MY.UAНовини
Безпекові угоди замість НАТО: що пропонують Україні та чи буде працювати
Безпекові угоди замість НАТО: що пропонують Україні та чи буде працювати

Безпекові угоди замість НАТО: що пропонують Україні та чи буде працювати

Двосторонні безпекові угоди для України — шанс отримати гарантії до вступу в НАТО. Так говорять експерти. За перше півріччя 2024 року їх підписано дев’ять. Проте наймасштабніша — з США — наразі у розробці. Фокус дізнавався, як діють домовленості, та чому Вашингтон досі не запропонував текст документу.

Гарантії безпеки для України: 10 угода відкладена

Від початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року українська сторона почала працювати над алгоритмом надання Україні гарантій безпеки. Йшлося про те, що це мають бути реальні кроки, а не декларативні, як прописано у Будапештському меморандумі. Ще навесні 2022 року була створена Міжнародна робоча група з питань гарантій безпеки. Її очолили колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен та голова офісу президента Андрій Єрмак. У вересні 2022 група презентувала Київський безпековий договір.

Потім була пауза. І новий формат безпекових домовленостей був обраний після липневого саміту НАТО у Вільнюсі.

"Україна хотіла би гарантії безпеки на шляху до НАТО. Не замість НАТО, а на шляху інтеграції", — сказав під час саміту НАТО у липні 2023 президент Зеленський на спільній пресконференції з генеральним секретарем НАТО.

У відповідь країни G7 узгодили "Спільну декларацюя про підтримку України" — документ із гарантіями безпеки для України. Загалом до нього долучилося понад 30 країн. Йшлося не про конкретні параметри, а їхні межі — решту мали підписати додатково з кожною з країн-учасниць. Документ став компромісним рішенням, адже Україні відмовили в політичному запрошенні до членства в Альянс передусім через позицію США й Німеччини.

Серед гарантій: продовження надання Україні "сучасного військового обладнання з пріоритетом на протиповітряну оборону, далекобійну артилерію та вогневі засоби дальньої дії, бронетехніку та інші ключові засоби, такі як бойова авіація". А також розвідданих, тренування військових, розвиток оборонно-промислової бази України.

Іншими словами на папері з кожною окремою країною закріплювалися ті пункти, які на практиці вже і так виконувалися, але переписувалась стабільність поставок.

Наприклад, Данія пообіцяла надати кошти на військову допомогу Україні на загальну суму понад 1,8 млрд євро, сприяти розвитку оборонно-промислової бази України, допомагати у розмінуванні, постачати боєприпаси, тренажери, сприяти у навчанні. Також Данія стала співголовою Коаліції військово-повітряних сил (AFCC) та пообіцяла Україні винищувачі F-16.

Двосторонні безпекові угоди для України — шанс отримати гарантії до вступу в НАТО
Фото: on.od.ua

Окрім Данії, безпекову угоду Україна вже підписала з Великобританією — ще 12 січня. Тоді британський прем'єр Ріші Сунак приїздив до Києва. А також з Німеччиною, Францією, Латвією, Канадою, Італію, Нідерландами та Фінляндією.

У той же час ані досягнуті у Вільнюсі домовленості, ані подальші підписані документи не передбачають, що країни-партнерки гарантуватимуть присутність в Україні своїх військ (boots on the ground), хоча обмежень це робити також немає. Згадаємо, заяви президента Франції Еммануеля Макрона про ймовірність залучення іноземного контингенту для захисту України.

17 травня президент Зеленський мав би відвідати Мадрид, де підписати десяту, ювілейну, угоду про підтримку України. Проте нещодавно стало відомо — візит до Іспанії скасовано. Не відомо, чи через неузгодженість безпекових гарантій, чи через складну ситуацію на фронті. Також невідомо, чи відбудеться раніше анонсоване підписання угоди з Люксембургом. Ця країна мала стати одинадцятою.

В обмін на підтримку Україна має прозоро витрачати кошти, регулярно звітувати та проводити реформи.

"Ці угоди важливі в контексті того, що ми найближчим часом навряд чи отримаємо навіть запрошення до НАТО, вже не кажучи про членство, — говорить Фокусу український дипломат та експерт Центру оборонних стратегій Олександр Хара. — Такі ж домовленості можуть посилити наш оборонний потенціал. Структура кожної з них однакова, вони покривають не лише оборонно-промисловий комплекс, а сприяють економічним перетворенням та економічній допомозі з боку наших партнерів".

