MY.UAНовини
Новий закон про мобілізацію набуває чинності: що змінюється для українців з 18 травня
Новий закон про мобілізацію набуває чинності: що змінюється для українців з 18 травня

Новий закон про мобілізацію набуває чинності: що змінюється для українців з 18 травня

Сьогодні, 18 травня, набуває чинності новий закон, що передбачає посилення мобілізаційних заходів в Україні на тлі повномасштабної російсько-української війни. Документ передбачає зміни у процедурах призову, обліку даних та посилення відповідальності за ухилення від проходження військової служби.

Зокрема закон передбачає, що всі військовозобов'язані повинні оновити свої дані в ТЦК або через онлайн-сервіс.

Про те, які зміни чекають на українців відповідно до нового закону, який набув чинності – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Військовий облік

Відповідно до нового закону, призовний вік в Україні з 27 знижується до 25 років. Крім того, протягом 60 днів з дня набуття чинності законом, тобто з 18 травня, всі військовозобов'язані повинні оновити свої дані. Це можна буде зробити різними способами:

  • у ТЦК, які тепер працюють у цілодобовому режимі;
  • через ЦНАП;
  • в електронному кабінеті або через застосунок Резерв+, де з 18 червня буде доступний QR-код, який можуть відсканувати представники уповноважених органів для перевірки даних.

Зокрема військовозобов'язані повинні повідомляти ТЦК про зміну місця проживання.

Від військового обліку звільнені ті, хто відбуває покарання та до кого застосовані примусові медичні заходи.

Водночас закон передбачає військовий облік для жінок з медичною та фармацевтичною освітою, які придатні до служби за віком та станом здоров'я. Вони можуть бути призвані у довільному порядку. Водночас для жінок, які мають спеціальність, споріднену з військово-обліковою, військовий облік є добровільним.

Крім того, новий закон зобов'язує МСЕК протягом 7 днів повідомляти ТЦК про визнання особами з інвалідністю або зміну групи інвалідності призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Неявка в ТЦК

Новий закон передбачає також, що представники ТЦК під час вручення повістки повинні назвати свої прізвища, імена та по-батькові і посаду, а також показати службове посвідчення.

Після вручення повістки військовозобов'язаний повинен з'явитися до ТЦК у зазначений день та час, проте неявка з поважних причин не вважатиметься порушенням. Мова йде про:

  • перешкоди стихійного характеру, хворобу громадянина, воєнні дії на відповідній території та їхні наслідки або інші обставини, які унеможливили прибуття в зазначений день та час;
  • смерть близького родича військовозобов'язаного або його дружини/її чоловіка (батьки, чоловік/дружина, діти, брати, сестри, бабусі чи дідусі).

Проте не пізніше трьох днів військовозобов'язаний повинен повідомити про причину неявки.

Під час перевірки документів уповноважені особи можуть здійснювати фото і відеофіксацію процесу пред’явлення та перевірки документів.

Вручення повісток

З 18 травня вручатимуть повістки не лише працівники ТЦК. Вручати їх можуть також:

  • представники органу СБУ чи Служби зовнішньої розвідки;
  • представники органу місцевого самоврядування;
  • керівники підприємства, установи, організації, де працюють військовозобов’язані;
  • керівники навчальних закладів;
  • управителі багатоквартирних будинків.

Проте закон не встановлює конкретних місць, де можуть вручати повістки громадянам.

Однак як і раніше врученою повістка вважатиметься тільки при її отримання призовником, військовозобов'язаним чи резервістом.

Покарання за неявку до ТЦК

Відповідно до закону, за неявку до ТЦК без поважної причини, які перелічені вище, на військовозобов'язаного чекають санкції. Керівник ТЦК може звернутися до поліції щодо адміністративного затримання порушника та доправлення його до центру комплектування. Такі заходи можуть бути застосовані у випадку неявки на виклик ТЦК чи на військово-лікарську комісію, або ж для уточнення даних протягом 60 діб з 18 травня.

Якщо поліція не може здійснити адміністративне затримання, керівник ТЦК протягом 5 днів з моменту отримання такого повідомлення надсилає рекомендований лист на поштову адресу військовозобов'язаного чи резервіста з вимогою з'явитися.

