MY.UAНовини
"Нас заколисують казочками". Сашко Лірник – про брехню з телевізора, скандальний номер "Кварталу 95" та дієвість російської пропаганди
"Нас заколисують казочками". Сашко Лірник – про брехню з телевізора, скандальний номер "Кварталу 95" та дієвість російської пропаганди

"Нас заколисують казочками". Сашко Лірник – про брехню з телевізора, скандальний номер "Кварталу 95" та дієвість російської пропаганди

Сашко Лірник – український письменник, казкар, за сценаріями якого знято популярні фільми "Пекельна хоругва, або Різдво козацьке" та "Чорний козак". На його казках виросло не одне покоління українців.

В інтерв’ю OBOZ.UA популярний літератор розповів, чому зараз не може писати про війну, а також різко відреагував на скандал, у який втрапив "Квартал 95". Гумористи оприлюднили номер, де, на думку користувачів соцмереж, дозволяють собі принижувати тих, хто носить військову форму.

– Сашку, як вам живеться під час війни?

– Погано живеться, бо всі думки про одне. Якби не тримався зубами за роботу, то, мабуть би, вже, вибачте, здохнув. Але що буду жалітися? Всі так зараз живуть. Друзі гинуть, діти гарних українців… Я нічого не пишу про війну, настільки велика рана. Намагаюся триматися за те, що добре вмію, – творчість для дітей. Пишу зараз багато речей, але такі, знаєш, світоглядні, які завжди будуть вічними.

На мою думку, про війну має право творити зараз лише той, хто в окопі сидить. Ото його слова лише і правдиві. А паразитувати на цьому не хочу, не буду, та й не вмію такого. Що я буду розказувати, якщо сам там не був, пороху не нюхав? Про минулі часи, нашу давню історію – там можна шукати філософські сенси. А про теперішню війну – зараз це має бути документалістика максимум.

– Один з останніх дописів на вашій сторінці в Facebook присвячений скандальному номеру "Кварталу 95", де ви припустили, що "кварталівщина" – то операція ФСБ, щоб українці відмовилися захищати Україну. Як думаєте, чому люди підтримують аплодисментами такі виступи?

– Скажу так: будь-яке суспільство складається з патріотів, пасіонаріїв – людей, які мають бажання й потенціал змінювати світ на краще, ретроградів – ворогів прогресу, тих, які прагнуть повернути минуле, а ще якоїсь частини, вибачте, бидла. І от цю частину українців війна ніяк не обходить і не цікавить. Вони – ухилянти, і пишаються цим. І їхні потреби – суто тваринні. Хлопці, які гинуть, їх теж захищають, але в цих людей немає ні грама совісті, ні грама поняття про це.

Я взагалі не розумію, як таке може знімати та випускати в ефір "Квартал 95". Це страшний злочин проти нас усіх. І за це має бути покарання. Не треба зважати на всілякі їхні відмовки, що донатять, допомагають фронту. Ваші гроші криваві, вони не потрібні. У мене ось слова про війну на папір не кладуться, а вони над військовими потішаються. Згадався гарний англійський вислів: у будинку повішеника не жартують про мотузку. Під час війни, коли такі свіжі рани… Це не смішно!

Це не той варіант, коли гумор підтримує. Це варіант, коли знецінює. І от ті, хто таке дивиться, "лайкає", дякує оплесками – зрозуміло, що їм байдуже, хто над ними сидить. Аби в пельку пива залити та погиготіти – більше нічого не цікаво. А от коли торкнеться біда їх особисто, будуть плакати кривавими сльозами. Але вони сподіваються, що не торкнеться.

А "кварталівці" та такі, як вони, не асоціюють себе з Україною. "Не можете служити Богу і мамоні" – вислів з Євангелія. У сучасній мові "служити мамоні" – це дбати лише про збагачення. А вони не бачать різниці, кому служити. Ніби патріотичні, на українську мову перейшли. Але залишилися бидлом, яке лише стриже "купони" з цієї бідної країни. Як припече, втечуть за кордон, у кожного десь там є хатиночка.

