MY.UAНовини
Дружина священника відкрила бізнес, щоб допомогти дітям із інвалідністю та їхнім мамам
Дружина священника відкрила бізнес, щоб допомогти дітям із інвалідністю та їхнім мамам

Дружина священника відкрила бізнес, щоб допомогти дітям із інвалідністю та їхнім мамам

29-річна Юлія Бігун за створення благодійного фонду «Твоя любов», який вже 4 роки регулярно допомагає особливим дітям, та соціального бренду постільної білизни Ohra Home, де працюють мами дітей із інвалідністю, увійшла до списку «30 до 30» від Forbes, до якого щороку обирають 30 молодих українців, які вразили країну та світ до 30 років.

Сьогодні бізнес переживає непрості часи, але Юлія не впадає у відчай. Допомога дітям та їхнім мамам у важких ситуаціях навчила її не відступати перед труднощами. Подробиці про свій благодійний фонд, допомогу дітям та бізнес під час війни Юлія розповіла Коротко про.

“Шлях до благодійністі розпочався з любові до майбутнього чоловіка”

- Юліє, як ви прийшли до благодійності та свого соціального бренду? З чого все починалося?

- Все почалося з любові до майбутнього чоловіка. Нині він настоятель Свято-Андріївського храму ПЦУ. Познайомилися ми з Назаром у 2016 році, коли я була волонтером фонду "Таблетки". Ми вже мали спільні інтереси, але хотілося, щоб точок дотику побільшало. Назар казав, що хоче 10 дітей, для яких збудує будинок, відкриє благодійний фонд – я запропонувала не чекати багато років, а почати щось робити зараз. Так ми і вчинили, створивши благодійний фонд, який спеціалізується на допомозі в першу чергу дітям, які потребують лікування та медикаментів.

Першим хлопчиком, якому ми почали допомагати, був Михайло з Донецька в "Охматдиті". Вперше я побачила його маму у лікарні, вона сиділа і плакала: у дитини була пухлина у горлі. Поки тато перебував із сином у палаті, мама з молодшою ​​дитиною жила у київських родичів, спала на підлозі у кухні. Ми шукали для Михайла донорів та гроші на лікування. На щастя, хлопчик повністю одужав – родина змогла повернутися додому.

У нас у пріоритеті була медична допомога дітям із малозабезпечених сімей. Оплачували дітям лікування, купували медичне обладнання, одяг, взуття, їжу. Збирали на це донати – серед знайомих, на роботі, створили сторінку у фейсбуці, спочатку я ходила з боксом, який зберігаю досі.

Потім почали допомагати Центру підтримки дітей та сімей. Діяльність центру спрямована на те, щоб допомогти зберегти дитину у сім'ї. Моя принципова позиція – допомагати сім'ї, а не дитячим будинкам, щоб дитина залишалася з батьками, з мамою, а для цього потрібна своєчасна підтримка. Ми дізнавалися про проблемну сім'ю, з якої могли забрати дитину, та допомагали їй. З багатьма сім'ями ми підтримуємо зв'язок і продовжуємо допомагати їм у міру сил і можливостей.

У 2016 році чоловік поїхав до Фастівського навчально-реабілітаційного центру. Побачив там 60 дітей із інвалідністю. Сказав: "Не знаю як, але ми маємо їм допомогти, тут просто катастрофа!" Я говорю: "Ми маленький фонд, тільки почали існувати, у нас немає такої кількості грошей". Проте я приїхала туди, і ми почали допомагати Фастівському центру на постійній основі. Насамперед медикаментами та обладнанням. Почали більше контактувати із сім'ями, дізнаватися про їхні проблеми. Згодом почали надавати адресну допомогу сім'ям, де виховуються діти з інвалідністю. Старшим дітям допомагали вступати до освітніх закладів, оселитися до гуртожитку, збирали дітей перед школою та на випускні.

Також продовжували збирати гроші на операції. За кілька днів треба було збирати чималі суми - по 20-25 тисяч гривень. Якоїсь миті я втомилася просити гроші. Хоч і просиш не для себе, виникало почуття провини.

Почала замислюватися про свій бізнес, який міг би покривати всі наші потреби. Зупинила свій вибір на виробництві постільної білизни. За час своєї діяльності ми встигли познайомитися з волонтерами зі США та Німеччини. Одна з них зателефонувала і сказала: "Я знайшла грант у Німеччині, може, спробуємо податися?"