Також ТЦК може звернутися до суду з заявою про застосування тимчасового обмеження такої особи у праві керування транспортним засобом під час мобілізації. Позов до суду першої інстанції подається протягом 30 днів з виникнення підстави для такого кроку.

Заява до суду з боку ТЦК повинна містити:

  • найменування суду, до якого скеровують заяву на розгляд;
  • повне найменування позивача та його адресні дані;
  • дані відповідача (прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання/перебування, поштовий індекс, засоби зв'язку, код платника податків, номер та серія паспорта, відомість про наявність чи відсутність електронного кабінету);
  • зміст вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
  • перелік документів та інших доказів;
  • підпис уповноваженої особи позивача та докази на підтвердження її повноважень.

Водночас суд може відмовити у задоволенні позову суду у випадку, якщо таке рішення може призвести до втрати основного доходу відповідача, або ж якщо відповідач використовує транспорт у зв'язку з інвалідністю чи утриманням людини з інвалідністю.

За неявку по повістці на уточнення, оновлення даних або ж на повістку на військово-лікарську комісію громадянин може отримати покарання у вигляді штрафу. Однак ігнорування мобілізаційного розпорядження передбачає кримінальну відповідальність терміном від 3 до 5 років.

Заохочення для військовослужбовців

Закон про мобілізацію передбачає виплати грошових нагород військовослужбовцям за знищену чи захоплену ворожу техніку у розмірі від 4 до 300 прожиткових мінімумів (станом на зараз йдеться про премії у розмірі від 11 680 до 876 000 гривень). Також за це передбачена додаткова відпустка не більше 15 днів на рік.

Громадяни, які підписали контракт, протягом трьох місяців з моменту підписання мають право на отримання сертифікату на купівлю транспортного засобу в розмірі 150 000 гривень.

Громадяни, які самостійно прибули до ТЦК та підлягають скеруванню на навчання, мають право на отримання відстрочки на 2 місяці для вирішення усіх потрібних питань.

Військові у разі укладання контракту мають право на компенсацію 50% першого внеску за кредитом по програмі єОселя та додатково 100 000 гривень після першого року військової служби, та ще 100 000 гривень після другого.

Віськовослужбовцям та їхнім дружинам чи чоловікам під час служби не нараховуватимуть штрафні санкції, пеню за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом. Однак це не стосується кредитних договорів на купівлю квартири, будинку чи автомобіля.

Для військових передбачена щорічна відпустка, основна частина якої має тривати не менше 15 календарних днів за умови одночасної відсутності не більше 30% особовго складу.

Для військових, звільнених з полону, у випадку висловлення бажання продовжити військову службу, передбачена відпустка протягом 90 днів без поділу на частини зі збереженням грошового забезпечення.

Базова військова підготовка

Також закон про мобілізацію передбачає введення базової військової підготовки та базової військової служби для призовників замість строкової. ЇЇ можна буде пройти у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти, навчальних частинах центрах Збройних Сил України. Метою такої підготовки є здобуття базових навичок та військово-облікової спеціальності, необхідних для захисту України. До її проведення залучатимуть громадські організації та об'єднання, зокрема ветеранські.

Базова військова підготовка/служба повинні розпочатися з 1 вересня 2025 року. До того часу здійснюватиметься необхідна підготовка.

Базова військова підготовка буде включена у навчальні плани вишів, незалежно від форм власності. Її повинні пройти усі призовники, визнані придатними до служби, до 24 років. Час проходження призовники обиратимуть самостійно. Для жінок ця підготовка є добровільною.

У мирний час підготовка триватиме 5 місяців: 3 місяці відводиться на загальновійськову підготовку, а ще 2 – на фахову. Під час дії воєнного стану термін загальновійськової підготовки скорочується до 1 місяця, і таким чином сумарна тривалість БВП – 3 місяці.

Відстрочку від проходження базової військової підготовки зможуть отримати:

  • громадяни, визнані тимчасово непридатними до служби за станом здоров'я;
  • студенти закладів загальної середньої освіти III ступеня, професійної/професійно-технічної освіти, фахової передвищої та/або вищої освіти, закладів середньої та вищої духовної освіти за денною або дуальною формою навчання, інтерни та аспіранти;
  • громадяни, які уже обрали рік проходження підготовки;
  • ті, хто має право на звільнення від служби з поважних причин.

