MY.UAНовини
Новий закон про мобілізацію набуває чинності: що змінюється для українців з 18 травня
Новий закон про мобілізацію набуває чинності: що змінюється для українців з 18 травня

Новий закон про мобілізацію набуває чинності: що змінюється для українців з 18 травня

Сьогодні, 18 травня, набуває чинності новий закон, що передбачає посилення мобілізаційних заходів в Україні на тлі повномасштабної російсько-української війни. Документ передбачає зміни у процедурах призову, обліку даних та посилення відповідальності за ухилення від проходження військової служби.

Зокрема закон передбачає, що всі військовозобов'язані повинні оновити свої дані в ТЦК або через онлайн-сервіс.

Про те, які зміни чекають на українців відповідно до нового закону, який набув чинності – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Військовий облік

Відповідно до нового закону, призовний вік в Україні з 27 знижується до 25 років. Крім того, протягом 60 днів з дня набуття чинності законом, тобто з 18 травня, всі військовозобов'язані повинні оновити свої дані. Це можна буде зробити різними способами:

  • у ТЦК, які тепер працюють у цілодобовому режимі;
  • через ЦНАП;
  • в електронному кабінеті або через застосунок Резерв+, де з 18 червня буде доступний QR-код, який можуть відсканувати представники уповноважених органів для перевірки даних.

Зокрема військовозобов'язані повинні повідомляти ТЦК про зміну місця проживання.

Від військового обліку звільнені ті, хто відбуває покарання та до кого застосовані примусові медичні заходи.

Водночас закон передбачає військовий облік для жінок з медичною та фармацевтичною освітою, які придатні до служби за віком та станом здоров'я. Вони можуть бути призвані у довільному порядку. Водночас для жінок, які мають спеціальність, споріднену з військово-обліковою, військовий облік є добровільним.

Крім того, новий закон зобов'язує МСЕК протягом 7 днів повідомляти ТЦК про визнання особами з інвалідністю або зміну групи інвалідності призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Неявка в ТЦК

Новий закон передбачає також, що представники ТЦК під час вручення повістки повинні назвати свої прізвища, імена та по-батькові і посаду, а також показати службове посвідчення.

Після вручення повістки військовозобов'язаний повинен з'явитися до ТЦК у зазначений день та час, проте неявка з поважних причин не вважатиметься порушенням. Мова йде про:

  • перешкоди стихійного характеру, хворобу громадянина, воєнні дії на відповідній території та їхні наслідки або інші обставини, які унеможливили прибуття в зазначений день та час;
  • смерть близького родича військовозобов'язаного або його дружини/її чоловіка (батьки, чоловік/дружина, діти, брати, сестри, бабусі чи дідусі).

Проте не пізніше трьох днів військовозобов'язаний повинен повідомити про причину неявки.

Під час перевірки документів уповноважені особи можуть здійснювати фото і відеофіксацію процесу пред’явлення та перевірки документів.

Вручення повісток

З 18 травня вручатимуть повістки не лише працівники ТЦК. Вручати їх можуть також:

  • представники органу СБУ чи Служби зовнішньої розвідки;
  • представники органу місцевого самоврядування;
  • керівники підприємства, установи, організації, де працюють військовозобов’язані;
  • керівники навчальних закладів;
  • управителі багатоквартирних будинків.

Проте закон не встановлює конкретних місць, де можуть вручати повістки громадянам.

Однак як і раніше врученою повістка вважатиметься тільки при її отримання призовником, військовозобов'язаним чи резервістом.

Покарання за неявку до ТЦК

Відповідно до закону, за неявку до ТЦК без поважної причини, які перелічені вище, на військовозобов'язаного чекають санкції. Керівник ТЦК може звернутися до поліції щодо адміністративного затримання порушника та доправлення його до центру комплектування. Такі заходи можуть бути застосовані у випадку неявки на виклик ТЦК чи на військово-лікарську комісію, або ж для уточнення даних протягом 60 діб з 18 травня.

