Співробітник звертається до лікаря для встановлення факту тимчасової втрати працездатності, після чого він отримає грошові виплати.
Лікарняний — це період, коли людина тимчасово не здатна працювати через захворювання або травму, отримуючи при цьому матеріальну підтримку. При цьому кожен офіційно працевлаштований українець має право на лікарняний. Про це повідомили в Пенсійному фонді України.
Щоб застрахована особа отримала лікарняні виплати, необхідно виконати певну послідовність дій. Насамперед застрахована особа консультується з лікарем для встановлення тимчасової непрацездатності. Лікар після огляду складає медичний висновок про тимчасову непрацездатність, який є підставою для оформлення листка тимчасової непрацездатності.
Далі пенсійний фонд України реєструє лікарняний листок непрацездатності в Електронному реєстрі та передає його інформацію роботодавцю.
Після цього роботодавець у кабінеті страхувальника на веб-порталі електронних послуг ПФУ:
- отримує листок непрацездатності;
- формує заяву-розрахунок;
- надсилає до ПФУ.
Далі Пенсійний фонд України розглядає заяву на розрахунок і протягом трьох днів після її отримання здійснює фінансування на окремий рахунок роботодавця. А роботодавець виплачує допомогу застрахованій особі.
Нагадаємо, що в Україні під забороною опинилися три медпрепарати після смерті дитини та дорослого в лікарні Дніпра. Міністерство охорони здоров'я створило комісію, що складається з експертів і фахівців, які ретельно перевірять трагічну подію. Також Фокус розповідав, як Україна стала першою державою пострадянського простору, де лікарі почали лікувати рідкісну генетичну хворобу.