створить цифрову копію собору Паризької Богоматері
УкраинФорм
2025-07-21T15:27:08Z
Дитяче Євробачення-2025: хто боротиметься за шанс представити Україну на конкурсі
24tv
2025-07-21T15:00:17Z
На 43-му році пішла з життя актриса театру Франка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T14:33:53Z
Легенда не одного покоління: не стало зірки "Місія нездійсненна" і Бродвею
GlavRed
2025-07-21T14:27:31Z
У Греції вдруге за два тижні обмежили відвідування Акрополю через спеку
Европейская правда
2025-07-22T16:25:53Z
А ти знав, чому пляшка вина саме 0,75 л?
Корреспондент
2025-07-22T13:48:31Z
Українці в лідерах. Іноземці скуповують житло в одній із туристичних країн
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:06:58Z
Які країни світу заробляють на туризмі найбільше: інфографіка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T17:36:48Z
Суперголоволомка: знайдіть 5 відмінностей на картинці з дівчиною з парасолькою за 45 с
GlavRed
2025-07-21T15:27:57Z
Немає оливок вдома? Альтернативи для салатів, піци, закусок чи коктейлів
Telegraf
2025-07-21T15:21:42Z
Куди поїхати на відпочинок влітку: 5 найкращих туристичних напрямків в Україні
24tv
2025-07-21T15:03:07Z
Смузі для схуднення: зберігайте простий рецепт вечері для стрункої фігури
Gazeta UA
2025-07-21T14:57:56Z
Яким людям вдається найшвидше знайти кохання
24tv
2025-07-21T14:45:32Z
Терорист Гіркін визнав УПЦ МП «оплотом русского міра» в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T17:51:36Z
Естонія платитиме гроші призовникам за хорошу фізичну форму
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T17:36:20Z
Найважливіші професійні навички у 2025 році: інфографіка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:24:54Z
Міноборони готує зміни, які спростять фінансування підприємств оборонного сектору
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:06:10Z
У Луцьку учасника бойових дій з маленьким собакою працівниця автовокзалу не допустила до поїздки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:03:17Z
Олена Шуляк розповіла, як зміниться житлова політика в Україні
VGorode
2025-07-22T12:18:57Z
Спека на межі можливостей людини: в Ірані температура перевищила 50 градусів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T11:27:37Z
Шмигаль розповів, звідки планує брати кошти на оборону України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:00:28Z
Сестра принців Гаррі та Вільяма знайдена мертвою у Британії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T08:48:26Z
Нацбанк відкликав ліцензії трьох фінустанов
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T18:03:55Z
Усі українці, які здають в оренду нерухомість, повинні сплачувати податки – Южаніна
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T17:09:38Z
Доходи РФ від нафти й газу в липні впадуть більш ніж на третину – Reuters
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T17:06:35Z
Уперше за рік нових ФОПів зареєстровано більше, ніж закрито
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T16:27:22Z
РФ уночі завдала масованого удару по газових об'єктах України
FaceNews
2025-07-22T16:06:43Z
«Укртрансгаз» уперше застосував нову технологію для створення 3D-моделей газосховищ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:51:45Z
90% ударів по енергетиці України РФ цьогоріч завдала дронами – Клименко
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:51:00Z
«Укрзалізниця» отримає сотню нових пасажирських вагонів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:36:17Z
Канада відкриває свій ринок для новозеландських молокопродуктів
AgroPortal
2025-07-22T15:00:23Z
Серія А та НХЛ підписали угоду про співпрацю
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:57:00Z
Пішов з життя легендарний ексгравець «Ліверпуля»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:54:25Z
Кваліфікації Євро-2027 з футболу: визначилося місце проведення гри Литва – Україна
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:33:47Z
Матчі «Олександрії» з «Партизаном» у Лізі Конференцій пройдуть без гостьових глядачів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:15:21Z
Юний шотландський хокеїст загинув внаслідок нещасного випадку в готелі на Ібіці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:57:54Z
Визначилися суперники збірної України з баскетболу 3х3 на етапі Жіночої серії у Сумгаїті
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:42:43Z
Тхеквондист Гарбар здобув бронзу Універсіади
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:03:35Z
«Хамрун» – «Динамо»: де дивитися гру кваліфікації Ліги чемпіонів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T09:57:11Z
Олімпійський чемпіон з РФ, який погорів на допінгу, поскаржився на англосаксів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T05:42:50Z
Суд відправив під варту керівника «Лісів України»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T16:33:55Z
Правоохоронці викрили підпільне виробництво сигарет у дитячому таборі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:21:45Z
На Глибочицькій через негоду завалився будівельний кран
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:06:46Z
Агенти РФ готували теракти в чотирьох областях: серед підозрюваних школярка з Полтавщини
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:00:34Z
У мережі з'явилося відео моторошного ДТП на проспекті Соборності
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:39:36Z
Мігрант на надувному колі намагався дістатися з Африки до Іспанії: плавця дивом врятували
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:18:37Z
У Києві затримано двох чоловіків, що підозрюються у підпалах авто на замовлення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:33:42Z
Викрав автомобіль військового: на Волині затримали рецидивіста-росіянина
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:27:50Z
У Москві згоріло авто директора підприємства, яке виробляє дрони – медіа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:36:06Z
Перевірка фактів від DW: Як розпізнати новини, створені ШІ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T18:30:18Z
Lidl створює систему обрахунку та контролю викидів на базі ШІ
AgroPortal
2025-07-22T16:00:31Z
Погодні умови змістили терміни льоту кукурудзяного стеблового метелика
AgroPortal
2025-07-22T14:30:18Z
Морські мешканці потерпають від аномальної спеки Середземномор'я: вчені б'ють на сполох
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T07:15:05Z
YouTube-канали Китаю, Росії та інших країн видалено: названо причину
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:00:22Z
Прогноз магнітних бур на 22-24 липня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T04:15:34Z
Мережа російських Telegram-ботів залишає коментарі за допомогою штучного інтелекту
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T20:21:20Z
Як закрити ФОП через Дію: покрокова інструкція
Хвиля
2025-07-21T15:21:47Z
Як зрозуміти, що смартфон скоро зламається: неочевидні ознаки, які не можна ігнорувати
InternetUA
2025-07-21T15:21:18Z
У McDonald's новий конкурент? Маск відкрив кафе Tesla
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T09:54:25Z
Українці все частіше купують гібриди та електрокари: рейтинг лідерів ринку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T07:51:56Z
Двигун не глушити: порада патрульного, яка допоможе уникнути зайвих питань
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:24:50Z
Японські авто, яких краще уникати: моделі, що можуть розчарувати у 2025 році
Фокус
2025-07-21T15:21:16Z
Форд попереджає: термін дії найвигідніших пропозицій на електрокари в США скоро закінчиться
Топ Жир
2025-07-21T14:33:31Z
Ексклюзив для церемонії "Оскара": на продаж виставили найдорожчий Volkswagen Beetle
Фокус
2025-07-21T14:06:48Z
GMC має нові плани на майбутнє, і вони не такі, як ви думали
Топ Жир
2025-07-21T14:03:52Z
FX Super One — мінівен майбутнього від Faraday Future з ШІ, масажем та екраном на радіаторі
ITC
2025-07-21T13:37:59Z
Гроза вулиць: електросамокат Bo The Turbo за $30 000 розганяється до 160 км/год
ITC
2025-07-21T13:37:01Z