MY.UAНовини
«Тривання голосу»: Спеціальна програма Українського ПЕН на Книжковому Арсеналі
«Тривання голосу»: Спеціальна програма Українського ПЕН на Книжковому Арсеналі

«Тривання голосу»: Спеціальна програма Українського ПЕН на Книжковому Арсеналі

На XIІ Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал», що відбудеться з 30 травня до 2 червня, пройдуть заходи у межах Спеціальної програми Українського ПЕН «Тривання голосу».

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» оголосив цьогорічну програму. Серед заходів, що триватимуть 30 травня 2 червня у Києві, буде представлена Спеціальна програма Українського ПЕН. Під час шести подій, об’єднаних концепцією "Тривання голосу", говоритимемо про звучання українського голосу під час війни: що він може розповісти про наше минуле, про те, ким ми є сьогодні і ким станемо; чи чуємо ми свій власний голос і чи чутно його назовні? 

Розклад подій у межах Спеціальної програми Українського ПЕН:

Четвер, 30 травня

18:30 – 19:30

«Українська втома»: презентація музично-поетичного проєкту Катерини Калитко та Мар’яни Садовської

«Українська втома» — музично-поетичний перформанс на два жіночі голоси, що вперше буде презентований саме на Книжковому Арсеналі. Спів і музика Мар'яни Садовської та вірші Катерини Калитко сплітаються тут в історію пам'яті — приватної, родинної та колективної, зв'язку із землею, любові, болю та впертості. Це оповідь про нестерпну вагу часу, який ми проживаємо разом, але й іронія назовні, у великий світ, який може дозволити собі втомитися від складних українських питань. Але понад усе — це історія про силу тривати далі, ростити правду із горя. «Бо коли захищаєш себе — для тебе немає втоми».

Учасниці: Катерина Калитко, Мар’яна Садовська.

Локація: Вулична сцена

Четвер, 30 травня

20:00 – 21:30

«Перетікання»: читання молодих авторів – учасників другого фестивалю-воркшопу «Прописи»

У межах події прозвучать твори молодих авторів і авторок, які взяли участь у другому фестивалі-воркшопі «Прописи», організованому Українським ПЕН як простір для навчання, самопрезентації, спільної творчості українських письменників-дебютантів. Деякі імена стануть цілком новими для літературної аудиторії. Буде представлено альманах фестивалю, що є підсумком других «Прописів» і візитівкою нової когорти особистостей, які – віримо – творитимуть майбутнє української літератури.

Учасники та учасниці: Анфіса Дорошенко, Ольга Заєць, Микита Кіляров, Вікторія Климчук-Длугач, Ірина Купчинська, Юліана Лесняк,  Світлана Лібет,  Ірина Марцинюк, Ілля Рудійко, Анна Сєдих, Ярослава Скорбач, Анна Ютченко,  Анна Яблучна. 

Модерують Остап Сливинський, Марія Титаренко

Локація: Літературна сцена

П’ятниця, 31 травня

16:30 – 18:00

«Здобуваючи суб’єктність»: презентація книжки «Діалоги про війну»

Війна Росії проти України – найкраще задокументована у світі за всю історію людства. Книга «Діалоги про війну» – архів-фіксація того, як змінювалася думка про Україну і її силу впродовж першого року повномасштабного вторгнення. Думки й позиції інтелектуалів з усього світу, поступове обґрунтування своєї суб’єктності, витворення міжнародної мови «про нас і війну» та процес здобуття суб’єктності із кожною наступною відповіддю про Україну й українське без призми імперського погляду окупанта. Як говорити зі світом про українське нашими категоріями, в межах нашої історії? Спільно з видавництвом Vivat.

Учасники та учасниці: Володимир Єрмоленко, Девід Патрікаракос (Велика Британія), Олеся Хромейчук.

