Нове дослідження вчених з'ясувало запоруку високого інтелекту, який закладається в нас ще з самого дитинства. Вона виявилася доволі простою і звичною нам дією.
Згідно з новою науковою роботою, діти, які ростуть у сім'ях, де батьки часто розмовляють, мають вищий IQ. Дослідження, в якому 107 дітей віком від 2 до 4 років на три дні забезпечили мініатюрними аудіомагнітофонами, показало, що кількість слів, які діти чують від дорослих, позитивно корелює з їхніми когнітивними здібностями, впливаючи на їхні міркування та навички рахунку, пише PsyBlog.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!
Дослідження, проведене під керівництвом Катріни д'Апіс, виявило значні щоденні коливання в кількості мови, на яку наражалися діти: деякі з них чули удвічі більше слів в один день порівняно з іншим. Така варіативність підкреслює динамічний характер середовища для дітей молодшого віку та його вплив на розвиток.
У дослідженні також розглядалася якість батьківського мовлення. Діти, які мали більш різноманітне мовлення, краще справлялися з тестами на словниковий запас, що підкреслює переваги залучення дітей молодшого віку до багатого та різноманітного мовлення з ранніх років.
Крім когнітивного розвитку, у дослідженні, співавтором якого виступила професорка Софі фон Штумм, вивчали поведінкові результати. У ньому зазначалося, що стиль виховання, який характеризується позитивом і заохоченням, коли батьки тепло відповідають на запитання і підтримують дослідження, пов'язаний зі зменшенням агресії та занепокоєння в дітей.
Ці результати виокремлюють важливість вербальної взаємодії в ранньому розвитку дітей і говорять про те, що для повного розуміння діючих механізмів такого ефекту необхідні додаткові дослідження. Воно підкреслює потенціал поліпшення когнітивних і поведінкових показників за допомогою простих щоденних взаємодій, нагадуючи нам про глибокий вплив звичайних і звичних нам слів на ріст і навчання дитини.
Раніше Фокус писав про те, що вчені дізналися як розпізнати незвично розумних людей. Існує думка, що розумних людей можна розрізнити з першого ж погляду, але вчені пішли далі і вирішили виділити чіткі риси характеру, які притаманні власникам підвищеного інтелекту.
Також Фокус писав про те, як визначити володарів "рухливого інтелекту". Рухомий інтелект досить сильно відрізняється від свого більш стандартного виду, і вчені виділили риси характеру, за якими можна визначити його носіїв.