MY.UAНовини
Інженери вже працюють: коли в Україні почнуть застосовувати БПЛА з ракетами і кулеметами
Інженери вже працюють: коли в Україні почнуть застосовувати БПЛА з ракетами і кулеметами

Інженери вже працюють: коли в Україні почнуть застосовувати БПЛА з ракетами і кулеметами

Розробки БПЛА, озброєних підвісними засобами ураження, ведуться вже кілька років, але вони не отримали популярності на війні в Україні. Експерти пояснили Фокусу, чому вони наразі неефективні.

Нещодавно американська компанія Feloni Aero заявила, що планує передати Україні свої новітні безпілотні літальні апарати коптерного типу, озброєні кулеметами та ракетами. Подібні розробки ведуться вже давно українськими й іноземними інженерами, неодноразово демонструвалися прототипи, але такі засоби досі масово не застосовуються на війні. Фокус розібрався, чому озброєні дрони непопулярні серед військових і чи може ситуація змінитися у майбутньому.

Які озброєні дрони існують

Спочатку розглянемо, що пропонує згадана вище Feloni Aero. Компанія на своєму сайті демонструє дві моделі Felon 1.0 та Felon X, обидві за своїм формфактором підозріло схожі на квадрокоптери лінійки Mavic від китайського виробника DJI, хоча й більшого розміру. Примітно, що реальних фото ще немає, тільки тривимірні моделі. Обіцяють тривалість польоту 40 хвилин, зашифрований зв'язок на відстані до 20 км, датчики для уникнення перешкод, камери нічного бачення та тепловізори.

Заявлені характеристики дронів Felon 1.0 та Felon X
Фото: Feloni Aero

Felon 1.0 має оснащуватися стрілецькою системою калібру 5,56, це може бути AR-15 або M27. Зброя кріпиться на спеціальному підвісі, що обертається вертикально та горизонтально, набої подаються стрічкою з магазину високої місткості, розташованого всередині самого БПЛА. Розробники обіцяють "хірургічну точність" ураження зі значної відстані. Безпілотник пропоную використовувати для розвідки, проведення антитерористичних операцій, охорони важливих об'єктів або патрулювання прикордонних районів.

Розробка нагадує прототип БПЛА під назвою Assault Rotor Weaponized Drone (AR-1) від компанії DronesVision, який стріляв у повітрі з 5,56-мм штурмової гвинтівки або 9-мм пістолета-кулемета. Творці машини зазначили, що для ураження цілі потрібно підлетіти досить близько і сповільнитися, а віддача від пострілів ненадовго зупиняє рух.

Демонстрація Assault Rotor Weaponized Drone (AR-1) від DronesVision

FelonX виглядає аналогічно, але має нести маленьку протитанкову ракету Spike з боєголовкою вагою 450 г завдяки високій вантажності. Ракета кріпиться на спеціальній рейковій системі типу Longbow у нижній частині дрона, оснащена електрооптичною та лазерною системами наведення.

Керівник відділу маркетингу компанії Airlogix, яка виробляє БпАК Gor, Віктор Локотков у коментарі Фокусу зазначив, що зараз складно оцінити дрони від Feloni Aero, оскільки виробник розкрив замало тактико-технічних характеристик. Прикладів застосування на практиці поки теж не показали.

"Якщо у них не буде проблем зі зв'язком на фронті та вони можуть використовуватись за відсутності GPS, а також працювати з достатньо великої висоти, тоді будуть корисні. Але особисто я до них ставлюсь скептично. Виглядає так, ніби це тестування західного озброєння у реальних бойових умовах", — поділився він своїми думками.

У січні 2023 року стало відомо, що добровольчий розвідувальний батальйон "Сонечко" із Закарпатської області створює БПЛА, озброєні кулеметами та гранатометами. Українці взяли комерційний дрон та модифікували його, собівартість такого засобу склала близько 80 тисяч гривень.

Важкий дрон ДРБ "Сонечко" з кулеметом і гранатометом
Фото: Facebook

Судячи з посту військового Павла Педаки у Facebook, робота над цим проєктом на той момент ще велася, хоча про бойові застосування нічого не відомо.

Пост Павла Педаки

Інша група українців теж пробувала встановити невеликий кулемет на аграрний гексакоптер. За задумом творців, такий БПЛА мав полювати на далекобійні дрони-камікадзе типу "Шахед", які активно використовує Росія.