Модерує Ольга Муха

Локація: Головна сцена 

Субота, 1 червня

17:30 – 18:30

«Книги солідарності»: розмова про подорож 25 тисяч британських видань до українських читачів

В умовах повномасштабної війни росії проти України зберігати та оновлювати книжкові фонди нелегко: починаючи з 24 лютого 2022 року російські окупанти зруйнували або пошкодили понад 700 українських бібліотек. До кінця 2024 року бібліотеки в усіх регіонах України отримають 40 000 книжок від британських видавництв у межах спільної ініціативи Українського ПЕН, Book Aid International, English PEN, PEN International та «Гуманітарної Нової Пошти». В рамках події буде представлено ініціативу «Незламні бібліотеки» та відео про проєкт від продакшну ТОВ «Істмен Філмс» у співпраці з «ТРО Медіа» та ДП «Кримський дім». Запрошені директор(к)и бібліотек розкажуть детальніше про свою роботу в умовах війни. 

Учасники та учасниці: Світлана Годун (Іванківська публічна бібліотека), Леся Циба (Публічна бібліотека Бобровицької міської ради Чернігівської області), Богдан Бухтатий (Центр надання культурних послуг у Близнюках), Галина Стоматова (Арцизька міська публічна бібліотека).

Модерує Тетяна Терен

Локація: Літературна сцена

Неділя, 2 червня

16:30 - 17:30

«Звіт з майбутнього»: розмова українських та боснійських авторів 

У квітні 2024 року в рамках проєкту «Reporting from the Future» українські автори, журналісти та митці відвідали Боснію та Герцеговину на запрошення WARM Foundation. Учасники досліджували спільні й відмінні  риси, паралелі та закономірності воєн країн колишньої Югославії в порівнянні з нинішньою війною в Україні.  Як ми можемо, спираючись на цей досвід, осмислити болючі наслідки тривалої війни для суспільства та країни загалом? Спільно з WARM Foundation

Учасники та учасниці: Катерина Калитко, Дарія Кузьмич, Дамір Шаґоль (Боснія і Герцеговина), Фарук Шехич (Боснія і Герцеговина).

Модерує Дзвінка Пінчук 

Локація: Головна сцена  

Неділя, 2 червня

20:00 - 21:30

Opus Doloris. Багатоголосся. Ця поезія камертоном тримає несхибну ноту пам’яті. Ця музика постає з-під уламків болю. Ця любов свідчить. Триває. Композиція: Олеся Здоровецька.

Музично-поетична присвята Вікторії Амеліній, Глібу Бабічу, Володимиру Вакуленку, Олегу Клюфасу, Максиму Кривцову, Ігорю Мисяку, Іллі Чернілевському. За участі Олени Гусейнової, Ярини Чорногуз, Дмитра Лазуткіна, Катерини Калитко, Галини Крук, Любові Якимчук, Катерини Міхаліциної, Ірини Цілик.

Композиція: Олеся Здоровецька

Локація: Вулична сцена

Концепція Спеціальної програми Українського ПЕН «Тривання голосу»:

Як звучить наш голос під час війни? Що він може розповісти про наше минуле, про те, ким ми є сьогодні і ким станемо?

Чи чуємо ми свій власний голос і чи чутно його назовні?

У «хрипкому голосі війни», як його означив Гліб Бабіч, звучить наш біль від втрат і неможливості бути поруч із найдорожчими.

Наш голос часом ламається і кришиться, «наче у мову влучив снаряд», як написала Вікторія Амеліна. Тож ми постійно шукаємо нові слова, щоб підтримувати, любити і свідчити.

Іноді у нашому голосі чути все більше втоми, але ми переборюємо її, щоб розмовляти зі світом — гучно, переконливо і суб’єктно.

І ми ніколи не дозволяємо собі мовчання, бо говоримо не лише за себе, а й за тих, кого Росія позбавила голосу, й за тих, у кому наш голос триватиме далі.

Протягом століть імперія штовхала нас у безголосся, але нарешті ми повертаємо собі своє — свої імена і свої голоси.

У спеціальній програмі Українського ПЕН голоси наших загиблих поетів та поеток лунатимуть у голосах їхніх друзів і колег під час музично-поетичного перформансу Олесі Здоровецької. Для підсилення нашого голосу, ми об'єднаємо поезію, музику і спів у проєкті Катерини Калитко та Мар’яни Садовської. Ми також говоритимемо про важливість українського голосу і його відображення в інших мовах й культурах з іноземними інтелектуалами, презентуючи наші міжнародні проєкти «Діалоги про війну», «Звіт з майбутнього» та «Незламні бібліотеки».