– А як боротися з цим?

– Я не знаю, бо не є державним діячем. У нас війна, країна має перейти на військові рейки, принаймні хоча б в інформаційній політиці. Натомість нам показують у телевізорі, як все добре, мовляв, завтра будемо каву в Криму пити. А люди гинуть, але нас замість правди казочками заколисують. І гиготіння час від часу шумом підставляють в ефір.

Звичайно, не можна постійно лише плакати, треба і усміхатися. Але гумор цей має бути здоровим. Зараз не той час, коли можна сміятися над військовими. Я в "совку" виріс, пам'ятаю багато чого. Ну над німцями сміялися, але щоб своїх обсміювати та знецінювати? Це гріх тяжкий. Ти ж з України, хіба в тебе ніхто не воює? Я рота не можу відкрити, довго підбираю слова, коли виступаю перед військовими, а вони от так.

Днями ми проводили книжковий фестиваль у столиці, дуже багато військових підходили. Казали (мені приємно було): "Ми на передку нічого не можемо дивитись – ні кіна ніякого, нічого. Лише ваші казки дивимося на YouTube". Ну бо вони про вічне – маму, дітей, батьківщину. Ви ще подумайте про таке: хто буде воювати, якщо не стане мотивації? У росіян є мотивація, бо їх накачують з ранку до вечора пропагандою. А у нас навпаки – все йде на розлюднення.

Як можна, наприклад, футболку продавати з написом "ухилянт"? Такі люди мають бути покарані. Але влада нічого не робить через відсутність української державної політики. А уявіть, як таке бачити людині, в якої воюють рідні і вона боїться кожного дзвінка з невідомого номера, не спить та не їсть – так переживає. А їй показують отаке… Я не знаю, хто ці жарти пише, точніше – знаю. Це люди, якім байдуже на Україну. Я сьогодні о шостій ранку возив сина у військкомат, щоб поновити облікові дані. А вони ж не стоять. А якщо стоять, їх не забирають, бо мають броні. І гиготять собі. Це за межею.

Має бути кримінальна відповідальність зрештою. За збиткування над військовими, приниження тощо. Чув, що думають про таке депутати, але щось підказує, що нічого з цього не буде. І тому виходить: з одного боку ворог нападає, а з іншого – свої підгризають, як щури. І вони не дурні, прекрасно розуміють, що роблять. А ми продовжуємо зазнавати втрат – особисто в мене їх вже дуже багато.

– Одна з цих втрат – раптова смерть вашого друга, письменника Дмитра Капранова…

– Смерть Дмитра – це втрата шматку мого життя. Завдяки братикам (так їх завжди називаю) я і казкарем став, і почав займатися письменництвом. Це вони мене витягли. Вперше виступив як письменник саме на їхньому українському фестивалі в Москві, куди приїхав до них із Мурманська. Брати Капранови – це титанічні особи, для України неоцінені. Мене дуже вразило, що на похорон Дмитра ніхто не прийшов від чинної влади. Капранови – це люди, які цю державу робили, творили, піднімали. А ви користуєтесь, паразитуєте і навіть не подякуєте. От чому так? Бо це не їхня країна, не їхній народ.

– Сашку, а розкажіть про період, коли мешкали в Росії. Як вас занесло до того Мурманська?

– Це було ще за часів Радянського Союзу. Тоді така політика була – перемішувати національності, щоб створити один совєтський народ. Українців посилали на Північ та Далекий Схід, а сюди присилали росіян. Я закінчував морський університет в Одесі, за професією – кораблебудівник. Це зараз отримав диплом і шукаєш роботу. Тоді мусив їхати за розподіленням, куди скажуть. Дехто потім повернувся, як я, а хто прижився – залишився. Я не міг там жити. І вже на другий рік створив українське земляцтво. Ми там недільну школу мали, газету видавали.

