MY.UAНовини
Українців з якими хворобами можуть мобілізувати з 18 травня: повний список
Українців з якими хворобами можуть мобілізувати з 18 травня: повний список

Українців з якими хворобами можуть мобілізувати з 18 травня: повний список

В Україні з 18 травня набуває чинності новий закон про мобілізацію, який вносить багато нововведень для військовозобов'язаних громадян. Зокрема, змінюються критерії визначення придатності людини до проходження військової служби.

Тепер в Україні оновився список хвороб, за наявності яких людину можуть призвати на службу. OBOZ.UA з'ясовував, українців, з якими хворобами можуть мобілізувати з 18 травня.

Згідно з наказом Міністерства оборони №262 від 27 квітня 2024 року про затвердження змін до Положення про військово-лікарську експертизу у ЗСУ, змінюється ступінь придатності людини до військової служби. Усі військовозобов'язані українці мають оновити свої військово-облікові дані в ТЦК та СП. Після цього військкомат може направити військовозобов'язаного на проходження військово-лікарської комісії для визначення ступеня придатності до служби за станом здоров'я.

За новим законодавством в Україні було скасовано статус "обмежено придатний", тому люди з таким висновком після проходження ВЛК мають повторно пройти медкомісію. Також новий розклад хвороб містить тисячі діагнозів, і в кожній категорії захворювань можуть бути придатні до служби.

Тепер військово-лікарська комісія надаватиме статус повністю придатного до служби за наявності цілої низки діагнозів:

Інфекційні та паразитарні захворювання

Придатними для проходження військової служби вважатимуться люди, які мають залишкові зміни після вилікованого туберкульозу різних локалізацій; хронічні вірусні гепатити з незначним порушенням функцій або порушення функції; хвороба, зумовлена ВІЛ (стабільна) або безсимптомне носійство ВІЛ, з імунною компенсацією.

Придатними до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, навчальних центрах, медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення медкомісія визнаватиме людей з діагнозом клінічно вилікуваного туберкульозу; хронічні вірусні гепатити з помірними порушеннями функцій; хвороба, зумовлена ВІЛ, з імунною субкомпенсацією

Новоутворення

ВЛК вважатиме придатними до військової служби людей за наявності злоякісних новоутворень лімфоїдної, кровотворної та споріднених їм тканин, інших новоутворень невизначеного або невідомого характеру лімфоїдної, кровотворної та споріднених тканин і мієлодиспластичний синдром, якщо захворювання перебуває у фазі тривалої стійкої ремісії;

Діагноз, що дозволяє служити в тилу: злоякісні новоутворення всіх локалізацій – стан після радикального хірургічного лікування первинної пухлини; рак нижньої губи; рак шкіри; доброякісні новоутворення всіх локалізацій – із помірними порушеннями функцій.

Хвороби крові та кровотворних органів

Тепер служити зможуть люди з діагнозами анемія, порушення зсідання крові, пурпури, геморагічні стани, інші хвороби крові та кровотворних органів; деякі порушення із залученням імунного механізму (всі види саркоїдозу, імунодефіцити).

Хвороби ендокринної системи, порушення харчування та обміну речовин

За наявності хвороби щитовидної залози (за винятком новоутворень); всіх типів цукрового діабету та інших порушень регуляції глюкози; порушення інших ендокринних залоз; недостатнього та надмірного харчування, порушення обміну речовин людина вважатиметься придатною до служби. Однак статус "придатний" надається у разі незначних порушень функцій чи без порушень функцій організму

Розлади психіки та поведінки

Діагнози, що дозволяють надати статут "придатний" до служби – органічні, симптоматичні психічні розлади (усі види деменцій, органічний амнестичний синдром, психічні розлади внаслідок ураження головного мозку або соматичної хвороби; розлади особистості та поведінки внаслідок ураження головного мозку). Статус "придатний" надається, якщо спостерігаються стійкі компенсації наслідків гострого захворювання головного мозку або закритої черепно-мозкової травми;

При наявності діагнозів з помірними або легкими психічними розладами – ендогенні психози, шизофренія, шизотипічний розлад, хронічні марення, гострі та транзиторні психічні розлади, шизоафективні розлади, маніакальний епізод людину можуть відправити на службу у тил.