Водночас у нашій програмі звучатимуть голоси учасників фестивалю «Прописи» тих, хто щойно приходить у літературу і хто так уважно та тонко вслухається в голоси авторів та авторок попередніх поколінь. У їхніх текстах багато гіркоти, і вони б хотіли «замінити // слово війна на багато інших слів // що чекають на промовляння». Але саме в їхніх віршах і прозі наш голос перетікає з нашого минулого та нинішнього — у наше майбутнє.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
2025-04-23T08:39:37Z
"Одноразовые исполнители": как Москва дистанционно управляет поджогом и дестабилизацией Запада
TSN
2025-05-04T17:19:27Z
Трамп: Россия хочет всю Украину, но ей придется пойти на уступки
Корреспондент
2025-05-04T22:03:07Z
"Продолжайте быть глупыми": Трамп рассказал, как лидеры ЕС уговаривали его позвонить Путину
Фокус
2025-05-04T21:57:55Z
Дональд Трамп вызвал бурю ярости у американских епископов из-за одного изображения
Comments UA
2025-05-04T11:33:23Z
Путин ответил на предложение Зеленского не бить по гражданским объектам и вспомнил удар по Сумам
Comments UA
2025-04-21T17:31:01Z
​"В верхней части списка": Притула прокомментировал покушение на Стерненко
Апостроф
2025-05-01T19:34:04Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
"Я получила уже миллион угроз": "холостяк" Терен объявил войну блоггерке Алхим из-за русских песен и языка
Апостроф
2025-05-04T17:18:34Z
Юлия Санина показала редкое фото с мамой и где они развлекаются: "Жуткое место"
TSN
2025-05-04T18:48:44Z
Санта Димопулос призналась, из-за чего после приезда в Киев сразу попала в больницу
TSN
2025-05-04T15:19:51Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T04:25:04Z
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
2025-04-24T19:12:14Z
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
2025-04-23T14:54:38Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
Военный учет 17-летних: с чем у юношей могут возникнуть проблемы
TSN
2025-05-04T10:48:54Z
Еврокомиссар по обороне Кубилюс выдвинул идею увеличения военной помощи Украине
ZN UA
2025-05-04T21:54:32Z
Что нельзя делать в День святой Ирины 5 мая, чтобы не притянуть в дом беду
Telegraf
2025-05-04T21:21:26Z
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
2025-04-21T04:30:57Z
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
Дроны прошли российскую ПВО: попадание в завод по производству "Шахедов"
Новости Украины
2025-04-24T07:45:11Z
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
2025-04-22T14:27:08Z
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
2025-04-21T07:13:32Z
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
2025-04-27T12:12:52Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": Пенсионный фонд может потребовать деньги
Знай
2025-04-22T09:30:00Z
Украинцы останутся без копейки в кошельке: назревает новое повышение цен
Знай
2025-05-04T19:30:44Z
Денежная помощь в Одессе: кто имеет право и как оформить выплаты
Политека
2025-05-04T19:01:38Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
В 2025 году не будут повышать цены на газ
Gazeta UA
2025-04-23T11:21:19Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
Россиянину, который изнасиловал жительницу Киевской области, и сообщнику дали по 12 лет
Лига
2025-04-21T08:03:33Z
Удар по Киеву 24 апреля: количество жертв возросло
UAToday
2025-04-24T06:46:13Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
2025-04-24T13:31:15Z
Полиция Бразилии предотвратила теракт на рекордном концерте Леди Гага
Комсомольская правда
2025-05-04T22:00:06Z
Россияне сбросили взрывчатку с дрона на Херсон, ранена гражданская
Корреспондент
2025-05-04T18:51:32Z
В Индии боевики убили около двадцати человек
Корреспондент
2025-04-23T08:13:28Z
В Германии взорвался аккумулятор электросамоката, пять человек получили ранения
Известия Киев
2025-04-22T09:28:14Z
Спасатели ликвидировали пожар в Гидропарке
Корреспондент
2025-05-04T16:27:22Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T04:25:33Z
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