Росіяни теж мають подібні проєкти. Наприклад, вони вже створили і випробували коптер "Перун-Ф", озброївши його протитанковим ракетним комплексом 9К111 "Фагот". На опублікованому у мережі відео можна побачити, що апарат злітає, сильно хитаючись, і успішно запускає ракету. Втім, про влучність можна лише здогадуватися.

Застосування російського дрона "Перун-Ф" з ПТРК "Фагон"

Чому озброєні БПЛА досі масово не застосовують у боях?

Віктор Локотков зазначив Фокусу, що стрілецьку зброю і кулемети ставлять на коптери, але є важливий нюанс: ворогу їх достатньо легко збити зі стрілецької зброї. Тому такі БПЛА можна ефективно використовувати або вночі, коли противник не бачить, або треба використовувати систему штучного інтелекту, яка буде автономно відкривати вогонь і водночас постійно переміщувати дрон, щоб його не підбили.

"Перший кейс не може бути масовим, бо дуже легко зробити захищені вогняні позиції і збивати такі квадрокоптери. Другий кейс може стати масовим, але для цього треба прописати дуже чіткі та складні алгоритми роботи ШІ, на що потрібно багато часу", — підкреслив представник Airlogix.

БПЛА цілком можуть нести стрілецьку зброю і навіть використовувати її за призначенням, але зараз немає сенсу їх використовувати їх у бою, бо дешевші FPV-дрони краще виконають ті ж задачі. Коптер, здатний підняти кулемет — досить дорогий, його собівартість має складати близько 18 000 доларів. Для прикладу, щоб знищити позицію окупантів, наприклад, бліндаж, треба запустити його, довести до потрібної точки, а потім на деякий час зависнути над нею і досить низько, у цей час десь поблизу боєць з тепловізором може побачити апарат і підстрелити.

"При цьому ту саму позицію можна розібрати 3-4 FPV-дронами з модифікованим звʼязком, загальною вартістю до 2000 доларів", — зазначив розробник. Він додав, що не знає бойової задачі, для якої дрони кулеметами підійдуть краще за дешеві "камікадзе".

Ще один приклад: дрон Sarisa SRS-1X UAS, що запускає ракети

За його словами, наразі у виробників дронів в Україні є нагальніші проблеми і виклики, такі ж розробки — це більше про фантазії та тестування. Наземні роботизовані платформи набагато краще використовують кулемети та гранатомети, бо краще компенсують віддачу від зброї, літальні ж апарати краще використовувати як ретранслятори зв'язку або корегувальники вогню.

Як каже співзасновник групи компаній DroneUA Валерій Яковенко, дрони зі стрілецькою зброєю сьогодні є більше елементом певного наслідування трендів, ніж окремою ланкою еволюції технологій. Прикріпити якесь обладнання на дрон і дистанційно ним керувати — це не складно, але проблема у тому, щоб робити це ефективно за реальних бойових умов.

Стабілізація обладнання навіть з використанням найкращої електроніки не дає змоги отримати високу купчастість пострілів, а постійний тиск РЕБ не дозволяє використовувати цифровий зв'язок, де можна було б якісно отримувати інформацію на низькій висоті та достатньо далеко від оператора.

"Окремої уваги заслуговують дрони з підвісним вибуховим обладнанням, особливо з керованими пристроями чи функцією самонаведення — в такому випадку це дійсно може бути цікавим. В певний момент скептицизм зміниться, це станеться в момент масштабуванні автономних функцій дронів, коли вони будуть самостійно відстежувати потенційні загрози і самостійно відпрацьовувати по них", — зазначив фахівець.

Валерій Яковенко додав, що спілкувався з командою Сonreality із Фінляндії, яка розробляла технології для сучасних бойових ігор в доповненій реальності, чи в напрямку страйкбольного і пейнтбольного обладнання, в тому числі дрони з автоматичним обладнанням і роботизовані турелі. До початку повномасштабного вторгнення ця компанія займалася впровадженням роботизованих турелей в Україні, в тому числі й на дронах, мала офіс у Львові та залучала українських інженерів.

Безпілотник із стрілецькою системою від Сonreality
Фото: Валерий Яковенко
Безпілотник із стрілецькою системою від Сonreality
Фото: Валерий Яковенко

Фокус також звернувся за коментарем до Ігоря Криничко, голови наглядової ради української компанії Skyassist, яка виробляє військові розвідувальні БПЛА "Сірко" та "Сірко-2". Він поділився, що бачив подібну розробку, але вона не справила на нього великого враження.

"Ми були з партнерами на виставці у Польщі минулого року і бачили таке — великий БПЛА, а ззаду на кустарному кронштейні закріплений автомат АК-47. Це виглядало дивно. А як цим цілитися? Як уражати? Це буде ефектно, але точно не ефективно", – поділився розробник.

Українські військові використовують дрони Sirko для розвідки
Фото: Facebook

Він пояснив, що для ефективної роботи потрібне правильне співвідношення ваги БПЛА до зброї. Під час Другої світової війни США виробляли літак Bell P-39 Airacobra, побудований навколо 37-мм гармати Browning Arms Company T9. Пізніше на нього спробували встановити зброю ще більшого калібру, але при стрільбі літак просто зупинявся через велику віддачу.

"Якщо Boeing важить умовно 500 тонн, і до його крила прикріпити автомат Калашникова, то все буде нормально, бо сила віддачі набагато менша, ніж інерція руху, яка залежить від маси. Якщо ж, наприклад, на наш Sirko вагою 1,5 кілограма, поставити АК вагою 4 кілограми, то буде біда", – порівняв Ігор Криничко.

Американський літак Bell P-39 Airacobra
Фото: National interest

Другий фактор – це точність. Для прикладу, літак A-10 Thunderbolt II має хорошу гармату, але також і прекрасну систему наведення. Бо завдання військового дрона – не просто стріляти у повітря абикуди, а влучити у ворога.

Експерт окремо виділив безвідкатні збройні системи, як той же РПГ-7. Там інший принцип, бо по суті запускаються маленькі ракети під дією реактивної сили. Це вже краще підходить для апаратів літакового типу, але все ще потрібно зберігати пропорції.

"РПГ розробляли для використання з висоти зросту солдата, квадрокоптер розрахований підійматися вище. Тобто для більш-менш точного ураження необхідно розробляти інші алгоритми прицілювання. До того ж цю зброю створили десятки років тому, і зараз вона вже не така ефективна. Нещодавно спілкувався з бійцем, він розповів, що буває у сучасний танк влучають 3-4-5 пострілів з РПГ, але ніяк йому не шкодять", – підкреслив він.

Українські військові також розглядали дрони з гранатометами, спрямованими вниз. На думку представника Skyassist, такі засоби мають право на життя, їх можливо використовувати у бою, але все це від нашої тимчасової бідності. Очікувати від таких франкенштейнів великої ефективності не варто.

"Якщо уявити собі, що у нас немає жодних обмежень по боєприпасам, то такі засоби використовувати не варто, бо певний засіб ураження розроблявся в певних умовах і для конкретних задач. Можна поставити на великий літак, наприклад, наш А-148, ракету від системи "Смерч" або "Ураган", злетіти і запустити — навіть далі полетить. Але ці ракети розробляли саме для того, щоб бити з наземної установки", – пояснив Ігор Криничко.

Деякі українці пропонують ставити на великі дрони ракетні комплекси Javelin або "Стугна", які мають системи самонаведення. Ігор Криничко виступив проти такої ідеї, адже конструкцією таких систем не передбачено, щоб вони підіймалися у повітря. За його словами, потрібно розробляти засоби ураження, призначені саме для використання на безпілотнику, адже зброя буде ефективною лише у комплексі з носієм.

Український військовий з ПТРК "Стугна"
Фото: УНІАН

"Я чую, що деякі інженери думають над створення ракети для невеликих безпілотних літаків. Знову таки, це буде ракета, що відповідатиме певним умовам та конструкції літака. Тут все теж залежить від маси, бо у безпілотній авіації є свої категорії за розмірами і вагою", – додав експерт.

За інформацією Ігоря Криничка, технології наведення в Україні зараз бурхливо розвиваються, над ними працює велика кількість молодих команд і досвідчених конструкторів, ті ж розробники "Нептуна" або "Стугни". Вони здатні створити будь-яку систему, якщо дати їм технічні завдання від виробників носіїв, волю, фантазії і гроші.

"На мій погляд, кожен засіб враження має розроблятись для відповідних носіїв. Цілком можливо за основу брати існуючі системи, але тільки для того щоб розробити з них спеціальний виріб", — підсумував розробник.