За наявності діагнозів невротичні, пов'язані зі стресом та соматоформні розлади (фобійні, тривожні, обсесивно-компульсивні, адаптаційні, соматоформні та інші невротичні розлади, неврастенія, реакції на тяжкий стрес, ПТСР, депресивний епізод) статус "придатний" надається при легких психічних розладах з виходом у одужання.

При постановці діагнозу розумова відсталість легкого ступеня військово-лікарська комісія надаватиме статус придатного до служби у тилу.

Хвороби нервової системи

Запальні захворювання центральної нервової системи, їх наслідки – усі форми бактеріального та неуточненого менінгіту, енцефаліт, мієліт, енцефаломієліт, внутрішньочерепний та внутрішньохребетний абсцес дозволяють поставити статус "придатний", але лише у разі незначних порушень функцій та без порушень функцій.

Статус придатного до служби в тилу при помірних порушеннях функцій дають змогу поставити хвороби центральної нервової системи; їх наслідки (системні атрофії; екстрапірамідні, дегенеративні хвороби, церебральний параліч, паралітичні синдроми, хвороба Паркінсона, розсіяний склероз, усі види дистоній, дитячий церебральний параліч, паралітичні стани, гідроцефалія, токсична енцефалопатія та інші).

Епізодичні та пароксизмальні розлади (епілепсія та епілептичні синдроми, епілептичний статус, мігрень, розлади сну, у тому числі апное сну) дозволяють надати людині статус "придатний" при епізодичних та пароксизмальних розладах з незначними порушеннями функцій органів та систем.

У тилу зможуть служити люди при епілепсії з поодинокими та рідкісними (судомними та безсудомними) епілептичними нападами без психічних порушень.

Хвороби системи кровообігу

За наявності діагнозів некоронарогенні хвороби серця, легеневе серце та порушення легеневого кровообігу, усі форми кардіоміопатії, порушення серцевого ритму та провідності, дегенерація (дистрофія) міокарда, пролапс мітрального клапана та інші ураження клапанів серця, наслідки хірургічних втручань щодо вроджених недостатністю статус "придатний" надається за наявності об'єктивних даних без серцевої недостатності.

За наявності діагнозів ішемічна хвороба серця (всі форми стенокардії, гострий та повторний інфаркт міокарда, їх ускладнення); хронічна ішемічна хвороба серця (атеросклеротична хвороба серця, аневризму серця, коронарної артерії, наслідки хірургічних втручань на судинах серця, імплантації штучного водія ритму та інші, що супроводжуються серцевою недостатністю) статус "придатний" надається при серцевій недостатності І стадії. У тилу зможуть служити люди із серцевою недостатністю ІІА стадії.

Хвороби органів дихання

Військово-лікарська комісія визнаватиме повністю придатним за наявності таких захворювань: поліпозні, негнійні чи гнійні синусити; парези та паралічі гортані з помірним порушенням функції голосоутворення та дихання; спастична дисфонія середньої тяжкості; хронічний декомпенсований тонзиліт; стійкий розлад барофункції вуха або приносових пазух, а також викривлення носової перетинки з порушенням носового дихання.

У разі діагнозу – хронічний бронхіт, емфізема, хронічна обструктивна хвороба легень, бронхоектатична хвороба; хвороби легень, спричинені зовнішніми агентами, пневмоконіози, хронічні пневмоніти, ідіопатичний фіброзуючий альвеоліт, легеневий альвеолярний протеїноз, гемосидероз та інші дисеміновані захворювання легень; хронічні гнійні та некротичні хвороби, хвороби плеври, інші хвороби органів дихання, абсцес легені та середостіння, піоторакс та інші, медкомісія надаватиме статус "придатний", якщо є незначні порушення функції зовнішнього дихання або без порушень. У тилу зможуть служити люди із помірними порушеннями функції зовнішнього дихання.

