MY.UAНовини
США почали жорстку війну з Китаєм: чому вона може призвести до економічного колапсу у світі
США почали жорстку війну з Китаєм: чому вона може призвести до економічного колапсу у світі

США почали жорстку війну з Китаєм: чому вона може призвести до економічного колапсу у світі

"Легкого, безболісного, простого вирішення конфлікту, який зрів понад 20 років, не існує. Китай і його Вісь зла з прагматичними, закредитованими по самі вуха партнерами по всьому світу, має досить великі ресурси, зокрема природні копалини, які дуже потрібні Заходу для виробництва. Ескалація торгової війни — це удар по всій світовій економіці з непередбачуваними наслідками і зграями чорних лебедів". Думка.

14 травня 2024 р. уряд США повідомив: "У відповідь на несправедливу торговельну практику Китаю і для протидії заподіяним нею збиткам сьогодні президент Байден доручає своєму торговельному представнику підвищити тарифи відповідно до розділу 301 Закону про торгівлю 1974 року на імпорт із Китаю на суму 18 мільярдів доларів, щоб захистити американських робітників і бізнес".

Нові імпортні мита:

  1. На певні вироби зі сталі та алюмінію: підвищення з 0-7,5% до 25% у 2024 р.
  2. Напівпровідники: підвищення з 25% до 50% до 2025 р.
  3. Електромобілі: підвищення з 25% до 1005 у 2024 р.
  4. Акумулятори, компоненти для виробництва акумуляторів, критичні матеріали: підвищення з 7,5% до 25% у 2024 р., на інно-літієві акумулятори з 7,5% до 25% у 2026 р.
  5. Природний графіт, постійні магніти: підвищення з 0% до 25% у 2024 р.
  6. Судно-берегові крани: підвищення з 0% до 25% у 2024 р.
  7. Медичні товари: підвищення на шприци та голки з 0% до 50% у 2024 р., на певні товари для особистого захисту, включно з респіраторами та масками — з 0-7,5% до 25% у 2024 р., на гумові та хірургічні рукавички — з 7,5% до 25% у 2026 р.
  8. Сонячні панелі: підвищення з 25% до 50% у 2024 р.

Рішення адміністрації Байдена — це не початок, а продовження торговельної війни, її гаряча фаза. Вона може трансформуватися в черговий виток економічного протистояння між США та Китаєм, а може спровокувати асиметричні заходи Китаю. Рішення адміністрації Байдена погіршать і без того крихке становище китайської економіки. Уперше за понад 30 років вона може ввійди в затяжну зону низьких темпів зростання або рецесії, банкрутств і безробіття в урбаністичних центрах. Для контролю ситуації, відволікання сотень мільйонів китайців від цілого клубка глибоких структурних, системних проблем компартія може вдатися до різного роду перформансів, включно з військовими інтервенціями.

Архітектура міжнародної торгівлі, яка створювалася навколо Всесвітньої організації торгівлі, померла. Остаточно і безповоротно. Основні економічні союзи, країни та об'єднання активізували потужні арсенали тарифних і нетарифних обмежень. США, ЄС, Китай — три основні центри торговельного, технологічного, фінансового протистояння. Є ще Японія і Велика Британія, Індія і Канада, Бразилія та арабські країни. Між ними вже не тільки іскрить, а гримить і вибухає.

Зазначимо, що в цій ситуації США і ЄС — це не союзники і партнери, а конкуренти, які дуже часто конфліктують між собою. Про рівень договороздатності США, з одного боку, і Європейського Союзу, з іншого, свідчить той факт, що між ними досі немає договору про вільну торгівлю. Не за горами 70-річчя інтеграційного європейського проєкту, і за весь цей час Вашингтон і Брюссель не знайшли можливості домовитися про вільну торгівлю між собою, будучи найбільшими торговельними, інвестиційними партнерами один одного. Плачевна доля Трансатлантичного торговельного та інвестиційного партнерства (Transatlantic Trade and Investment Partnership (TTIP). Його вже обговорюють зі змінним успіхом ~30 років. Ні кінця, ні краю не видно.