Від проходження БВП звільняються особи, визнані непридатними до служби, або ті, хто до отримання українського громадянства проходив військову службу в іншій державі.

Чоловіки, які до 60 років не пройшли базової військової підготовки або служби, не можуть обіймати державні посади. Винятком є тільки ті, хто був непридатним до служби за станом здоров'я. Вимога про проходження служби не поширюється на прокурорів САП.

Також закон передбачає введення звання військового рекрута – особи, яка проходить випробування при прийнятті на військову службу за контрактом до закінчення випробування, проходить базову військову службу або призвана на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період протягом строку підготовки у навчальних центрах.

Крім того, закон зобов'язує медичні установи під час скерування на базову військову підготовку повідомляти ТЦК протягом 3 днів про призовників віком від 18 до 25 років, які проходять лікування у стаціонарі.

Перевірку підстав щодо надання відстрочки та її оформлення буде проводити ТЦК. Також відстрочка може оформлюватися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів, який має запрацювати на початку червня.

Відстрочка від мобілізації

Відповідно до закону, з 18 травня не підлягають призову під час мобілізації:

  • заброньовані працівники, які перебувають на спеціальному військовому обліку;
  • особи, визнані тимчасово непридатними за станом здоров'я на період від 6 до 12 місяців. Однак після закінчення цього терміну комісію потрібно пройти повторно;
  • громадяни, на утриманні яких перебувають троє чи більше дітей віком до 18 років. Винятками є тільки ті, у кого є заборгованість по сплаті аліментів, розмір якої перевищує суму платежів за 3 місяці.
  • громадяни, які самостійно виховують неповнолітню дитину чи дітей, якщо другий з батьків помер, позбавлений прав, відбуває покарання чи безвісти зниклий;
  • громадяни, які виховують неповнолітню дитину з інвалідністю;
  • батьки/опікуни/піклувальники дітей з важкими захворюваннями;
  • громадяни, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина з інвалідністю І або ІІ групи;
  • усиновлювачі, на утриманні яких перебуває неповнолітня дитина, позбавлена батьківського пікування;
  • ті, хто опікується хворими дітьми, батьками, чоловіком/дружиною, якщо за висновками медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я вона потребує постійного догляду;
  • опікун особи, яка визнана недієздатною;
  • чоловіки/дружини осіб з І або ІІ групи інвалідності;
  • чоловіки/дружини осіб з ІІІ групою інвалідності, якщо вона встановлена унаслідок онкології, втрати кисті або стопи чи одного з органів, або ж наявності в особи з інвалідністю онкології, психічного розладу чи церебрального паралічу тощо;
  • які мають одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи, або одного з батьків дружини, або чоловіка серед осіб з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними;
  • члени сім'ї другого ступеня (брати, сестри, онуки, бабусі чи дідусі), які зайняті постійним доглядом за особою, яка визнана такою, що потребує цього. Однак тільки за умови відсутності членів сім'ї першого ступеня;
  • керівники міністерств та їх заступники, керівники державних органів, органів державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України;
  • народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
  • судді, судді Конституційного Суду України, члени Вищої ради правосуддя, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, керівник служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя, його заступник, дисциплінарні інспектори Вищої ради правосуддя;
  • Уповноважений Верховної Ради України з прав людини;
  • голова та інші члени Рахункової палати;
  • дипломатичні службовці.

Також не підпадають під мобілізацію студенти закладів освіти, які здобувають освіту вищого рівня, ніж раніше здобутий. Тобто якщо громадянин з освітою бакалавра вступає на магістратуру – він не підпадає під мобілізацію, проте якщо вирішить ще раз здобути такий же рівень освіти, як уже здобув (наприклад, вступив ще раз до магістратури), права на відстрочку у нього не буде.

Мобілізація за власним бажанням

Також новий закон внормовує питання військової служби військовослужбовців, повернених з полону. Відтепер це відбуватиметься виключно за власним бажанням бійців.

Крім того, добровільно мобілізуватися можуть громадяни до 25 років, які пройшли базову військову підготовку.

Також на службу за контрактом можуть піти особи з інвалідністю.