Якщо поліція не може здійснити адміністративне затримання, керівник ТЦК протягом 5 днів з моменту отримання такого повідомлення надсилає рекомендований лист на поштову адресу військовозобов'язаного чи резервіста з вимогою з'явитися.

Також ТЦК може звернутися до суду з заявою про застосування тимчасового обмеження такої особи у праві керування транспортним засобом під час мобілізації. Позов до суду першої інстанції подається протягом 30 днів з виникнення підстави для такого кроку.

Заява до суду з боку ТЦК повинна містити:

  • найменування суду, до якого скеровують заяву на розгляд;
  • повне найменування позивача та його адресні дані;
  • дані відповідача (прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання/перебування, поштовий індекс, засоби зв'язку, код платника податків, номер та серія паспорта, відомість про наявність чи відсутність електронного кабінету);
  • зміст вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
  • перелік документів та інших доказів;
  • підпис уповноваженої особи позивача та докази на підтвердження її повноважень.

Водночас суд може відмовити у задоволенні позову суду у випадку, якщо таке рішення може призвести до втрати основного доходу відповідача, або ж якщо відповідач використовує транспорт у зв'язку з інвалідністю чи утриманням людини з інвалідністю.

За неявку по повістці на уточнення, оновлення даних або ж на повістку на військово-лікарську комісію громадянин може отримати покарання у вигляді штрафу. Однак ігнорування мобілізаційного розпорядження передбачає кримінальну відповідальність терміном від 3 до 5 років.

Заохочення для військовослужбовців

Закон про мобілізацію передбачає виплати грошових нагород військовослужбовцям за знищену чи захоплену ворожу техніку у розмірі від 4 до 300 прожиткових мінімумів (станом на зараз йдеться про премії у розмірі від 11 680 до 876 000 гривень). Також за це передбачена додаткова відпустка не більше 15 днів на рік.

Громадяни, які підписали контракт, протягом трьох місяців з моменту підписання мають право на отримання сертифікату на купівлю транспортного засобу в розмірі 150 000 гривень.

Громадяни, які самостійно прибули до ТЦК та підлягають скеруванню на навчання, мають право на отримання відстрочки на 2 місяці для вирішення усіх потрібних питань.

Військові у разі укладання контракту мають право на компенсацію 50% першого внеску за кредитом по програмі єОселя та додатково 100 000 гривень після першого року військової служби, та ще 100 000 гривень після другого.

Віськовослужбовцям та їхнім дружинам чи чоловікам під час служби не нараховуватимуть штрафні санкції, пеню за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом. Однак це не стосується кредитних договорів на купівлю квартири, будинку чи автомобіля.

Для військових передбачена щорічна відпустка, основна частина якої має тривати не менше 15 календарних днів за умови одночасної відсутності не більше 30% особовго складу.

Для військових, звільнених з полону, у випадку висловлення бажання продовжити військову службу, передбачена відпустка протягом 90 днів без поділу на частини зі збереженням грошового забезпечення.

Базова військова підготовка

Також закон про мобілізацію передбачає введення базової військової підготовки та базової військової служби для призовників замість строкової. ЇЇ можна буде пройти у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти, навчальних частинах центрах Збройних Сил України. Метою такої підготовки є здобуття базових навичок та військово-облікової спеціальності, необхідних для захисту України. До її проведення залучатимуть громадські організації та об'єднання, зокрема ветеранські.

Базова військова підготовка/служба повинні розпочатися з 1 вересня 2025 року. До того часу здійснюватиметься необхідна підготовка.

Базова військова підготовка буде включена у навчальні плани вишів, незалежно від форм власності. Її повинні пройти усі призовники, визнані придатними до служби, до 24 років. Час проходження призовники обиратимуть самостійно. Для жінок ця підготовка є добровільною.

У мирний час підготовка триватиме 5 місяців: 3 місяці відводиться на загальновійськову підготовку, а ще 2 – на фахову. Під час дії воєнного стану термін загальновійськової підготовки скорочується до 1 місяця, і таким чином сумарна тривалість БВП – 3 місяці.

