MY.UAНовини
Війська Макрона та "заморозка" від Сі Цзіньпіня: чи можуть співіснувати два мирних плана для України
Війська Макрона та "заморозка" від Сі Цзіньпіня: чи можуть співіснувати два мирних плана для України

Війська Макрона та "заморозка" від Сі Цзіньпіня: чи можуть співіснувати два мирних плана для України

Еммануель Макрон та Сі Цзіньпін зустрічаються у Парижі 6 та 7 травня, аби поговорити, зокрема, й про Україну. Яких домовленостей можуть досягти, з’ясовував Фокус.

Сі Цзіньпін полетів до президента Володимира Путіна до Москви 20 березня 2024 року. За два тижні після цього, 6 квітня, до Пекіну прибув французький президент Еммануель Макрон, а ще за півтора — німецький канцлер Олаф Шольц. 2 травня лідери Франції та Німеччини зустрілись в Парижі, аби обговорити майбутній візит голови КНР до Європи. Очевидно, під час цих зустрічей говорили та говоритимуть про майбутню співпрацю між Китаєм та ЄС, а також війну в Україні. Попереду нове коло перемовин. Спочатку у Парижі, потім у Будапешті, згодом у Пекіні.

Президент Китаю Сі Цзіньпін і його дружина Пен Ліюань після прибуття з офіційним дводенним державним візитом в аеропорт Орлі, 5 травня 2024 р.
Фото: Getty Images

Іноземний контингент: історичний момент для Макрона

"Якщо росіяни прорвали б лінію фронту, якби був запит від України — чого сьогодні немає — ми б законно мали б поставити собі це питання. Тому я думаю, що виключати це апріорі означає не засвоїти уроки останніх двох років", – сказав в інтерв’ю The Economist, опублікованому 2 травня, президент Франції Емманюель Макрон.

Він знову заявив, що має стратегічну мету — не дати Росії перемогти у війні проти України, тому він досі не виключає можливості введення військ в Україну. І послався на досвід країни: Франція відправила свої війська на допомогу африканським країнам у Сахелі, коли їхні лідери попросили про це.

Вперше Макрон заявив про перспективу введення іноземних військ у лютому 2024 року.

"Загалом не треба буквально сприймати те, що зараз говорить Макрон. Він має на увазі, що Європа не повинна ігнорувати таку перспективу, — говорить Фокусу керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок. — Щодо Франції, то якщо буде запит України, парламент обговорюватиме такий варіант. Сьогодні у країн наших партнерів, країн-членів Альянсу, немає спільного бачення, такого, як у Макрона".

Еммануель Макрон заявив, що має стратегічну мету — не дати Росії перемогти у війні проти України
Фото: Flickr

Як відомо, ця ідея Макрона досі не знаходила підтримки ані у інших європейських лідерів — деякі, приміром, Шольц публічно заперечив таку можливість щодо Німеччини, ані у керівництва НАТО. У Москві вже заявили, що вважатимуть такі дії — конфліктом з Альянсом, та відповідатимуть.

Але Макрон, очевидно, наполягає. Навіть незважаючи на те, що деякі політики за цей час встигли передумати. "Наприклад, Польща, — зауважує експерт. — Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський раніше говорив, що такий варіант (введення іноземних військ, — ред.) можливий. Але зараз не бачить перспектив. Можливо, на нього тиснуть американці. На Макрона такий тиск неможливий, тож він і підтримує дискусію про збільшення такого вікна можливостей суверенності та автономізації Європи. І ця ідея не тільки макронівська, а французька, хоча в історичному вимірі не було вдалих спроб Франції очолити Європу у формальному та переносному значенні цього слова, і сприяти процесу суверенності всього континенту. Але Макрон відчув, що зараз є шанс. Розуміючи послаблення євроатлантичної співпраці, намагається такий проєкт реалізувати".

І для України цей варіант є вигідним, адже поступово формується коаліція країн, які можуть, як і США, паралельно та автономно, бути підтримкою України.

"Приміром, Великобританія, яка поки що стримано коментує, але очевидно підтримує дії французів щодо формування нового оборонного союзу, який може, справді, допомогти Україні поза межами НАТО, — додає Валерій Клочок. — Невипадково нещодавно заступник начальника української розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький сказав, що варто звернути увагу на те, як працює стаття 5 статуту НАТО — вона недієва і навряд чи може бути застосована на практиці дуже швидко, а загрози від РФ дуже очевидні. Тому Макрон, відчуваючи історичний момент, хоча у нього поки не так багато союзників, готовий говорити голосно. Як і голова МЗС Великобританії Девід Кемерон, який зазначив, що Лондон не заперечує, якщо Україна битиме британською зброєю по території РФ. Британія демонструє підтримку Франції".

І ці розмови відбуваються напередодні візиту Сі Цзіньпіна до Європи.

Париж та Піренеї для Сі

У планах голови КНР Сі Цзіньпіна відвідати не тільки Францію, але й Сербію та Угорщину, зустрічі з очільниками країн. Про важливість візиту говорить той факт, що це буде перша поїздка лідера Китаю до Європи за останні п’ять років.

Президент Франції Еммануель Макрон прагнутиме поглибити свої особисті зв’язки із лідером Китаю Сі Цзіньпіном під час дводенного візиту Сі до Франції, оскільки планує звернутися до китайського лідера із закликом до президента РФ Володимира Путіна припинити війну Росії в Україні. У свою чергу Сі має на меті вбити клин між США та Європою. Про це з посиланням на людей, знайомих з планами Макрона, пише Bloomberg.

Якщо зважати на інтереси Китаю, то Пекін однозначно буде намагатися розвивати концепцію стратегічної автономії Європи, аби з часом відбулася перебудова архітектури безпеки. Йдеться про меншу координацію з США, як основної країни в Північноатлантичному Альянсі.

Важно Пока Америка в ступоре. Как Лавров настраивает Китай и Глобальный юг против Украины и Запада

"Китай давно прагне розірвати євроатлантичну співпрацю. Раніше, на початку 2000-х, йшлося про європейську співпрацю з РФ та Китаю, але зараз можна і без неї. Заяви Макрона про можливу відправку військового контингенту — це якраз сигнал про те, що це буде без РФ", — припускає Валерій Клочок. Він говорить, що Франція та Великобританія, нехай і не так швидко, нехай й поки за допомогою кулуарних домовленостей, намагаються сформувати підтримку України в самій Європі. "Аби Китаю було видно, що у Європі формується певна сила, без США. І Китай може приєднатися до такої спільноти, вона буде незалежною від євроатлантичних зв’язків. І Макрон планує шукати такі точки дотику з Сі".

Про це ж говорить і експерт з міжнародних питань, український дипломат Ігор Долгов. Він запевняє, найбільші точки дотику Європи та Пекіну — економічна співпраця. Торговельний обмін, великий ринок, високі технології, логістика — це сфера інтересів Китаю на європейському просторі. Але в ЄС неодноразово наголошували, що не зможуть розвивати "нормальні відносини" з Китаєм, якщо Пекін не використає свій вплив і не переконає Росію вивести війська з України. Про це, зокрема, говорив й високий представник ЄС Жозеп Боррель.

Bloomberg говорить, що Макрон застосує "наступ чарівності", який включатиме прийом Сі на вечерю в Єлисейському палаці в Парижі, де, за словами джерел, у меню може бути французький коньяк — алкоголь, який підлягає антидемпінговому розслідуванню у Китає. "Потім Макрон запросить свого китайського колегу в куточок Піренейських гір, де президент Франції відвідував свою бабусю у дитинстві", — зазначають журналісти.

Еммануель Макрон вітає Сі Цзіньпіна після зустрічі в Єлисейському президентському палаці 26 березня 2019 р.
Фото: Getty Images

"Макрон ще в 2023 році відвідував Пекін і привіз звідти ідею автономізації Європи, — додає керівник Центру громадської аналітики "Вежа". — Сьогодні для Сі це продовження цієї історії. Але історично умови такі, що вони можуть реалізувати спільні інтереси на практиці, тиск на РФ для зменшення інтенсивності війни, скасування європейських санкцій проти Китаю, що може лобіювати Макрон".

Тим часом у Білому Домі говорять, що США поки не бачать готовності Китаю підтримати формулу миру, яку запропонувала Україна, та працювати над справедливим завершенням російсько-української війни. Про це йдеться у заяві координатора зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джона Кірбі.

