MY.UAНовини
Відключення – по 12 годин на добу. Що сталось в енергетиці та коли українцям повернуть світло
Відключення – по 12 годин на добу. Що сталось в енергетиці та коли українцям повернуть світло

Відключення – по 12 годин на добу. Що сталось в енергетиці та коли українцям повернуть світло

В Україні — масові відключення побутових споживачів. Електроенергія — в дефіциті, кажуть в компанії "Укренерго", і зауважують: потужностей українських електростанцій недостатньо через наслідки п’яти ракетно-дронових атак росіян. Фокус з’ясував, чи довго триватимуть аварійні графіки відключень, які головні причини дефіциту в енергосистемі та як саме в Україні може зрости тариф на електроенергію для населення.

Другу добу по всій території України тривають відключення побутових споживачів, а енергопостачальними публікують графіки аварійних відключень в містах і селах. За повідомленням компанії "Укренерго", сьогодні, 16 травня, по всій Україні для побутових і промислових споживачів будуть діяти планові обмеження — графіки погодинних відключень (ГПВ). "Це допоможе зробити контрольовані відключення більш передбачуваними для споживачів, а роботу енергосистеми — більш безпечною. Отримати інформацію про те, як саме діятимуть обмеження споживання у вашому регіоні, можна буде в кабінеті споживача, на офіційних сайтах обленерго, а також на їхніх сторінках у соцмережах", — повідомили в компанії. Тим часом, ДТЕК поінформувала, що 16 травня в Києві, Київській, Одеській та Дніпропетровській областях можливі стабілізаційні відключення із 16:00 до півночі.

Немає електроенергії: чому саме зараз почались відключення

Про те, що масована ракетна атака росіян у березні призведе до повернення блекаутів для побутових споживачів, Фокусписав раніше — одразу після удару росіян по ДніпроГЕС та низці теплових електростанцій. Тоді експерти зазначали, що очікуваний пік споживання електроенергії — це кінець травня чи й навіть середина червня, коли поступове підвищення температури повітря призведе до масового використання кондиціонерів — як побутовими, так і бізнес-споживачами.

Проте різке падіння температури в травні теж зіграло свою роль. І навіть без пікового споживання оператору "Укренерго" довелось відключати споживачів через наявний великий дефіцит в енергосистемі. "Дефіцит у нас є останні два тижні. Насправді, він є десь з першого тижня квітня, постійно і регулярно. Через низьке споживання і наявність певний час ресурсів від європейців, які надавали аварійну допомогу, щось імпортувалося, то вдавалось обмежитись тільки відключенням промисловості або обмеженням промисловості. А 14 травня не вдалося", — розповів у коментарі Фокусу Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики.

Пошкодження ДніпроГЕС та інших електростанцій — значні, і швидко, на жаль, їх не відремонтують
Фото: УНІАН

Аварійні відключення споживачів — наслідок величезних проблем, створених ракетними і дроновими атаками ЗС РФ в березні, кажуть експерти, і додають: тоді росіянам вдалось вибити з енергосистеми 8 ГВт потужностей через влучання по ДніпроГЕС та кількох теплових електростанціях.

"Основна причина і першочергова причина — це знищення енергетичної інфраструктури росіянами. Все інше — це вже наслідки цієї причини. Дійсно, дефіцит у нас критичний, він вже давно критичний. Після потужних обстрілів 21-22 березня, коли була зруйнована ДніпроГЕС, а потім вже були обстріли по теплових електростанціях. Безумовно, нас трошечки рятує те, що пішло потепління, що сонця багато, сонячні електростанції запрацювали, а також здійснювався імпорт електричної енергії", — зауважив у коментарі Фокусу директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

На найближчий час експерти, на жаль, оптимістичних сценаріїв не мають, кажуть, що і в червні, і в липні на українців очікують графіки відключень

Він зазначає, що останнім часом генерація сонячних станцій скоротилась через хмарність, похолодання змусило споживачів частіше використовувати електрообігрів, а промисловість не викуповувала повністю імпорт, які можливо викуповувати, і всі ліміти, які Україна має для імпорту, не використовувались. Сукупність кількох чинників призвела до потреби відключати усіх споживачів — як промислових, так і побутових.