Хвороби органів травлення

Людина буде визнана повністю придатною до служби за наявності таких хвороб та станів:

відсутність 10 і більше зубів на одній щелепі або заміна їх знімним протезом;

відсутність 8 кутових зубів на одній щелепі;

відсутність 4 кутових зубів на верхній щелепі з одного боку та 4 кутових зубів на нижній щелепі з іншого боку або заміна їх знімними протезами;

відсутність 4 і більше фронтальних зубів на одній щелепі або відсутність другого різця, ікла та першого малого кутового зуба поспіль, при неможливості заміни їх незнімними протезами;

Множинний ускладнений карієс зубів;

Пародонтит, пародонтоз генералізований та захворювання слизової порожнини рота, що не піддаються лікуванню;

Щелепно-лицьові аномалії, включаючи аномалії прикусу без порушення функцій;

Хвороби стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки (езофагіт, гастрит, гастродуоденіт, гастроезофагеальна рефлюксна); хвороби апендикса; неінфекційний ентерит та коліт; інші хвороби кишечника та очеревини – без порушень функцій;

Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки з незначними порушеннями функцій;

хвороби печінки (алкогольна хвороба печінки, токсичне ураження печінки, печінкова недостатність; хронічні гепатити, фіброз та цироз); хвороби жовчного міхура, жовчовивідних шляхів та підшлункової залози (холецистит, холангіт, панкреатит та інші) – без порушень або з незначними порушеннями функцій;

Грижа пахова, стегнова, пупкова грижа, грижа черевної стінки, діафрагмальна грижа, інші та неуточнені грижі черевної порожнини – з помірними та незначними порушеннями функцій.

Хвороби кістково-м'язової системи та сполучної тканини

За наявності діагнозів поліартроз, коксартроз, гонартроз, інші артрози, ураження надколінка, внутрішньосуглобове ураження коліна та інших суглобів; хвороби та ураження м'язів, синовіальної оболонки та сухожилля, бурсопатії, ентезопатії, ураження плеча; остеопороз кісток з патологічним або без патологічного перелому, остеомаляція у дорослих, сповільнене зрощування перелому, стресові переломи, фіброзна дисплазія кісток, остеомієліт, остеонекроз, хвороба Педжет, остеохондрози кісток (крім хребта) статус "придатний" надається, якщо є незначні порушення функцій.

Вроджені аномалії, деформації та хромосомні порушення

Медкомісія надає статус "придатний", якщо людина має вроджені вади розвитку органів і систем; целіакія; вроджені вади розвитку та деформації кістково-м'язової систем; хромосомні аномалії, однак, якщо діагнози не призводять до значних порушень функцій або без порушень.

Травми, отруєння

Придатними визнаватимуть українців із незначними порушеннями функцій організму за наявності таких діагнозів:

Переломи кісток черепа та обличчя, перелом склепіння черепа, кісток обличчя, верхньої та нижньої щелепи; травми носа, вуха, губи та порожнини рота; ушкодження структур слухової системи; травми ока та орбіти; травми горла, трахеї, гортані; внутрішньочерепна травма (струс, контузія, здавлення, наявність стороннього тіла, крововиливи внаслідок травми); травма зорового нерва та його провідних шляхів, інших черепних нервів; наслідки ураження центральної нервової системи від впливу зовнішніх факторів.

Також зможуть служити люди з діагнозами травми хребта, спинного мозку, кровоносних судин, нервових сплетень та периферичних нервів (переломи хребта на будь-якому рівні, перелом хребта, дуги хребця, остистого, поперечного відростка, вивих, підвих хребця, розрив міжхребцевого ) у разі, якщо хвороба не призводить до порушення функцій організму.