Здавалося б, США та ЄС мають одну ціннісну основу — демократія та свобода. Є очевидна Вісь тоталітарного, нацистського зла. Перед його обличчям потрібно об'єднуватися, щоб показати приклад усьому світу, що залишився. На жаль, VIP-розпорядники і споживачі чужого, вигодонабувачі державного протекціонізму зі США/ЄС/G7 ставлять свої корпоративні, групові інтереси понад усе. Вони використовують Державу для переведення конкуренції в неринковий формат.

Важливо Як Китай став другим полюсом геополітики. Початок: керманич Мао долає хаос, оглядаючись на Сталiна

Китай, безумовно, скористався слабкістю торговельних відносин між США та ЄС. З кінця 1990-их він зумів переконати Захід у тому, що найкращий спосіб взаємодії — це режим вільної торгівлі, який є в СОТ. У цю організацію Китай взяли авансом. Передбачувано тоталітарні режими скористалися наївністю і легковірністю Заходу. Китайські комуністи заманили великий бізнес Заходу всілякими щедрими пільгами. Своїм комерційним фаворитам, які виконують доручення компартії, наказали вчитися, копіювати, виробляти, як на Заході, але дешевше і швидше. Коли Китай гнав низькоякісний ширвжиток, у США/ЄС на нього дивилися поблажливо. Коли ж китайці, підготувавши свій управлінський, інженерний, технологічний, фінансовий людський капітал, заманив найбільші західні ТНК до себе, почав конкурувати і якістю, а потім і брендами, технологіями за умови збереження конкурентної ціни, західні полісімейкери явно занервували і заметушилися.

У 1998 р. економіка Китаю вперше перевищила один трильйон доларів. Тоді ВВП США був понад $9 трлн, Британії — понад $1,6 трлн, Японії — понад $4 трлн, Німеччини — понад $2,2 трлн, а ВВП ЄС тоді був майже $8 трлн. Тоді, на тлі Азійської кризи, замість того, щоб між собою домовитися, ЄС/США/G7 купилися на вигідні виробничі та торговельні пропозиції китайських комуністів. Наслухавшись різних кіссінджерів та інших прихильників політики appeasement-а (умиротворення) диктаторів торгівлею та інвестиціями, Захід своїми силами, торговельними мережами, технологіями, кредитами і мізками включився у створення китайського економічного дива. Податками, регуляторним божевіллям, всілякими інструментами примусу бізнесу до порядку денного сталого розвитку, культури скасування/woke і DEI, ESG і "зеленого" переділу, економіки стейкхолдерів, уряди США/ЄС/G7 підштовхнули бізнес в обійми Китаю.

Важливо Як Китай пережив СРСР та став світовим лідером: капіталізм на службі у компартії

Китайці старанно навчалися в найкращих американських університетах, стажувалися в корпораціях і Forbes-500, переймали досвід агентств розвитку в Азії та Африці. Відчувши запаморочення від успіхів у СЕЗах, які були зонами вільного ринку, компартія Китаю вирішила державними засобами та інструментами прискорити економічне зростання. У хід пішли всі доступні прийоми державного інтервенціонізму: дотації та пільгові кредити, підтримка експортерів курсовою політикою, сприятливі пільгові режими, повний захист номенклатурних фаворитів від перевірок і наїздів внутрішніх органів, потужні перешкоди на внутрішньому ринку для конкурентів внутрішніх виробників і багато іншого. Особливо наближені до верхівки влади комерційні організації отримали доступ до інтелектуальної власності, які китайські спеціальні мережеві організації цапцарапнули на Заході. Американці оцінюють обсяг викраденого на ~$600 млрд.