Однак при нагоді все покинув – роботу, житло. І повернувся сюди – фактично на голе місце. Пішов на будівництво простим робітником. І слід сказати, що доволі довго там пропрацював. І лише потім почав займатися тим, що давно треба було робити: видавати свої казки. А Капранови мене завжди підтримували. Коли вони повернулися з Москви, де якийсь час мешкали, я вже був тут. Вони в мене і в кіно знімалися. У сценарій фільму "Чорний козак" я спеціально прописав ролі для них. Ці хлопці – моє життя.

– На похороні Дмитра Капранова ви сказали в коментарі нашому виданню, що, як казкар, бачите потойбічний світ.От скажіть як людина, яка знайома з містикою, чому росіяни на це не звернули увагу? Чому від самого початку не зрозуміли, що не варто на нас нападати, бо "буде тобі, враже, так, як відьма скаже"?

– Вони нападають не тому, що є якась причина. Це психологія орди – захоплювати та поглинати інші народи. І те, що Україна відбивається, відбувається саме тому, що ми закорінили цю землю. Окрім того, ми люди з іншою ментальністю. Вони – цар сказав, падають навколішки і гузицю йому цілують. А в нас (завжди наводжу цей приклад), коли гетьмана обирали, на голову багно клали, щоб знав, звідки виліз. Це в мене і у фільмі "Пекельна хоругва, або Різдво козацьке" є. Оце наша психологія: ми не робимо з людей богів, не поклоняємося владі. На Росії один поліцейський ганяє тисячу протестантів, всі від нього тікають. А в нас навпаки – всі б’ються.

– Що вас особливо вразило, коли ви досліджували українські традиції, яких зазвичай багато в казках?

– Колись у мене був родич – дядько Женя, царство йому небесне. До речі, він жив у Росії. Але довгий час досліджував літопис нашого роду. І коли помер, з'ясувалося, що заповідав передати ті папери мені. Я читав цю історію. Там описано, наприклад, що коли лишилися в нашому роді двоє сиріт, їх взяв до себе жити дуже далекий родич. І виховував як своїх. І потім свій спадок розділив порівну – між рідними та чужими дітьми. Для українців чужих дітей не буває, ми всі родичі. І наше завдання – зберегти наші унікальні традиції, відчуття рідності. Мене ж теж виховували при "совку" – прагнули зробити радянською людиною, однак родина (батьки були вчителями) вкладала і інші цінності.

– А як ви з себе витравлювати потім цю радянщину?

– Не треба було нічого витравлювати. Я знав: це – моє, а це – чуже. От і все. Чомусь дуже пам'ятаю свій захват, коли побачив вперше машину із українськими номерами. Я аж дихати не міг від щастя! От воно – наше. А в Мурманську мене пробила на сльози інша історія. Приїхав на якесь свято український сільський хор. А я, як їх почув, просто розридався. Ніколи тих пісень, які вони співали, не знав, але воно все сидить у нас всередині. І в якийсь момент прокидається. Тому і кажуть, що в кожного українця вишиванка під шкірою вишита. І проявляється тоді, коли ворог груди шаблею січе. Високі слова, але сенс у цьому справді є.

Відчуття родини – теж на генетичному рівні. Це наша земля. Ми з трипільських часів нікуди не переїжджали. Це вони: тут – набігли, там – украли. Кочова орда, що не має прив’язки до дому. А у нас – є. Де б ти не був, а тягне назад – у двір, де народився. Може, вже його і не пам’ятаєш – а хочеться туди, душа просить.

– У Росії у вас залишилися рідні чи друзі?

– Друзі та похресник. Коли велика війна почалася, зателефонував, а вони мені: "Ой, ми в політику не ліземо!" І вже не спілкуємося, бо немає про що розмовляти. Ще один родич дзвонив з Москви та рідним сестрам розповідав, що вони "фашистки та бандерівки". Ті плакали: "Що ти городиш? Кожного року ж до нас приїжджав". Що тут казати: пропаганда за кілька років може змінити свідомість цілого народу.

– Дорога до казок у вас йде з дитинства?