Допомагати дітям Юлія та Назарій почали задовго до появи своєї дитини. Фото: надане Юлією Бігун

«Ми не можемо шукати мам особливих дітей, які вміють шити. Але можемо їх навчити»

- Так з'явився благодійний проєкт постільної білизни Ohra Home? Чому ви вирішили побудувати ваш бізнес на шитті?

- Історія Ohra Home розпочалася у 2019 році. Думка шити постільну білизну прийшла не одразу. Друзі подарували мені швейну машинку на день народження. Спочатку сприймала шиття як хобі, шила для друзів, для храму, де служив мій чоловік. Тоді не було грошей на одяг, тому я купувала тканину і шила його сама.

Чоловік сказав: "Якщо ти можеш шити, то чому мами з інвалідністю не можуть? Їх можна цьому навчити". У моєї подруги на той момент народився син із ДЦП. Батько дитини її покинув через те, що у хлопчика виявилася інвалідність. Мені було боляче через цю ситуацію, хотіла, щоб подруга почала шити в мене. Адже так можна допомогти таким мамам працевлаштуватися. Я вирішила, що це чудова ідея: проблема роботи для мам дітей з інвалідністю дуже гостра. Таким сім'ям майже завжди потрібна допомога, бо найчастіше діти-інваліди зростають без батька.

Два тижні я писала заявку, за два місяці нам схвалили німецький грант. Тоді завдяки фінансуванню в 3500 євро ми закупили перші швейні машинки, обладнання, тканину. Я розуміла: ми не можемо шукати мам дітей з інвалідністю, ще й швачок. Потрібно брати тих, хто хоче, і просто вчити їх шити.

Директор Фастівського центру, якому ми допомагали, надала нам приміщення для занять. А щоб навчити інших жінок шити, ми знайшли маму дитини з інвалідністю, яка була професійною швачкою.

- Довго тривало навчання? І багато з тих, хто пройшов навчання, залишився з вами працювати?

– Ми їх навчали, але обов'язку працювати на нас у них не було.

Навчання зайняло 2-3 місяці, зустрічалися ми кілька разів на тиждень. Після його закінчення кожна мати мала екзаменаційну роботу. Я приймала готові комплекти білизни, і, якщо щось мені не подобалося, ми розпарювали комплекти і підшивали їх доти, доки рядок не буде рівним.

Хтось лишився з нами, хтось пішов, хтось сказав - "це не для мене". (І справді, шиття - не для кожного. Це треба любити, мати якусь посидючість). Хтось пішов вчитися далі – серед наших мам популярно вчитися на реабілітолога та логопеда, щоби займатися дітьми з інвалідністю. Хтось почав шити тільки собі.

Благодійний фонд "Твоя любовь" уже декілька років допомогає дітям-інвалідам та їх мамам. Фото: предоставлено Юлией Бигун

"Потрібні не тільки швачки, а й ті, хто вміє продавати"

- Після навчання мам дітей з інвалідністю ви одразу запустилися?

- Не одразу: ковід перешкодив нашій роботі. Ohra Home запустилася наприкінці 2020 року. Ще до запуску ми мали тканину, обладнання, навчених людей, але тоді ми ще нічого не продавали.

Позаторік ми зробили свій сайт, завдяки чому кількість продажів збільшилась. Одразу робили англомовну версію, почали продавати білизну за кордон.

- Ваші співробітники мають інвалідність чи дітей з інвалідністю?

- Беремо не лише людей з інвалідністю. За три роки нашого існування до нас приходили різні люди: ми потребували СММщиків, таргетологів. Крім самого продукту, потрібно ще багато чого, щоб цей продукт продати.

– Я так розумію, коли робота є, мамам не доводиться сидіти від дзвінка до дзвінка на роботі?

- Так, у нас гнучкий графік, він дозволяє і працювати, і дітей доглядати. Є завдання на тиждень. Коли ти це робитимеш - тобі вирішувати. Кожен має свій ритм. Мені головне, щоб роботу було виконано.

