MY.UAНовини
Відключення – по 12 годин на добу. Що сталось в енергетиці та коли українцям повернуть світло
Відключення – по 12 годин на добу. Що сталось в енергетиці та коли українцям повернуть світло

Відключення – по 12 годин на добу. Що сталось в енергетиці та коли українцям повернуть світло

В Україні — масові відключення побутових споживачів. Електроенергія — в дефіциті, кажуть в компанії "Укренерго", і зауважують: потужностей українських електростанцій недостатньо через наслідки п’яти ракетно-дронових атак росіян. Фокус з’ясував, чи довго триватимуть аварійні графіки відключень, які головні причини дефіциту в енергосистемі та як саме в Україні може зрости тариф на електроенергію для населення.

Другу добу по всій території України тривають відключення побутових споживачів, а енергопостачальними публікують графіки аварійних відключень в містах і селах. За повідомленням компанії "Укренерго", сьогодні, 16 травня, по всій Україні для побутових і промислових споживачів будуть діяти планові обмеження — графіки погодинних відключень (ГПВ). "Це допоможе зробити контрольовані відключення більш передбачуваними для споживачів, а роботу енергосистеми — більш безпечною. Отримати інформацію про те, як саме діятимуть обмеження споживання у вашому регіоні, можна буде в кабінеті споживача, на офіційних сайтах обленерго, а також на їхніх сторінках у соцмережах", — повідомили в компанії. Тим часом, ДТЕК поінформувала, що 16 травня в Києві, Київській, Одеській та Дніпропетровській областях можливі стабілізаційні відключення із 16:00 до півночі.

Немає електроенергії: чому саме зараз почались відключення

Про те, що масована ракетна атака росіян у березні призведе до повернення блекаутів для побутових споживачів, Фокусписав раніше — одразу після удару росіян по ДніпроГЕС та низці теплових електростанцій. Тоді експерти зазначали, що очікуваний пік споживання електроенергії — це кінець травня чи й навіть середина червня, коли поступове підвищення температури повітря призведе до масового використання кондиціонерів — як побутовими, так і бізнес-споживачами.

Проте різке падіння температури в травні теж зіграло свою роль. І навіть без пікового споживання оператору "Укренерго" довелось відключати споживачів через наявний великий дефіцит в енергосистемі. "Дефіцит у нас є останні два тижні. Насправді, він є десь з першого тижня квітня, постійно і регулярно. Через низьке споживання і наявність певний час ресурсів від європейців, які надавали аварійну допомогу, щось імпортувалося, то вдавалось обмежитись тільки відключенням промисловості або обмеженням промисловості. А 14 травня не вдалося", — розповів у коментарі Фокусу Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики.

Пошкодження ДніпроГЕС та інших електростанцій — значні, і швидко, на жаль, їх не відремонтують
Фото: УНІАН

Аварійні відключення споживачів — наслідок величезних проблем, створених ракетними і дроновими атаками ЗС РФ в березні, кажуть експерти, і додають: тоді росіянам вдалось вибити з енергосистеми 8 ГВт потужностей через влучання по ДніпроГЕС та кількох теплових електростанціях.

"Основна причина і першочергова причина — це знищення енергетичної інфраструктури росіянами. Все інше — це вже наслідки цієї причини. Дійсно, дефіцит у нас критичний, він вже давно критичний. Після потужних обстрілів 21-22 березня, коли була зруйнована ДніпроГЕС, а потім вже були обстріли по теплових електростанціях. Безумовно, нас трошечки рятує те, що пішло потепління, що сонця багато, сонячні електростанції запрацювали, а також здійснювався імпорт електричної енергії", — зауважив у коментарі Фокусу директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

На найближчий час експерти, на жаль, оптимістичних сценаріїв не мають, кажуть, що і в червні, і в липні на українців очікують графіки відключень

Він зазначає, що останнім часом генерація сонячних станцій скоротилась через хмарність, похолодання змусило споживачів частіше використовувати електрообігрів, а промисловість не викуповувала повністю імпорт, які можливо викуповувати, і всі ліміти, які Україна має для імпорту, не використовувались. Сукупність кількох чинників призвела до потреби відключати усіх споживачів — як промислових, так і побутових.