Літо без світла: як допомогти енергетиці та чи довго триватимуть відключення

За словами Олександра Харченка, зараз дефіцит в енергосистемі сягає 2-2,5 ГВт. Фактично, цей дефіцит майже дорівнює обсягу виробництва Рівненської АЕС (має чотири блоки сумарною потужністю 2,83 ГВт). На найближчий час експерти, на жаль, оптимістичних сценаріїв не мають, кажуть, що і в червні, і в липні на українців очікують графіки відключень. "Реальність полягає у тому, що не тільки буде проблема влітку, що люди увімкнуть кондиціонери, і не тільки люди, але й торгівельні, офісні приміщення і таке інше. Але це збігатиметься з виходом у ремонтну кампанію кількох атомних блоків Енергоатому. Тому ситуація в червні, в липні, практично упродовж всього літа, особливо, мабуть, в липні, в серпні, буде, мабуть, ще більш напружена, ніж зараз", — розмірковує Володимир Омельченко.

Важливо Темні часи. Як обстріли ЗС РФ енергетики вплинуть на виробництво і зарплати

Загалом експерти прогнозують складну ситуацію в енергосистемі не лише на найближчі три місяці, але й на найближчі 2 або навіть 3 роки.

Впродовж наступних місяців триватимуть ремонти на енергооб'єктах, в які влучили ракети і дрони під час березневих обстрілів
Фото: Getty Images

"Загальний дефіцит на сьогодні десь 2,5 ГВт. Тому дефіцит на найближчі півтора-два роки має стати звичним для української енергосистеми. Для українських споживачів так само має стати звичним обмеження подачі електрики щонайменш в пікові години споживання. А це із 06:30 ранку і до 09:30, а ввечері десь з 18:00 до 22:00-23:00 години. Знову ж таки, треба просто змиритись з тим, що 10-15% споживачів будуть в режимі відсутності електрики по півтори-дві години", — каже Олександр Харченко.

Експерти прогнозують складну ситуацію в енергосистемі не лише на найближчі три місяці, але й на найближчі 2 або навіть 3 роки.

На жаль, подолати суттєвий дефіцит до початку нового опалювального сезону навряд чи можливо. Проте деяка допомога енергосистемі, дійсно, буде надана як з боку міжнародних організацій, так і з боку уряду та донорських програм. Перш за все, йдеться про можливе відновлення частини зруйнованих блоків ТЕС. По-друге, кажуть опитані Фокусом експерти, є сподівання на підключення до системи низки газопоршневих і газотурбінних станцій. "Процес триває, допомагає USAID, закупили десятки генерацій них установок. Невеликої потужності, але все рівно це певна допомога. Також на Харків йде певне обладнання від міжнародних донорських організацій. Тому ситуація складна і зараз будемо сподіватись, що загальними зусиллями зможемо підготуватися до опалювального періоду та забезпечити необхідний мінімум потреб і населення, і промисловості, але часу залишилося не так багато", — зазначає Володимир Омельченко.

Ще одна можливість допомогти енергосистемі – це надати чинності закону "Про ринок електричної енергії", який був ухвалений в Україні в 2017 році

Проте час грає проти українських споживачів, адже обладнання надходить повільними темпами, що не дозволяє сподіватись на покращення ситуації в енергосистемі вже восени. До того ж, заплановані газотурбінні установки не мають достатньої потужності, тобто, їх потрібно дуже багато, щоб знизити дефіцит в енергосистемі хоча б до 1,5 ГВт.

Подолати суттєвий дефіцит до початку нового опалювального сезону навряд чи можливо. Проте деяка допомога енергосистемі, звичайно, буде надана

"Більш-менш потужна газотурбінна установка від 30-50 МВт, при тому що дефіцит в системі зараз десь 2-2,5 ГВт. Термін встановлення такого обладнання — просто встановлення, коли ви вже все купили, все вироблено і так далі — один рік. А ще треба купити, а ще термін виробництва, термін постачання, погодження проєкту і так далі. Тому очікувати, щоб запрацювали якісь більш-менш реалістичні потужності, потрібно лише навесні наступного року — саме тоді почнуть входити в роботу перші встановлені в країні газотурбінні установки. Трохи швидше можна встановлювати газопрошневі, але вони, в принципі, малопотужні. Тобто тут йдеться про потужність від одного мегаватта, може, до десяти МВт. Їх можна встановлювати швидше — за три-п'ять місяців. Тому їх можна очікувати вже до зимового сезону, але їх там буде на країну 40-50, може 70 МВт загальної потужності", — розповів Олександр Харченко.