У нас є швачка, яка приходить о 6-й ранку, а до 8-ї у неї вже може бути все готове. Гнучкість графіка дуже потрібна для мам, особливо вона потрібна мамам дітей-інвалідів.

Ми у всьому намагалися допомагати нашим мамам. Однією з робітниць, яка виховує сина з інвалідністю, відремонтували будинок. Вони страждали від плісняви, тому ми переробили фасад, утеплили будинок, перекрили дах. Синові іншої робітниці придбали слуховий апарат, тож хлопчик уперше почав чути. Дівчинці з Фастівського реабілітаційного центру допомогли з операцією із заміни колінних суглобів.

Проєкт Ohra Home забезпечив роботою та підтримкою мам дітей з інвалідністю. Фото: надане Юлією Бігун

Сьогодні потрібно докладати набагато більше зусиль, щоб залишитись на плаву

- А як почувається ваш бізнес під час війни?

– В останні 2 місяці стало особливо складно. Зростають ціни на сировину, люди менше купують. Сумно від того, що ми не можемо забезпечити роботою ту кількість мам, яку хотіли б. Трапляються тижні, коли ніхто нічого не шиє, бо просто немає замовлень. Буває, чекаю на свою зарплату (зараз я працюю в проєкті з розмінування), щоб заплатити її співробітникам.

Для мене це болюче питання. Ціни у нас практично на тому самому рівні, як і до війни. Після початку вторгнення підвищували їх лише раз. Коли у нас було більше продажів, вартість сировини теж була нижчою.

Важко робити прогнози під час війни. Якщо минулого року ми брали участь на маркетплейсах і за два дні могли зробити місячний обіг, то цього року там продається дуже мало. В інших продавців ситуація аналогічна, ніхто не розуміє, що відбувається.

Сьогодні українському бізнесу потрібно докладати набагато більше зусиль, ніж раніше, щоби просто бути на плаву. І у нашому випадку це так. Розумію, що жодних пільг з боку клієнтів та оточення не буде.

На жаль, сьогодні багато українських проєктів закрилися. Ті, хто вижив, продовжили працювати.

– Водночас ви також почали виходити на міжнародний ринок.

- Коли почалася війна, іноземці мали тенденцію купувати товари з України. Однак сьогодні Made in Ukraine вже не працює. Ми пробували продавати на Європу – виявилося, це не наш варіант. Американці більше люблять а-ля хенд-мейд.

Незважаючи на складнощі, продовжуємо працювати. Доводилося допомагати дитині, що ще не народилася. Хлопчику потрібна була операція у перші 10 годин після пологів, треба було поміняти клапани у серці. За пів року до народження малюка у всьому світі ми шукали необхідні для операції медикаменти, було важко. На жаль, ця історія закінчилася трагічно, хлопчик помер за добу після операції. Чоловік, від якого завагітніла ця жінка, її покинув, коли дізнався, що дитина народиться інвалідом.

Після таких історій тимчасові складнощі із соціальним бізнесом і відсутність продажів здаються не такою вже великою проблемою. Це просто незрівнянні речі. Зупинятись не збираюся. Припинити справу неважко, але потім починати все з нуля набагато складніше. До того ж я бачу в цьому майбутнє.

- Чого б ви хотіли у майбутньому для свого проєкту?

– Зараз у мене час роздумів. Орієнтуюсь на посилення бренду, розумію, що я та Ohra Home стали невід'ємними частинами один одного. Хочеться ребрендингу, вийти на американський ринок. Також у найближчих планах – співпраця з маркетинговим агентством. Сподіваюся, вона виведе нас на новий рівень. А всі мами, які працюють із нами, зможуть отримувати достатньо коштів на життя.

