У британському оборонному відомстві зазначили, що один промінь RFDEW коштує всього 10 пенсів (близько 5 гривень). При цьому системою може керувати одна людина.
Фахівці Лабораторії оборонної науки і технологій (Dstl) та Оборонного обладнання і підтримки (DE&S) розробили для Збройних сил Великої Британії радіочастотну зброю спрямованої енергії (RFDEW), яка використовує радіохвилі для вимкнення ворожої електроніки та знищення кількох безпілотників одночасно. Про це йдеться на офіційному сайті Міністерства оборони Великої Британії.
Як зазначають у відомстві, йдеться про революційну систему, яка може нейтралізувати рій дронів одним пострілом за 10 пенсів (близько 5 гривень), що робить її використання вигіднішим, порівняно з традиційними ракетними системами ППО. Високий рівень автоматизації також означає, що системою може керувати одна людина.
Технологію RFDEW можна встановлювати на різні військові машини. Система використовує мобільне джерело енергії для створення імпульсів радіочастотної енергії в промені, який може швидко здійснювати послідовні постріли по окремим цілям або розширюватися для одночасного ураження всіх загроз у цьому промені.
Повідомляється, що RFDEW створена для захисту критично важливих об'єктів і баз. Комплекс здатний виявляти, відстежувати і знищувати цілі на суші, в повітрі і на морі. Наразі дальність його дії становить до 1 кілометра, проте ведеться робота зі збільшення зони ураження. Влітку також плануються великі польові випробування RFDEW за участю британських солдатів.
"Війна в Україні показала нам важливість розгортання безпілотних систем, але ми також повинні вміти захищатися і від них. У міру того, як найближчими роками ми збільшуватимемо наші витрати на оборону, наша стратегія оборонних дронів дасть нам змогу опинитися в авангарді цієї еволюції бойових дій", — сказав міністр оборонних закупівель Джеймс Картлідж.
Нагадаємо, зразок мобільної системи спрямованої енергії проєкту Ealing, встановлений на шасі HX60, був помічений на полігоні в розпорядженні 7-ї групи ППО Збройних сил Британії.
На думку керівника програми Project Ealing у Лабораторії оборонної науки і технологій у Портон-Дауні (DSTL) Метта Корка, радіочастотна енергетична зброя ефективніша за лазерну, бо радіохвилі не бояться жодних перешкод і проникають безпосередньо в блок електроніки.