Тариф зростає. Як і чому зміниться ціна електроенергії для населення

В Україні готується підвищення тарифу на електричну енергію для побутових споживачів, тобто для населення. Необхідність такого підвищення подається в публічному просторі у зв’язку з рівнем руйнації об’єктів інфраструктури, що потребують відновлення. Нещодавно проведене опитування групи "Рейтинг" показує, що таке пояснення влаштовує більшість споживачів. "Більше половини (55%) опитаних із розумінням ставляться до підвищення тарифів з метою забезпечення ремонту зруйнованих об’єктів інфраструктури. Зокрема 45% опитаних вважають, що для забезпечення ремонтної кампанії можуть бути підвищені тарифи на електроенергію з урахуванням матеріального статку та обсягів споживання домогосподарства, ще 10% — що тариф варто підвищити всім споживачам. Разом з тим, 40% вважають, що підвищувати тарифи не треба навіть за умов погіршення ситуації з електропостачанням", — йдеться в дослідженні.

Експерти кажуть: підвищення тарифу не уникнути, і вже з червня Кабмін може погодити нову вартість світла.

40% українців вважають, що підвищувати тарифи не треба навіть за умов погіршення ситуації з електропостачанням

"Зміна тарифу — це один із важливих елементів ремонтної кампанії. Зараз населення отримує безоплатно електричну енергію, як товар, але нинішній тариф ще покриває витрати на постачання розподіл і передавання електричної енергії. Це не може продовжуватися вічно, і в умовах, коли Енергоатом виходить на ремонт, він втратив ЗАЕС на найближчий час, крім того, теплові електростанції знищені, хоча вони й не виконували функції ПСО (спеціальні обов’язки, — Фокус). Все одно це все пов'язано, а також із загальним станом енергосистеми. Має працювати економіка, ніякий бізнес не може розвиватися та інвестувати, якщо тарифи є збитковими", — вважає Володимир Омельченко. На його думку, на першому етапі можуть підвищити тариф для населення до 3,5-4 грн за кВт-год. Одночасно мають бути програми компенсації через субсидії для малозабезпечених, каже експерт.

Українці не зможуть розраховувати на стабільне електропостачання в найближчі місяці, можливо, навіть найближчі кілька років
Фото: УНІАН

Звісно, окрім підвищення тарифу, існує ще одна можливість допомогти енергосистемі — це надати чинності закону "Про ринок електричної енергії", який був ухвалений в Україні ще в 2017 році. В такому разі вартість кВт-год буде залежати не від урядового рішення, а від виробників та ринкових цін (саме так зараз відбувається формування вартості на ринку для юридичних осіб).

Важливо Підвищення тарифів на електроенергію: коли і наскільки зросте вартість світла в Україні

"Переведення населення на тарифи, що відповідають ринковим або є ринковими, неминуче. Якщо ми хочемо, щоб в нас була електрика, нам доведеться за неї платити. Радянське минуле має залишитися в минулому. За тієї ситуації, в якій ми зараз знаходимось, жодних шансів на те, що енергетика буде відбудована, і ми в принципі зможемо будувати необхідні потужності, немає. Тому зміни тут будуть. Питання в тому, в якому форматі, як швидко і яким способом вони відбудуться", — зазначив Олександр Харченко. Експерт впевнений: підвищувати тарифи поступово, що зараз активно обговорюється у владі, не потрібно.

Тарифу для населення на рівні 2,64 грн за кВт-год недостатньо, щоб у компаній були кошти на відновлення зруйнованих станцій, кажуть фахівці
Фото: УНИАН

"Треба продумати нормальний сценарій реформи, зрозуміти, як будуть змінені підходи до тарифікації або доформатування цін для населення, як буде реалізовано систему субсидій. Можливо, домовитися з європейськими партнерами про відповідні фонди підтримки чи фонд боротьби з енергетичною бідністю, можна називати це, як завгодно, але виробити механізм, за рахунок якого зрештою отримаємо нормальну ринкову ситуацію з електрикою, нормальним субсидуванням людей. І тоді це відкриє шлях — в українську енергетику прийдуть інвестори. Бо зараз жоден притомний західний банк чи приватний інвестор чи міжнародна фінансова організація не готові інтенсивно фінансувати відбудову української енергетики. А в нас потреба в гігантських обсягах, ще раз, 2,5 ГВт — це дуже багато. І в грошах це понад 2,5 мільярдів доларів, десь від 2,7 до 3 мільярдів доларів", — пояснив Олександр Харченко.