Важливо "Ефективна зброя": у ЗСУ на фронті з'явилися літаки-камікадзе, як застосовують (відео)
Теги за темою
Оружие
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Єврокомісар з питань оборони назвав найкращий спосіб зупинити Путіна
Европейская правда
2025-05-12T11:19:40Z
Перемир'я або санкції: в уряді Німеччини кажуть, що Росія має час до кінця доби
Европейская правда
2025-05-12T11:19:39Z
Раніше – навряд: коли Росія буде потребувати реальних переговорів про мир
24tv
2025-05-12T11:18:47Z
САП і НАБУ не коментують слідчі дії в посадовців Нацгвардії
УкраинФорм
2025-05-12T11:16:50Z
Фантастична схожість: чоловік з Китаю приголомшливо точно копіює голос і манери Трампа
24tv
2025-05-12T11:15:11Z
Найреальніша надія на прогрес з початку війни, – The Economist про останні заяви Заходу і Кремля
24tv
2025-05-12T11:15:00Z
Глави МЗС «Веймару+», Штатів і Туреччини обговорять організацію українсько-російських переговорів у Стамбулі
УкраинФорм
2025-05-12T11:10:46Z
Україна здобула потужну ініціативу в темі російського параду, підтримуючи її ударами по РФ та заявами про перемир’я. Зведення з інформаційної війни, 3-9 травня 2025 року
Детектор М
2025-05-12T11:10:23Z
У Брюсселі проходить Форум оборонної промисловості Україна-ЄС
УкраинФорм
2025-05-12T11:09:12Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Перед півфіналом букмекери оновили прогнози результатів Євробачення. Що пророкують Україні
ZN UA
2025-05-12T11:12:43Z
Стрічка «Україна: Ворог у лісі» отримала телевізійну премію BAFTA-2025
УкраинФорм
2025-05-12T11:03:53Z
У День матері: Катерина Осадча замилувала архівними фото з трьома синами
24tv
2025-05-12T11:03:19Z
Великі імена - на великому екрані: "Титри Визнання" у кінотеатрах Планета Кіно
Детектор М
2025-05-12T10:43:06Z
Колишня кохана Джонні Деппа та Ілона Маска вдруге стала мамою
GlavRed
2025-05-12T10:39:02Z
ТОП-15 фільмів, коли після побачення вона питає «зайдемо до мене на кіно?»
Мій Харків
2025-05-12T10:16:22Z
Том Круз заліз на дах кінотеатру в Лондоні
Фокус
2025-05-12T10:15:55Z
Жодної економії. Том Круз докладає чималих зусиль, щоб вразити нову кохану
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T10:07:18Z
Ми пишемо не тому, що ми сміливі. Ми пишемо, бо мовчати - неможливо
Детектор М
2025-05-12T11:16:10Z
Церква не має залишатися остронь: Папа Лев XIV зробив заяву про штучний інтелект
Факти ICTV
2025-05-12T11:13:37Z
Зеленський провів першу розмову з Папою Левом XIV
24tv
2025-05-12T11:13:00Z
У країнах ЄС зменшилася кількість українців із тимчасовим захистом - Євростат
УкраинФорм
2025-05-12T11:06:41Z
Чому не можна лихословити і плакати 13 травня: яке свято і день ангела
GlavRed
2025-05-12T11:06:29Z
Через протест польських перевізників може бути ускладнений рух у пункті пропуску «Ягодин-Дорогуськ» - ДПСУ
УкраинФорм
2025-05-12T11:04:50Z
Завод у Румунії розпочинає серійне виробництво військових дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T11:03:02Z
Ракетні дрони та рої безпілотників: Камишін розповів у Брюсселі про нову зброю, яку виробляє Україна
УкраинФорм
2025-05-12T11:00:51Z
Папа Лев XIV закликав звільнити ув’язнених у світі журналістів
УкраинФорм
2025-05-12T11:00:16Z
Чи потрібно пити магній разом з вітаміном B6
24tv
2025-05-12T11:15:15Z
Зеленський привітав медсестер з професійним святом
УкраинФорм
2025-05-12T11:13:20Z
Безкоштовний огляд родимок у "Добробуті": як вчасно виявити меланому
Gazeta UA
2025-05-12T10:54:38Z
Україна долучилася до Європейського тижня громадського здоровʼя
УкраинФорм
2025-05-12T10:54:13Z
Банани стануть розкішшю? Кліматологи б'ють на сполох
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T10:33:57Z
