В Україні планують відкрити понад 400 ветеранських просторів
Міністерство ветеранів разом із ветеранською спільнотою планує протягом 2024-2025 років створити низку ветеранських просторів по всій Україні, де ветерани і ветеранки, їхні родини та сім’ї загиблих захисників зможуть отримати всі послуги та можливості в одному місці. Про це виконуючий обов’язки міністра у справах ветеранів Олександр Порхун розповів під час панелі «Реабілітація жертв війни: медичний, психологічний та соціальний аспекти» в рамках другого Міжнародного саміту міст та регіонів.
Він зазначив, що у таких місцях ветерани зможуть отримати:
- соціально-психологічну та спортивно-фізкультурну реабілітацію;
- інформаційно-консультаційну підтримку;
- юридичну допомогу;
- роботу із фахівцем із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб;
- навчання і перекваліфікацію, бізнес-тренінги;
- дозвілля.
«Ми проаналізували проблематику та потреби і мова йде як раз про медичну, психологічну, юридичну, інформаційну, освітню потреби. Саме тому вбачаємо необхідність створення розгалуженої інклюзивної мережі ветеранських просторів, куди можна звернутися та швидко отримати необхідну інформацію, допомогу і врешті-решт просто провести час у колі своїх. Один простір з повним спектром послуг відповідно до потреб: отримати індивідуальну консультацію або пройти курс реабілітації всією родиною», — розповів Порхун під час презентації проекту.
Спочатку ветеранську інфраструктуру розвиватимуть за міжрегіональним принципом – у Львові, Дніпрі, Одесі, Рівному. За приклад візьмуть Центр у Бородянці на Київщині, який відкрили у березні цього року.
Центри відкриватимуть у громадах із населенням понад 20 тисяч осіб. Очікується, що їх буде близько 450, зокрема 20 в обласних центрах.
За даними Мінветеранів, наразі кількість ветеранів і ветеранок війни перевищує 1 млн осіб. Також близько 3,5 млн – це члени їхніх сімей та члени родин загиблих захисників та захисниць.