– Так, але якийсь час якось і не думав, що буде моєю професією. Щось вигадував, писав – таке було завжди. Першу казочку створив у чотири роки, а потім – пішло-пішло. Ви знаєте, я був колись у селі, де батько народився, і мене вразило там таке. Ну, село як село, запущене, як усі поселення при комуняках. А двір одного чоловіка був просто заставлений весь скульптурами. Він звичайний колгоспник, а от так відчуває – хоче творити.

– А ви відчуваєте віддачу від дітей, яким даруєте свої казки?

– Оце мене і тримає на світі. Її за гроші не купиш. А нещодавно відчув таке щастя! Фестиваль "Книжкова країна", субота, вечір, купа людей. І тут їде дитина на самокаті, років п’яти, маленький хлопчик. І здалеку кричить: "Лірник Сашко! Лірник Сашко!". Всі завмерли. Зупинився переді мною і дуже серйозно: "Сашко Лірник, я хочу, щоб ти жив довго!".

А до цього я збирався помирати. Здавалося, що користі від мене вже мало, але, якщо дітям треба, то мушу ще потриматися. Коли військові підходять і кажуть, що на моїх казках виросли, та дякують за щасливе дитинство, мені дуже приємно. Але я би все своє на світі віддав, щоб ці діти не гинули.

– На своїй сторінці у Facebook ви часто публікуєте досить відверті та різкі дописи. Прилітає від хейтерів?

– Так, я різкий, то що тепер? Такий я є. Окрім того, втомився від того, коли – і вашим, і нашим. Ну якщо воно лайно, то чого маю казати, що це не так? Боятися мені немає чого, вже пожив. Хейтерів своїх знаю – періодично бачу, одні й ті самі вилазять. Ну хай собі пише гидотні коменти – мені начхати. Я ні з ким не сперечаюся, просто викладаю в мережу свої думки. І мені здається, що мислю правильно.

– За рахунок чого, на вашу думку, ми маємо тримати свій дух?

– Ой, ти таке питаєш… Були б маленькою країною, вже давно б загинули. А так тримаємося. А що робити далі? Продовжувати виховувати молоде покоління, бо традиції нас і збережуть – родинність, звичаї. І ще час працює на нас. "Совки" повимруть, проросійські – втечуть або загинуть, бо вони ж зараз ракети самі на себе, на свої міста наводять. Як кожна мама каже: перемелеться – борошно буде. Все стане на своє місце. Нічого вічного немає – ні війни, ні окупантів – вони теж закінчуються. А нам треба сильніше гуртуватися, бо лише так витримаємо навалу.

Також читайте на OBOZ.UA інтерв’ю з акторкою Дар’єю Легейдою – про чоловіка в ЗСУ та відверто про теми, які вважає некоректними.

А ще на OBOZ.UA інтерв’ю з акторкою та телеведучою Талою Калатай – про переїзд до Норвегії, хейт українок за кордоном та уроки історії для російських "братів".