Мобілізація в Україні: з якими хворобами доведеться служити
24tv
2025-05-12T10:03:35Z
Точно смачніше та корисніше, ніж у магазині: класичний рецепт домашнього майонезу
24tv
2025-05-12T09:42:50Z
Який субпродукт позитивно впливає на імунітет і сприяє довголіттю, а кому його краще уникати
Gazeta UA
2025-05-12T09:30:50Z
У «Феофанії» виконали унікальну операцію військовому, який дістав складне поранення обличчя
УкраинФорм
2025-05-12T08:46:23Z
Хотіли купити авто з-за кордону: двоєукраїнців втратили близько 500 тис грн
InternetUA
2025-05-12T11:16:00Z
На Буковині зловмисники під виглядом облаштування укриття незаконно видобували вапняк
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T11:00:44Z
Прокуратура підтверджує: злодій у законі Умка, якого «виховувало» СБУ, має зв’язки у правоохоронних органах
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T10:51:25Z
Прокуратура повідомила про підозру киянці, яка намагалася «продати» інсульт за $6 тиc
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T10:45:33Z
Нелегальний видобуток вапняку на суму понад ₴5 мільйонів: на Буковині поліцейські викрили трьох екозлочинців
Украина Криминальная
2025-05-12T10:12:17Z
У Києві жінка брала гроші за фіктивні діагнози для військовозобов’язаних
Украина Криминальная
2025-05-12T10:06:47Z
Трагічний інцидент на Позняках: молодий чоловік випав з вікна багатоповерхівки
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T10:06:03Z
Обікрав майже два десятки поховань: викрито 20-річного жителя Одещини
Украина Криминальная
2025-05-12T09:49:04Z
До ₴60 млн. злочинного прибутку: на Київщині знешкоджено діяльність підпільних виробників сигарет
Украина Криминальная
2025-05-12T09:42:06Z
Прайс-кепи заважають реалізовувати сонячну електроенергію – голова ради Української асоціації відновлювальної енергетики
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T11:18:15Z
Microsoft готова поступитись частиною акцій OpenAI в обмін на доступ до майбутніх моделей
InternetUA
2025-05-12T11:16:27Z
Українським морським коридором експортували вже 120 мільйонів тонн вантажів
УкраинФорм
2025-05-12T11:13:17Z
Українці отримали 443 млн грн кешбеку за березень — рекорд з початку програми
Факти ICTV
2025-05-12T11:04:45Z
В Україні дорожчають тепличні огірки: які ціни у магазинах
24tv
2025-05-12T11:03:57Z
В Україні дешевшають ранні овочі
Gazeta UA
2025-05-12T11:03:38Z
Росіяни на ТОТ масово завозять сільгосптехніку - Центр вивчення окупації
УкраинФорм
2025-05-12T10:49:27Z
Китай покрив сонячними панелями цілу гору․ Дронам не вистачає заряду, щоб облетіти всю її площу
24tv
2025-05-12T10:33:43Z
На тлі важливих змін у світі: курс євро обвалився до нового мінімуму
24tv
2025-05-12T10:33:06Z
На Закарпатті в селі Іза запровадили карантин через спалах гепатиту
УкраинФорм
2025-05-12T11:18:06Z
Графік відключення світла в Запоріжжі на 13 травня: кому варто підготуватися
Политека
2025-05-12T11:16:35Z
На поповнення запасів є лише 4 години: військовий розповів, як живуть люди у Костянтинівці
Фокус
2025-05-12T11:12:27Z
У Херсоні показали наслідки вечірнього артобстрілу Корабельного району
УкраинФорм
2025-05-12T11:09:05Z
Одеська поліція розшукує малолітніх втікачвв з реабілітаційного центру
Украина Криминальная
2025-05-12T11:06:58Z
У Сумах дрон влучив у лісогосподарську машину
УкраинФорм
2025-05-12T11:06:54Z
Оплата за проїзд у Львові: містянам повідомили важливе рішення
Политека
2025-05-12T11:01:06Z
Воїни ССО під час розвідки знищили в тилу групу російських штурмовиків
УкраинФорм
2025-05-12T11:00:29Z
У Києві розпочали реєстрацію домашніх тварин. Скільки коштує послуга
Telegraf
2025-05-12T11:00:19Z
