Про них пише Welt, передає Укрінформ.
Попри агресивну війну Росії проти України, визначення Росії як найбільшої загрози безпеці Європи з боку НАТО та підвищення боєздатності Бундесверу, більшість партій правлячої в Німеччині коаліції дотримуються статуса-кво щодо призупинення призову. При цьому згідно з опитуванням соцслужби Forsa, 52% німців виступають за відновлення обов’язкової військової служби.
Втім, міністр оборони та деякі інші політики сподіваються, що заохотити готових служити у Бундесвері можна за допомогою коригування нинішньої політики. Пісторіус оприлюднить свою пропозицію не пізніше початку червня.
Загалом існують три концепції. Варіант 1 - найбільш обережний, але й найменш обіцяючий. Він не передбачає обов’язкової військової служби, а намагається використати всі можливості для добровільної військової служби. Після цього всі громадяни, які досягли 18 років, повинні стати на облік і отримати інформаційні матеріали та за бажання добровільно заповнити онлайн-анкету.
Варіант 2: «Вибірковий призов». А саме обов’язок служити для чоловіків, жінки можуть іти в армію за бажанням.
Варіант 3: «Гендерно нейтральний призов» та «загальна обов’язкова військова служба». Отже, на облік мають стати (тобто заповнити онлайн-анкету) всі чоловіки та жінки віком від 18 років. Перевагою цього варіанту є те, що можна буде відібрати необхідну кількість, які потрібні наразі, а вже на наступному етапі, як наголошується, «на основі цієї моделі можна було б обговорити впровадження загальної обов’язкової служби».
У «сенсі загальної оборони» це включатиме не лише службу в Бундесвері, а й пожежні підрозділи, медичні служби та агентство технічної допомоги.
Міністр Пісторіус, як стверджує видання, однак, не задоволений запропонованими йому моделями та хоче їх доопрацювати.
Річна потреба у персоналі оцінюється щонайменше в 31 тисячу солдатів.
У 2010 році Християнсько-демократичний союз, правляча на той момент партія, запропоновала відмовитися від обов'язкової військової служби в мирний час і в 2011 році це було закріплено на законодавчому рівні.
У публікації нагадується, що Швеція в 2010 році призупинили обов’язкову військову службу, але поновили її у 2017 році через анексію Криму та окупації східних українських територій Росією.
Фото: Bundeswehr/Jana Neumann