  • Чи застосовував Китай заходи державного інтервенціонізму, які дискримінували іноземні компанії у себе на внутрішньому ринку? — Безсумнівно.
  • Чи використовував Китай заходи неринкової конкуренції на зовнішніх ринках? — Звичайно.
  • Чи надавав Китай номенклатурно-комерційним фаворитам підтримку/допомогу, яка порушувала правила вільної торгівлі та недискримінації? — Очевидно.
  • Чи були останні 30 років для США/ЄС/G7 епохою вільної торгівлі, без тарифних і нетарифних обмежень? — Ні, не були. Обсяг державної підтримки був меншим, ніж у Китаї, але назвати торговельний режим XXI століття вільним не можна.
  • Чи створював Китай у країнах Заходу своє лобі, інститути впливу в політичних, громадянських, освітніх і медійних колах? — Безумовно.
  • Чи йшли десятки тисяч західних корпорацій на умови китайської влади при вході на їхній ринок? — Так, звісно.
  • Чи були конкурентнішими, вигіднішими, з погляду податкових, регуляторних, транзакційних витрат, доступу до робочої сили, сировини та інфраструктури, умови на Заході порівняно з умовами в сотнях китайських особливих зон, парків і територій? — ні, не були.

Понад 20 років американські та європейські полісімейкери перебували у стані "війни-ніколи-більше-не-буде", "всі рівні перед глобальними викликами", "разом боремося з кліматичними змінами", "з кожним злом можна домовитися" і просте "хлопці, давайте жити дружно". Вони прогавили понад дві декади, коли самі вигодували китайського дракона і рашистського імперського монстра. Вони повністю провалили процес інтеграції країн Заходу, перетворивши свої економіки на Держави загального інтервенціонізму. Гламурні, глянцеві, до нудоти політкоректні, донезмоги зарегульовані з яскраво вираженою культурою утриманства, халяви і гендерно-екологічного випендрежу.

Важливо Між Путіним та Макроном: яку вигоду шукає Сі Цзіньпін в російсько-українській війні

Легкого, безболісного, простого розв'язання конфлікту, який зріяв понад 20 років, не існує. Китай і його Вісь зла з прагматичними, закредитованими по самі вуха партнерами по всьому світу, має досить великі ресурси, зокрема природні копалини, які дуже потрібні Заходу для виробництва. Ескалація торгової війни — це удар по всій світовій економіці з непередбачуваними наслідками і зграями чорних лебедів. Щоб мінімізувати витрати конфлікту за віссю США/ЄС/G7 — Китай, Америка і Європа повинні, врешті-решт, домовитися між собою. Створення повноцінної зони вільної торгівлі між ЄС-27, США, Британією та іншими учасниками G-7 — це початок відновлення авторитету і сили Заходу у світовій економіці. Єдиною платформою для такого об'єднання може бути тільки вільний ринок. Без безумств європейського "зеленого" порядку денного, без сотень мільярдів доларів з американського бюджету на підтримаю своїх корпоративних фаворитів і диригентського Make America great gain. Чудово, якщо США повернеться до свого коріння, витоків, але йти туди через торговий, фінансовий, регуляторний дирижизм та інтервенціонізм — це йти в прямо протилежному від оригінальної, вільної Америки напрямку.

Сьогодні США і Захід можуть нарешті поставити Китай на місце, зруйнувати його Вісь зла — тільки тією зброєю, яку китайські комуністи ніколи не застосують. Це свобода, економічна свобода, безумовний захист приватної власності та перехід у режим малої держави. Не 40-50% ВВП, а 20-25% ВВП, не 40-50% держвласності, а 10-15%, не 10-15% ВВП регуляторне навантаження, а 3-5%, не монополія національних грошових фантиків, а конкуренція найрізноманітніших валют. У такому режимі саме Захід стане безумовним моральним авторитетом і центром економічного тяжіння для 100+ країн, що розвиваються, з усього світу. Тільки такий режим може підірвати економічну і політичну силу Вісі зла, активізувати процеси проти тоталітарних, нацистських режимів усередині.

Щоб реалізувати такий сценарій, потрібні справжні лідери у США, інших країнах Заходу. Хоч як гірко це визнавати, цього доброчесного інституту якраз там і немає. Геронтофільні політичні структури разом із корпоративними синдикатами заблокували появу американських, британських, німецьких, французьких Мілєєв, Саакашвілі, Лаарів, Тетчер, Рейганів і Бальцеровичів. Очевидно, тільки сильні потрясіння створять нові можливості, відкриють поле для нових, справжніх лідерів Свободи.