Відстрочку від проходження базової військової підготовки зможуть отримати:

  • громадяни, визнані тимчасово непридатними до служби за станом здоров'я;
  • студенти закладів загальної середньої освіти III ступеня, професійної/професійно-технічної освіти, фахової передвищої та/або вищої освіти, закладів середньої та вищої духовної освіти за денною або дуальною формою навчання, інтерни та аспіранти;
  • громадяни, які уже обрали рік проходження підготовки;
  • ті, хто має право на звільнення від служби з поважних причин.

Від проходження БВП звільняються особи, визнані непридатними до служби, або ті, хто до отримання українського громадянства проходив військову службу в іншій державі.

Чоловіки, які до 60 років не пройшли базової військової підготовки або служби, не можуть обіймати державні посади. Винятком є тільки ті, хто був непридатним до служби за станом здоров'я. Вимога про проходження служби не поширюється на прокурорів САП.

Також закон передбачає введення звання військового рекрута – особи, яка проходить випробування при прийнятті на військову службу за контрактом до закінчення випробування, проходить базову військову службу або призвана на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період протягом строку підготовки у навчальних центрах.

Крім того, закон зобов'язує медичні установи під час скерування на базову військову підготовку повідомляти ТЦК протягом 3 днів про призовників віком від 18 до 25 років, які проходять лікування у стаціонарі.

Перевірку підстав щодо надання відстрочки та її оформлення буде проводити ТЦК. Також відстрочка може оформлюватися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів, який має запрацювати на початку червня.

Відстрочка від мобілізації

Відповідно до закону, з 18 травня не підлягають призову під час мобілізації:

  • заброньовані працівники, які перебувають на спеціальному військовому обліку;
  • особи, визнані тимчасово непридатними за станом здоров'я на період від 6 до 12 місяців. Однак після закінчення цього терміну комісію потрібно пройти повторно;
  • громадяни, на утриманні яких перебувають троє чи більше дітей віком до 18 років. Винятками є тільки ті, у кого є заборгованість по сплаті аліментів, розмір якої перевищує суму платежів за 3 місяці.
  • громадяни, які самостійно виховують неповнолітню дитину чи дітей, якщо другий з батьків помер, позбавлений прав, відбуває покарання чи безвісти зниклий;
  • громадяни, які виховують неповнолітню дитину з інвалідністю;
  • батьки/опікуни/піклувальники дітей з важкими захворюваннями;
  • громадяни, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина з інвалідністю І або ІІ групи;
  • усиновлювачі, на утриманні яких перебуває неповнолітня дитина, позбавлена батьківського пікування;
  • ті, хто опікується хворими дітьми, батьками, чоловіком/дружиною, якщо за висновками медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я вона потребує постійного догляду;
  • опікун особи, яка визнана недієздатною;
  • чоловіки/дружини осіб з І або ІІ групи інвалідності;
  • чоловіки/дружини осіб з ІІІ групою інвалідності, якщо вона встановлена унаслідок онкології, втрати кисті або стопи чи одного з органів, або ж наявності в особи з інвалідністю онкології, психічного розладу чи церебрального паралічу тощо;
  • які мають одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи, або одного з батьків дружини, або чоловіка серед осіб з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними;
  • члени сім'ї другого ступеня (брати, сестри, онуки, бабусі чи дідусі), які зайняті постійним доглядом за особою, яка визнана такою, що потребує цього. Однак тільки за умови відсутності членів сім'ї першого ступеня;
  • керівники міністерств та їх заступники, керівники державних органів, органів державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України;
  • народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
  • судді, судді Конституційного Суду України, члени Вищої ради правосуддя, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, керівник служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя, його заступник, дисциплінарні інспектори Вищої ради правосуддя;
  • Уповноважений Верховної Ради України з прав людини;
  • голова та інші члени Рахункової палати;
  • дипломатичні службовці.