Він наголошує: це велике досягнення, що наші партнери пішли на здебільшого політичні зобов’язання продовжувати ту допомогу, яку вони зголосилися надавати на початку повномасштабного вторгнення з доброї волі.

"Ці угоди слід розглядати як елемент довгострокової парасолі над Україною. Треба почекати, коли вони будуть усі підписані, тоді діятимуть як єдиний механізм до моменту вступу України до НАТО, — коментує Фокусу політолог Олег Лісний. — У більшості з них сказано, що вони припиняють свою дію, коли Україна заходить в юридичну площину НАТО. Президент наголошував, що найпотужніша угода очікується зі США, це має бути щось схоже на меморандум про угоду між Ізраїлем та США. Дуже хотілося, щоб це виявилось правдою".

Наразі експерти називають найуспішнішою та найпотужнішою угоду з Великою Британією, яка поставилась до України як до країни-союзниці. Вона передбачає співпрацю у сфері морської та кібербезпеки, а також в оборонному й військовому секторах строком на десять років або поки Україна не стане членом НАТО. Окрім того, Лондон пообіцяв £2,5 мільярди на 2024 рік.

Безпекові угоди для України: оцінка ефективності

"Як працюють угоди зараз — важко сказати, паралельно ж діє Рамштайн, — зазначає Олександр Хара. — Що та за якою програмою приходить в Україні — невідомо. Сфера оборонного комплексу та сектору безпеки — достатньо закрита. Тому складно говорити, чи є вже якісь додаткові угоди на виконання таких домовленостей".

Але він переконує угоди діють, й обіцянки мають виконуватися. Зокрема, найгучніші щодо надання винищувачі F-16, хоча і з затримками.

Важливо Багатомільярдний "пряник" замість запрошення до НАТО: навіщо Столтенберг приїздив до Києва

Інший аспект — політичний. Двосторонні угоди важливі на шляху до НАТО.

Хара вважає, що українські міжнародні партнери не розглядають ці угоди як альтернативу НАТО, хоча вони і розраховані на те, аби підвищити взаємосумісність з НАТО та відповідати стандартам.

"Ці угоди точно не можна порівнювати з Будапештським меморандумом, — додає експерт. — По-перше в підписанні Будапештського меморандуму брала участь країна-агресор, яка не виконала ані меморандум, ані десятки двосторонніх угод, статут ООН, заключний акт від ОБСЄ. По-друге ці угоди більш конкретні, бо вони визначають напрями співпраці і в деяких з них навіть зафіксовані суми, які ці країни готові надавати Україні. Важливо, що ці угоди мають тривалий характер. Є те, що надається зараз під час цієї війни, а також є розуміння, що наші партнери мають зробити, аби Україна і в майбутньому могла стримувати Росію, у випадках ймовірних проявів агресії, стримувати їх".

Йдеться про те, що країни зобов'язуються реагувати на нові прояви агресії РФ — протягом 24 годин має бути застосований механізм екстрених консультацій.

"Логіку цього рішення я розумію, але вона мене не імпонує. Усі сподіваються, що зможуть попередити будь-який майбутній напад. Саме тому певні частина цих угод присвячена майбутній війні з Росією. Тобто здебільшого всі наші партнери розглядають перспективу існування РФ у межах нинішніх кордонів. Ця історія для України не зовсім прийнятна, ми не бачимо, що РФ залишиться цілісною державою. На мою думку немає двох візій: "Росія після Путіна" і "світ після Росії". Припускаю, що міжнародні партнери бачать когось після Путіна. Є страх, що Росія розпадеться на малі шматочки, і страх використання ядерної зброї. Вони не знають, де опиниться ядерна зброя, хоча мають досвід розвалу набагато більшого монстру — СРСР", — додає Олег Лісний.

Безпекова угода з США: найперша стає найостаннішою

Експерти зазначають: Україна готується підписати ще дві найважливіші двосторонні угоди.

Перша — з Європейським Союзом. Друга — з США.

Нині відомо, що триває узгодження тексту безпекових гарантій від ЄС, якi діятимуть до вступу України в ЄС і НАТО. Угоду можуть підписати не пізніше початку липня. Як кажуть джерела, у ній на одинадцяти сторінках, поки під грифом "конфіденційно", виписані основні гарантії від 27 країн, зокрема, дев’ять видів допомоги. Ці умови містять: постачання зброї, навчання військових, співпрацю в оборонній промисловості та допомогу в розмінуванні. Крім того, цей документ також передбачає механізм консультацій протягом 24 годин між Києвом та Брюсселем у разі майбутньої агресії.