Джерело.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Как узнать, что у человека порча: основные признаки и советы
Comments UA
2025-06-24T06:15:10Z
После 50 лет вы в группе риска: болезнь, незаметно лишающая зрения
Знай
2025-07-05T13:51:31Z
Нормализует пищеварение, поддерживает сердце и укрепляет иммунитет: удивительная польза гороха
Знай
2025-07-05T20:51:28Z
Защитите себя от преждевременной смерти: ученые назвали идеальное время для сна
Знай
2025-07-05T19:51:03Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Сок для здоровья сердца: ученые назвали самый лучший напиток для женщин после 50 лет
Gazeta UA
2025-07-05T14:06:48Z
Лайфгак, как хранить укроп свежим в холодильнике без замораживания
TSN
2025-06-28T17:03:08Z
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Евро пробьет отметку 50: эксперт назвал фактор, который ослабит гривну в июле
Хвиля
2025-07-05T20:15:04Z
Отчетность онлайн: предприниматели 3 группы должны подать декларацию
Апостроф
2025-07-05T19:00:57Z
Скандал в Германии: из помощи для Украины "исчез" почти миллиард евро, — Bild
Хвиля
2025-06-29T00:15:31Z
Производители предупредили украинцев о значительном росте цен на хлеб
UAToday
2025-06-23T19:45:16Z
Бизнес исправился: разительно сократилось количество заблокированных накладных и рисковых компаний
ZN UA
2025-07-04T05:39:04Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Россия нанесла удар по пригороду Харькова: подробности от Терехова
Апостроф
2025-06-28T18:48:07Z
Путин готовится значительно усилить ракетный террор Украины: названы 5 наиболее опасных городов
Comments UA
2025-06-24T14:00:47Z
Массированный удар РФ по Киеву: возросло количество погибших
ZN UA
2025-07-05T09:21:32Z
"Есть готовность помогать с Patriot": Зеленский назвал разговор с Трампом "самым лучшим за все время"
Апостроф
2025-07-05T20:57:46Z
"Требуют капитуляции": в правительстве заявили, что рф хочет прорваться к пяти городам Украины
Знай
2025-07-05T20:30:14Z
Хороших новостей ждать не стоит: эксперты назвали три сценария завершения войны в Украине
Знай
2025-06-22T20:30:05Z
Зеленский резко отреагировал на ночную атаку РФ
Корреспондент
2025-07-04T11:30:19Z
Польша отреагировала на прекращение поставок оружия США
Корреспондент
2025-07-03T19:06:41Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Гороскоп на 6 июля: не давайте сомнениям остановить вас
Новости Украины
2025-07-05T20:03:25Z
Губка, пылесос и моющее: как быстро и безопасно помыть плинтус не повредив их
Знай
2025-07-05T17:51:51Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
Популярный курорт Украины атаковали насекомые. В сети показали впечатляющие кадры
Telegraf
2025-06-24T10:36:53Z
Куриные яйца могут вас убить: 8 бытовых ошибок с ними, которые вредят здоровью
Знай
2025-06-26T02:51:38Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Генштаб: украинцы поразили в РФ предприятие по производству компонентов для "Шахедов" и "Искандеров"
Апостроф
2025-07-05T15:36:28Z
Бои в Днепропетровской области - правда или фейк? В ОСУВ "Хортица" раскрыли правду
Новости Украины
2025-07-05T19:48:43Z
РФ сбросила УАБы на прифронтовое село Харьковской области
Корреспондент
2025-07-05T16:36:20Z
Еще один китаец попал в плен ВСУ: что рассказывает наемник об армии РФ
TSN
2025-06-27T16:33:46Z
Россия атаковала Харьков: что известно о "прилете"
TSN
2025-06-29T06:06:56Z
Синоптики обновили прогноз на среду
Gazeta UA
2025-07-02T05:51:53Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Уроки языка: как сказать на украинском "клюв"
ZN UA
2025-07-05T21:03:42Z
6 июля 2025 года: Сисоя Великого — что сегодня нельзя делать
Фокус
2025-07-05T21:00:08Z