Українська складова

Україна — одна з кількох тем для розмови у Парижі, хоча не єдина. Але після цього візиту буде, ймовірно, зрозуміло, яку роль Китай посяде в контексті Саміту миру, що відбуватиметься в Бюргенштоці у Швейцарії 15-16 червня.

При цьому експерти попереджають: результатів перемовин варто чекати після поїздки Сі не тільки у Європу, а й Путіна до Китаю — той хоче бути у Пекіні 15-16 травня, після своєї інавгурації на посаді.

Не виключено, що Сі підійде до Саміту миру з пропозицією про припинення війни та замороження конфлікту.

Важно Месть России за Африку: почему Макрон хочет ввести войска в Украину и как далеко зайдет

У лютому 2024 року Китай представив "мирний план" щодо війни в Україні — "Позицію Китаю щодо політичного врегулювання української кризи". КНР закликає поважати суверенітет всіх країн, відмовитися від "менталітету холодної війни", припинення воєнних дій та відновлення "мирних перемовин". Також там виступили за припинення "односторонніх санкцій". Цей документ був сприйнятий зі скептицизмом як в Україні, так і на Заході. Він мав 12 пунктів, але не пропонував жодних нових ініціатив щодо мирного врегулювання.

"Обговорюватимуть позицію РФ на цьому саміті в Швейцарії. І Китай говоритиме вустами РФ. На що вона погодиться — інше питання. Очевидно, що у результаті перемовин у ЄС позиція має змінюватися. Не дарма ж Сі їде у Париж, а до того міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне літав у Китай, а його китайский колега Ваном Ї до Парижу. Все рухається в хронології", — додає Клочок.

Чи можна навіть теоретично припустити, що можуть домовитися просувати і китайський план, коли встановлюється тимчасове перемир’я на лінії фронту, і французький — іноземні війська заходять на певні кордони України для охорони, скажімо, як йшлося раніше, в Одесу? Експерти відповідають: не все так просто, адже має бути мікс, зараз ніхто не знає, який, оскільки існує багато мирних планів, і Володимира Зеленського — один з них.

Сі Цзіньпін має на меті вбити клин між США та Європою
Фото: Getty Images

Ймовірно, у процес можуть вступити й інші перемовники, крім Франції та Китаю. Останнім часом знову згадують так званий стамбульський договір. Бо це і є позиція РФ. У Швейцарії всі ідеї зберуться в одному місті.

Китайський план частково Україні й вигідний, говорять експерти. У першому пункті зазначена вимога: повага до суверенітету всіх країн. "Китайці говорять, ми за суверенну територію всіх країн, відповідно до статуту ООН. Китай ніколи не віддасть Тайвань. Хоча кулуарно говорять, що Китай нібито наполягає на переговорах з урахуванням реалій на землі. Але це ніде не прописано. За результатами саміту, скоріше за все, ніяких договорів з РФ підписано не буде, тільки з групою створеної коаліції. Так вже було з зерновою угодою. Але всі розуміють, що на даному етапі було б добре напрацювати позиції хоча б про припинення інтенсивної фази війни. Заяви України мені особисто засвідчують готовність до певних дій", — зауважує експерт.

При цьому досвід підказує, що з РФ домовлятися неможливо — ця країна може не виконувати домовленості. Питання у тому, які умови буде створено для дотримання. Якщо Китай, а він може натиснути економічно, буде зацікавлений європейськими пропозиціями, він піде на певні торгово-економічні обмеження РФ. Інше питання — які умови виникнуть для України.