"ЄС не є безпековою організацією, — говорить Хара. — Це був драматичний поворот, коли ЄС переорієнтував спеціальний фонд на допомогу винятково Україні і винятково у безпековій сфері. Тому подивимося, що Брюссель впише в угоду зараз. Думаю, там буде здебільшого співпраця з оборонно-промисловому комплексі та політичні, більш абстрактні речі, які теж нам потрібні".

В Офісі президента України говорять, що прагнуть завершити розробку безпекової угоди зі США до кінця травня.

"Я думав, що з США ми підпишемо найпершу угоду. Після відмови про перемовини з НАТО у Вільнюсі, ми розуміли, що 99% нас не запросять — перешкоджали, власне, Німеччина та США, саме Вашингтон запропонує нам угоду про безпеку. Треба було ж дати не тільки кнут, а й пряник. Це має бути потужна угода", — говорить політолог.

Олександр Хара не береться говорити, коли угода може бути підписана.

"У США є найголовніша проблема — вибори в листопаді та ймовірність, що у наступному році може прийти до влади Трамп. Тож навіть підписавши угоду, вона може не спрацювати, — говорить він. — Думаю, в Вашингтоні намагаються так виписати цей договір, аби забезпечити неперервність виконання цих домовленостей, навіть за умов зміни влади в США".

Очевидно, що саме ця угода є важливою для України, оскільки США є найбільшою країною з точки зору воєнних спроможностей.

"США мають на своїх складах озброєння та боєприпаси, а також індустріальні спроможності. Їх не можна порівнювати, навіть якщо сукупно зібрати все, що виробляється в Європі. І в технологічному плані, і в кількості. Тому ця угода з США і є більш складною, ніж ті, що були підписані раніше. Я сподіваюся, що вона буде кращою за Британську, яка поки що є найкращою з точки зору чіткості виписаних пріоритетів та напрямів. І буде у Вашингтона політична воля її реалізовувати, як вона є у Лондона", — додає Олександр Хара.

Коли Україна наблизиться до НАТО

Зрештою всі ці угоди та співпраця у їх межах має наблизити Україну до вступу до Північноатлантичного альянсу.

"Усі угоди спрямовані на те, аби Збройні сили України стали не просто взаємосумісними з арміями НАТО, а й набули спроможності захищати себе, у майбутньому були б контрибуторами безпеки для Альянсу", — продовжує Олександр Хара.

Важливо Вступити у війну з Росією (ні): чому НАТО знову заперечує можливість ввести війська в Україну

Він звертає особливу увагу, що українська влада від початку говорила, що ніякі угоди не можуть замінити безпеку, гарантовану НАТО, але вони можуть у перспективі відіграти важливу роль у посиленні і реформуванні сектору безпеки і оборони.

"Йдеться про співпрацю в оборонно-промисловому комплексі, обмін технологіями в спільному виробництві. Третя стаття Вашингтонського договору про те, що кожна країна має мати спроможність боронити саму себе, є не менш важливою, — додає він. — Тобто НАТО — це не клуб, де даєш гроші і чекаєш, що за тебе будуть воювати. Набуття спроможності — ключова річ. Ці угоди спрямовані на те, щоб збільшувати такі спроможності, аби Україна була на рівні європейських держав".

Наприклад, Україна може йти фінським шляхом, коли ця країна не була членом НАТО, а нейтральною, проте на рівні країн Альянсу розвивала свій оборонно-промисловий комплекс усі роки після розпаду Радянського союзу, не зменшували витрати на оборону та боєздатність власних збройних сил, бо відчувала постійну загрозу з боку РФ.