Светлана Павелецкая рассказала, нашла ли общий язык с детьми Дмитрия Кулебы
Комсомольская правда
2025-06-23T06:52:55Z
24 июня большой церковный праздник: что можно и нельзя делать сегодня
Comments UA
2025-06-24T05:33:57Z
"Здесь должны были спать дети": появились кадры разрушенной комнаты детей Тополи
GlavRed
2025-06-23T06:40:50Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
История из Найт-Сити: представлен первый тизер аниме Cyberpunk: Edgerunners 2
GameMag
2025-07-05T20:21:45Z
Юрий Никитин показал свою 94-летнюю маму и раскрыл их трогательное обещание
TSN
2025-07-05T16:09:08Z
Три модели купальников, которые никогда не выйдут из моды
Gazeta UA
2025-07-05T13:45:34Z
Потап отреагировал на острый комментарий Тины Кароль и посмеялся с ее реакции на его творчество
TSN
2025-07-04T11:18:50Z
Инсайдер раскрыл причину разрыва Кэти Перри и Орландо Блума
Корреспондент
2025-07-04T06:42:59Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Удар РФ по Киеву: в Святошинском районе, вероятно, есть пострадавшие
TSN
2025-07-03T23:51:01Z
Атака РФ: в Чугуеве большой пожар, 11 раненых
Корреспондент
2025-07-05T07:03:42Z
Огонь охватил ТЦ в Москве: эвакуированы более 350 человек
Новости Украины
2025-07-05T20:45:59Z
Атака на Киев 4 июля: число пострадавших выросло
Корреспондент
2025-07-05T20:21:47Z
В России на трассе сгорела колонна военных машин. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-04T22:51:19Z
В Харькове задержанного оставили умирать в камере - ГБР расследует. ВИДЕО
Новости Украины
2025-06-27T10:18:49Z
В Днепре и Кривом Роге произошли взрывы: что известно о последствиях атаки
TSN
2025-07-04T09:30:58Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
Абсолютный фаворит: эксперты назвали лучший автомобиль года
Фокус
2025-07-04T15:30:28Z
За руль не всем теперь можно: какие возрастные ограничения ввели для водителей в Украине
Знай
2025-07-04T15:21:27Z
В Украине снизился спрос на новые коммерческие автомобили
Корреспондент
2025-07-04T12:54:50Z
Не только парковка в тени: 5 советов, которые помогут предотвратить нагрев авто в жару
Telegraf
2025-07-04T12:48:25Z
Сколько стоит страховка авто от дронов, ракет и ПВО: считаем на примере Volkswagen
VGorode
2025-07-04T12:27:19Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Саудовский гранд предлагает Эрнандесу феноменальный контракт
Корреспондент
2025-06-23T15:45:30Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Молодой талант Реала повторил знаковое достижение Роналду
Корреспондент
2025-07-05T20:57:23Z
Степанов оформил дубль в товарищеском поединке
Корреспондент
2025-07-05T20:24:48Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Кохан завоевал бронзу на этапе Бриллиантовой лиги в США
Корреспондент
2025-07-05T19:15:03Z
Неожиданный вылет: действующая чемпионка Уимблдона покидает турнир
Корреспондент
2025-07-05T18:21:05Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
Астрономы обнаружили в космосе суперземлю, содержащую значительные запасы воды
TSN
2025-07-05T19:36:53Z
Птицы, произошедшие от динозавров почему-то не имеют габаритов предков: ученые раскрыли причины
Фокус
2025-07-05T19:36:49Z
Официально: Once Human выйдет на PlayStation 5 и Xbox Series X|S в 2026 году
GameMag
2025-07-05T19:01:44Z
В сети появился опенинг хоррора Silent Hill f со стенда Konami на Anime Expo 2025
GameMag
2025-07-05T18:54:17Z
В поместье Джорджа Вашингтона обнаружили уникальные артефакты прошлого: они старше революции в США
Фокус
2025-07-05T18:30:25Z
Black Desert раздают бесплатно в Steam — акция продлится неделю
GameMag
2025-07-05T17:42:53Z
iPhone 16 Pro Max піднявся на третій рядок рейтингу найкращих камерофонів
Portaltele
2025-07-05T17:42:30Z