2025-04-24T07:51:58Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Что произойдет с организмом, если есть только яблоки
Gazeta UA
2025-05-04T18:51:48Z
Ночные перекусы, которые утоляют голод: девять самых полезных
Gazeta UA
2025-05-04T17:54:25Z
Когда дозы не имеют значения: мужчина сделал 217 прививок и не только выжил
Знай
2025-05-04T17:51:20Z
Утром или вечером: когда лучше принимать душ
Gazeta UA
2025-05-04T17:36:59Z
Почему не стоит увлекаться шашлыками: объяснение
Gazeta UA
2025-05-04T16:06:55Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Обязательно пересадите в новый горшок: какие комнатные растения любят весеннее "обновление"
Апостроф
2025-04-21T15:06:19Z
Как семейный статус влияет на качество сна: новые исследования ученых
Gazeta UA
2025-05-04T19:03:02Z
Как вернуть белоснежность подоконнику: пять действенных способов, которые вас не разочаруют
Gazeta UA
2025-05-04T17:39:29Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
2025-04-27T13:51:25Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
2025-04-22T13:06:50Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
Враг массированно атаковал Харьков ракетами
Хвиля
2025-04-24T03:57:06Z
РФ атаковала Украину новой порцией "Шахедов": куда они летят
TSN
2025-05-04T22:06:36Z
Россияне начали строить тоннели из сеток под Покровском — что именно готовят
TSN
2025-05-04T20:49:42Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T05:42:14Z
Россияне атаковали жилую застройку в густозаселенном районе Одессы, детали
Фокус
2025-04-21T23:27:56Z
Россияне атаковали поселок под Купянском, загорелся дом
Корреспондент
2025-04-21T07:06:54Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
Гордость его задета: тренер Дюбуа объясняет предложение Усика о схватке
Корреспондент
2025-05-04T22:18:47Z
Джошуа готов к бою с Фьюри
Gazeta UA
2025-05-04T22:12:34Z
Деревянченко оценил свои шансы в бою с Канело, если такой состоится
Корреспондент
2025-05-04T21:06:35Z
Ювентус та Болонья не визначили сильнішого в очній битві за Лігу чемпіонів
Football.ua
2025-05-04T20:46:23Z
В матче с Полесьем Александрия была удачливее
Корреспондент
2025-05-04T19:28:16Z
Челсі переграв чемпіонський Ліверпуль
Football.ua
2025-05-04T17:31:59Z
Красюк: Если идти по проторенной - неожиданностей можно избежать
Корреспондент
2025-05-04T17:15:23Z
"Зассали": в России обиделись на норвежцев
Telegraf
2025-05-04T16:18:26Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Почему водители кладут лавровый лист в машину: неожиданные лайфхаки, которые действительно работают
Знай
2025-05-04T20:51:31Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
Леклер пропустит спринт Гран-при Майами из-за повреждения болида
Корреспондент
2025-05-03T19:48:55Z
Формула 1: 18-летний пилот Мерседес побил рекорд Феттеля
Корреспондент
2025-05-03T14:15:57Z
Монстр на 700 "лошадок": в Украину приехал уникальный пикап Ford за 4,6 млн грн
Знай
2025-05-03T11:51:49Z
Говорить "лобовое стекло" - ошибка. Как правильно на украинском
Gazeta UA
2025-05-03T11:10:30Z
Никогда не отвечайте на эти три вопроса полицейского, иначе могут быть проблемы
Comments UA
2025-05-03T10:42:58Z
Штрафы от ПДД могут обернуться конфискацией авто: юрист объяснил детали
Знай
2025-05-03T03:51:06Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
Не успел постирать: свитер из "секонда" стал для парня настоящим кошмаром
Знай
2025-05-04T19:51:11Z
Странные личности: Трейлер персонажей Blades of Fire от авторов Castlevania: Lords of Shadows и Metroid Dread
GameMag
2025-05-04T19:30:49Z
Давние фанаты Final Fantasy давно ждали такую игру: Эксперт объяснил взрывную популярность Clair Obscur: Expedition 33
GameMag
2025-05-04T18:28:16Z
Фантастика рядом: какие планеты из "Звездных войн" могут существовать на самом деле
TSN
2025-05-04T18:19:51Z
Как сделать скриншот на компьютере или ноутбуке: три простых способа
Gazeta UA
2025-05-04T18:15:03Z
Разработчики Helldivers 2 обещают, что игроки "обо*рут штаны": сюрприз, что "снесет крышу"
Знай
2025-05-04T15:51:21Z
Владелец дома нашел в шкафу жуткую записку: что его удивило
Фокус
2025-05-04T15:06:06Z