Відкриття стало можливим завдяки ерозії торфу, яка відкрила поховальну камеру. Подібні умови призвели до чудового збереження артефактів, зокрема шкури бурого ведмедя.
У Дартмурі, Англія, археологи виявили стародавнє поховання, яке може розкрити давню історію Девону. Точне місцезнаходження знахідки, щоб запобігти втручанню, дослідники залишили нерозкритим, пише Arkeonews.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Відкриття стало можливим завдяки ерозії торфу, яка відкрила поховальну камеру бронзової доби, яка може бути стародавньою формою поховання, відомою як циста. Доктор Лі Брей, археолог, який брав участь у розкопках, висловив оптимізм щодо значення знахідки, заявивши: "Ми маємо всі підстави вважати, що це щось особливе".
Хоча це ще не підтверджено, що знахідка є цистою, всі ознаки вказують на її приналежність до ранньої бронзової доби.
Заболочений торф, що оточує камеру, створив чудові можливості для її збереження. Подібні умови в похованні на пагорбі Вайтхорс призвели до чудового збереження таких артефактів, як шкура бурого ведмедя, 200 намистин і шпилька з мідного сплаву.
Доктор Брей наголосив на необхідності негайного дослідження, зазначивши, що вміст поховання поступово псується через вплив навколишнього середовища. Залишати об'єкт недоторканим або просто намагатися зупинити ерозію недоцільно, зважаючи на ризик подальшого пошкодження.
Щоб полегшити розкопки, Адміністрація Національного парку Дартмур виділила 90 000 фунтів стерлінгів (понад 100 000 доларів США), визнаючи важливість дослідження. Через віддаленість місця розкопок для безпечного вилучення і транспортування поховальної камери необхідне спеціалізоване обладнання, включаючи гелікоптери і лазерні інструменти для сканування.
Раніше Фокус писав про скарби польського афериста XVIII століття, які виявили археологи.
А також ми розповідали про унікальні артефакти, які виявили під час розкопок стародавнього міста в Іспанії.