Також не підпадають під мобілізацію студенти закладів освіти, які здобувають освіту вищого рівня, ніж раніше здобутий. Тобто якщо громадянин з освітою бакалавра вступає на магістратуру – він не підпадає під мобілізацію, проте якщо вирішить ще раз здобути такий же рівень освіти, як уже здобув (наприклад, вступив ще раз до магістратури), права на відстрочку у нього не буде.

Мобілізація за власним бажанням

Також новий закон внормовує питання військової служби військовослужбовців, повернених з полону. Відтепер це відбуватиметься виключно за власним бажанням бійців.

Крім того, добровільно мобілізуватися можуть громадяни до 25 років, які пройшли базову військову підготовку.

Також на службу за контрактом можуть піти особи з інвалідністю.

Бронювання працівників

Закон про мобілізацію також передбачає врегулювання питання бронювання працівників для компаній та роботодавців. З 18 травня право на бронювання мають працівники:

  • органів державної влади, місцевого самоврядування чи інших державних органів з категорією посади "А", "Б" та "В";
  • органів державної влади чи інших державних органів, Національної поліції, Національного антикорупційного бюро, прокуратури, Державного бюро розслідувань, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, Служби судової охорони, а також на штатних посадах патронатних служб державних органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України;
  • підприємств, які визнані критично важливими.

Народні депутати також можуть забронювати двох своїх помічників.

Порядок бронювання критерії, перелік посад і професій, а також обсяги бронювання військовозобов’язаних прийматиме уряд.

Бронювання працівників компаніями здійснюється у районному ТЦК, у сфері якого компанія/орган/підприємство розміщені.

Звільнення з військової служби

У законі про мобілізацію нема пунктів про демобілізацію та терміни служби, їх під час розгляду народні депутати вилучили на прохання Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, і відповідний законопроєкт повинні напрацювати окремо.

Проте ухвалений закон передбачає звільнення з військової служби для чинних військовслужбовців через наступні обставини:

  • у разі досягнення граничного віку перебування на службі;
  • за станом здоров'я у разі висновку ВЛК про непридатність до проходження військової служби чи про тимчасову непридатність протягом 6 – 12 місяців;
  • за наявності інвалідності;
  • через обвинувальний вирок суду у вигляді покарання або обмеження волі;
  • через сімейні обставини або з інших поважних причин;
  • у зв'язку зі звільненням з полону;
  • у зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів у разі неможливості їх використання на службі. Це стосується вищого офіцерського складу;
  • у зв'язку з призначенням чи обранням на посаду судді.
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
США повідомили Ізраїль про поступове виведення військ із Сирії
Antikor
2025-04-15T21:39:43Z
Bloomberg: переговори ЄС і США щодо тарифів не досягли прогресу
Европейская правда
2025-04-15T21:36:20Z
Байден виступить з першою публічною промовою після того, як залишив Білий дім
ГЛАВКОМ NET
2025-04-15T21:25:29Z
Тисячі контейнерів з боєприпасами: ЗМІ розкрили деталі передачі допомоги Росії від КНДР
24tv
2025-04-15T21:22:53Z
Трамп вірить, що Росія хоче закінчити війну в Україні, – Білий дім
24tv
2025-04-15T21:19:46Z
СБУ приходила з обшуками до Київської митрополії УПЦ МП: священник "приватизував" храм
Лига
2025-04-15T21:19:41Z
Фіцо обурився порадою Каллас не їхати у Москву і згадав про 1939 рік
Европейская правда
2025-04-15T21:19:23Z
Зеленський розкрив деталі переговорів у Туреччині щодо безпеки в Чорному морі
Европейская правда
2025-04-15T21:19:15Z
9 років за 10 тисяч доларів і 300 тисяч євро хабара: Верховний Суд підтвердив вирок ексголові та депутату Гвоздівської сільради
Antikor
2025-04-15T21:18:45Z
Тут можна доторкнутися до зірок: де в Києві знаходяться обсерваторії і як їх відвідати
Telegraf
2025-04-15T20:30:06Z
У центрі Львова тимчасово обмежили діяльність вуличних артистів і фотографів
ZN UA
2025-04-15T20:24:44Z
Оперативна інформація щодо російського вторгнення станом на 22.00 15.04.2025
Украина Криминальная
2025-04-15T20:21:05Z
Оператори дронів атакують Україну з "Москва-Сіті": пропагандисти спалили позиції
Gazeta UA
2025-04-15T19:48:11Z
Завершення опалювального сезону в Києві: як подорожчає комуналка в столиці після відключення батарей
Политека
2025-04-15T19:30:09Z
Гроші до дня народження: кому з пенсіонерів виплатять до 10 тисяч гривень
Хвиля
2025-04-15T19:24:18Z
Росгвардія у Криму посилила патрулювання через страх перед партизанами
ГЛАВКОМ NET
2025-04-15T19:06:45Z
Автомобілі "пливуть" в окропі: в Києві прорвало трубопровід
Antikor
2025-04-15T18:39:46Z
Вибухи в Запорізькій області: загроза ударів дронами
Факти ICTV
2025-04-15T18:30:05Z
Перцевий балончик в очі заради подарунків у TikTok: поліція Київщини перевіряє небезпечну поведінку підлітків
ГЛАВКОМ NET
2025-04-15T21:45:33Z
Пісторіус озвучив сумніви щодо постачання Україні далекобійних ракет Taurus
Antikor
2025-04-15T21:31:43Z
У Міноборони розширили список посад для добровольців "Контракт 18-24"
Комсомольская правда
2025-04-15T21:23:38Z
Церковне свято 16 квітня: що сьогодні заборонено робити, щоб не втратити достаток
Telegraf
2025-04-15T21:21:31Z
У Чехії засновника благодійного фонду засудили за розтрату допомоги біженцям з України
Antikor
2025-04-15T21:21:01Z
Атака "шахедів": над Україною очікується понад 100 дронів з різних напрямків
Antikor
2025-04-15T21:15:27Z
"Довели свою ефективність": Міноборони допустило до експлуатації нові українські БпЛА, — DeepState
Фокус
2025-04-15T20:51:11Z
"Канібалізм не допомагає": авіаексперт назвав найбільшу проблему російських бомбардувальників
24tv
2025-04-15T20:39:00Z
Велика середа 2025: що не можна робити 16 квітня, щоб не притягнути неприємності