Літо без світла: як допомогти енергетиці та чи довго триватимуть відключення

За словами Олександра Харченка, зараз дефіцит в енергосистемі сягає 2-2,5 ГВт. Фактично, цей дефіцит майже дорівнює обсягу виробництва Рівненської АЕС (має чотири блоки сумарною потужністю 2,83 ГВт). На найближчий час експерти, на жаль, оптимістичних сценаріїв не мають, кажуть, що і в червні, і в липні на українців очікують графіки відключень. "Реальність полягає у тому, що не тільки буде проблема влітку, що люди увімкнуть кондиціонери, і не тільки люди, але й торгівельні, офісні приміщення і таке інше. Але це збігатиметься з виходом у ремонтну кампанію кількох атомних блоків Енергоатому. Тому ситуація в червні, в липні, практично упродовж всього літа, особливо, мабуть, в липні, в серпні, буде, мабуть, ще більш напружена, ніж зараз", — розмірковує Володимир Омельченко.

Важливо Темні часи. Як обстріли ЗС РФ енергетики вплинуть на виробництво і зарплати

Загалом експерти прогнозують складну ситуацію в енергосистемі не лише на найближчі три місяці, але й на найближчі 2 або навіть 3 роки.

Впродовж наступних місяців триватимуть ремонти на енергооб'єктах, в які влучили ракети і дрони під час березневих обстрілів
Фото: Getty Images

"Загальний дефіцит на сьогодні десь 2,5 ГВт. Тому дефіцит на найближчі півтора-два роки має стати звичним для української енергосистеми. Для українських споживачів так само має стати звичним обмеження подачі електрики щонайменш в пікові години споживання. А це із 06:30 ранку і до 09:30, а ввечері десь з 18:00 до 22:00-23:00 години. Знову ж таки, треба просто змиритись з тим, що 10-15% споживачів будуть в режимі відсутності електрики по півтори-дві години", — каже Олександр Харченко.

Експерти прогнозують складну ситуацію в енергосистемі не лише на найближчі три місяці, але й на найближчі 2 або навіть 3 роки.

На жаль, подолати суттєвий дефіцит до початку нового опалювального сезону навряд чи можливо. Проте деяка допомога енергосистемі, дійсно, буде надана як з боку міжнародних організацій, так і з боку уряду та донорських програм. Перш за все, йдеться про можливе відновлення частини зруйнованих блоків ТЕС. По-друге, кажуть опитані Фокусом експерти, є сподівання на підключення до системи низки газопоршневих і газотурбінних станцій. "Процес триває, допомагає USAID, закупили десятки генерацій них установок. Невеликої потужності, але все рівно це певна допомога. Також на Харків йде певне обладнання від міжнародних донорських організацій. Тому ситуація складна і зараз будемо сподіватись, що загальними зусиллями зможемо підготуватися до опалювального періоду та забезпечити необхідний мінімум потреб і населення, і промисловості, але часу залишилося не так багато", — зазначає Володимир Омельченко.

Ще одна можливість допомогти енергосистемі – це надати чинності закону "Про ринок електричної енергії", який був ухвалений в Україні в 2017 році

Проте час грає проти українських споживачів, адже обладнання надходить повільними темпами, що не дозволяє сподіватись на покращення ситуації в енергосистемі вже восени. До того ж, заплановані газотурбінні установки не мають достатньої потужності, тобто, їх потрібно дуже багато, щоб знизити дефіцит в енергосистемі хоча б до 1,5 ГВт.

Подолати суттєвий дефіцит до початку нового опалювального сезону навряд чи можливо. Проте деяка допомога енергосистемі, звичайно, буде надана

"Більш-менш потужна газотурбінна установка від 30-50 МВт, при тому що дефіцит в системі зараз десь 2-2,5 ГВт. Термін встановлення такого обладнання — просто встановлення, коли ви вже все купили, все вироблено і так далі — один рік. А ще треба купити, а ще термін виробництва, термін постачання, погодження проєкту і так далі. Тому очікувати, щоб запрацювали якісь більш-менш реалістичні потужності, потрібно лише навесні наступного року — саме тоді почнуть входити в роботу перші встановлені в країні газотурбінні установки. Трохи швидше можна встановлювати газопрошневі, але вони, в принципі, малопотужні. Тобто тут йдеться про потужність від одного мегаватта, може, до десяти МВт. Їх можна встановлювати швидше — за три-п'ять місяців. Тому їх можна очікувати вже до зимового сезону, але їх там буде на країну 40-50, може 70 МВт загальної потужності", — розповів Олександр Харченко.

Тариф зростає. Як і чому зміниться ціна електроенергії для населення

В Україні готується підвищення тарифу на електричну енергію для побутових споживачів, тобто для населення. Необхідність такого підвищення подається в публічному просторі у зв’язку з рівнем руйнації об’єктів інфраструктури, що потребують відновлення. Нещодавно проведене опитування групи "Рейтинг" показує, що таке пояснення влаштовує більшість споживачів. "Більше половини (55%) опитаних із розумінням ставляться до підвищення тарифів з метою забезпечення ремонту зруйнованих об’єктів інфраструктури. Зокрема 45% опитаних вважають, що для забезпечення ремонтної кампанії можуть бути підвищені тарифи на електроенергію з урахуванням матеріального статку та обсягів споживання домогосподарства, ще 10% — що тариф варто підвищити всім споживачам. Разом з тим, 40% вважають, що підвищувати тарифи не треба навіть за умов погіршення ситуації з електропостачанням", — йдеться в дослідженні.