Теги за темою
Дети
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Apple готовит к выпуску первый складной iPhone
Gazeta UA
2025-02-03T03:15:21Z
Что делать, если телефон перестал ловить сеть: инструкция от экспертов
Политека
2025-02-02T21:27:54Z
Заживляет язвы за 11 дней: ученые создали дешевую и эффективную лечебную повязку
Фокус
2025-02-02T21:00:16Z
Потусторонний мир существует: ученые шокировали открытием
TSN
2025-02-02T20:54:16Z
Семь игр покинут Xbox Game Pass в середине февраля 2025 года — успейте сыграть
GameMag
2025-02-02T20:09:55Z
Инсайдер назвал сроки проведения следующей презентации State of Play — Sony покажет новые игры для PlayStation 5
GameMag
2025-02-02T20:04:06Z
Sega через это уже проходила: Ветеран PlayStation Шон Лейден высказался о мультиплатформенном развороте Xbox
GameMag
2025-02-02T18:42:19Z
Однофамилица? Что известно о Зеленской, "замутившей" с российским блогером-молчуном Милохиным
Telegraf
2025-02-02T18:06:47Z
Официально: Electronic Arts завтра сообщит поклонникам о предстоящем тестировании Battlefield 6
GameMag
2025-02-02T17:34:54Z
Гороскоп для всех знаков Зодиака на 3 февраля 2025 года
Фокус
2025-02-03T06:00:25Z
Масленица-2025: беспроигрышний рецепт блинов на праздник и 10 вариантов сладких и соленых начинок
Знай
2025-02-03T04:51:32Z
На обед или перекус: салат с печенью, апельсином и зеленью понравится близким
Telegraf
2025-02-03T04:15:52Z
«Через месяц мне исполнится 30 лет, и мне очень страшно стареть»
Marie Claire
2025-02-03T04:15:16Z
Гороскоп на неделю 3-9 февраля для всех знаков Зодиака: проблемы Козерогов, болезни Дев и удивление Овнов
Знай
2025-02-03T02:30:25Z
Как приготовить знаменитые "Орешки": звезда "Мастер Шеф" Глинская дала улучшенный рецепт
Политека
2025-02-03T02:00:28Z
Гороскоп на неделю с 3 по 9 февраля: кого ждет карьерный взлет, а кого — новые поклонники
Marie Claire
2025-02-03T01:00:30Z
Чувства и феномены: 7 причин прочитать новый номер «Вокруг света»
Marie Claire
2025-02-02T22:45:50Z
6 действенных лайфхаков, чтобы сохранить бананы свежими надолго
Marie Claire
2025-02-02T22:01:49Z
На Оренбургском газоперерабатывающем заводе эвакуируют людей на фоне атак БПЛА
ZN UA
2025-02-03T06:27:37Z
Ночью взрывы раздавались в шести областях России – горят НПЗ и газоперерабатывающий завод, не работает пять аэропортов
Комсомольская правда
2025-02-03T06:27:03Z
На Харьковщине произошел мощный взрыв: есть раненые
Comments UA
2025-02-03T06:18:33Z
Дроны атаковали энергообъекты РФ: возник пожар
Корреспондент
2025-02-03T06:00:01Z
В России после ночной атаки беспилотников пылает газоперерабатывающий завод: что известно
Фокус
2025-02-03T05:30:20Z
В Киевской и Житомирской областях прогремели взрывы, атака "шахедов" продолжается
ZN UA
2025-02-03T03:57:16Z
Страшная пурга унесла жизни 4 тыс. человек
Gazeta UA
2025-02-03T03:36:30Z
Огненная ночь в России: где в этот раз взрывались дроны и горели НПЗ
Comments UA
2025-02-02T23:48:04Z
Безуглая высказалась про убийство сотрудника ТЦК на Полтавщине: казалось бы, при чем здесь Сырский
Comments UA
2025-02-02T23:21:36Z
НХЛ: Вегас уступил Рейнджерс, победа Колорадо
Корреспондент
2025-02-03T06:57:55Z
"Манчестер Юнайтед" отдал в аренду звездного футболиста
ZN UA
2025-02-03T01:40:21Z
"Арсенал" жестко потроллил Холанда
Telegraf
2025-02-02T21:30:50Z
Ястремская потерпела поражение в сверхсложном финале турнира в Линце
TSN
2025-02-02T19:43:03Z
"Интер" на последних минутах вырвал ничью против "Милана" в чемпионате Италии
TSN
2025-02-02T19:21:37Z