За наявності діагнозів травми верхніх та нижніх кінцівок (переломи кісток, травматичне пошкодження кровоносних судин, невитягнуті металеві конструкції), переломи ребер, грудини, лопатки, ключиці, переломи кісток тазу статус "придатний" надається, якщо є незначні порушення, або вони відсутні.

Статус придатного для служби у тилу з помірними порушеннями функцій надається людям із діагнозами термічні та хімічні опіки; відмороження; тепловий та сонячний удар, вибухова травма, акубаротравма, баротравма вуха, легені, кесонна хвороба, асфіксія, ураження блискавкою, електричним струмом, вплив вібрації, джерел іонізуючого випромінювання, компонентів ракетного палива, джерел електромагнітного поля, лазерного випромінювання та токсичні дії мікроорганізм особливо небезпечні інфекційні хвороби.

Інші хворобливі прояви

Розлади вегетативної нервової системи (ідіопатична периферична вегетативна невропатія (ідіопатична вегетативна недостатність – синдром Бредбері-Еглстона) з синкопальними станами; сімейна дизавтономія (Райлі-Дея); багатосистемна дегенерація, нейрогенна ортостат є стійкі помірковано виражені вегетативні розлади дозволяють надати статут придатного, якщо є помірно виражені стійкі вегетативні розлади.

У тилу будуть служити люди з такими діагнозами за стійких значно виражених вегетативних проявів.

Помірне заїкання, що робить мову недостатньо виразною, також тепер дозволяє надати статус "придатний". Заїкуватість із захлинанням високого ступеня, що охоплює весь мовний апарат і робить мало зрозумілою; ангіотрофоневроз кінцівок І-ІІ стадії; неорганічний енурез – статус придатного для служби в тилу.

Нагадаємо, 18 травня в Україні набув чинності оновлений закон про мобілізацію. Згідно з ним, на військовозобов'язаних чекає низка змін. Вони стосуватимуться, зокрема, оновлення даних, нових повноважень поліції та видів покарання за порушення норм законодавства.