Експерти кажуть: підвищення тарифу не уникнути, і вже з червня Кабмін може погодити нову вартість світла.

40% українців вважають, що підвищувати тарифи не треба навіть за умов погіршення ситуації з електропостачанням

"Зміна тарифу — це один із важливих елементів ремонтної кампанії. Зараз населення отримує безоплатно електричну енергію, як товар, але нинішній тариф ще покриває витрати на постачання розподіл і передавання електричної енергії. Це не може продовжуватися вічно, і в умовах, коли Енергоатом виходить на ремонт, він втратив ЗАЕС на найближчий час, крім того, теплові електростанції знищені, хоча вони й не виконували функції ПСО (спеціальні обов’язки, — Фокус). Все одно це все пов'язано, а також із загальним станом енергосистеми. Має працювати економіка, ніякий бізнес не може розвиватися та інвестувати, якщо тарифи є збитковими", — вважає Володимир Омельченко. На його думку, на першому етапі можуть підвищити тариф для населення до 3,5-4 грн за кВт-год. Одночасно мають бути програми компенсації через субсидії для малозабезпечених, каже експерт.

Українці не зможуть розраховувати на стабільне електропостачання в найближчі місяці, можливо, навіть найближчі кілька років
Фото: УНІАН

Звісно, окрім підвищення тарифу, існує ще одна можливість допомогти енергосистемі — це надати чинності закону "Про ринок електричної енергії", який був ухвалений в Україні ще в 2017 році. В такому разі вартість кВт-год буде залежати не від урядового рішення, а від виробників та ринкових цін (саме так зараз відбувається формування вартості на ринку для юридичних осіб).

Важливо Підвищення тарифів на електроенергію: коли і наскільки зросте вартість світла в Україні

"Переведення населення на тарифи, що відповідають ринковим або є ринковими, неминуче. Якщо ми хочемо, щоб в нас була електрика, нам доведеться за неї платити. Радянське минуле має залишитися в минулому. За тієї ситуації, в якій ми зараз знаходимось, жодних шансів на те, що енергетика буде відбудована, і ми в принципі зможемо будувати необхідні потужності, немає. Тому зміни тут будуть. Питання в тому, в якому форматі, як швидко і яким способом вони відбудуться", — зазначив Олександр Харченко. Експерт впевнений: підвищувати тарифи поступово, що зараз активно обговорюється у владі, не потрібно.

Тарифу для населення на рівні 2,64 грн за кВт-год недостатньо, щоб у компаній були кошти на відновлення зруйнованих станцій, кажуть фахівці
Фото: УНИАН

"Треба продумати нормальний сценарій реформи, зрозуміти, як будуть змінені підходи до тарифікації або доформатування цін для населення, як буде реалізовано систему субсидій. Можливо, домовитися з європейськими партнерами про відповідні фонди підтримки чи фонд боротьби з енергетичною бідністю, можна називати це, як завгодно, але виробити механізм, за рахунок якого зрештою отримаємо нормальну ринкову ситуацію з електрикою, нормальним субсидуванням людей. І тоді це відкриє шлях — в українську енергетику прийдуть інвестори. Бо зараз жоден притомний західний банк чи приватний інвестор чи міжнародна фінансова організація не готові інтенсивно фінансувати відбудову української енергетики. А в нас потреба в гігантських обсягах, ще раз, 2,5 ГВт — це дуже багато. І в грошах це понад 2,5 мільярдів доларів, десь від 2,7 до 3 мільярдів доларів", — пояснив Олександр Харченко.