Бронювання працівників

Закон про мобілізацію також передбачає врегулювання питання бронювання працівників для компаній та роботодавців. З 18 травня право на бронювання мають працівники:

  • органів державної влади, місцевого самоврядування чи інших державних органів з категорією посади "А", "Б" та "В";
  • органів державної влади чи інших державних органів, Національної поліції, Національного антикорупційного бюро, прокуратури, Державного бюро розслідувань, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, Служби судової охорони, а також на штатних посадах патронатних служб державних органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України;
  • підприємств, які визнані критично важливими.

Народні депутати також можуть забронювати двох своїх помічників.

Порядок бронювання критерії, перелік посад і професій, а також обсяги бронювання військовозобов’язаних прийматиме уряд.

Бронювання працівників компаніями здійснюється у районному ТЦК, у сфері якого компанія/орган/підприємство розміщені.

Звільнення з військової служби

У законі про мобілізацію нема пунктів про демобілізацію та терміни служби, їх під час розгляду народні депутати вилучили на прохання Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, і відповідний законопроєкт повинні напрацювати окремо.

Проте ухвалений закон передбачає звільнення з військової служби для чинних військовслужбовців через наступні обставини:

  • у разі досягнення граничного віку перебування на службі;
  • за станом здоров'я у разі висновку ВЛК про непридатність до проходження військової служби чи про тимчасову непридатність протягом 6 – 12 місяців;
  • за наявності інвалідності;
  • через обвинувальний вирок суду у вигляді покарання або обмеження волі;
  • через сімейні обставини або з інших поважних причин;
  • у зв'язку зі звільненням з полону;
  • у зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів у разі неможливості їх використання на службі. Це стосується вищого офіцерського складу;
  • у зв'язку з призначенням чи обранням на посаду судді.
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
В Україні створять ще один державний фонд підтримки аграріїв
AgroPortal
2025-07-17T12:00:30Z
Подорожчання бензину в Харкові: коли чекати різкого зростання цін
Политека
2025-07-17T11:30:59Z
Пшениця за прибутковістю поступається ріпаку та ячменю
AgroPortal
2025-07-17T11:30:37Z
Понад мільйон гривень за місяць: хто в Ощадбанку отримує рекордну зарплату
GlavRed
2025-07-17T11:30:26Z
Від Молдови до Іспанії: куди Україна експортує борошно
Хвиля
2025-07-17T11:27:31Z
Посол Києва в Празі розповів про пріоритетні напрямки роботи чеських компаній в Україні
Европейская правда
2025-07-17T11:25:09Z
Аграрії проти «олійних правок» та готують звернення до Президента про вето
Agravery
2025-07-17T11:22:43Z
Один з ключових партнерів РФ заявив, що обійдеться без російської нафти
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T11:21:08Z
Скрута росте: мільйони українців живуть за межею бідності
24tv
2025-07-17T11:09:47Z
Прихильники Трампа змінюють курс щодо України: у чому причина
TSN
2025-07-17T12:03:49Z
Трампу буде до смаку? Яковіна оригінально висловився про призначення нового посла у США
Telegraf
2025-07-17T12:03:35Z
Адвокати Шабуніна звертаються до СБУ через витік військових даних
Gazeta UA
2025-07-17T12:03:35Z
Медведєв заявив про удари РФ по Заходу: в Кремі відреагували
TSN
2025-07-17T12:03:01Z
Ізраїль скорочує присутність у Газі
360ua.news
2025-07-17T12:00:41Z
Головна євроінтеграторка України стане послом в США: хто така Ольга Стефанішина і що про неї відомо
Telegraf
2025-07-17T12:00:33Z
Зеленський відправив Стефанішину у США. Згодом вона очолить посольство