Важно Игра Путина: как Кремль пытается сорвать мирный саммит Зеленского
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Як врятуватися від ракетного удару чи артобстрілу на вулиці: головні правила
Gazeta UA
2025-04-06T21:54:41Z
"Тиснуть" біля Лимана: ворог просунувся на трьох напрямках, — DeepState
Фокус
2025-04-06T21:42:13Z
На окупованій Луганщині через примусову мобілізацію виник дефіцит кадрів чоловічих спеціальностей
УкраинФорм
2025-04-06T21:12:20Z
РФ просувається поблизу Лимана: ситуація на межі Донеччини та Луганщини загострюється ‒ DeepState
ZN UA
2025-04-06T21:10:36Z
Росіяни мали успіх одразу на 3 напрямках: DeepState оновили карту боїв
24tv
2025-04-06T21:00:31Z
Російські війська намагаються прорватися на Сумщині, - ОТУВ "Сіверськ"
Antikor
2025-04-06T20:45:18Z
Поховав дружину в сараї і пішов світ за очі. Моторошна історія останнього мешканця прифронтового села на Донеччині
ГЛАВКОМ NET
2025-04-06T20:36:54Z
Ранкова атака на Київ: з’явилося відео з бодікамери поліцейського, де зафіксовано перші хвилини після удару
Antikor
2025-04-06T20:15:56Z
В "ДНР" оголосили про щорічне зростання комунальних тарифів на 33% до 2029 року
Antikor
2025-04-06T19:45:25Z
Дуже яскравий юнак: Шевченко показав рідкісне фото молодшого з чотирьох синів
GlavRed
2025-04-06T22:33:09Z
Дрони підрозділу «Фенікс» знищили гармату, пункт управління БПЛА та склад пального росіян
УкраинФорм
2025-04-06T22:18:51Z
7 квітня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-04-06T22:06:17Z
Росія модернізує ракети і ускладнює роботу української ППО: Ігнат пояснив слабкі місця
ZN UA
2025-04-06T21:49:22Z
Німецький дрон HF-1 зі штучним інтелектом відзначився на фронті в Україні – Bild
Факти ICTV
2025-04-06T21:15:46Z
Після війни Росія не планує значно скорочувати свою армію, - Буданов
Antikor
2025-04-06T21:15:15Z
Сили оборони за тиждень збили 481 повітряну ціль
УкраинФорм
2025-04-06T20:57:57Z
Німеччина втратила лідерство за кількістю заяв на притулок в ЄС: її випередили дві інші країни
Antikor
2025-04-06T20:57:17Z
Потрібно "зберегти демографію": українські підлітки, які виїхали за кордон, уже не повернуться, — експерт
Фокус
2025-04-06T20:57:07Z
Митна війна з... пінгвінами. Американський міністр пояснив запровадження тарифів проти безлюдних островів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-06T22:21:49Z
Макрон: Росія ударами по цивільних насміхається над пропозиціями перемовин
Европейская правда
2025-04-06T22:15:01Z
Ізраїль завдав ударів по сирійських базах, які контролює Туреччина, – джерела Reuters
24tv
2025-04-06T22:12:32Z
Іран привів армію у бойову готовність на тлі погроз Трампа бомбардувати країну
24tv
2025-04-06T22:03:02Z
Війна, день 1138. Удар рф по Україні ракетами й дронами; ЄС готує відповідь на нові мита Трампа
Football.ua
2025-04-06T22:01:14Z
Стало відомо, коли делегати з України вирушать на переговори щодо мінеральної угоди
ГЛАВКОМ NET
2025-04-06T21:39:07Z
Скандал із перепискою в Signal: з'явились нові подробиці
ГЛАВКОМ NET
2025-04-06T21:36:23Z
Кандидат у президенти Польщії Тшасковський за день пройшов військову підготовку
24tv
2025-04-06T21:21:49Z
Понад 50 країн звернулося до Трампа з проханням почати торговельні переговори - Білий дім
Gazeta UA
2025-04-06T21:21:10Z
Після викриття від Кондратюка: актор Ярошенко пояснив свою втечу з країни
GlavRed
2025-04-06T21:27:42Z
Не зважаючи на несхвальні рецензії: Minecraft зібрав $300 млн у прокаті
Факти ICTV
2025-04-06T21:15:27Z
Українка Таня Муіньо отримала престижну нагороду за кліп для Леді Гаги
Факти ICTV
2025-04-06T20:46:06Z