Експерти також вважають, що зростання вартості електроенергії стане причиною деякого зменшення рівня дефіциту в енергосистемі через ощадливіше споживання, оскільки, як відомо, ціна послуги може відкоригувати споживацьку поведінку та сприяти більш економному використанню ресурсів.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Пенсии увеличат сразу нескольким категориям: когда и как изменятся выплаты
Знай
2025-07-07T15:00:47Z
Курс валют в Украине 13 июля 2025: сколько стоит доллар и евро
VGorode
2025-07-13T08:12:04Z
Повышение тарифов перед выборами является политическим самоубийством — директор Центра Разумкова
Апостроф
2025-07-13T07:57:04Z
Нужны субсидии и государственная поддержка: металлурги обеспокоены неопределенностью относительно CBAM
Апостроф
2025-07-07T14:45:48Z
Украинцам спишут часть долгов за водоснабжение: что для этого нужно
Знай
2025-07-07T04:21:54Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Как выбрать спелый и вкусный арбуз: лучшие методы
Gazeta UA
2025-07-13T07:06:05Z
Как дольше хранить яйца свежими - полезные советы
Gazeta UA
2025-07-13T06:42:26Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Покушение на Трампа: отчет раскрывает ошибки Секретной службы
Корреспондент
2025-07-13T08:21:35Z
Залужный назвал три ключевых условия для возобновления наступления Украины на фронте
Comments UA
2025-07-13T07:45:46Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
"Осыпает всех кучею лжи": Трамп удивил резким заявлением о Путине
TSN
2025-07-08T17:12:24Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Россияне обходят Купянск с севера: в DeepState рассказали, где продвинулся враг
TSN
2025-07-13T07:57:02Z
На Харьковщине россияне пересекли границу в еще одной точке, чтобы создать здесь сплошную буферную зону — ISW
ZN UA
2025-07-13T07:48:59Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
В Киеве заметили людей со свастикой на одежде и флагах: что известно
Comments UA
2025-07-08T19:36:04Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Крупнейший порт Европы готовится к войне с Россией — что известно
TSN
2025-07-08T21:27:03Z
Даже видеоигры теперь помогают защищать Украину: какие технологии используют в ВСУ
Знай
2025-07-13T08:21:27Z
ISW: ВСУ продвинулись возле Покровска
Корреспондент
2025-07-13T08:12:51Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
Определено ориентировочное время заседания следующего Рамштайна
Корреспондент
2025-07-12T20:48:25Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Когда экшен важнее смысла: Обзор фильма "Балерина"
GameMag
2025-07-13T08:06:52Z
Художников расстреляли за неприемлемые сюжеты
Gazeta UA
2025-07-13T02:42:29Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Анастасия Цимбалару появилась на большом концерте дуэта "Очі в Очі" в Киеве
Фокус
2025-07-07T12:51:52Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
На Полтавщине в аквапарке погиб 6-летний мальчик, упав в бассейн
Комсомольская правда
2025-07-13T07:51:41Z
В Харьковской области из-за непогоды погибла женщина, есть травмированные – фото
Лига
2025-07-13T06:33:37Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
На Харьковщине ночью раздались взрывы
TSN
2025-07-11T05:06:53Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Не хотите сгущенку? Есть три не менее вкусные альтернативы
Telegraf
2025-07-13T08:15:04Z
Магия мелочи: как обычные монеты могут притянуть в дом деньги, ритуал, который сделает из вас богача
Знай
2025-07-13T06:51:55Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
У меня нет друзей: Обзор Elden Ring Nightreign
GameMag
2025-07-13T07:06:14Z
Издательский директор Larian Studios: Новая пошаговая Final Fantasy может стать сегодня огромным хитом — Square Enix нужно действовать
GameMag
2025-07-13T06:37:35Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Сепеда впервые проиграл на профессиональном ринге, уступив Стивенсону
Корреспондент
2025-07-13T06:54:53Z
Ювентус готовит стартовое предложение за проблемного игрока МЮ
Корреспондент
2025-07-13T06:03:02Z
Туран раскрыл имена тех, кто вдохновляет его в тренерстве
Корреспондент
2025-07-13T05:00:49Z
В Финляндии среди призеров соревнований случайно обнаружили президента
Корреспондент
2025-07-13T02:30:57Z
Реал Овьедо подписывает легенду клуба на новый сезон
Корреспондент
2025-07-13T01:12:04Z
Пришло время расставания с Реалом: Модрич поделился фото
Корреспондент
2025-07-13T00:45:34Z
36-летний форвард вернулся играть в Англию в шестой дивизион
Корреспондент
2025-07-13T00:15:59Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
"Невозможно" отремонтировать в подержанных автомобилях: эксперт назвал вещь
Gazeta UA
2025-07-12T02:21:21Z
"До полного" - не стоит: работник АЗС предостерёг водителей, которые заливают бак до предела
UAToday
2025-07-12T00:39:25Z
Chevrolet удивил ценой нового кроссовера на базе китайской модели
Gazeta UA
2025-07-11T19:33:12Z
Volkswagen начал производство спецверсии электрокара ID.3 GTX FIRE+ICE
Корреспондент
2025-07-11T19:24:47Z
Электромобиль Rimac Nevera R установил 24 новых мировых рекорда
Корреспондент
2025-07-11T18:24:19Z
Hyundai представила электрический седан Ioniq 6 N
Корреспондент
2025-07-11T17:54:34Z