Gazeta UA
2025-07-17T12:00:29Z
У Польщі проросійському політику загрожує кримінальне покарання за викрадення українського прапора
УкраинФорм
2025-07-17T11:58:32Z
Новий Кабмін: кого Свириденко привела у владу — несподівані і знайомі обличчя
GlavRed
2025-07-17T11:54:29Z
У який місяць року найлегше почати худнути
TSN
2025-07-17T11:51:38Z
Робот-хірург з ШІ вперше провів операцію без допомоги лікаря
TSN
2025-07-17T11:36:19Z
Кишківник як щит: лікар назвав 3 звички, які знижують ризик раку товстої кишки
24tv
2025-07-17T11:24:27Z
У міських голубів відсутні пальці ніг і деформовані лапи: тут замішані люди
Фокус
2025-07-17T11:21:01Z
Безкоштовні путівки в санаторій видають пенсіонерам: хто і як її може отримати
24tv
2025-07-17T10:24:00Z
Немовлят можна захистити від деяких важких генетичних хвороб батьків — вчені
ZN UA
2025-07-17T09:52:35Z
3 кімнатні рослини, які усувають усі неприємні запахи у ванній
24tv
2025-07-17T09:30:09Z
ТОП-3 напасті, які знищують квіти: хвороби троянд та їхнє лікування
GlavRed
2025-07-17T09:27:51Z
На Тернопільщині пацієнти, які втратили зір після ін’єкцій, відмовились від позову
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T09:09:21Z
"Морський дракон" на пляжі в Одесі: біолог пояснив, чи є небезпека для туристів
TSN
2025-07-17T12:03:57Z
Обмеження руху транспорту в Києві: українців попередили про екстрені зміни, названо дати
Политека
2025-07-17T12:00:05Z
Енергетики за три доби відновили світло в 11 населених пунктах Донеччини
УкраинФорм
2025-07-17T11:54:59Z
Тисячі дезертирів і загиблих окупантів: армія Росії розсипається під Покровськом
24tv
2025-07-17T11:54:34Z
Квітковий «Шанхай» біля метро «Мінська»: кияни обурені самовільною торгівлею
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T11:54:08Z
Боєць ГУР сказав, чи справді Буданов брав участь в операціях
24tv
2025-07-17T11:39:45Z
На Харківщині за тиждень виявили та знищили майже 1200 вибухонебезпечних предметів
Мій Харків
2025-07-17T11:31:23Z
Рух транспорту мостом Метро буде частково обмежений протягом п'яти днів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T11:19:07Z
Покровські кліщі: чому ситуація на головному фронті Донбасу стає схожою на Бахмут і Авдіївку
Фокус
2025-07-17T11:15:21Z
5-річний хлопчик шокував батьків: витратив понад 3 тисячі доларів в інтернеті, поки вони спали
24tv
2025-07-17T12:00:45Z
ООН представила план допомоги взимку найбільш уразливим верствам в Україні на $277,7 мільйона
УкраинФорм
2025-07-17T12:00:40Z
Атаки українських БПЛА довели Кремль до відчаю: на який крок довелося піти
InternetUA
2025-07-17T11:58:57Z
СБУ та Нацполіція викрили посадовця Міноборони, який розкрадав бюджетні кошти на ремонті бронетранспортерів ЗСУ
Украина Криминальная
2025-07-17T11:58:48Z
Нові правила індексації пенсій: журналістка розповіла про важливі зміни
Политека
2025-07-17T11:58:16Z
У Дніпрі командир військової частини не сказав про крадіжку спорядження на майже 4 млн грн
Лига
2025-07-17T11:57:38Z
Дрон з ШІ та геосенсорний міношукач: Міноборони взяло участь у демонстрації новітніх засобів розмінування
InternetUA
2025-07-17T11:46:10Z
Міноборони анонсувало нові відстрочки у «Резерв+»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T11:45:12Z
Покоління зумерів вигадало спосіб, як заощадити гроші за допомогою готівки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T11:39:10Z
На тлі скандалу в ресторані чоловіка: Надя Дорофєєва терміново покинула Україну
GlavRed
2025-07-17T12:00:57Z
"Книжкова країна" оголосила дати та тему наступного фестивалю
Комсомольская правда
2025-07-17T11:58:44Z
На 25 років молодший: зірка "Тіні забутих предків" вперше розкрила подробиці особистого життя
24tv