Відомий режисер зізнався, чому не хоче співпрацювати з Гросу: "Дуже складно"
GlavRed
2025-04-06T20:27:47Z
Концерт Ірини Білик перенесено через день жалоби: українці обурені зміною дати
Antikor
2025-04-06T19:36:16Z
Олександр Еллерт став бездомним у США: "Уже тиждень"
GlavRed
2025-04-06T19:27:34Z
Білик, Kola, та Білозір: зірки переносять концерти через трагедію у Кривому Розі
Факти ICTV
2025-04-06T19:09:19Z
7 найкращих ситкомів, які увійшли в історію кіно
24tv
2025-04-06T18:36:09Z
Акторка Віталіна Біблів висловилася про роботу міністрів і чи готова піти у політику
Комсомольская правда
2025-04-06T18:28:00Z
Шукала Афіну серед уламків: перші секунди після удару очима матері, яка вижила у Кривому Розі
GlavRed
2025-04-06T22:27:51Z
Поліція Полтавщини встановлює обставини ДТП, в якій загинуло двоє людей
Украина Криминальная
2025-04-06T21:57:17Z
На Сумщині дитину вилучили з родини, яка її систематично била
Украина Криминальная
2025-04-06T21:09:58Z
Його вбила Росія: у Кривому Розі загинув 32-річний В'ячеслав Ремесло
24tv
2025-04-06T21:00:27Z
Зросла кількість жертв обстрілу Кривого Рогу: скільки людей залишаються у лікарнях
Gazeta UA
2025-04-06T19:39:57Z
Зробили все, що могли: у якому стані 4-річний Ярчик, який серйозно постраждав у Кривому Розі
24tv
2025-04-06T19:00:30Z
Землетрус у М’янмі забрав 3471 життя, а ураган пошкодив намети для постраждалих
Antikor
2025-04-06T18:21:52Z
Росіяни вдарили КАБАми по Золочівській громаді на Харківщині, постраждала жінка
УкраинФорм
2025-04-06T18:03:48Z
"Міс Європа", тікаючи від поліції, впала на дорогу з естакади і її переїхало авто
FaceNews
2025-04-06T17:45:09Z
Ніколи не позичайте сусідам сіль: це може накликати фінансові проблеми
24tv
2025-04-06T21:36:23Z
Рис точно буде білим та розчипчастим: ложка якого інгредієнта це гарантує
24tv
2025-04-06T21:00:17Z
Гаррі Поттер і Добі розводять руками: що ні в якому разі не можна носити чоловікам
24tv
2025-04-06T20:09:57Z
Притягнете нещастя: чому не можна вночі дивитися у вікно
24tv
2025-04-06T19:54:58Z
Код на авіаквитку: що він означає і чому викликає паніку в пасажирів
Фокус
2025-04-06T19:51:54Z
Яку різницю у віці пари вважають найбільш невдалою
Gazeta UA
2025-04-06T19:48:39Z
Три варіанти, як правильно відмовляти і не почуватись винним
Gazeta UA
2025-04-06T18:24:07Z
Так пахне весна: які парфуми варто придбати уже у квітні
24tv
2025-04-06T18:24:00Z
Гості миттєво вас розхвалять: яйця "тюльпани" – 2 хвилини на шедевр
24tv
2025-04-06T18:18:15Z
Крипторинок стрімко падає слідом за фондовими біржами: біткоїн – мінус 4%, ефір – мінус 9%
Antikor
2025-04-06T22:07:56Z
Вашингтон не відтерміновуватиме початок дії мит – міністр торгівлі Лутнік
ZN UA
2025-04-06T20:57:38Z
Біткоїн впав до 80 000 доларів: крипторинок у червоній зоні
Antikor
2025-04-06T19:33:28Z
Від рекорднів до різких обвалів: як змінилися ціни на золото, срібло та мідь за тиждень
24tv
2025-04-06T19:15:51Z
Скільки землі може бути виділено учаснику бойових дій: які нині діють обмеження
24tv
2025-04-06T19:03:39Z
Індія почала переговори з США щодо торгової угоди, не відповідаючи на мита
Antikor
2025-04-06T18:33:53Z
Глава Енергоатома розповів, чим небезпечний перезапуск ЗАЕС під контролем РФ
Факти ICTV
2025-04-06T18:30:43Z
США не будуть відтерміновувати дію мит на товари з інших країн - Мінторгівлі
УкраинФорм
2025-04-06T18:04:08Z
В Україні стабілізувалися ціни на готову молочну продукцію
УкраинФорм
2025-04-06T18:04:02Z
Бенфіка з Трубіним розгромила Порту
Football.ua
2025-04-06T21:30:34Z
Вільярреал поділив очки з Атлетіком
Football.ua
2025-04-06T21:03:59Z
Таїсія Онофрійчук здобула три "золота" на етапі Кубка світу з художньої гімнастики
Комсомольская правда
2025-04-06T20:57:17Z
Рома з Довбиком зіграла внічию проти Ювентуса
Football.ua
2025-04-06T20:42:15Z
Манчестер Юнайтед — Манчестер Сіті 0:0 Відео найкращих моментів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2025-04-06T20:40:31Z
16-річна українська гімнастка виграла три золота на Кубку світу у Болгарії
ZN UA
2025-04-06T20:24:24Z
"Арсенал" — "Реал": де і коли дивитись чвертьфінал Ліги чемпіонів
Telegraf
2025-04-06T20:18:21Z
Челсі планує придбати нового голкіпера влітку – Скіра
Football.ua
2025-04-06T20:18:13Z
Саутгемптон установив антирекорд АПЛ
Football.ua
2025-04-06T19:57:34Z
Геймер із Китаю подав до суду через депресію від віртуальних “ляпасів” у Three Kingdoms Kill Online
360ua.news
2025-04-06T21:01:11Z
У мережі активізувалися шахраї, які пропонують "роботу мрії": що про це варто знати
24tv
2025-04-06T20:39:20Z
"Дуже достовірно": в мережі показали, як древні шумери могли писати на глиняних табличках
Фокус
2025-04-06T19:57:46Z
Ірландські розробники представили революційну підводну камеру INKA Iris для бойових субмарин
InternetUA
2025-04-06T19:57:31Z
Signal — найбільш захищений месенджер, попри інциденти в США, - Буданов
Antikor
2025-04-06T18:54:40Z
Чи можуть згадати кішки свого господаря після довгої розлуки: відповідь науковців
Gazeta UA
2025-04-06T18:54:05Z
"Справжній профі": чоловік показав навички приборкувача змій перед королівською коброю
Фокус
2025-04-06T17:30:20Z
Тревел-блог Андрія Буренока: правда про життя в різних країнах
CutInsight
2025-04-06T17:12:19Z
Новий метод виправлення великого відкликання кібервантажів Tesla — додавання клею та пари гайок
Топ Жир
2025-04-06T17:00:58Z
10 причин, чому треба їсти червону редиску
Gazeta UA
2025-04-06T20:09:04Z
Як ранкові звички допомагають прискорити схуднення: почніть робити вже завтра і до літа мінус 7 кг
Знай
2025-04-06T19:51:31Z
Чи може ваша робота бути причиною облисіння: фахівці назвали 5 професій у зоні ризику
24tv
2025-04-06T19:33:17Z
Чотири щоденні звички, яких дотримуються довгожителі
Gazeta UA
2025-04-06T19:27:34Z
Новий тренд для кращого травлення та здорової шкіри
360ua.news
2025-04-06T19:18:48Z
Смердить з раковини? Чотири простих способи, як усунути неприємний запах
Telegraf
2025-04-06T18:12:31Z
Як обирати сир і яких компонентів у ньому не має бути – 5 кращих сирів для раціону
24tv
2025-04-06T16:42:44Z
Як і чим білити дерева навесні - кілька порад
Gazeta UA
2025-04-06T14:15:24Z
Люди, які доживають до 100 років, їдять одні й ті самі 10 продуктів
GlavRed
2025-04-06T13:27:44Z
Чи ви купили б автомобіль, який не вміщається у вашому гаражі?
Топ Жир
2025-04-06T22:00:22Z
П’ятнацять відсотків покупців автомобілів опиняються в кредитах тривалість яких перевищує деякі шлюби
Топ Жир
2025-04-06T20:15:48Z
Rolls-Royce презентував найвшидший і найдорожчий авто CoupeTail
Топ Жир
2025-04-06T19:12:00Z
В Україні помітили новітній суперкар McLaren 750S Spider
Топ Жир
2025-04-06T18:57:46Z
Власник Kia EV6, який наситився із кількома випадками відмов 12V батареї, подає заяву за законом про лимери
Топ Жир
2025-04-06T18:45:29Z
Густе масло не завжди хороше рішення для вашого автомобіля
360ua.news
2025-04-06T17:31:33Z
Kawasaki представила концепт мотоцикла з ногами замість коліс
Подробности
2025-04-06T16:09:19Z
Які вживані авто в Україні мають чисту історію та як захистити себе від шахраїв
Знай
2025-04-06T15:57:51Z
Витративши 136 тис. на зарядний пристрій, він зараз не може продати його за більше, ніж 93 тис. після пройдених 80 миль
Топ Жир
2025-04-06T15:30:36Z