"Думаю, це модель для України прийнятна. Вона має реалізовувати стратегію дикобраза: Україна у порівнянні з РФ — маленька країна, не можна порівнювати потенціали. Але треба набувати спроможностей, аби РФ задумалась, чи варто здійснювати напад, розпочинати нову війну у майбутньому, якщо отримує гідну відповідь. І ці угоди є інструментом такої політики", — пояснює дипломат.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Россияне бешенеют от злости: Пугачева вернулась с новыми с песнями о войне
Comments UA
2025-03-31T20:48:28Z
"Время больше не работало", - женщина, которая была мертвой 24 минуты, рассказала об ощущениях
Новости Украины
2025-03-31T21:03:37Z
Украинскую модель нашли искалеченной в Дубае: появились новые подробности о ее состоянии
Comments UA
2025-03-31T20:42:25Z
Самый массовый призыв срочников от диктатора Путина: реакция Украины
Comments UA
2025-04-01T14:54:54Z
На фронте используются запрещенные средства ведения войны: какова цель
Comments UA
2025-04-02T05:45:09Z
Украинским военным предложат альтернативу демобилизации: о чем идет речь
Comments UA
2025-04-02T05:30:35Z
Церковный праздник 1 апреля: что нельзя делать, чтобы не получить проблемы
Telegraf
2025-03-31T21:21:45Z
Бои в Курской области: генерал ВСУ рассказал о тактике и угрозах со стороны РФ
TSN
2025-04-01T10:13:34Z
Мобилизация в Украине с 1 апреля: кто может остаться без брони
Факти ICTV
2025-04-01T17:03:20Z
"Мы ее ждали": российские спецслужбы сделали заявление о Пугачевой
GlavRed
2025-04-01T15:00:54Z
Номинант Трампа на должность топ-генерала США поддерживает военную помощь Украине
Европейская правда
2025-04-01T21:51:20Z
НАБУ грубо нарушает законы: провело обыск без определения суда и поставило «прослушку» - заявление Ассоциации адвокатов
Новости Украины
2025-04-01T15:15:57Z
Может остановить Россию за 24 часа: Жданов удивил, как можно закончить войну в Украине
TSN
2025-04-01T16:13:50Z
"Бог был на нашей стороне" или как две ракеты изменили ход морской войны: Неижпапа о нюансах уничтожения крейсера "Москва"
ZN UA
2025-04-02T05:36:29Z
Советник Путина поедет в США на встречу с Виткоффом - СМИ
Корреспондент
2025-04-02T05:27:32Z
В США ответили, какая вероятность, что в ближайшие три недели наступит прекращение огня
Comments UA
2025-04-01T08:27:15Z
Более 51 млн доходов получил глава одной из областей. Что в его декларации
Telegraf
2025-04-01T09:36:51Z
Одна из стран заявила, что готова стать частью "Коалиции желающих" для безопасности Украины
TSN
2025-04-01T14:13:49Z
Замучили известного композитора и поэта
Gazeta UA
2025-04-01T02:39:18Z
Россия обвиняет Украину в новых обстрелах: что известно
Comments UA
2025-04-01T10:00:36Z
У США обвалилися ціни на яйця
AgroNews
2025-04-01T15:18:20Z
В Киеве заметили авто с "божественным" номером
Апостроф
2025-04-01T10:48:34Z
Стало известно о рекордных потерях россиян в первый месяц весны
Новости Украины
2025-04-02T05:42:23Z
«Это была бы катастрофа... Вообще стратегический провал во всей войне»: блогер из пула Сырского указал на странные действия российских оккупантов
Апостроф
2025-04-02T05:39:38Z
ВСУ показали, как уничтожают вражеские беспилотники и укрытия с оккупантами. ВИДЕО
Новости Украины
2025-04-02T05:21:05Z
В Чернобыльском заповеднике появился «незваный гость», вытесняющий местные виды
Комсомольская правда
2025-04-02T05:01:30Z
ВС РФ расширяют плацдарм в Лимане: в ISW выяснили, что задумали россияне
Фокус
2025-04-02T05:00:40Z
Пенсионеры могут не дождаться пересчета: как заставить ПФУ вовремя заплатить деньги
Знай
2025-04-01T14:30:57Z
В Госспецсвязи сделали заявление по поводу кибератаки на УЗ
Корреспондент
2025-04-01T14:30:33Z
С 1 апреля НБУ отменил лимит на карточные переводы между физическими лицами, но есть нюанс
