Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у відеокоментарі, оприлюдненому в соцмережі Х, передає Укрінформ.
Глава української дипломатії зазначив, що це улюблена брехня, яку просуває Росія та її симпатики. Однак при більш пильному розгляді фактів виявляється, що вся ця історія не витримує жодної критики.
"Спитайте себе, чому Росія просуває цей наратив? Відповідь проста: фокусуючи увагу на стамбульських перемовинах, росіяни намагаються перекласти провину за війну в центрі Європі з себе як агресора на Україну, яка зазнала нападу. Вони хочуть, щоб люди забули, що саме Росія розпочала повномасштабне вторгнення у лютому 2022 року і замість цього фокусують увагу на перемовинах наприкінці березня 2022 року. Зміщуючи фокус, вони намагаються переконати всіх, мовляв, Росія справді хотіла миру, але Україна це відкинула. Це абсурд. Якби Росія хотіла миру, вона взагалі не мала нападати на Україну", - сказав Кулеба.
Він зауважив, що делегації України і Росії справді зустрічалися у Стамбулі на самому початку повномасштабного вторгнення і обговорювали шляхи завершення війни. Але їхні позиції були настільки далекими, а російські вимоги настільки химерними, що перспектива справжнього рішення не проглядалася навіть віддалено. За словами Кулеби, злитий у ЗМІ документ просто відображає дискусію, однак не може вважатися реальною угодою, бо у березні 2022 року нічого не було погоджено.
Кулеба також спростував ще один російський наратив, що прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон приїздив до Києва і буцімто тиснув на Президента Зеленського, щоб той не укладав мирної угоди з Росією.
У цьому контексті він акцентував, що, по-перше, на Зеленського взагалі не можна натиснути, а, по-друге, перемовини між делегаціями тривали ще в квітні і навіть у травні, тобто й після візиту Бориса Джонсона.
Підсумовуючи, глава української дипломатії зауважив, що насправді перспективу укладення мирної угоди зруйнував не Борис Джонсон чи Володимир Зеленський, а саме Путін.
"Він руйнує мир в Україні вже більше десяти років... Саме через це війна досі триває. Тільки разом ми зможемо зупинити Росію і покласти край її агресивним планам щодо інших країн Європи"", - наголосив очільник МЗС.
Як повідомляв Укрінформ, 15-16 червня у Швейцарії відбудеться Глобальний саміт миру. Очікується, що участь у ньому візьмуть глави держав та урядів з усіх континентів. Країни, які візьмуть у ньому участь, вироблять спільну переговорну позицію і передадуть її Росії.