Ліфт зупинився: що робити, якщо застрягли в кабіні
Через війну, яку розпочала РФ, в Україні тривають бойові дії. Ракетні удари ворога пошкоджують об’єкти критичної інфраструктури та житлові будинки. Під час аварійних та стабілізаційних відключень світла зростає кількість викликів на деблокування дверей ліфтової кабіни. У КМДА розповіли, що треба робити, якщо застрягли в ліфті.
Що робити, якщо ліфт зупинився
Для цього слід дотримуватися таких правил:
- Потрібно зрозуміти, що нічого страшного не сталося та заспокоїтися.
- Не можна одразу натискати на всі кнопки, стрибати в ліфті, намагатися самостійно відчинити двері кабіни.
- Необхідно натиснути на кнопку виклику диспетчера або набрати номер аварійно-ліфтової служби. Треба спокійно розповісти про проблему та назвати своє місце перебування.
- У випадку, якщо диспетчер чи аварійно-ліфтова служба не відповідають або не мають можливості приїхати, можна набрати службу «101». Інформація надійде оперативним черговим аварійно-рятувальних бригад вашого району та міста загалом, тому на допомогу приїдуть рятувальники, не задіяні в ліквідації інших надзвичайних ситуацій.
- Якщо немає телефону, або мобільний зв'язок відсутній, необхідно покликати на допомогу мешканців будинку, які живуть поруч або проходитимуть повз, та попросити, щоб викликали відповідну службу.
- Якщо під час перебування у кабіні ліфту стало жарко, можна розстебнути або зняти верхній одяг. Також потрібно пити воду (якщо вона є). Якщо стан не поліпшився, можна покласти речі на підлогу і присісти, витягнувши ноги.
- Коли аварійна бригада приїхала, слід чітко виконувати всі їх інструкції.
Також у Департаменті муніципальної безпеки закликають за можливості відмовитися від користування ліфтами, якщо існує ризик аварійного відключення світла.
Раніше ми писали, як можна зберігати продукти без холодильника при відключенні світла.
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала