MY.UAНовини
Безпекові угоди замість НАТО: що пропонують Україні та чи буде працювати
Безпекові угоди замість НАТО: що пропонують Україні та чи буде працювати

Безпекові угоди замість НАТО: що пропонують Україні та чи буде працювати

Двосторонні безпекові угоди для України — шанс отримати гарантії до вступу в НАТО. Так говорять експерти. За перше півріччя 2024 року їх підписано дев’ять. Проте наймасштабніша — з США — наразі у розробці. Фокус дізнавався, як діють домовленості, та чому Вашингтон досі не запропонував текст документу.

Гарантії безпеки для України: 10 угода відкладена

Від початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року українська сторона почала працювати над алгоритмом надання Україні гарантій безпеки. Йшлося про те, що це мають бути реальні кроки, а не декларативні, як прописано у Будапештському меморандумі. Ще навесні 2022 року була створена Міжнародна робоча група з питань гарантій безпеки. Її очолили колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен та голова офісу президента Андрій Єрмак. У вересні 2022 група презентувала Київський безпековий договір.

Потім була пауза. І новий формат безпекових домовленостей був обраний після липневого саміту НАТО у Вільнюсі.

"Україна хотіла би гарантії безпеки на шляху до НАТО. Не замість НАТО, а на шляху інтеграції", — сказав під час саміту НАТО у липні 2023 президент Зеленський на спільній пресконференції з генеральним секретарем НАТО.

У відповідь країни G7 узгодили "Спільну декларацюя про підтримку України" — документ із гарантіями безпеки для України. Загалом до нього долучилося понад 30 країн. Йшлося не про конкретні параметри, а їхні межі — решту мали підписати додатково з кожною з країн-учасниць. Документ став компромісним рішенням, адже Україні відмовили в політичному запрошенні до членства в Альянс передусім через позицію США й Німеччини.

Серед гарантій: продовження надання Україні "сучасного військового обладнання з пріоритетом на протиповітряну оборону, далекобійну артилерію та вогневі засоби дальньої дії, бронетехніку та інші ключові засоби, такі як бойова авіація". А також розвідданих, тренування військових, розвиток оборонно-промислової бази України.

Іншими словами на папері з кожною окремою країною закріплювалися ті пункти, які на практиці вже і так виконувалися, але переписувалась стабільність поставок.

Наприклад, Данія пообіцяла надати кошти на військову допомогу Україні на загальну суму понад 1,8 млрд євро, сприяти розвитку оборонно-промислової бази України, допомагати у розмінуванні, постачати боєприпаси, тренажери, сприяти у навчанні. Також Данія стала співголовою Коаліції військово-повітряних сил (AFCC) та пообіцяла Україні винищувачі F-16.

Двосторонні безпекові угоди для України — шанс отримати гарантії до вступу в НАТО
Фото: on.od.ua

Окрім Данії, безпекову угоду Україна вже підписала з Великобританією — ще 12 січня. Тоді британський прем'єр Ріші Сунак приїздив до Києва. А також з Німеччиною, Францією, Латвією, Канадою, Італію, Нідерландами та Фінляндією.

У той же час ані досягнуті у Вільнюсі домовленості, ані подальші підписані документи не передбачають, що країни-партнерки гарантуватимуть присутність в Україні своїх військ (boots on the ground), хоча обмежень це робити також немає. Згадаємо, заяви президента Франції Еммануеля Макрона про ймовірність залучення іноземного контингенту для захисту України.

17 травня президент Зеленський мав би відвідати Мадрид, де підписати десяту, ювілейну, угоду про підтримку України. Проте нещодавно стало відомо — візит до Іспанії скасовано. Не відомо, чи через неузгодженість безпекових гарантій, чи через складну ситуацію на фронті. Також невідомо, чи відбудеться раніше анонсоване підписання угоди з Люксембургом. Ця країна мала стати одинадцятою.

В обмін на підтримку Україна має прозоро витрачати кошти, регулярно звітувати та проводити реформи.

"Ці угоди важливі в контексті того, що ми найближчим часом навряд чи отримаємо навіть запрошення до НАТО, вже не кажучи про членство, — говорить Фокусу український дипломат та експерт Центру оборонних стратегій Олександр Хара. — Такі ж домовленості можуть посилити наш оборонний потенціал. Структура кожної з них однакова, вони покривають не лише оборонно-промисловий комплекс, а сприяють економічним перетворенням та економічній допомозі з боку наших партнерів".

Він наголошує: це велике досягнення, що наші партнери пішли на здебільшого політичні зобов’язання продовжувати ту допомогу, яку вони зголосилися надавати на початку повномасштабного вторгнення з доброї волі.

"Ці угоди слід розглядати як елемент довгострокової парасолі над Україною. Треба почекати, коли вони будуть усі підписані, тоді діятимуть як єдиний механізм до моменту вступу України до НАТО, — коментує Фокусу політолог Олег Лісний. — У більшості з них сказано, що вони припиняють свою дію, коли Україна заходить в юридичну площину НАТО. Президент наголошував, що найпотужніша угода очікується зі США, це має бути щось схоже на меморандум про угоду між Ізраїлем та США. Дуже хотілося, щоб це виявилось правдою".

Наразі експерти називають найуспішнішою та найпотужнішою угоду з Великою Британією, яка поставилась до України як до країни-союзниці. Вона передбачає співпрацю у сфері морської та кібербезпеки, а також в оборонному й військовому секторах строком на десять років або поки Україна не стане членом НАТО. Окрім того, Лондон пообіцяв £2,5 мільярди на 2024 рік.

Безпекові угоди для України: оцінка ефективності

"Як працюють угоди зараз — важко сказати, паралельно ж діє Рамштайн, — зазначає Олександр Хара. — Що та за якою програмою приходить в Україні — невідомо. Сфера оборонного комплексу та сектору безпеки — достатньо закрита. Тому складно говорити, чи є вже якісь додаткові угоди на виконання таких домовленостей".

Але він переконує угоди діють, й обіцянки мають виконуватися. Зокрема, найгучніші щодо надання винищувачі F-16, хоча і з затримками.

Важливо Багатомільярдний "пряник" замість запрошення до НАТО: навіщо Столтенберг приїздив до Києва

Інший аспект — політичний. Двосторонні угоди важливі на шляху до НАТО.

Хара вважає, що українські міжнародні партнери не розглядають ці угоди як альтернативу НАТО, хоча вони і розраховані на те, аби підвищити взаємосумісність з НАТО та відповідати стандартам.

"Ці угоди точно не можна порівнювати з Будапештським меморандумом, — додає експерт. — По-перше в підписанні Будапештського меморандуму брала участь країна-агресор, яка не виконала ані меморандум, ані десятки двосторонніх угод, статут ООН, заключний акт від ОБСЄ. По-друге ці угоди більш конкретні, бо вони визначають напрями співпраці і в деяких з них навіть зафіксовані суми, які ці країни готові надавати Україні. Важливо, що ці угоди мають тривалий характер. Є те, що надається зараз під час цієї війни, а також є розуміння, що наші партнери мають зробити, аби Україна і в майбутньому могла стримувати Росію, у випадках ймовірних проявів агресії, стримувати їх".

Йдеться про те, що країни зобов'язуються реагувати на нові прояви агресії РФ — протягом 24 годин має бути застосований механізм екстрених консультацій.

"Логіку цього рішення я розумію, але вона мене не імпонує. Усі сподіваються, що зможуть попередити будь-який майбутній напад. Саме тому певні частина цих угод присвячена майбутній війні з Росією. Тобто здебільшого всі наші партнери розглядають перспективу існування РФ у межах нинішніх кордонів. Ця історія для України не зовсім прийнятна, ми не бачимо, що РФ залишиться цілісною державою. На мою думку немає двох візій: "Росія після Путіна" і "світ після Росії". Припускаю, що міжнародні партнери бачать когось після Путіна. Є страх, що Росія розпадеться на малі шматочки, і страх використання ядерної зброї. Вони не знають, де опиниться ядерна зброя, хоча мають досвід розвалу набагато більшого монстру — СРСР", — додає Олег Лісний.

Безпекова угода з США: найперша стає найостаннішою

Експерти зазначають: Україна готується підписати ще дві найважливіші двосторонні угоди.

Перша — з Європейським Союзом. Друга — з США.

Нині відомо, що триває узгодження тексту безпекових гарантій від ЄС, якi діятимуть до вступу України в ЄС і НАТО. Угоду можуть підписати не пізніше початку липня. Як кажуть джерела, у ній на одинадцяти сторінках, поки під грифом "конфіденційно", виписані основні гарантії від 27 країн, зокрема, дев’ять видів допомоги. Ці умови містять: постачання зброї, навчання військових, співпрацю в оборонній промисловості та допомогу в розмінуванні. Крім того, цей документ також передбачає механізм консультацій протягом 24 годин між Києвом та Брюсселем у разі майбутньої агресії.

"ЄС не є безпековою організацією, — говорить Хара. — Це був драматичний поворот, коли ЄС переорієнтував спеціальний фонд на допомогу винятково Україні і винятково у безпековій сфері. Тому подивимося, що Брюссель впише в угоду зараз. Думаю, там буде здебільшого співпраця з оборонно-промисловому комплексі та політичні, більш абстрактні речі, які теж нам потрібні".

В Офісі президента України говорять, що прагнуть завершити розробку безпекової угоди зі США до кінця травня.

"Я думав, що з США ми підпишемо найпершу угоду. Після відмови про перемовини з НАТО у Вільнюсі, ми розуміли, що 99% нас не запросять — перешкоджали, власне, Німеччина та США, саме Вашингтон запропонує нам угоду про безпеку. Треба було ж дати не тільки кнут, а й пряник. Це має бути потужна угода", — говорить політолог.

Олександр Хара не береться говорити, коли угода може бути підписана.

"У США є найголовніша проблема — вибори в листопаді та ймовірність, що у наступному році може прийти до влади Трамп. Тож навіть підписавши угоду, вона може не спрацювати, — говорить він. — Думаю, в Вашингтоні намагаються так виписати цей договір, аби забезпечити неперервність виконання цих домовленостей, навіть за умов зміни влади в США".

Очевидно, що саме ця угода є важливою для України, оскільки США є найбільшою країною з точки зору воєнних спроможностей.

"США мають на своїх складах озброєння та боєприпаси, а також індустріальні спроможності. Їх не можна порівнювати, навіть якщо сукупно зібрати все, що виробляється в Європі. І в технологічному плані, і в кількості. Тому ця угода з США і є більш складною, ніж ті, що були підписані раніше. Я сподіваюся, що вона буде кращою за Британську, яка поки що є найкращою з точки зору чіткості виписаних пріоритетів та напрямів. І буде у Вашингтона політична воля її реалізовувати, як вона є у Лондона", — додає Олександр Хара.

Коли Україна наблизиться до НАТО

Зрештою всі ці угоди та співпраця у їх межах має наблизити Україну до вступу до Північноатлантичного альянсу.

"Усі угоди спрямовані на те, аби Збройні сили України стали не просто взаємосумісними з арміями НАТО, а й набули спроможності захищати себе, у майбутньому були б контрибуторами безпеки для Альянсу", — продовжує Олександр Хара.

Важливо Вступити у війну з Росією (ні): чому НАТО знову заперечує можливість ввести війська в Україну

Він звертає особливу увагу, що українська влада від початку говорила, що ніякі угоди не можуть замінити безпеку, гарантовану НАТО, але вони можуть у перспективі відіграти важливу роль у посиленні і реформуванні сектору безпеки і оборони.

"Йдеться про співпрацю в оборонно-промисловому комплексі, обмін технологіями в спільному виробництві. Третя стаття Вашингтонського договору про те, що кожна країна має мати спроможність боронити саму себе, є не менш важливою, — додає він. — Тобто НАТО — це не клуб, де даєш гроші і чекаєш, що за тебе будуть воювати. Набуття спроможності — ключова річ. Ці угоди спрямовані на те, щоб збільшувати такі спроможності, аби Україна була на рівні європейських держав".

Наприклад, Україна може йти фінським шляхом, коли ця країна не була членом НАТО, а нейтральною, проте на рівні країн Альянсу розвивала свій оборонно-промисловий комплекс усі роки після розпаду Радянського союзу, не зменшували витрати на оборону та боєздатність власних збройних сил, бо відчувала постійну загрозу з боку РФ.

"Думаю, це модель для України прийнятна. Вона має реалізовувати стратегію дикобраза: Україна у порівнянні з РФ — маленька країна, не можна порівнювати потенціали. Але треба набувати спроможностей, аби РФ задумалась, чи варто здійснювати напад, розпочинати нову війну у майбутньому, якщо отримує гідну відповідь. І ці угоди є інструментом такої політики", — пояснює дипломат.