Украинский футболист отметился благородным поступком в новом клубе
Telegraf
2025-02-02T19:12:46Z
Известный украинский футболист оказался в машине с наркоторговцем в момент его задержания в Ужгороде
ZN UA
2025-02-02T18:36:31Z
Сделка десятилетия: "Лейкерс" и "Даллас" согласовали обмен звезд лиги
ZN UA
2025-02-02T15:49:56Z
Усик против Кличко: промоутер боксера ответил, возможен ли поединок
Фокус
2025-02-02T14:57:39Z
Украинские зенитчики подсчитали результаты январского «птицепада» врага
Апостроф
2025-02-03T07:00:58Z
"Три позорных акта насилия". Сырский отреагировал на нападения на военных ТЦК
Лига
2025-02-03T06:54:54Z
Россияне не могут ничего сделать против дронов ВСУ: какую хитрость придумали
Comments UA
2025-02-03T06:51:48Z
Оккупанты усилили давление на Андреевку - DeepState
Gazeta UA
2025-02-03T06:51:00Z
Враг все больше сосредотачивает свое внимание на одном из сел в Донецкой области: карта DeepState
TSN
2025-02-03T06:48:16Z
Генштаб показал, что происходит на фронте - свежие карты войны
Gazeta UA
2025-02-03T06:36:57Z
В Украину пришло похолодание: прогноз на сегодня
Gazeta UA
2025-02-03T06:36:07Z
Проседание фронта продолжается: в DeepState рассказали, где ВСУ пришлось отступить
Comments UA
2025-02-03T06:24:06Z
Оккупанты наживаются на горе семей украинских военнопленных: 3000 долларов за звонок с мужем
Знай
2025-02-03T06:21:43Z
Бейонсе стала первой афроамериканкой, получившей награду за кантри-альбом
Фокус
2025-02-03T06:51:13Z
Канье Уэста и Бьянку Цензори выгнали с церемонии "Грэмми" после шокирующего появления
Фокус
2025-02-03T06:00:13Z
Жадан презентовал новый альбом на станции метрополитена в Харькове
Фокус
2025-02-03T00:00:55Z
Елена Тополя ошеломила мистическим случаем после смерти Скрябина: "Почувствовала его присутствие"
TSN
2025-02-02T21:06:44Z
Макс Чмерковский восхитил фото сразу с тремя сыновьями в их доме в США
TSN
2025-02-02T20:09:10Z
Умерла актриса сериала "Игра в кальмара 2" и фильма "Поезд в Пусан": подробности
Фокус
2025-02-02T19:51:55Z
"Ну не был он революционером, обладателем дум и борцом с режимом": артист раскритиковал покойного Скрябина
Апостроф
2025-02-02T17:03:27Z
Игорь Пустовит рассекретил новый роман и показался в объятиях возлюбленной
TSN
2025-02-02T15:12:58Z
От трагедии к искусству: как живопись дала второй шанс
ZN UA
2025-02-02T15:04:50Z
Все о дне 4 февраля: какой праздник, день ангела и что нельзя делать
Лига
2025-02-03T06:54:23Z
"Целебная" моча тигра: китайский зоопарк предлагает необычное лекарство от ревматизма с вином и имбирём
Знай
2025-02-03T06:51:26Z
В мобилизации вновь грядут изменения: разъяснение Минобороны
Comments UA
2025-02-03T06:39:15Z
ВЛК станет необязательной: некоторых украинцев освободят от прохождения медкомиссии – кому повезет
Знай
2025-02-03T06:36:13Z
Командующий Сухопутными войсками ВСУ отреагировал на ЧП в Полтавском ТЦК
Известия Киев
2025-02-03T06:24:34Z
Психолог Людмила Гридковец: Нельзя простить подросткам жестокость, но нужно дать шанс измениться
Комсомольская правда
2025-02-03T05:04:08Z
3 февраля: церковный праздник сегодня, кому помолиться за здоровье детей
UAToday
2025-02-03T05:00:30Z
Что нужно сделать каждому сегодня, кто имеет детей: приметы дня
Gazeta UA
2025-02-03T03:57:50Z
Почему нельзя подметать 3 февраля и что нужно приготовить сегодня: приметы и запреты на Анны и Симеона
Знай
2025-02-03T03:03:58Z
3 симптома рака шейки матки, которые можно спутать с обычными спазмами — никогда их не игнорируйте
Marie Claire
2025-02-03T03:00:30Z
Кого-то могут и "разбронировать": в Минздраве разъяснили постановление Кабмина
