Про це повідомили у Головному слідчому управлінні НПУ, передає Укрінформ.
Правоохоронці встановили двох учасників злочинної схеми - 26-річних мешканців Києва - і оголосили їм підозру в пособництві державі-агресорці та відмиванні доходів, одержаних злочинним шляхом у великому розмірі. Фігурантам загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Зазначається, що підозрювані розміщували рекламу інвестиційних проєктів та освітніх курсів у російській пошуковій системі «Яндекс», соцмережі «Вконтакте» та на розважальному порталі «Дзен.ру».
За інформацією слідства, таким чином вони просували товари та послуги російської держкорпорації «Газпром» та одного з найбільших банків РФ «Тінькофф».
«Для оплати послуг з розміщення реклами та конвертації отриманих коштів у криптовалюту фігуранти використовували московську криптобіржу Garantex. В Україні, Великій Британії та США на неї наклали санкції, щоб завадити росіянам уникнути фінансової блокади, запровадженої після вторгнення в Україну. За даними одного з найвпливовіших економічних видань США The Wall Street Journal, ця російська біржа переміщує гроші для злочинних угруповань, багатих росіян і терористичної групи, пов’язаної з ХАМАС.», - йдеться у повідомленні.
За інформацією Нацполіції, грошіз підсанкційної російської біржі переводилися в Україні в готівку через неофіційні обмінні пункти, після чого вносились на банківські рахунки через підставних осіб, які не знали, що беруть участь у злочині.
«Щоб уникнути кримінальної відповідальності, шахраї залучили 12 осіб серед своїх знайомих та друзів за символічну грошову винагороду і переконували, що використання їхніх паспортних та банківських даних не призведе до жодних наслідків. Таким чином без сплати податків фігуранти встигли легалізувати в Україні більш як 25 мільйонів гривень, отриманих у ході співпраці з Росією», - поінформували у поліції.
Досудове розслідування у справі триває.
Як повідомлялося, за пособництво Росії судитимуть помічницю «депутата» з Криму.