Попереду на Михайлика Воловика чекає дуже тривалий реабілітаційний період, під час якого з ним будуть займатися не лише фізіотерапевти, а й спеціалісти Центру ментального здоров’я, оскільки після обстрілу у дитини порушено психічний стан: він майже не говорить, боїться відходити від мами, але вже посміхається.
Нейрохірурги львівської дитячої лікарніСвятого Миколая успішно видалили з головного мозку у 9-річного мешканця Херсону Михайла Воловика уламок міни розміром 8 мм. Про це лікарня повідомила 9 травня на власній сторінці у Facebook.
Операція, за яку взялись хірурги з центру Unbroken Kids Першого медичного об'єднання Львова, мала бути надскладною — невеликий уламок міни застряг біля ділянки мозку, який відповідає за всю ліву частину тіла.
Як сталося поранення
Михайлик Воловиков отримав поранення голови ще напередодні Нового року, коли вони із товаришем перебували у кафе. Коли розпочався мінометний обстріл, діти сховалися у службовому приміщенні, але це не врятувало їх. Друг Михайлика загинув на місці, а йому самому уламок потрапив у голову, від чого у дитини було знерухомлено ліву частину тіла. Згодом розпочалися судомні напади.
Першу допомогу хлопчику надали херсонські хірурги, згодом до лікування долучилися їхні миколаївські колеги, які видалили з голови Михайлика уламки роздробленого черепа. Проте маленький уламок міни вирішили поки не чіпати — надто глибоко він заліг. Однак у дитини залишалися паралізованими рука, нога і половина обличчя. Перші кроки Михайлик зміг зробити лише через місяць після виписки. Ще через кілька місяців щоденної реабілітації розпочав рухати рукою. Але все це давалося хлопцю надто складно, тож батьки звернулися до львівських медиків із Центру нейрохірургії та хірургічного лікування епілепсії по допомогу.
Як відбулася операція
Як розповідає дитячий хірург Михайло Ловга, потрібно було видалити шматочок металу, який застряг на глибині 5 см у дуже вузькій ділянці мозку.
"Це приблизно як шукати голку у копиці сіна. А через небезпечну ділянку, в якій зупинився уламок, ми могли ще й зачепити важливі функціональні зони. Хлопчика могло повністю паралізувати", — пояснює нейрохірург.
Надскладну операцію робили під контролем мікроскопа і системи нейромоніторингу. Результат успішний, та ще й закрили вражену частину черепа дитини титановою пластиною. Кілька днів хлопець перебував у реанімації, але лікарі і рідні полегшено видихнули лише тоді, коли стало зрозуміло, що рухові функції у Михайлика не втрачено.
Попереду на хлопчика чекає дуже тривалий реабілітаційний період, під час якого з ним будуть займатися не лише фізіотерапевти, а й спеціалісти Центру ментального здоров’я, оскільки після обстрілу у дитини порушено психічний стан: він майже не говорить, боїться відходити від мами, але вже посміхається.
Нагадємо, восени 2023 року Фокус писав, що хірурги зі Львова видалили рідкісну пухлину 12-річному підлітку із Закарпаття.
А у квітні торік Фокус розповів, яким чином ірландські лікарі повертають бійцю ЗСУ обличчя, яке в нього було до війни.