Радіочастотна енергетична зброя дає змогу виявляти та виводити з ладу електроніку повітряних, наземних і морських цілей. На думку керівника програми Project Ealing у DSTL Метта Корка, ці системи ефективніші за лазерні.
У Великій Британії відбулися випробування мобільної зброї спрямованої енергії (DEW) у рамках проєкту EALING. Нові системи працюють за рахунок випромінювання потужних радіохвиль, що порушують роботу будь-якого електрообладнання, зокрема безпілотних апаратів. Про це пише портал Defense Blog.
Як зазначають журналісти, зброя спрямованої енергії потенційно може зробити революцію у війні. Такі системи працюють за допомогою електроенергії, а не традиційних боєприпасів і дають змогу точно націлюватися на об'єкт, зводячи до мінімуму ризик супутньої шкоди.
Проєкт EALING використовує радіочастоти для порушення роботи електроніки. Таким чином він потенційно надає рішення для протидії загрозам, які виходять від безпілотників. Ключовий компонент проєкту — радіочастотна гармата, створена для виявлення і відстеження цілей на землі, воді та в повітрі. До 2027 року також розробляються плани з розгортання лазерної зброї.
Військовий журналіст Габріеле Молінеллі на своїй сторінці в соціальній мережі X написав, що згадана зброя була помічена в дії в британських збройних силах на острові Торні в 7-й групі ППО. Він вказав на те, що на відміну від ранніх зразків, система була встановлена на меншій вантажівці HX60, що продемонструвало її адаптивність і мобільність.
За словами Габріеле Молінеллі, розробка націлена на одночасне знищення кількох безпілотників за допомогою потужних радіочастотних передач. В її основі лежить та сама ідея, що і в системі Epirus LEONIDAS, створеній для армії США. Він також зазначив, що система EALING оснащена власними датчиками виявлення
Керівник програми Project Ealing у Лабораторії оборонної науки і технологій у Портон-Дауні (DSTL) Метт Корк зазначив, що зброя проєкту EALING була створена на основі комерційно доступної технології американської компанії Teledyne E2V. Установка дозволяє оператору перемикатися між цілою низкою частот залежно від цілей. На його думку, радіочастотна енергетична зброя ефективніша за лазерну, тому що лазер має точно влучити в ціль і утримувати промінь, а радіохвилі не бояться жодних перешкод і проникають безпосередньо в блок електроніки, впливають на електронні схеми та виводять їх з ладу.
Нагадаємо, українська компанія "Антидрон Україна" створила стаціонарний комплекс радіоелектронної боротьби (РЕБ) секторного типу C-Vog "Межа" для протидії дронам-корегувальникам. За словами виробника, система призначена для боротьби з "очима" ЗС РФ на передовій, а також з ударними FPV-дронами.