VGorode
2025-04-02T00:18:10Z
ПриватБанк объявил новую волну выплаты госпомощи в 1,5 тыс. грн: какие условия
Апостроф
2025-04-01T14:45:39Z
Курс валют на 2 апреля: что произошло с долларом, евро и злотым
Знай
2025-04-02T05:40:01Z
Цены на овощи в Украине: почему картофель, огурцы и помидоры остаются дорогими
Хвиля
2025-04-02T04:45:44Z
Пасхальная корзина ударит по кошелькам – сколько придется выложить за главный символ праздника
Знай
2025-04-02T04:06:04Z
Українських виробників чекає чергове зниження цін на молоко
AgroNews
2025-04-02T04:03:58Z
В Украине отменят ограничения в 150 тысяч гривен для переводов «с карты на карту»
Комсомольская правда
2025-04-02T04:01:00Z
Жила в России 20 лет, но приезжала в Украину к дочери: как выглядит мама Поляковой и что о ней известно
Telegraf
2025-04-01T17:03:53Z
Спикер ВМС ВСУ увидел "карательную дискотеку"/ Сеть взорвалась комментариями от современного российского эстрадного "творчества"
Апостроф
2025-04-01T16:39:08Z
Популярный американский актер потерял штаны во время шоу
GlavRed
2025-04-01T20:30:58Z
Дважды победил в "Голосі", женился на старшей девушке из соседнего села: интересные факты из жизни Романа Сасанчина/После участия в шоу парень стал народным любимцем
Апостроф
2025-04-01T14:39:18Z
Педро Паскалю – 50: лучшие роли голливудского актера
Comments UA
2025-04-02T05:33:45Z
Алла Пугачева выпустила две новые песни – обе о войне
Comments UA
2025-04-02T05:12:26Z
Процедура под наркозом: Гвоздева объяснила, что делала в больнице
Факти ICTV
2025-04-01T10:13:15Z
40-летняя Изабель Гулар в блестящей сетке устроила сексуальную фотосессию в лифте
Gazeta UA
2025-04-02T01:15:32Z
Трендовые цвета кухни 2025: какие оттенки делают интерьер стильным и уютным
Gazeta UA
2025-04-01T21:54:56Z
Боксер по провищу "Успех" умер во время боя
Telegraf
2025-04-01T09:54:16Z
Бывший футболист "Динамо" неожиданно поддержал Россию
ZN UA
2025-03-31T22:57:52Z
Озвучена реакция УАФ на информацию о натурализации легионера Шахтера
Корреспондент
2025-04-01T11:24:20Z
"Реал" с украинцем Луниным в составе пробился в финал Кубка Испании
ZN UA
2025-04-01T22:18:36Z
Кубок Украины: где и когда смотреть четвертьфиналы "Динамо" и "Шахтера"
Telegraf
2025-04-01T14:21:18Z
Президент Федерации Украины по прыжкам в воду Игорь Лысов: Нам есть с кем идти на Олимпиаду
Комсомольская правда
2025-04-01T13:40:38Z
Атлетико – Барселона: где смотреть ответный матч полуфинала Кубка Испании
Факти ICTV
2025-04-01T13:16:38Z
Впервые в Украине: воины с ампутациями вышли на профессиональный боксерский ринг. ВИДЕО
Новости Украины
2025-04-01T13:13:26Z
"Я не буду врать": россиянка сделала заявление, когда получила новое гражданство
Comments UA
2025-04-01T13:12:45Z
Избегайте тем о политике и религии: аргентинка раскрыла особый секрет долголетия
Gazeta UA
2025-04-01T12:03:30Z
Как выбрать хороший растворимый кофе: украинцам дали лайфхаки
Апостроф
2025-04-01T18:27:38Z
Как ухаживать за седыми волосами: прически для женщин старше 40 лет
GlavRed
2025-04-01T16:30:42Z
Чем помыть краны, чтобы сверкали, как новые: эффективные методы, о которых мало кто знает
TSN
2025-04-01T12:13:34Z
Как приготовить идеальную глазурь для паски без яиц: рецепт, с которым она не покрошится и быстро застынет
Знай
2025-04-02T04:51:21Z
Гороскоп на сегодня 2 апреля: каким знакам Зодиака лучше не рисковать в среду
Знай
2025-04-02T01:33:42Z
Последний шанс спасти свою сладкую жизнь: рецепт тех самых легендарных пряников с глазурью
Знай
2025-04-01T06:51:33Z
Почему кошки обожают ночью спать рядом с хозяевами: восемь причин
Gazeta UA
2025-04-01T20:54:59Z
Красный, черный или фиолетовый: какой цвет штор в спальне вызывает бессонницу
Знай
2025-04-01T20:51:54Z
