Гумористи студії «Квартал 95» втрапили учерговий скандал – цього разу вони розбурхали мережу жартами про військових. Користувачі обурилися висміюванням військовослужбовців під час війни та назвали номер «святом несмаку й сексизму». «Главком» зібрав все, що відомо про актора Андрія Рибака, який засвітився у скандальному жарті та зіграв рівненського воєнкома, що цілувався на робочому місці.
Андрій Рибак – радіоведучий, учасник «Ліги сміху», неодноразовий переможець шоу «Розсміши коміка», резидент Comedy Club і учасник шоу «Холостячка» з Ксенією Мішиною.
Рибак ще в юному віці визначився зі своїм карʼєрним напрямком. У підлітковому віці, навчаючись у житомирському ліцеї №25, був активним учасником КВН. А вже з 2015 року став постійним учасником телевізійного гумор-шоу «Ліга сміху», де був автором і актором команди «Відпочиваємо разом» з міста Хмельницький. Рибак також брав участь в проєктах «Країна У» та «Ігри приколів», а також «Богиня шопінгу. Екстремальний сезон».
У 2017 році переїхав із Житомира до Києва, де працював ведучим програми «Пора додому-шоу» на Русское Радио Україна.
У 2020 році Андрій Рибак став учасником романтичного реаліті «Холостячка» на СТБ та потрапив до трійки чоловіків, серед яких головна героїня Ксенія Мішина зробила свій вибір. На проєкт прийшов разом зі своїм другом – Олександром Еллертом, який в результаті став обранцем першої української Холостячки.
За час роботи на різноманітних розважальних телешоу та ведення приватних заходів Рибак напрацював собі впізнаваність. Зараз він дає стендап-шоу, співпрацює з зірками, пише скетчі з дружиною та продовжує зніматися для телебачення.
23 лютого 2022 року, за день до початку повномасштабної війни, він опублікував фото з коханою Аліною і запевнив, що нікуди їхати з України не планує. «На місці! Тут наш дім і нам тут добре (в Україні, – «Главком»). Погані сусіди – це не привід переїжджати, а привід згуртуватися проти них усім під'їздом! Ми з усім упораємося!», – написав він у мережі.
До повномасштабного вторгнення Рибак спілкувався переважно російською, 18 березня на сторінці Рибака з'явився допис про тепловізори для наших військових українською мовою, з тих під Андрій у мережі пише виключно державною мовою.
23 березня 2022 року Андій Рибак опублікував допис, у якому він з друзями відзвітував про партію тепловізорів зі Словаччини для українських військових на передовій.
До речі, батько Андрія Рибака, який дозволив собі жартувати про українських військових та про «спеціальний шифр», служить у ЗСУ. Про це стало відомо з допису Андрія Рибака у мережі, коли він у квітні 2023 року опублікував допис з проханням підтримати збір коштів для військової частини, де служить його батько.
Після цієї публікації Андрій Рибак більше про збори для військових у соцмережі не оголошував, проте продовжує час від часу нагадувати про важливість донатів і закликає збирати кошти на потреби військових. Останній рік на його сторінці можна побачити переважно фото з дружиною і рекламні відео.
Відомо, що Рибак у серпні 2022 року одружився з коханою дівчиною Аліною, заради якої залишив проєкт «Холостячка» за крок до фіналу в сезоні з Ксенією Мішиною.
Рибак залишив «Холостячку» після того, як зізнався у почуттях Ксенії Мішиній, а потім заявив, що поза проектом у нього була дівчина. Артистка попрощалася з ним за крок до фіналу, заявивши, що відчуває, що щось він від неї приховує. На фінальному пост-шоу Андрій підтвердив, що відновив стосунки з коханою.
Церемонія одруження закоханих відбулася 20 серпня на даху пентхауса у Києві. Серед гостей, які відвідали свято – учасники двох сезонів реаліті – Євген Ковтуненко, Олексій Тригубенко, Максим Тарапата. Ведучим заходу став колега Рибака, теле- та радіоведучий Андрій Чорновол.
На проєкті «Холостячка» Андрій Рибак був разом з відомим шоуменом Олександром Еллертом, який в результаті переміг у проєкті. Еллерт на початку повномасштабної війни виїхав з України. Багато українців закидали актору, що він залишив країну незаконно.
Проте Рибак наголосив, що Олександр не втік, а виїхав згідно закону: «Я не погоджуюся зі словом «втеча». По-перше, він був тут і на початку повномасштабного вторгнення він був в Україні. Він законно виїхав. В нього, здається, щось чи астма, чи велика проблема з диханням. Це правда. Він, бувало, якщо пробігав і звідкись повертався, ми піднімалися на 3-4 поверх додому, в нього була така аж хрипуча віддишка. Він нічого з цим не робив. Продовжував курити. Я знаю, що в нього є всі потрібні документи, він законно виїхав. Не так, типу, що я волонтер, поїду куплю дрон і не повернуся», - розповів Рибак в інтерв’ю «Слава +».
Що ж стосується морального боку вчинку Еллерта, то Рибак зазначив, що не зовсім розуміє друга. Адже він міг би бути набагато ефективнішим тут, в Україні.
«З приводу моральної точки зору, типу, що я поїхав і не повернувся. Я, наприклад, цього не розумію. Не розумію, бо в нього були інші ідеї. Я йому казав: «Давай щось знімимо на YouTube-канал». Це було після повномасштабного вторгнення. Він сказав, що я не хочу цим займатись. Хочу займатись чимось важливим, чимось серйозним, а не сидіти і фігню молоти. А потім, я дивлюсь зараз, він продовжує стендап читати. Він, коли поїхав, продовжив знімати на YouTube, хоча він сказав, що я не хочу. Мені дивно. Маючи ресурс, будучи публічною людиною тут, він міг би робити це зараз тут. При чому не лише створювати контент, а й допомагати, робити якісь збори, могли зробити якийсь тур», – прокоментував Рибак.
Як відомо, під час участі у проєкті «Холостячка» Андрій Рибак разом з Олександром Еллертом створили ютуб-канал «Но это не точно», де наразі більше 78 тисяч підписників.
Актори обіграли шифр під назвою «ДПО» (дотики-поцілунки-обнімашки, як пояснили гумористи) – усе зводиться до того, що таким чином військком та його підлеглі спілкуються задля конспірації. Однак, судячи по коментарях до відео, українці далеко не в захваті він таких жартів.
Як відомо, наприкінці березня в мережі з'явилося відео за участі начальника Рівненського об’єднаного міського ТЦК та СП полковника Олександра Ярмошевича. На оприлюднених кадрах видно, як чоловік у військовій формі спочатку цілується з однією жінкою, також у формі ЗСУ, а вже через деякий час з іншою.
Згодом Олександр Ярмошевич написав рапорт на звільнення. В Оперативному командуванні «Захід» зазначили, що командування не має претензій щодо виконання офіцером його службових обовʼязків, втім зауважили, що особисті питання військовослужбовці не повинні вирішувати на робочому місці.