Раніше повідомлялося, що новий Закон "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" визначає категорії військовозобов'язаних, які мають право на відстрочку. Воно зберігається, зокрема, для військовозобов'язаних, які містять трьох і більше дітей віком до 18 років, а також деяких інших категорій.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
В Польше объяснили, почему задержали Усика и надели наручники
Известия Киев
2024-09-18T18:15:47Z
"Либо будет коротким, либо..." Кличко ответил на вопрос о реванше Усик – Фьюри
Обозреватель
2024-09-06T16:36:26Z
Модель с 17-м размером груди сделала предложение по реваншу Усик – Фьюри
Обозреватель
2024-09-07T15:54:26Z
Александра Усика арестовали в аэропорту Кракова
UAToday
2024-09-18T03:24:18Z
Чемпионат мира-2024 по футзалу: расписание и результаты всех матчей
UAToday
2024-09-18T23:00:03Z
Голкипер "Болоньи" сломал нос нападающему "Шахтера" и сборной Украины
Фокус
2024-09-18T20:15:07Z
Российские дроны "взорвали" дачу Ломаченко под Одессой. Фото
Обозреватель
2024-09-14T16:19:39Z
"Вот почему это происходит". Ребров не сдержался в эфире после поражения сборной Украины от Албании. Видео
Обозреватель
2024-09-08T06:52:52Z
В ДТП погиб тренер немецкого Айнтрахта
Корреспондент
2024-09-06T14:33:22Z
В сети показали последнее фото умершего от рака комика Маслякова
Comments UA
2024-09-11T20:45:45Z
Документальная ложь на TIFF: как роспропаганда промыла мозги Западу
Корреспондент
2024-09-18T15:33:29Z
Соня Евдокименко поддержала сбежавшего из Украины внука Софии Ротару: "Воскресенье с..."
Знай
2024-09-09T17:51:56Z
Новое непо-поколение: 5 звездных детей, которых мы теперь будем видеть везде
Marie Claire
2024-09-18T13:31:39Z
Где сегодня Виктор Андриенко, подаривший украинцам "Шоу долгоносиков" и работавший в России
Обозреватель
2024-09-19T01:08:02Z
Питер Динклэйдж и Джош Бролин занимаются воровством в трейлере комедии "Братья"
GameMag
2024-09-18T22:52:10Z
"С согласия ФСБ": Кондратюк отреагировал на съемки пропагандистской ленты об армии РФ
Фокус
2024-09-08T13:00:33Z
Украинская супермодель Снежана Онопко разозлила сеть "танцами" под российские песни. Видео
Обозреватель
2024-09-05T17:41:42Z
"Остановите этот абсурд": в ОП отреагировали на фильм россиянки о войне на кинофестивале в Венеции
Фокус
2024-09-06T18:27:39Z
ЕС высчитает из выплат Венгрии 200 млн евро
Корреспондент
2024-09-18T23:36:34Z
"Послам приготовиться?": Безуглая перешла в комитет Рады по внешней политике
Фокус
2024-09-17T20:06:18Z
Таких санкций ждали давно: ЕС определил новый приоритет для удара по РФ
Comments UA
2024-09-18T14:19:47Z
Россия нарушила воздушное пространство: страны Восточной Европы обратились в НАТО
Comments UA
2024-09-18T18:51:27Z
Трамп хочет привлечь к своей избирательной кампании президента Польши – Reuters
Обозреватель
2024-09-19T00:36:44Z
В России запустили реестр электронных повесток: как и где он работает
Обозреватель
2024-09-18T23:11:16Z
Запад изменил позицию по ударам вглубь РФ. The Times назвал причину
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T17:27:19Z
Астролог назвал дату окончания войны в Украине: ждать осталось недолго
Знай
2024-09-09T01:31:01Z
Зеленский: Путин и ему подобные могут разделить мир и съесть части как пирог
Европейская правда
2024-09-15T19:03:34Z
Сел на шею: 5 признаков, что вы избаловали своего мужчину
Marie Claire
2024-09-12T12:37:09Z
Деруны по-новому для сытного и бюджетного ужина: самый простой рецепт
Обозреватель
2024-09-11T18:11:56Z
Секреты приготовления классической солянки: подробная инструкция
Comments UA
2024-09-13T08:18:52Z
Почему тыква получается невкусной: не допускайте этих ошибок во время приготовления популярного осеннего продукта
Обозреватель