Враг нанес массированный удар дронами по Харькову: последствия
Хвиля
2025-04-02T04:45:25Z
В Киеве нетрезвый мужчина стрелял в больнице
Gazeta UA
2025-03-31T19:57:45Z
Авиаудар по общине в Запорожье: количество пострадавших возросло. ФОТО
Новости Украины
2025-04-01T02:45:10Z
В Таганроге прогремели взрывы, объявили режим чрезвычайной ситуации
Gazeta UA
2025-04-02T04:48:09Z
Россия ночью атаковала Харьков и Запорожскую область, есть раненые и погибшие
Комсомольская правда
2025-04-02T04:24:41Z
Дрон РФ попал в авто на Запорожье - есть жертвы
Gazeta UA
2025-04-02T03:39:42Z
Поврежденные дома и пожар на предприятии: появились фото последствий вражеского удара по Харькову
Хвиля
2025-04-02T03:15:56Z
Россияне атаковали прифронтовую громаду в Запорожской области: есть жертвы
Хвиля
2025-04-02T03:03:31Z
Харьков под массированной атакой "Шахедов": есть раненые, среди них - младенец
Новости Украины
2025-04-02T02:45:54Z
Сонник: к чему снятся роды
Comments UA
2025-04-02T04:36:27Z
Эти продукты помогают предотвратить образование камней в почках
Comments UA
2025-04-02T03:54:13Z
Конвейер для ТЦК: Попенко рассказал, что грозит школам, больницам и медцентрам в Украине
Хвиля
2025-04-02T03:21:18Z
Детокс день: диета, которая быстро разгрузит организм
Gazeta UA
2025-04-02T00:15:29Z
Ученые США создали противозачаточные таблетки для мужчин почти состопроцентной эффективностью
UAToday
2025-04-01T21:24:58Z
Привычка, о которой молчат: почему "ходить по-маленькому" в душе вредно, особенно женщинам
Gazeta UA
2025-04-01T19:45:52Z
Как спасти подгоревшее блюдо: 30 секунд и один ингредиент, чтобы вернуть потерянный вкус
TSN
2025-04-01T16:13:43Z
Стакан этих отходов под куст — и магнолия будет пышно цвести весь сезон
TSN
2025-04-01T16:12:01Z
Фармацевтическая компания "Дарница" заработала почти 7 млрд грн в 2024 году
Апостроф
2025-04-01T15:03:56Z
"Женщину трогают за грудь, мужчину хватают за пах": Metal Gear Solid Delta: Snake Eater получила взрослый возрастной рейтинг
GameMag
2025-03-31T19:46:10Z
Научный прорыв позволит долететь до Альфа Центавра: что сконструировали ученые
Фокус
2025-04-01T11:10:57Z
Осторожно, апрель 2025: опасные дни, которые могут перевернуть вашу жизнь
Знай
2025-03-31T19:30:00Z
Стало відомо, як в Україні змінилися ціни на зернові та олійні
AgroNews
2025-04-02T05:01:12Z
Проверьте внимательность за семь секунд: оптическая загадка предлагает найти рыбу в гостиной кота
Gazeta UA
2025-04-02T01:39:32Z
Ученые нашли римский акведук
Gazeta UA
2025-04-01T22:39:27Z
Найти пропущенное число за секунды: головоломка, которая тринирует мозг
Gazeta UA
2025-04-01T20:33:38Z
Инсайдер: Sony готовит подарочное издание The Last of Us для PlayStation 5
GameMag
2025-04-01T20:25:43Z
Тираж Monster Hunter Wilds достиг 10 миллионов копий за первый месяц продаж — это рекорд для Capcom
GameMag
2025-04-01T19:55:50Z
Европейская комиссия оштрафовала 15 автопроизводителей на €458 млн
Корреспондент
2025-04-01T18:36:24Z
Маск в шоке: в Европе катастрофически упали продажи Tesla
Comments UA
2025-04-01T18:21:44Z
Как простое чихание может стоить водителю 54 тысяч гривен
Знай
2025-04-01T15:51:37Z
Акции Xiaomi упали после ДТП с ее электромобилем
Корреспондент
2025-04-01T14:39:59Z
Штраф за красные указатели поворота 2025: размер и когда накладывается
Факти ICTV
2025-04-01T11:33:42Z
Сколько стоит самая дешевая страховка на авто в Украине в 2025 году и почему выросли цены
Факти ICTV
2025-04-01T10:42:48Z
Муж Маркаровой открыл очередную фирму в США, а посол купила TOYOTA SEQUOIA
Апостроф
2025-04-01T10:33:08Z
Skoda до премьеры рассекретила новый спортивный электрокроссовер: "сотка" за 6 секунд
Знай
2025-04-01T07:51:51Z
Льюис Хэмилтон и София Вергара расстались
Корреспондент
2025-04-01T06:33:25Z