Фокус
2025-02-03T02:42:36Z
Как победить пищевой шум — проблема, из-за которой многие переедают
Marie Claire
2025-02-03T02:01:06Z
Диетолог назвал лучшие продукты для вечернего рациона, которые помогут восстановить качественный сон
Gazeta UA
2025-02-02T22:36:31Z
От недосыпа до болезни: почему вы постоянно устали и как это исправить
Знай
2025-02-02T21:51:46Z
Метапневмовирус атакует: чем этот вирус отличается от гриппа и стоит ли волноваться
Знай
2025-02-02T20:51:09Z
Чтобы рассада не погибла - важный совет огородникам
Gazeta UA
2025-02-02T20:09:30Z
Родителям нужно срочно обновить данные детей: с 1 марта можно не получить медуслуг
Знай
2025-02-02T19:21:19Z
Страдают настроение и сон: ученые рассказали, как на нас влияет дефицит витамина D
Фокус
2025-02-02T19:12:48Z
ПриватБанк оставляет украинцев с пустыми кошельками: проблема в банкоматах
Знай
2025-02-03T06:06:14Z
Накопительные пенсии: может ли привести их введение к повышению налогов
ZN UA
2025-02-03T06:03:34Z
Перерасчет тарифов на горячую воду и тепло: сколько придется платить с февраля
Знай
2025-02-03T05:36:27Z
Валюта подешевела 3 февраля
Gazeta UA
2025-02-03T05:18:28Z
Льготные тарифы на свет для многоквартирных домов без отопления: кто получит помощь
Знай
2025-02-03T05:06:58Z
Тариф вырастет, а газ будет в дефиците: эксперт предупредил о больших проблемах уже в феврале
Знай
2025-02-03T04:36:08Z
Пенсионеры за рубежом рискуют остаться без копейки: Кабмин затягивает с принятием важного решения
Знай
2025-02-03T04:06:15Z
"Палянычка" уже по 40 грн: супермаркеты резко изменили ценники хлеба, сала и яиц
Знай
2025-02-03T03:12:42Z
Канада и Мексика вводят пошлины на импорт США
Корреспондент
2025-02-02T23:27:36Z
Болид Mercedes стал одним из самых дорогих в мире
Корреспондент
2025-02-02T15:30:41Z
Техосмотр авто в Польше: кому из украинцев нужно проходить
Знай
2025-02-02T13:51:46Z
Tesla собирается выпускать более дешевые электрокары
Gazeta UA
2025-02-01T12:03:42Z
Известный гонщик оказался в коме после ужасного ДТП
Telegraf
2025-02-01T10:00:52Z
Инженер превратил старый мотоцикл в самый быстрый в мире пенни-фартинг – фото
TSN
2025-01-31T19:36:08Z
Водитель на год бросил авто в аэропорту: какую шокирующую сумму он должен заплатить за парковку
TSN
2025-01-31T14:42:53Z
Гость из 2000-х: обнаружен культовый американский спорткар в заводской упаковке
Фокус
2025-01-31T13:12:14Z
800-сильный монстр: тюнеры скрестили старый универсал Mercedes W123 и Toyota Supra
Фокус
2025-01-31T12:12:55Z
Доступная роскошь: лучшие подержанные авто премиум-класса
Фокус
2025-01-31T09:51:20Z
Трамп определился с требованиями для переговоров по Украине: учтен ли интерес Москвы
Comments UA
2025-02-03T07:00:44Z
Российские дроны повредили дома в ряде областей
ZN UA
2025-02-03T06:52:43Z
Трамп и Маск публично раскритиковали Агентство, масштабно помогавшее Украине
Comments UA
2025-02-03T06:48:51Z
Отрыв между главными соперниками на выборах президента в Польше вырос
Европейская правда
2025-02-03T06:46:38Z
Путин рассказал на кого рассчитывает в Европе
Comments UA
2025-02-03T06:42:17Z
Лидеры ЕС обсудят, как укрепить оборону континента от Путина и как реагировать на действия Трампа
Апостроф
2025-02-03T06:42:00Z
В России атакован один из ключевых энергетических объектов: детали
Comments UA
2025-02-03T06:18:30Z
Как выглядит график американского мирного плана согласно утечкам информации
Лига
2025-02-03T06:15:54Z
Главный дипломат ЕС отреагировала на жесткие задержания в Тбилиси
Европейская правда
2025-02-03T06:10:40Z