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У десятку увірвався новий кандидат: список лідерів Євробачення-2025
GlavRed
2025-01-20T21:27:30Z
Вдруге стала першою леді США: скільки насправді років Меланії Трамп
24tv
2025-01-20T21:00:24Z
Потап змінив псевдонім та посміявся над Україною
GlavRed
2025-01-20T20:27:27Z
«Буде сонечко»: у третьому сезоні «Таємниця бункера» / Silo обіцяють більше вуличних сцен
ITC
2025-01-20T19:49:25Z
У Львові відбувся допрем'єрний показ вистави «Дещо дивне сталося зі мною»
УкраинФорм
2025-01-20T19:09:45Z
В Україні до Дня Соборності відбудуться культурні та просвітницькі заходи
УкраинФорм
2025-01-20T18:54:21Z
Шевченківська премія-2025 оголосила короткий список номінантів
Детектор М
2025-01-20T18:51:00Z
В автомобілі актора Гоші Куценка знайшли труп жінки: з’явились подробиці
FaceNews
2025-01-20T18:33:21Z
Де зараз Діма Корс – зірка початку 2000-х, який виконував легендарний трек "Чекатиму"
24tv
2025-01-20T17:51:20Z
Російський флот потрапив у котел: експерти розповіли, як НАТО блокує кораблі в Балтійському морі
Политека
2025-01-20T21:27:30Z
Військових викрадають через BlaBlaCar: Україною шириться небезпечна чутка
Политека
2025-01-20T21:00:33Z
МВС розкрило цифри: чому 78% кандидатів не можуть отримати водійські права
Хвиля
2025-01-20T20:45:44Z
Україна вдосконалює ракетне озброєння: експерт назвав перспективні зразки
InternetUA
2025-01-20T20:31:15Z
Які завдання та теми будуть на НМТ-2025 з української мови
24tv
2025-01-20T20:09:46Z
Папа Франциск побажав Трампу мудрості та критично висловився про його імміграційну політику
iPress
2025-01-20T20:06:44Z
Не міг відірватись: відео з поглядом Цукерберга в декольте стало вірусним
Фокус
2025-01-20T19:51:39Z
"Якби мені не заважали, я досягла б більшого" — Марина Безрукова в інтерв'ю hromadske
AIN
2025-01-20T19:37:00Z
Виробництво і ремонт військової техніки: Президент провів Ставку
УкраинФорм
2025-01-20T19:30:46Z
Трамп на інавгурації підтвердив, що домагатиметься завершення всіх війн - Гербст
УкраинФорм
2025-01-20T21:42:55Z
Михайло Шейтельман розповів, хто змусить Орбана продовжити санкції проти рф – ЄС, король Бельгії чи Трамп
Знай
2025-01-20T21:42:49Z
Офіс конгресмена США підпалили через заборону TikTok
InternetUA
2025-01-20T21:36:48Z
Ілон Маск «зіганув» перед 20 тисячами прихильників Трампа після інавгурації?
Украина Криминальная
2025-01-20T21:33:21Z
Трамп заявив, що забере в Китаю Панамський канал
24tv
2025-01-20T21:33:08Z
Ердоган планує обговорити з Трампом припинення війни Росії в Україні
УкраинФорм
2025-01-20T21:30:13Z
Друге пришестя Трампа: хто наймолодший та найстарший з президентів США
GlavRed
2025-01-20T21:27:43Z
Інавгурація Трампа та затримання генералів, які провалили оборону Харківщини. Головне за 20 січня
ГЛАВКОМ NET
2025-01-20T21:27:35Z
Чому Трамп у промові не згадав Україну: ексголова МЗС відповів
TSN
2025-01-20T21:27:29Z
На фронті відбулося 151 боєзіткнення, ворог завдав 46 авіаударів
УкраинФорм
2025-01-20T21:06:01Z
Київський суддя живе в маєтку за мільйон доларів: що дізналися журналісти
Telegraf
2025-01-20T20:58:48Z
Пів України червона: де лунає повітряна тривога і що загрожує
TSN
2025-01-20T20:51:26Z
Складна ситуація для ЗСУ: військовий експерт розповів, що зараз відбувається у Торецьку
Политека
2025-01-20T20:42:24Z
"Каліч-роти" та "верблюди": що це за військові та як їх використовує Росія