2024-09-09T02:05:21Z
В огороде куча дел: что нужно сделать с грядками в сентябре, иначе останетесь без урожая
Знай
2024-09-18T20:51:08Z
Правило 6-6-6: тактика поиска идеального мужчины, которая мешает встретить любовь
Marie Claire
2024-09-18T20:31:35Z
Головоломка для гениев: какой стакан наполнится первым
Обозреватель
2024-09-09T02:05:56Z
Антитренды осени и зимы 2024/25: от этих 7 вещей нужно избавиться незамедлительно
Marie Claire
2024-09-09T18:01:51Z
Белый уксус и 10 минут: как можно раз и навсегда побороть плесень
Знай
2024-09-18T19:51:21Z
"Вытаскивать нужно вовремя": Жан Беленюк с огромным аппаратом предлагает украинкам помощь
Знай
2024-09-08T16:51:42Z
В Украине изменится процесс вручения повесток: что известно
Comments UA
2024-09-16T14:06:51Z
Вторая годовщина смерти Елизаветы ІІ: пять интересных фактов о покойной королеве
Фокус
2024-09-08T08:06:29Z
На фронте погиб сын Главного раввина Украины
Comments UA
2024-09-11T16:03:25Z
Какой праздник отмечают 19 сентября в Украине и мире
Обозреватель
2024-09-19T01:08:45Z
Работа во время воздушной тревоги: что нужно знать работникам и работодателям
ZN UA
2024-09-19T01:04:03Z
Почему нельзя переезжать 9 сентября и кому запрещено шить сегодня: приметы и запреты на Анны
Знай
2024-09-09T02:04:14Z
Какой праздник отмечают 9 сентября: каким был день в истории
Обозреватель
2024-09-09T01:05:07Z
Украина готовит "дронов-убийц": новая разработка
Comments UA
2024-09-08T17:00:28Z
"Уже через неделю были понятны причины", - эксперт о катастрофе F-16
Новости Украины
2024-09-08T19:27:45Z
Пытался убить владельца овощной базы: в Киеве суд вынес приговор фигуранту резонансного дела. Фото
Обозреватель
2024-09-18T17:30:46Z
В России заявили о крупнейшем в истории техногенном пожаре на нефтебазе в Ростовской области
Новости Украины
2024-09-06T13:15:42Z
На территории Сербии и Венгрии из дунайских вод показались обломки нацистских кораблей времен Второй мировой
ZN UA
2024-09-11T15:38:58Z
В Сумах и области после взрывов частично исчезла электроэнергия
UAToday
2024-09-18T23:00:48Z
Атака пейджеров в Ливане: журналисты нашли венгерский след
UAToday
2024-09-18T23:00:45Z
Грозит восемь лет заключения: полиция Киева задержала поджигателей авто ВСУ
Апостроф
2024-09-06T16:16:08Z
Россияне ударили по Харькову управляемыми авиабомбами, в городе загорелся пожар - Терехов
ZN UA
2024-09-09T04:25:08Z
Выполнил пуск ракет по Одесщине и пропал с радаров: в сети сообщают об "аварии" российского Су-30СМ над Черным морем
Обозреватель
2024-09-11T15:08:56Z
Стерненко показал документы относительно российского гражданства Труханова
Апостроф
2024-09-17T17:03:42Z
Россияне ударили УАБами по Харькову
Корреспондент
2024-09-15T16:13:46Z
Гороскоп на субботу 14 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-13T18:03:26Z
Стало известно, сколько людей сейчас проживает в Харькове
Корреспондент
2024-09-13T11:30:36Z
Миграционная служба: В Умань на празднование Рош га-Шана прибыло около полутысячи хасидов
ZN UA
2024-09-19T00:37:25Z
С начала суток произошло 103 боя. Генштаб назвал самые горячие направления фронта
UAToday
2024-09-18T23:00:02Z
"Нетипичные меры": мэр Ивано-Франковска рассказал, кого из нарушителей будут мобилизовать в первую очередь. ВИДЕО
Новости Украины
2024-09-05T19:21:48Z
Украина вернула из плена 103 воинов - Зеленский
Корреспондент
2024-09-14T12:18:14Z
Вражеские БПЛА атакуют Киев: что известно
Корреспондент
2024-09-08T23:09:39Z
Пожиратели энергии: 4 популярных продукта, которые отнимают у организма много сил
Фокус
2024-09-18T16:15:38Z
Как не просыпаться посреди ночи: рекомендации от специалиста
Обозреватель
2024-09-06T17:09:54Z
Пикантные баклажаны по-корейски: как приготовить вкусную сезонную закуску
Обозреватель