З гібридною та електричною версіями: новий BMW X7 отримає чотири варіанти силових установок
AutoGeek
2025-05-12T11:06:41Z
Авто для понтифіка: найвідоміші та найцікавіші папамобілі
Фокус
2025-05-12T11:00:49Z
Чому в автобусах немає ременів безпеки: відповідь здивує багатьох
GlavRed
2025-05-12T10:48:39Z
Пікап Ram 1500 наділили нестандартними пропорціями
AutoCentre
2025-05-12T10:16:26Z
Президент Франції Макрон вперше пересів на електромобіль: обрав DS 8
AutoGeek
2025-05-12T10:12:16Z
Чарівний італійський родстер з V8 і механікою – спокуслива новинка
Топ Жир
2025-05-12T10:00:51Z
Продажі авто з Китаю в Україні різко зросли: найпопулярніші моделі
Фокус
2025-05-12T10:00:15Z
Швидший та ефективніший: електричний кросовер Skoda Enyaq RS оновили
AutoGeek
2025-05-12T09:30:36Z
Стартують продажі нового Kia Sportage: оголошено ціни
ЗаРулем
2025-05-12T09:25:59Z
Ці 5 трендів в дизайні кухні вже застаріли: час їх позбутися
24tv
2025-05-12T11:18:09Z
Дуже швидко і дуже ситно: рецепт смачного салату з тушонкою
Фокус
2025-05-12T11:15:26Z
5 найкращих кольорів волосся на літо: так фарбуватися захочуть всі
24tv
2025-05-12T11:03:04Z
Натуральним і не пахло: що підмішували в сметану та морозиво в СРСР
Telegraf
2025-05-12T10:54:03Z
Ось 6 найкращих вправ для вашої спини, які зроблять її більшою та сильнішою
24tv
2025-05-12T10:30:03Z
Вас проклянуть усі сусіди, якщо залишите будівельне сміття в контейнері. Як його правильно позбутись
Telegraf
2025-05-12T10:27:30Z
Загадка для найуважніших: спробуйте за лічені секунди знайти свічку
Gazeta UA
2025-05-12T10:24:45Z
Купальний сезон у Туреччині опинився під загрозою
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T10:15:56Z
Яку цибулю посадити у травні: урожай будете збирати у відра
24tv
2025-05-12T10:15:25Z
LIGA.net опинилась під масованою DDoS-атакою, ціль – колонка про кейс Алхім
Лига
2025-05-12T11:13:37Z
Марс ховає під поверхнею величезний резервуар води
360ua.news
2025-05-12T11:03:08Z
Промо-рендери Galaxy S25 Edge розкрили дизайн, кольори та характеристики
InternetUA
2025-05-12T11:01:43Z
Огляд Age of Empires II: Definitive Edition на PS5 — гарна адаптація для платформи, що не створена для RTS
ITC
2025-05-12T11:01:02Z
До 20-річчя iPhone Apple збирається здивувати світ - ЗМІ
Gazeta UA
2025-05-12T10:58:38Z
Nintendo може заблокувати Switch 2, якщо запідозрить користувача в піратстві
InternetUA
2025-05-12T10:46:17Z
Прорив у суперконденсаторах — миттєве заряджання, велика ємність та 100+ тис. циклів витіснять Li-ion
ITC
2025-05-12T10:43:22Z
Ремастер Oblivion лагає вже через 15 хвилин гри на PS5 та ПК — з часом це погіршується
ITC
2025-05-12T10:43:00Z
Baidu патентує ШІ-технологію, яка перетворюватиме звуки тварин на людську мову
AIN
2025-05-12T10:42:12Z
В Афганістані влада заборонила громадянам грати шахи
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T11:12:32Z
Десятки фанатів «Гамбурга» потрапили до лікарні після святкування виходу в Бундеслігу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T11:12:03Z
Новий Шевченко та коріння з України: хто такий герой Мілана із прізвищем "Золотарчук"
24tv
2025-05-12T11:03:51Z
Манчестер Сіті зацікавлений у півзахиснику Мілана
Football.ua
2025-05-12T11:01:38Z
Українські строгмени виграли командний залік Євро у Німеччині
УкраинФорм
2025-05-12T10:52:57Z
Українські тенісистки зустрініться з іспанками у Кубку Біллі Джин Кінг
УкраинФорм
2025-05-12T10:52:06Z
Непереможений "Мисливець" висловився про бій з "Канело", порівнявши себе з Усиком
24tv
2025-05-12T10:48:41Z
Мбаппе побив рекорд, який тримався майже три десятиліття
Gazeta UA
2025-05-12T10:30:40Z
Відчуваю себе новою людиною, – Дюбуа про мотивацію реваншу з Усиком
24tv
2025-05-12T10:30:32Z