24tv
2025-01-20T20:39:28Z
Погода в Україні 21 січня: без опадів, але з ранковими туманами
Комсомольская правда
2025-01-20T20:34:23Z
Про це забувають майже усі: як підготувати до морозів спринклерну систему у саду
24tv
2025-01-20T19:54:54Z
ГУР перехопило скарги росіян на відправку в “м’ясні” штурми
1News
2025-01-20T19:48:06Z
Наступ рф у Курській області: військовий експерт розповів про важливі зміни на фронті
Политека
2025-01-20T19:42:46Z
Ще один напад: у столиці Гаїті бойовики розстріляли фургон посольства США, – Miami Herald
24tv
2025-01-20T21:45:45Z
У Воронезькій області після атаки безпілотників спалахнула нафтобаза
ГЛАВКОМ NET
2025-01-20T21:27:06Z
У Києві затримали чоловіка, який вчинив стрілянину на СТО
Украина Криминальная
2025-01-20T21:21:24Z
На Київщині побили 12-річну дівчинку, поліція відкрила справу про катування
УкраинФорм
2025-01-20T20:45:26Z
По нафтобазі на Воронежчині повторно “прилетіло”
1News
2025-01-20T20:45:05Z
Нова атака на нафтобазу у Воронезькій області: там знову палає вогонь
ZN UA
2025-01-20T20:22:19Z
Армія РФ обстріляла Херсон, поранений цивільний
УкраинФорм
2025-01-20T19:42:18Z
Вибухівка із соцмереж: троє підлітків потрапили до лікарні після спроби зробити саморобну петарду
TSN
2025-01-20T19:39:55Z
Двоє дітей залишилися без батьків: внаслідок обстрілу Києва загинуло подружжя з Вінниччини
Комсомольская правда
2025-01-20T19:36:35Z
Покладіть в кишеню ці 3 речі: вони притягнуть гроші
24tv
2025-01-20T20:51:49Z
Завжди прозорий як сльоза: давній рецепт знаменитого гуцульського холодцю
24tv
2025-01-20T20:39:54Z
Як зрозуміти, що собака мерзне: тварина починає поводитись дуже дивно
GlavRed
2025-01-20T20:27:41Z
Спостерігає та рятує від біди: як зрозуміти, що янгол-охоронець поруч
GlavRed
2025-01-20T20:27:26Z
Яка риса характеру допомагає заробляти більше: цікаве відкриття
GlavRed
2025-01-20T19:27:40Z
Як цілується кожен знак зодіаку: хто в цьому найкращий
24tv
2025-01-20T19:15:14Z
Як часто насправді треба прати одяг: відповідь на всі типи вбрання
24tv
2025-01-20T19:06:39Z
Сосиски в тісті можна приготувати вдома, і значно смачніше: дуже простий рецепт
Telegraf
2025-01-20T19:06:25Z
Як позбутися плям від води на дзеркалі: ефективний лайфхак
24tv
2025-01-20T18:51:57Z
Показники лічильника живуть самі собою: українці втрачають гроші через "Нафтогаз"
Знай
2025-01-20T21:12:30Z
Помер український енергетик Семен Поташник
ГЛАВКОМ NET
2025-01-20T21:09:13Z
Новий механізм GVS: у Клайпеді відстежуватимуть крадене зерно з України
Хвиля
2025-01-20T21:06:54Z
В Україні запрацює новий тариф на електрику: хто отримає знижку на три місяці
Хвиля
2025-01-20T20:27:21Z
Бурити скрізь: Трамп оголосив про надзвичайні заходи в енергетиці
Хвиля
2025-01-20T20:21:19Z
Борщ вийде "золотим": як змінилися ціни на капусту, буряк та картоплю
Знай
2025-01-20T20:12:24Z
Найвищі пенсії в Україні: які виплати мають колишні судді
24tv
2025-01-20T20:03:49Z
Як продати будинок, якщо земля під ним не приватизована
24tv
2025-01-20T20:03:19Z
Українцям показали, як змінилися ціни на огірки та помідори після новорічних свят
Хвиля
2025-01-20T20:03:02Z
Ціни на iPhone впали в Китаї через нові субсидії на електроніку
InternetUA
2025-01-20T21:33:51Z
Ігри Microsoft йдуть на Nintendo Switch 2 — очікуються Fallout 4, Call of Duty та інші
ITC
2025-01-20T21:10:31Z
Apple не прагне до простого зростання користувачів iPhone: нова стратегія компанії