Експерти також вважають, що зростання вартості електроенергії стане причиною деякого зменшення рівня дефіциту в енергосистемі через ощадливіше споживання, оскільки, як відомо, ціна послуги може відкоригувати споживацьку поведінку та сприяти більш економному використанню ресурсів.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В США объяснили, почему Китай боится поражения Путина
Хвиля
2024-09-22T00:00:17Z
Таких санкций ждали давно: ЕС определил новый приоритет для удара по РФ
Comments UA
2024-09-18T14:19:47Z
В нескольких пунктах пересечения границы с Польшей, Румынией и Венгрией могут образоваться очереди: в чем причина
Апостроф
2024-09-22T21:24:40Z
Маразм зашкаливает. РФ определилась со странами ЕС, не угрожающими ее "традиционным ценностям"
Comments UA
2024-09-21T21:27:19Z
Гаррис заручилась важной поддержкой: кто поддержал ее на пост президента США
Comments UA
2024-09-23T14:19:01Z
Путин будет воевать пока не умрет: к какой «победе» Запад пытаетесь склонить Украину
Comments UA
2024-09-23T14:06:39Z
Отказ от НАТО и без возврата территорий: соратник Трампа озвучил его “мирный план“
UAToday
2024-09-13T18:03:49Z
Запад изменил позицию по ударам вглубь РФ. The Times назвал причину
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T17:27:19Z
Зеленский: Путин и ему подобные могут разделить мир и съесть части как пирог
Европейская правда
2024-09-15T19:03:34Z
Чемпионка России разбила цветочный горошок об голову победительницы Кубка Европы. Фотофакт
Обозреватель
2024-09-11T17:04:24Z
В Польше объяснили, почему задержали Усика и надели наручники
Известия Киев
2024-09-18T18:15:47Z
Усик прокомментировал свое задержание в Польше
Comments UA
2024-09-18T04:12:16Z
Александра Усика арестовали в аэропорту Кракова
UAToday
2024-09-18T03:24:18Z
УЕФА признал судейскую ошибку, которая повлияла на определение победителя Евро-2024
ZN UA
2024-09-23T15:19:34Z
Мухаммед Али в трейлере Undisputed — симулятор бокса выходит на консолях 11 октября
GameMag
2024-09-23T14:07:14Z
Жена голкипера сборной Украины показал себя в откровенном бикини и "разорвала" Instagram. Фото
Обозреватель
2024-09-15T14:01:03Z
Российские дроны "взорвали" дачу Ломаченко под Одессой. Фото
Обозреватель
2024-09-14T16:19:39Z
Сборная Украины со счетом 1:7 проиграла на старте чемпионата мира по футзалу. Видео
Обозреватель
2024-09-15T16:46:35Z
Сел на шею: 5 признаков, что вы избаловали своего мужчину
Marie Claire
2024-09-12T12:37:09Z
Деруны по-новому для сытного и бюджетного ужина: самый простой рецепт
Обозреватель
2024-09-11T18:11:56Z
Вкусное, мягкое и нежное: рецепт идеального теста для пельменей
Политека
2024-09-20T15:33:42Z
Секреты приготовления классической солянки: подробная инструкция
Comments UA
2024-09-13T08:18:52Z
Как приготовить настоящую грузинскую аджику – лучший рецепт/Небольшой баночки вам хватит надолго!
Апостроф
2024-09-23T13:03:07Z
Правописание: как правильно пожелать хорошего сна: "добраніч" чи "надобраніч"
Comments UA
2024-09-23T13:00:41Z
Лунный гороскоп на 22 сентября, воскресенье
Marie Claire
2024-09-21T22:46:59Z
Гуляш, которые тает во рту: рецепт сытного блюда
Фокус
2024-09-19T17:21:37Z
Котик забатонился: что значит, если пушистик лежит в позе буханочки и стоит ли нервничать из-за этого
Знай
2024-09-20T04:51:57Z
У известной русской певицы внезапно скончался молодой сын
Comments UA
2024-09-20T20:57:31Z
Народная артистка Украины спела в церкви в российской Судже
Апостроф
2024-09-20T15:30:58Z
В сети показали последнее фото умершего от рака комика Маслякова
Comments UA
2024-09-11T20:45:45Z
Соня Евдокименко поддержала сбежавшего из Украины внука Софии Ротару: "Воскресенье с..."
Знай