GlavRed
2025-04-15T20:27:14Z
Популярна українська акторка перестала приховувати обличчя 4-місячної доньки
GlavRed
2025-04-15T21:25:12Z
Стали фаворитами українців: 10 найпопулярніших серіалів на Netflix
24tv
2025-04-15T21:00:29Z
"Мене вишлють": режисер фільму "Один удома-2" боїться вирізати Трампа з картини
GlavRed
2025-04-15T20:27:14Z
Актори "Титаніка" 28 років тому й зараз: як змінилися зірки культового фільму
24tv
2025-04-15T20:03:04Z
Павлік зізнався, що молода дружина вимагає від нього доню: "Вже ім'я придумали"
GlavRed
2025-04-15T19:27:58Z
Кеті Перрі показала, чим займалася в космосі
Antikor
2025-04-15T18:27:49Z
Кондратюк назвав найталановитішого випускника "Караоке на майдані": "Не хочу нікого образити"
GlavRed
2025-04-15T17:27:35Z
Українська студія продублювала фільм російською мовою для інших країн, — ЗМІ
Комсомольская правда
2025-04-15T17:15:28Z
Як сьогодні живе автор неофіційного гімну України Тарас Петриненко
24tv
2025-04-15T16:57:22Z
Як виспатися, коли партнер має інші звички сну: три способи
Gazeta UA
2025-04-15T21:39:38Z
Їжте це перед сном, щоб швидше заснути: потрібно кілька продуктів
24tv
2025-04-15T21:06:11Z
Краща за всі десерти: рецепт ароматної паски з цукатами
24tv
2025-04-15T20:54:32Z
Робіть щодня ці 5 справ, щоб підвищити гормони щастя
24tv
2025-04-15T15:39:42Z
Новий рецепт весняного салату, який затьмарить будь-яку страву: візьміть лише 4 інгредієнти
GlavRed
2025-04-15T14:27:17Z
Медична катастрофа в Нідерландах: в країні понад 3000 дітей мають понад 25 братів і сестер
24tv
2025-04-15T14:12:28Z
Чотири найкорисніші види сиру, які можуть швидко знизити тиск
Gazeta UA
2025-04-15T13:57:46Z
Медичне обладнання, придбане Олегом Кротом, допомогло врятувати життя тритижневим малятам у Львові
ГЛАВКОМ NET
2025-04-15T13:51:06Z
У Китаї померли кілька вчених у галузях штучного інтелекту, медицини та оборони — ЗМІ
Antikor
2025-04-15T12:30:13Z
У Дніпрі чоловік напав з ножем на власника квартири, де він орендує кімнату
Antikor
2025-04-15T21:12:31Z
До 15 років ув’язнення засуджено інформатора рашистів на Черкащині
InternetUA
2025-04-15T20:58:34Z
Заочний арешт і міжнародний розшук: ексдепутата Баранського судять за схему на 82 мільйони гривень з флотом УДП
Antikor
2025-04-15T20:15:05Z
На Ірак обрушилася найсильніша піщана буря: від задухи постраждали майже 2 000 дорослих і дітей
Antikor
2025-04-15T19:16:58Z
На Рівненщині курсанту дали 5 років ув`язнення за СЗЧ
Antikor
2025-04-15T19:15:44Z
У Сумах постраждали 6-річна Еля і 1-річна Кіра, власниця самоката із фото: який стан сестричок
24tv
2025-04-15T19:09:58Z
Біля вокзалу у Дніпрі побились чоловіки у військовій формі: у хід пішов ніж
24tv
2025-04-15T19:03:53Z
На Миколаївщині правоохоронці врятували від собаки 9-річного хлопчика
24tv
2025-04-15T18:36:24Z
Одну з жертв удару по Сумах піаністку Олену Когут поховали у концертному вбранні
Комсомольская правда
2025-04-15T18:24:34Z
Прозорий і смачний: великодній холодець, який гості розхвалюватимуть наввипередки
24tv
2025-04-15T19:39:42Z
Гладіолуси вразять всіх: як правильно посадити й виростити квіти
24tv
2025-04-15T19:33:36Z
Ось якими парфумами користувався б кожен із персонажів "Білого лотоса"
24tv
2025-04-15T19:33:23Z
Нарешті дізнаємось: сексологиня розкрила, скільки часу має тривати якісний секс
Знай
2025-04-15T19:12:30Z
Сім кілометрів містики та легенд: розповідаємо, що манить туристів на острів Муромець у Києві
Telegraf
2025-04-15T18:57:27Z
Великоднє дерево: декор своїми руками, що прикрасить дім і принесе святковий настрій
24tv
2025-04-15T18:57:21Z
Чарівна тарілка: лише одне правило дозволить вам легко схуднути до літа
24tv
2025-04-15T18:42:26Z
Жінка закликала не викидати бананову шкірку: для чого вона потрібна