InternetUA
2025-01-20T18:42:25Z
Надтонкий Oppo Find N5: товщина корпусу становитиме менш як 4 мм – як дві монети
ITC
2025-01-20T18:31:05Z
Товщина всього 1 мм: у Китаї створили "найбільші у світі" гнучкі сонячні панелі
Фокус
2025-01-20T18:30:10Z
На порталі «Дія» відновили послугу автоматичного закриття ФОП
УкраинФорм
2025-01-20T18:24:33Z
Ілон Маск, Qualcomm та інші розглядають можливість купівлі Intel
InternetUA
2025-01-20T18:22:06Z
Експерти розповіли, які смс-повідомлення не можна зберігати у смартфоні
InternetUA
2025-01-20T18:01:38Z
Вивчення колорадських жуків може допомогти у боротьбі з ожирінням - науковці
УкраинФорм
2025-01-20T17:51:45Z
Визначилися учасники основної сітки чоловічого ЧС-2025 з гандболу
УкраинФорм
2025-01-20T21:42:46Z
Буяльський: У матчі з Галатасараєм буде битва за престиж
Football.ua
2025-01-20T21:36:05Z
Суперник збірної України у відборі ЧС-2026 визначився з новим головним тренером
Football.ua
2025-01-20T21:21:39Z
Грав у Білорусі у 2022-му: Манчестер Сіті виклав 40 мільйонів за футболіста з Узбекистану
24tv
2025-01-20T20:57:02Z
Бруну Фернандеш прокоментував поразку Манчестер Юнайтед від Брайтона
Football.ua
2025-01-20T20:52:30Z
Кейлор Навас підписав контракт з Ньюеллс Олд Бойз
Football.ua
2025-01-20T20:33:21Z
"Я не проти розглянути": промоутер Джошуа оцінив шанси організувати бій з іменитим супертяжем
24tv
2025-01-20T20:03:48Z
Де Йонг може перейти в Аль-Іттіхад — ЗМІ
Football.ua
2025-01-20T19:54:41Z
Капітан збірної України забив свій перший гол в Туреччині після тривалої кризи: відео м'яча
24tv
2025-01-20T19:51:47Z
Пільги та виплати особам із I групи інвалідності у 2025 році: повний перелік
Политека
2025-01-20T20:27:59Z
Чи дорого, чи доцільно, кому доступний безоплатно: все, що ви маєте знати про онкоскринінг
24tv
2025-01-20T20:03:21Z
Знаменитий барбер пояснив, як часто чоловікам слід мити голову
24tv
2025-01-20T19:45:40Z
Вчені представили революційну протиракову зброю
Portaltele
2025-01-20T19:18:27Z
Плюс одна вакцинація. Україна готує новий календар щеплень
ГЛАВКОМ NET
2025-01-20T18:30:31Z
Хто частіше хворіє і одужує від раку та як змінився вік пацієнтів: великий звіт онкологів
24tv
2025-01-20T18:09:43Z
Київстар передав центру «Незламні» новітнє медичне обладнання
УкраинФорм
2025-01-20T17:45:44Z
Прорив у медицині: медики здійснили унікальну операцію, що дає шанс онкохворим
Фокус
2025-01-20T17:12:10Z
"Не можна терпіти": доктор Комаровський розповів, як позбутися печії
Политека
2025-01-20T16:42:46Z
Легендарний Ford GT40 1966 року продали за 7 мільйонів доларів
360ua.news
2025-01-20T20:18:09Z
Які цікаві автомобілі використовувалися для кортежів президентів США
AutoCentre
2025-01-20T18:01:05Z
Для чого потрібні ковпаки на колесах: більшість водіїв не здогадується
GlavRed
2025-01-20T16:27:57Z
Екстремальний Jimny і спортивний Swift: Suzuki представила яскраві моделі
Фокус
2025-01-20T16:15:15Z
Важливіші, ніж здається: 5 інструментів, які завжди повинні бути в авто
GlavRed
2025-01-20T15:27:43Z
Suzuki підготував до виставки в Індії ціле сузір’я новинок
AutoCentre
2025-01-20T15:19:48Z
Чи варто купувати вживане авто?
AutoCentre
2025-01-20T15:19:23Z
Новий рамний позашляховик MG стане доступною альтернативою Toyota Prado
Фокус
2025-01-20T15:00:52Z
Новий Volkswagen California став найкращим кемпером 2025 року
AutoCentre
2025-01-20T14:09:22Z