2024-09-09T17:51:56Z
Катастрофически тяжело: вдова Виталия Билоножко рассказала о жизни после смерти мужа/Они прожили вместе более 40 лет
Апостроф
2024-09-23T14:15:10Z
Певец Melovin признался, что его спасло после гибели сестры
Апостроф
2024-09-23T13:39:52Z
Кендалл Дженнер вернула в моду легендарную стрижку пикси-шегги: кому подойдет
Обозреватель
2024-09-11T05:10:28Z
Документальная ложь на TIFF: как роспропаганда промыла мозги Западу
Корреспондент
2024-09-18T15:33:29Z
Новое непо-поколение: 5 звездных детей, которых мы теперь будем видеть везде
Marie Claire
2024-09-18T13:31:39Z
Пожиратели энергии: 4 популярных продукта, которые отнимают у организма много сил
Фокус
2024-09-18T16:15:38Z
Мифы и правда о правильном питании: полезны ли детокс-диеты и натуральный сахар
Comments UA
2024-09-23T13:27:35Z
5 признаков, что у вас хронический стресс
Marie Claire
2024-09-23T13:22:13Z
Слышна «икота» плода во время беременности: что делать
Comments UA
2024-09-23T12:27:05Z
Пить и дольше не пьянеть: что нужно сделать перед вечеринкой или застольем
Comments UA
2024-09-23T11:57:34Z
Названы органы, которые начинают стареть в молодом возрасте
Comments UA
2024-09-23T10:06:04Z
В каком возрасте на теле увеличивается количество родинок
Comments UA
2024-09-23T08:51:01Z
Когда нужно обращаться к психотерапевту – специалист назвал основной фактор кризиса
Апостроф
2024-09-23T08:18:12Z
«Говорящая» кожа и зеркала с ИИ: как мы будем ухаживать за собой в 2030 году
Marie Claire
2024-09-23T07:33:56Z
В Южно-Африканской республике выпало рекордное количество снега - на дорогах коллапс
ZN UA
2024-09-21T23:07:15Z
На территории Сербии и Венгрии из дунайских вод показались обломки нацистских кораблей времен Второй мировой
ZN UA
2024-09-11T15:38:58Z
Выполнил пуск ракет по Одесщине и пропал с радаров: в сети сообщают об "аварии" российского Су-30СМ над Черным морем
Обозреватель
2024-09-11T15:08:56Z
В Одессе задержан мужчина, убегавший от представителей ТЦК
Корреспондент
2024-09-11T14:55:29Z
Зарабатывали на иностранцах: в Одесской области будут судить чиновников миграционной службы
Корреспондент
2024-09-23T14:45:05Z
В Германии неизвестные обстреляли магазин из автомата Калашникова
Новости Украины
2024-09-23T14:09:08Z
Пытался убить владельца овощной базы: в Киеве суд вынес приговор фигуранту резонансного дела. Фото
Обозреватель
2024-09-18T17:30:46Z
Полиция нашла "шутника", взорвавшего страйкбольную гранату в Киеве
Корреспондент
2024-09-11T18:24:39Z
Новый подозреваемый в деле об избиении ветерана в Смеле: подробности
Comments UA
2024-09-11T17:30:35Z
Не дадим России нас обойти: Умеров рассказал о производстве дронов в 2025 году
ZN UA
2024-09-22T00:36:02Z
Прогноз ужасает: в ООН рассказали, сколько лет может уйти на полное разминирование Украины
Comments UA
2024-09-21T12:21:23Z
Россия сняла моряков с авианосца "Адмирал Кузнецов" и отправила их на фронт, — Forbes
Фокус
2024-09-23T11:01:50Z
Народные приметы и народный праздник 21 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-21T06:54:14Z
Умеров рассказал, как возросли темпы мобилизации в Украине
Хвиля
2024-09-23T14:48:16Z
В Умани ввели особый режим на въезд
Корреспондент
2024-09-23T14:19:25Z
Новые правила проверки документов и выдачи повесток: какие изменения готовят украинцам
Апостроф
2024-09-21T11:00:22Z
В Украине изменится процесс вручения повесток: что известно
Comments UA
2024-09-16T14:06:51Z
Принц Джордж совершил свой первый полет
Корреспондент
2024-09-13T12:24:46Z
Появились фото с места попадания в Харькове
Корреспондент
2024-09-21T23:18:54Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 21 сентября в Украине
UAToday