GlavRed
2025-04-15T18:27:15Z
Де можна дешево відпочити в Європі: топ-міста, які потрібно побачити у 2025 році
24tv
2025-04-15T18:12:12Z
Податкова відкриє "полювання" на онлайн-продавців: кому і за що доведеться платити
Хвиля
2025-04-15T21:24:18Z
Болгарія не продасть Україні реактори для Хмельницької АЕС, - Forbes
Antikor
2025-04-15T21:19:16Z
Лише 3 з 27 свіжих лістингів на Binance виявились прибутковими
ITC
2025-04-15T20:46:26Z
ЄК скоро представить альтернативу "торговельному безвізу" для України
Antikor
2025-04-15T20:24:39Z
Фальшиві гривні поширилися в обігу: де найчастіше з’являються підробки та як їх розпізнати
Telegraf
2025-04-15T20:09:57Z
«Укрпошта» оголосила тендер на страхування водіїв із бюджетом понад 2 мільйони гривень
Antikor
2025-04-15T20:04:19Z
Українцям назвали овоч, який рекордно подешевшає у травні
Хвиля
2025-04-15T19:39:45Z
Ціни на нафту різко змінили динаміку на ринку
24tv
2025-04-15T19:39:39Z
Уряд виділив 1,8 млрд грн для прифронтових громад
360ua.news
2025-04-15T19:12:20Z
Гра Україна – Румунія розпочалася хвилиною мовчання попри заборону УЄФА
ГЛАВКОМ NET
2025-04-15T21:42:59Z
Колега Зінченка з Арсенала захотів створити свою кіберкоманду
Корреспондент
2025-04-15T21:33:26Z
"Барселона" програла "Боруссії" Д, але вийшла до півфіналу Ліги чемпіонів
Telegraf
2025-04-15T21:24:55Z
Фарт на боці ПСЖ: Астон Вілла здійснила камбек проти французів, проте вилетіла з Ліги чемпіонів
24tv
2025-04-15T21:21:29Z
Крістал Пелес продовжив контракт з Г’юзом
Football.ua
2025-04-15T21:10:17Z
Боруссія видала суперматч проти Барселони, але не змогла вибити її з Ліги чемпіонів
24tv
2025-04-15T21:00:23Z
Меньян пропустить найближчий матч проти Аталанти
Football.ua
2025-04-15T20:45:17Z
Ньюкасл близький до підписання Кордеро
Football.ua
2025-04-15T20:23:06Z
Голлівуд готується до найдивнішого шоу року – гонки сперматозоїдів за мільйон доларів
Знай
2025-04-15T19:51:45Z
OpenAI готує соцмережу на фоні суперечки з Маском
iPress
2025-04-15T21:22:08Z
Щоб вдихнути в соцмережу нове життя: Цукерберг хотів видалити всіх друзів у всіх користувачів Facebook
Antikor
2025-04-15T20:39:38Z
NVIDIA представила бюджетні відеокарти серії RTX
1News
2025-04-15T19:36:56Z
Siri на основі ШІ стала такою катастрофою, що колеги дали розробникам образливе прізвисько
InternetUA
2025-04-15T19:22:23Z
Інтернет-аферисти ошукали трьох жінок на 96 тисяч гривень
InternetUA
2025-04-15T19:16:50Z
Hubble відстежує блукаючий магнетар невідомого походження
Portaltele
2025-04-15T19:01:31Z
OpenAI хоче створити конкурента Twitter - ЗМІ
Gazeta UA
2025-04-15T18:58:34Z
OpenAI створює конкурента соцмережі Маска
ГЛАВКОМ NET
2025-04-15T18:51:53Z
Останнє велике оновлення для Baldur’s Gate 3 вийшло — Larian прощається з культовою RPG
24tv
2025-04-15T18:27:13Z
Новий вигляд Лотос Елізе, якого ти ще не бачив
Топ Жир
2025-04-15T21:30:00Z
Honda планує виробляти практично усі автомобілі, продані у США, саме тут, у Америці
Топ Жир
2025-04-15T20:15:59Z
На Флориді Поліція Має Найкрутішу Патрульну Машину в Америці
Топ Жир
2025-04-15T19:30:27Z
Запас ходу — 792 км: у продаж надходить новий конкурент Tesla Model 3 від Mercedes
Фокус
2025-04-15T17:45:04Z
Як в Україні з’явилася цікава бразильська вантажівка
AutoCentre
2025-04-15T17:43:25Z
Позов Тесла: відомості про пробіг автомобіля занижені для уникнення гарантійних ремонтів
Топ Жир
2025-04-15T17:15:43Z
Нове покоління Mazda Miata приховує велике сюрприз під капотом
Топ Жир
2025-04-15T17:00:31Z
Культовий британський спорткар 90-х повертається на ринок у незвичному форматі
Фокус
2025-04-15T16:45:36Z
Він отримав безкоштовний автомобіль після 1 мільйона миль, а тепер він знову досягнув мільйонного рекорду
Топ Жир
2025-04-15T16:00:29Z