Теги за темою
Українабезпека
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Война нанесла экологии Украины ущерб на 108 миллиардов евро — данные Минприродды
Апостроф
2025-07-13T06:03:14Z
Стало известно, почему подешевела малина в Украине
ZN UA
2025-07-13T05:04:45Z
"Укрэнерго" предупреждает украинцев об электроприборах: могут вернуть графики отключения света
Знай
2025-07-08T05:06:45Z
Кабмин анонсировал изменения в начислении пенсий
Корреспондент
2025-07-07T18:27:07Z
Пенсии увеличат сразу нескольким категориям: когда и как изменятся выплаты
Знай
2025-07-07T15:00:47Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Как выбрать спелый и вкусный арбуз: лучшие методы
Gazeta UA
2025-07-13T04:48:51Z
Что помогает от укусов комаров: полезные советы
Gazeta UA
2025-07-13T04:30:54Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
В составе Франции появится отдельное государство
Корреспондент
2025-07-13T05:57:32Z
В мире появится новая страна: что известно об историческом соглашении Франции
Comments UA
2025-07-13T05:48:31Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
"Осыпает всех кучею лжи": Трамп удивил резким заявлением о Путине
TSN
2025-07-08T17:12:24Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Россияне обходят Купянск с севера: в DeepState рассказали, где продвинулся враг
TSN
2025-07-13T06:03:56Z
Армия РФ убила трех мирных жителей в Донецкой области
Корреспондент
2025-07-13T06:00:28Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Россия атаковала Харьков: что известно о "прилете"
TSN
2025-06-29T06:06:56Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Крупнейший порт Европы готовится к войне с Россией — что известно
TSN
2025-07-08T21:27:03Z
Какой завтра, 14 июля, праздник — все об этом дне, какой церковный праздник, что нельзя делать
TSN
2025-07-13T06:03:21Z
Изменят весь подход к соцвыплатам: украинцев ждут революционные нововведения
Знай
2025-07-13T05:06:41Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
Определено ориентировочное время заседания следующего Рамштайна
Корреспондент
2025-07-12T20:48:25Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Художников расстреляли за неприемлемые сюжеты
Gazeta UA
2025-07-13T02:42:29Z
Юная жена Остапчука Екатерина разбила его телефон и не растерялась: "Я поверила в себя"
Знай
2025-07-12T18:51:41Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Анастасия Цимбалару появилась на большом концерте дуэта "Очі в Очі" в Киеве
Фокус
2025-07-07T12:51:52Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
В Харьковской области из-за непогоды погибла женщина, есть травмированные – фото
Лига
2025-07-13T06:01:13Z
На Полтавщине в аквапарке погиб 6-летний мальчик, упав в бассейн
Комсомольская правда
2025-07-13T05:42:24Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
На Харьковщине ночью раздались взрывы
TSN
2025-07-11T05:06:53Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Что посеять в июле: четыре культуры, которые еще успеют созреть
Gazeta UA
2025-07-13T05:52:32Z
Какие цвета выбрать для спальни: советы британских специалистов
Gazeta UA
2025-07-13T05:24:09Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Рано радовались. Ученые предупреждают о новой магнитной буре
Telegraf
2025-07-13T05:36:28Z
Магнитный шторм "красного" уровня накрыл Землю: названа дата пика
Новости Украины
2025-07-13T05:18:11Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
"Невозможно" отремонтировать в подержанных автомобилях: эксперт назвал вещь
Gazeta UA
2025-07-12T02:21:21Z
"До полного" - не стоит: работник АЗС предостерёг водителей, которые заливают бак до предела
UAToday
2025-07-12T00:39:25Z
Chevrolet удивил ценой нового кроссовера на базе китайской модели
Gazeta UA
2025-07-11T19:33:12Z
Volkswagen начал производство спецверсии электрокара ID.3 GTX FIRE+ICE
Корреспондент
2025-07-11T19:24:47Z
Электромобиль Rimac Nevera R установил 24 новых мировых рекорда
Корреспондент
2025-07-11T18:24:19Z
Hyundai представила электрический седан Ioniq 6 N
Корреспондент
2025-07-11T17:54:34Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Ювентус готовит стартовое предложение за проблемного игрока МЮ
Корреспондент
2025-07-13T06:03:02Z
Туран раскрыл имена тех, кто вдохновляет его в тренерстве
Корреспондент
2025-07-13T05:00:49Z
В Финляндии среди призеров соревнований случайно обнаружили президента
Корреспондент
2025-07-13T02:30:57Z
Реал Овьедо подписывает легенду клуба на новый сезон
Корреспондент
2025-07-13T01:12:04Z
Пришло время расставания с Реалом: Модрич поделился фото
Корреспондент
2025-07-13T00:45:34Z
36-летний форвард вернулся играть в Англию в шестой дивизион
Корреспондент
2025-07-13T00:15:59Z