2024-09-05T19:07:29Z
Три способа обеззараживания: как сделать воду безопасной для питья
Знай
2024-09-08T17:21:08Z
Может стать доминирующей этой зимой: новый COVID-штамм XEC обнаружили уже в 27 странах
Обозреватель
2024-09-18T22:33:12Z
Как потеря 4,5 кг может улучшить ваш сон, здоровье и мотивацию
Обозреватель
2024-09-18T18:25:02Z
Три способа быстро уснуть и улучшить качество сна
Comments UA
2024-09-18T16:12:49Z
Что взять с собой в дорогу из еды: лайфхаки
Comments UA
2024-09-18T15:36:48Z
Тренировки осенью: как заниматься спортом с пользой для здоровья
Comments UA
2024-09-18T14:39:09Z
Украинским водителям придется заплатить более 50 тысяч гривен: за какое нарушение грозит жесткое наказание
Обозреватель
2024-09-15T16:21:46Z
На аукцион выставили заброшенную коллекцию культовых американских спорткаров
Фокус
2024-09-17T16:42:11Z
Ford снова будет производить авомобили в Индии
Корреспондент
2024-09-14T03:36:24Z
В Украине утвердили возрастные лимиты для водителей: кому нельзя управлять автомобилем
Хвиля
2024-09-09T10:03:40Z
Соперника доступного кроссовера Tesla от Renault показали на живых фото
Обозреватель
2024-09-18T20:28:56Z
Maserati, Ferrari и Aston Martin: несмотря на войну в Украине вырос спрос на сверхдорогие автомобили, — СМИ
Фокус
2024-09-18T18:57:30Z
Стало известно, какая марка авто пользуется в Украине наибольшим спросом
Comments UA
2024-09-18T18:10:19Z
Самый дешевый кроссовер Tesla опять показали до премьеры
Обозреватель
2024-09-18T16:43:33Z
Капсула времени из 2000-х: обнаружен 18-летний суперкар Ford в заводской упаковке
Фокус
2024-09-18T15:51:14Z
Украина не обращает внимания на Россию и кормит страны по всему миру: Зеленский рассказал, как работает морской зерновой коридор
Обозреватель
2024-09-18T17:41:10Z
"Будут сидеть без света по 16 часов в сутки": эксперт ответил, в каких городах зимой ситуация будет самой тяжелой
TSN
2024-09-08T10:54:08Z
Одна из стран ЕС легализовала производство самогона, есть интересный нюанс
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T18:30:54Z
Во вторник отключать свет по графикам не будут, но электричество нужно экономить, - ДТЭК
Комсомольская правда
2024-09-16T15:16:51Z
Кабмин приготовил украинцам неприятный сюрприз: как снизится реальный размер пенсий и зарплат и что делать
Обозреватель
2024-09-19T01:08:40Z
Украина может начать экспорт биометана - эксперт
Хвиля
2024-09-18T22:12:31Z
Аграрии сообщили о темпах сбора урожая
Корреспондент
2024-09-14T03:03:16Z
Война россиянам обходится все дороже - The Moscow Times
Корреспондент
2024-09-14T02:09:35Z
Международные резервы Украины выросли
Корреспондент
2024-09-13T11:51:04Z
ChatGPT самостоятельно начинал диалог с пользователями
Корреспондент
2024-09-19T00:54:00Z
God of War: Ragnarök выходит на ПК уже сегодня — Sony показала релизный трейлер и раскрыла новые особенности
GameMag
2024-09-19T00:08:32Z
Вышел релизный трейлер дополнения Khaos Reigns для Mortal Kombat 1 — оно продолжит сюжет игры
GameMag
2024-09-18T23:31:31Z
Rockstar Games добавила античит BattlEye в GTA V, сделав GTA Online неиграбельной на Steam Deck
GameMag
2024-09-18T23:16:14Z
Battletoads Double Dragon и ещё три игры для SNES добавили в подписку Nintendo Switch Online
GameMag
2024-09-18T23:16:12Z
Компанию Маска SpaceX хотят оштрафовать за "незаконный" запуск раке
UAToday
2024-09-18T23:00:27Z
Появились первые обзоры iPhone 16: все в восторге, разницы с "прошкой" почти нет
UAToday
2024-09-18T23:00:04Z
Неэффективные прятки: Свежий геймплей A Quiet Place: The Road Ahead — игры по фильму «Тихое место»
GameMag
2024-09-18T22:58:09Z
Бывший продюсер Dragon Age раскрыл тираж Inquisition и назвал её самой красивой и продаваемой игрой BioWare
GameMag
2024-09-18T22:52:59Z