Про це повідомив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін у програмі "Інформує МОУ: хроніка тижня", передає Укрінформ.
«Рішення щодо мобілізації конкретного засудженого буде залежати не лише від його особистого бажання та складу злочину, а й від висновку ВЛК, рішення суду та готовності командира прийняти таку особу на службу у свій підрозділ», - зазначив він.
За його словами, обмеження діятимуть для категорій осіб, які відбувають покарання або були засуджені за злочини проти основ національної безпеки України, умисне вбивство двох або більше людей, або вбивство з особливою жорстокістю, або поєднане зі зґвалтуванням чи сексуальним насильством.
Також обмеження діють для засуджених за злочини проти статевої свободи та недоторканості, за злочини, пов’язані з тероризмом, за порушення правил дорожнього руху у стані сп’яніння, якщо воно спричинило смерть кількох людей.
Водночас не зможуть замінити в’язницю службою особи, які притягнуті до відповідальності за вбивство або замах на вбивство правоохоронця чи військовослужбовця, а також особи, які вчинили особливо тяжкі корупційні злочини.
«Рішення про умовно дострокове звільнення ухвалює суд. Засуджені зможуть служити у відповідних спеціальних підрозділах військових частин», - пояснив речник.
Як повідомляв Укрінформ, 8 травня Верховна Рада України ухвалила закон щодо запровадження інституту умовно-дострокового звільнення осіб від відбування покарання для безпосередньої їх участі в обороні країни, захисті її незалежності та територіальній цілісності.