Про це на Міжнародному саміті міст та громад сказав міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко, передає кореспондент Укрінформу.
"Близько 30% кластерних лікарень до кінця червня повинні створити реабілітаційні відділення", - сказав Ляшко.
Він зазначив, що наразі в країні є близько 9 тисяч реабілітаційних ліжок, і вони постійно створюються, але не всі кластерні лікарні мають реабілітаційні відділення, де працюють мультидисциплінарні команди.
"Коли в цю лікарню потрапляє людина з травмою, інсультом або якоюсь патологією, і якщо там не почнеться гостра реабілітація (коли мультидисциплінарна команда з реабілітації починає працювати вже на етапі реанімації - ред.), то після лікування пацієнт може розпочати реабілітацію через місяць-два, і результати цієї реабілітації вже не будуть такі, якби одночасно з лікуванням розпочалися і реабілітаційні послуги", - пояснив міністр.
Як нагадав Ляшко, в Україні діє кількакомпонентна система реабілітації: гостра реабілітація, коли мультидисциплінарна команда починає працювати на етапі реанімації; підгостра реабілітація, яка проводиться в тій же лікарні, куди потрапив пацієнт, але вже у реабілітаційному відділенні; тривала реабілітація у разі потреби.
Як повідомляв Укрінформ, в Україні за підтримки Фінляндії створять реабілітаційний центр для фізичної та психологічної реабілітації дітей, які пережили фізичні та психологічні втрати, поранення і травми внаслідок повномасштабної війни.