Робота за комп'ютером цілий день означає, що ваші руки та зап'ястя перебувають у постійному русі. Розтягування зап'ясть допомагає запобігти травмам, а регулярне згинання зап'ястя полегшити біль у зап'ясті.
Ми зібрали для вас кілька простих вправ для зап'ястя, які можна робити в будь-який час. Однак, якщо у вас є запалення, важливо проконсультуватися з лікарем, перш ніж виконувати будь-які вправи на розтяжку.
Стиснення тенісного м'яча - найпростіша розтяжка для зап'ястя
Тримайте тенісний м'яч у долоні. Стискайте і розтискайте м'яч настільки сильно, наскільки це можливо. Якщо під час стискання м'яча болять зап'ястя або пальці, зменшіть тиск.
Стисніть і утримуйте м'яч кілька секунд. Відпустіть м'яч і повторіть те саме розтягування іншою долонею.
Розтяжка в молитовній позі: утримуйте цю позу близько 30 секунд
Покладіть долоні разом у молитовній позі так, щоб лікті торкалися один одного. Руки повинні бути перед обличчям, а долоні торкатися одна одної від долоні до ліктя.
Зчепивши долоні разом, опустіть руки до пояса, повільно розводячи лікті в сторони. Затримайтеся в цій позі приблизно на 30 секунд. Відпустіть руки і повторіть 10 разів.
Почніть обертати зап'ястями, витягнувши руку вперед
Витягніть одну руку перед собою. Спрямуйте пальці вниз, поки не відчуєте розтягнення. Тепер іншою рукою потягніть руку до тіла. Затримайтеся в такому положенні на кілька секунд.
Потім спрямуйте пальці до стелі, поки не відчуєте розтягнення. Іншою рукою потягніть підняту руку до тіла. Затримайтеся в такому положенні на кілька секунд.
Вправа на віджимання та розгинання великого пальця
Вправа на поштовх: стисніть кулак з піднятим великим пальцем. Створіть опору в руці, щоб великий палець не рухався. Вільною рукою відтягніть великий палець назад. Затримайтеся в цьому положенні.
Вправа на витягування: стисніть кулак з піднятими великими пальцями. Натисніть між м'язами кисті і великими пальцями так, щоб великий палець не рухався. Вільною рукою просуньте великий палець вперед. Утримуйте позу.
Раніше OBOZ.UA пояснював, як запобігти появі болю в попереку.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.