Протягом 15-ти років КНР розробляє підводні дрони типу американського Orca, що є безсумнівною загрозою в Тихому океані.
Західні військові експерти та аналітики вважають, що Китай озброюється підводними дронами, які можуть становити серйозну небезпеку в Тихому океані. Про це вони розповіли виданню CNN.
Фахівчиня із британського геостратегічного аналітичного центру Емма Солсбері сказала, що Китай, якого американські військові називають "основною загрозою" в Тихому океані, домігся значних успіхів у сфері підводних безпілотників.
"Хоча подробиць мало, як і у випадку з більшістю китайських розробок, у Китаї роблять дрони протягом щонайменше 15-ти років і, ймовірно, зараз мають щось схоже на Orca, але з торпедами", — сказала вона.
Також Солсбері зазначила, що китайський підводний дрон типу Orca перебуває на стадії випробувань.
Експерт з підводних човнів Х. І. Саттон повідомив на своєму вебсайті Covert Shores, що, згідно з аналізом розвідувальних даних з відкритих джерел, Пекін має в розробці щонайменше 6 надвеликих безекіпажних підводних човнів. За словами Саттона, окрім Австралії, США та Китаю, над створенням підводних дронів працюють Канада, Франція, Індія, Іран, Ізраїль, Північна Корея, Норвегія, Росія, Південна Корея, Україна та Велика Британія.
Що відомо про дрон Orca
26-метровий дрон Orca для ВМС США спроєктувала компанія Boeing. Він оснащений гібридною дизель-літій-іонною акумуляторною системою. Заряджається система від дизельних генераторів, коли підводний човен спливає. Рухова установка забезпечить судну швидкість у 15 км/год, водночас дальність ходу становитиме 10 500 км. Інженери стверджують, що дрон може автономно працювати під водою протягом кількох місяців.
Навігаційна система складається з інерціального навігаційного блоку з фільтром Калмана, доплерівських лаг швидкості, датчиків глибини і транспондерів. Для управління безпілотником оператори зможуть використовувати зашифровані канали зв'язку Inmarsat IV, Iridium, Wi-Fi і FreeWave.