Зростають потоки нафтопродуктів РФ до Сінгапуру — Reuters
За оцінками, потоки російської нафти (лігроїну) до Сінгапуру в травні зростуть до найвищого рівня цього року, оскільки нафтопереробні заводи РФ відновлюються після атак безпілотників, і ця тенденція буде продовжуватися, адже більше потужностей вводяться в експлуатацію, повідомляє Reuters.
За оцінками LSEG Research, поставки російської нафти до Сінгапуру, ключового інгредієнта для виробництва нафтохімічних продуктів, таких як пластмаси й текстильні волокна, зросте приблизно до 415 тисяч метричних тонн у травні, в той час як консалтингова компанія FGE прогнозує близько 500 тисяч тонн.
"Вплив (атак) на нафтопереробні заводи ослабне в травні й червні, тому ми можемо очікувати збільшення експорту з Росії", - вважає представник FGE Арман Ашраф, маючи на увазі атаки безпілотників на нафтопереробні об'єкти в Росії.
Поставки нафти з РФ до Сінгапуру зросли у квітні до найвищого рівня цього року - 329 955 тонн. Це збільшило загальний обсяг імпорту нафти в Сінгапурі у квітні до 998 408 тонн порівняно з 920 626 тоннами роком раніше, свідчать дані Enterprise Singapore.
Нафту можна змішувати безпосередньо з бензином або переробляти для отримання компонентів сумішей.
Експортно-орієнтований Туапсинський нафтопереробний завод “Роснефти”, один з найбільших на півдні Росії, відновив роботу на початку цього місяця, й очікується, що в травні його завантаження зросте приблизно на 16% до 180 тисяч тонн, оскільки він відновить експорт.
Компанія “Новатек” тим часом, планує розпочати тестові операції на новій установці з переробки 3 млн тонн на рік на своєму комплексі в порту Усть-Луга в червні, що може дозволити їй збільшити експорт нафти до 550 000-600 000 тонн на місяць з 350 000-370 000 тонн зараз, як показують розрахунки Reuters.
“Новатек” постачає нафту переважно для Азії, включаючи Китай, Сінгапур, Тайвань і Малайзію.
У перший тиждень травня російська нафта була приблизно на 8 доларів за тонну дешевше, ніж нафта з Близького Сходу, головного постачальника в Азію. У лютому розрив скоротився до $5 після того, як ескалація в Червоному морі призвела до зростання вартості фрахту.
За оцінками трейдерів, станом на 8 травня обсяг поставок нафти з Росії в Азію досягне близько 700 тисяч тонн, порівняно з 950 тисячами тонн у квітні.
Атаки безпілотників цього року вивели з ладу 15% російських нафтопереробних потужностей, згідно з оцінкою офіційного представника НАТО, зробленою на початку квітня.
Азії структурно не вистачає нафти й вона покладається на Північно-Західну Європу, Середземномор'я й США, щоб задовольнити дефіцит близько двох мільйонів тонн на місяць.
Однак Росія заполонила ринки Азії своєю нафтою минулого року після того, як західні санкції на експорт її нафтопродуктів змінили торговельні потоки. На РФ припадало 25% загального імпорту нафти в Азію у 2023 році, свідчать дані відстеження суден від Kpler.
РФ продовжує отримувати доходи від поставок енергоносіїв, надалі фінансуючи війну. Про те, що повинна зробити Україна, аби перекрити енергетичний “кровотік” агресора, читайте в статті директора енергетичних програм Центру Разумкова Володимира Омельченка “Чому нафтопереробка РФ — законна ціль війни”.