2024-09-21T06:54:10Z
Стерненко показал документы относительно российского гражданства Труханова
Апостроф
2024-09-17T17:03:42Z
Лунный гороскоп на 20 сентября, пятница
Marie Claire
2024-09-19T21:09:36Z
24 сентября Украина будет одной из самых теплых стран Европы, - синоптик Диденко
Комсомольская правда
2024-09-23T15:31:41Z
Митинги против ВСУ в Покровской громаде: правда ли это
Comments UA
2024-09-23T15:30:29Z
Гороскоп на субботу 14 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-13T18:03:26Z
Россияне ударили УАБами по Харькову
Корреспондент
2024-09-15T16:13:46Z
Украина привела доказательства причастности России к удару по миссии Красного Креста
Апостроф
2024-09-21T12:09:31Z
Украинским водителям придется заплатить более 50 тысяч гривен: за какое нарушение грозит жесткое наказание
Обозреватель
2024-09-15T16:21:46Z
Ford снова будет производить авомобили в Индии
Корреспондент
2024-09-14T03:36:24Z
На аукцион выставили заброшенную коллекцию культовых американских спорткаров
Фокус
2024-09-17T16:42:11Z
Идеальный "Крузак": в Украине обнаружили 17-летний внедорожник Lexus в новом состоянии
Фокус
2024-09-23T12:15:39Z
Кроссовер Nissan Leaf и дешевый Land Cruiser: какие внедорожники покажут в 2025 году
Фокус
2024-09-23T10:00:02Z
Вокруг покупки Управлением госохраны элитных авто произошел скандал
Апостроф
2024-09-23T09:15:55Z
ТОП 5 передовых технологий в электрическом Porsche Macan
ITC
2024-09-23T08:07:39Z
На ЗАЗе собрали кабриолет "Таврия": багажник только для плавок и полотенец
Знай
2024-09-23T06:51:51Z
Гость из 90-х: в Киеве засветился раритетный спорткар Porsche
Фокус
2024-09-23T06:42:00Z
Цена выросла: сколько стоит лук в Украине
ZN UA
2024-09-21T06:03:53Z
Литва демонтирует целую ТЭЦ, чтобы передать ее Украине – фон дер Ляен
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T06:06:14Z
Одна из стран ЕС легализовала производство самогона, есть интересный нюанс
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T18:30:54Z
Во вторник отключать свет по графикам не будут, но электричество нужно экономить, - ДТЭК
Комсомольская правда
2024-09-16T15:16:51Z
В Канаде алмазный рудник начал вырабатывать 4,2 млн кВт чистой энергии: детали
Фокус
2024-09-23T13:51:52Z
Импорт российской нефти в Индию снизился почти на 20%: в чем причина
Comments UA
2024-09-23T13:48:10Z
Украина не обращает внимания на Россию и кормит страны по всему миру: Зеленский рассказал, как работает морской зерновой коридор
Обозреватель
2024-09-18T17:41:10Z
Аграрии сообщили о темпах сбора урожая
Корреспондент
2024-09-14T03:03:16Z
Война россиянам обходится все дороже - The Moscow Times
Корреспондент
2024-09-14T02:09:35Z
Умные часы Apple: инновации на вашем запястье
Espreso
2024-09-20T14:17:54Z
Хоррор Retrieval получит поддержку PlayStation 5 Pro — первый взгляд на версию игры для мощной консоли
GameMag
2024-09-19T03:02:11Z
Появилось изображение коробки PlayStation 5 Pro — без упоминания поддержки 8K
GameMag
2024-09-19T01:32:18Z
Утечка: Раскрыта стоимость юбилейных версий PlayStation 5 и DualSense к 30-летию первой консоли Sony
GameMag
2024-09-23T13:37:47Z
Энтузиасты отвязали God of War Ragnarök для ПК от PSN
GameMag
2024-09-23T13:37:05Z
Слух: Амбициозная Resident Evil 9 выйдет во втором квартале 2025 года — анонс скоро
GameMag
2024-09-23T13:14:43Z
«Властелин колец»: игра The Lord of the Rings Return to Moria выйдет на Steam и Xbox со скидкой и обновлением
ITC
2024-09-23T13:08:03Z
Кратер 62 метра в ширину: аналитик показал снимки после неудачного запуска ракеты "Сармат"
Фокус
2024-09-23T13:03:39Z
Обзор и тестирование системы жидкостного охлаждения ASUS ProArt LC 360
Overclockers
2024-09-23T13:00:54Z