Виявлений ученими синдром допоміг їм розгадати причину розвитку в деяких людей небезпечних симптомів. За допомогою цього відкриття вони сподіваються розробити методи лікування подібних наслідків COVID-19.
Звичайний електронний лист поклав початок науковій співпраці, яка охопила всі континенти. Міжнародні зусилля американських і британських дослідників призвели до відкриття рідкісного аутоімунного захворювання, пов'язаного з COVID, яке поставило під сумнів наші уявлення про постінфекційні синдроми, додавши до їхнього списку абсолютно нове ускладнення, пише News Medical.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!
Відкриття відбулося завдяки Деннісу Макгонаглу, доктору медичних наук, професору ревматології Лідського університету, який зв'язався з Прадіптою Гош, доктором медичних наук, досвідченим професором кафедри медицини та клітинної і молекулярної медицини Каліфорнійського університету в Сан-Дієго. Вони об'єднали зусилля, щоб провести дослідження та вивчити загадковий сплеск випадків захворювання, відомого як MDA5-аутоантитіло-асоційований дерматоміозит (ДМ), що особливо часто спостерігається серед пацієнтів з Йоркшира, незалежно від їхнього COVID-19-анамнезу.
Команда доктора Гош використовувала обчислювальний інструмент, відомий як BoNE (Boolean Network Explorer) для аналізу даних групи пацієнтів МакГонагл. Їхнє дослідження виявило зв'язок між високим рівнем цитокіну, інтерлейкіну-15, і швидким прогресуванням інтерстиціальної хвороби легень у цих пацієнтів. Це відкриття дало змогу вченим зрозуміти, чому в деяких пацієнтів розвиваються важкі ускладнення, як-от рубцювання легенів, що може призвести до летального результату.
Дерматоміозит — це запальне захворювання, що характеризується м'язовою слабкістю та шкірними висипаннями і часто супроводжується іншими аутоімунними симптомами. Зазвичай від цього захворювання страждає більше людей азіатського походження, але поява випадків захворювання в переважно європеоїдній популяції у Великій Британії була несподіваною. Використання BoNE в дослідженні зіграло ключову роль у виявленні загальних закономірностей серед хворих людей, оминувши звичні відмінності, які могли б відволікти дослідників від загальних рис, притаманних ускладненню.
Ідентифікація інтерлейкіну-15 як потенційного фактора, що сприяє розвитку важкої форми захворювання, відкриває нові можливості для дослідження методів лікування ускладнень після COVID-19. Вони можуть пом'якшити або навіть запобігти найгіршим наслідкам цього та інших потенційно пов'язаних із ним аутоімунних захворювань. Оскільки випадки прояву ускладнень починають з'являтися в усьому світі, наслідки цього дослідження виходять далеко за межі одного регіону, що свідчить про необхідність міжнародної обізнаності та заходів у відповідь.
Раніше Фокус писав про новий штам коронавірусу під назвою Пірола і його небезпеки. Пандемія COVID-19 завершилася вже давно, але вірус, що мутує знов і знов, досі не послаблює свою присутність, вкотре явивши на світ потенційно небезпечний варіант.
Також Фокус писав про те, які загадки вірусу COVID-19 вдалося розгадати вченим за 4 роки з початку пандемії. Хоча період пандемії COVID-19 офіційно завершено, наш світ і донині стрясають її наслідки, а вчені досі не можуть розгадати всі нюанси злощасного вірусу.
Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо ви відчуваєте проблеми, зверніться до фахівця.