2025-07-17T11:54:02Z
"Любов невідомої галактики": Нікітюк через місяць після пологів звернулася до нареченого
GlavRed
2025-07-17T11:27:11Z
У Варшаві відкрили художню виставку польських та українських народних костюмів
УкраинФорм
2025-07-17T11:15:08Z
Прем’єра фантастичного фільму за твором Стівена Кінга «Життя Чака»
Вива
2025-07-17T11:12:15Z
Дар'я Петрожицька розкрила, як стала ведучою шоу "Я люблю Україну"
Комсомольская правда
2025-07-17T11:04:26Z
Фігура - вогонь: Маша Єфросиніна вразила фото в купальнику з відпочинку
Gazeta UA
2025-07-17T11:04:15Z
MONATIK обрав місце проведення заходу, де ще ніколи не виступали артисти з подібним шоу. На території "Українського дому" артист облаштував мультимедійну сцену, на якій представив пісні з нового альбому під назвою "Вічно танцююча людина".
FM-TV
2025-07-17T10:34:12Z
У навчальному центрі на Чернігівщині курсант розстріляв двох інструкторів, його затримали
УкраинФорм
2025-07-17T12:03:13Z
ДБР розшукало 24 прилади нічного бачення, які привласнив заступник командира військової частини на Дніпропетровщині
Украина Криминальная
2025-07-17T12:03:08Z
У лікарнях - 43 людини: поліція розслідує масове отруєння у львівському ресторані China Hi
УкраинФорм
2025-07-17T12:00:10Z
Чули постріли: в Одесі затримали жінку, яка хотіла підірвати ТЦК, — соцмережі
Фокус
2025-07-17T11:57:52Z
Лише за добу шахраї видурили у жителві Сумщини 440 тисяч гривень
Украина Криминальная
2025-07-17T11:57:31Z
В Іраку внаслідок пожежі у гіпермаркеті загинули щонайменше 60 людей
УкраинФорм
2025-07-17T11:57:02Z
Готувала удар по Харківській мерії. СБУ затримала російську агентку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T11:55:30Z
У Португалії масштабна лісова пожежа: триває евакуація, а вогонь шириться через погоду
24tv
2025-07-17T11:54:52Z
Вчинив розбій у Звягелі та втік до столиці: поліцейські розшукали підозрюваного
Украина Криминальная
2025-07-17T11:48:54Z
Як швидко вивести пирій зі свого городу без хімії: найкращі способи, які дійсно працюють
TSN
2025-07-17T12:03:49Z
Фіалка зацвіте за тиждень: елементарний літній догляд
24tv
2025-07-17T11:51:45Z
Помідори українців атакує небезпечний шкідник: як захистити свій урожай
Telegraf
2025-07-17T11:51:20Z
Гороскоп Таро на завтра 18 июля: Овнам - благодарность, Козерогам - знаки
GlavRed
2025-07-17T11:27:54Z
Ситно, швидко, просто: лінивий рецепт хачапурі
Telegraf
2025-07-17T11:18:58Z
Пиріг з куркою і грибами, що скличе всіх на кухню ще з духовки: швидкий рецепт з готового тіста
24tv
2025-07-17T11:15:12Z
Обережно, стосунки під загрозою: ось що робитиме з вами ретроградний Меркурій у 2025
24tv
2025-07-17T10:42:07Z
У Єгипті росіян заселили біля військової бази: їм забороняють купатися та погрожують розстрілом
Фокус
2025-07-17T10:36:56Z
Час змін і трансформацій: що обов'язково треба зробити в період Ретроградного Меркурія 2025
24tv
2025-07-17T10:24:14Z
ФК «Динамо» презентував нову форму сезону-2025/2026
УкраинФорм
2025-07-17T11:57:27Z
Барселона не буде купувати півзахисників
Football.ua
2025-07-17T11:55:49Z
Онлайн пресконференції Усика та Дюбуа перед реваншем у Лондоні
24tv
2025-07-17T11:51:16Z
Стало відомо, де Шахтар проводитиме домашні матчі єврокубків сезону-2025/26
Football.ua
2025-07-17T11:37:15Z
Ліверпуль домовився з Екітіке про шестирічний контракт
Football.ua
2025-07-17T11:37:07Z
«Росію опускають нижче плінтуса». Депутат Думи поскаржився на втрати РФ позицій у спорті
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T11:36:18Z
Наполі погодив контракт з вінгером Болоньї – Скіра
Football.ua
2025-07-17T11:28:41Z
Бій року: легенди боксу роблять ставки на Усика, а Дюбуа обіцяє «криваву лазню»
Комсомольская правда
2025-07-17T11:28:05Z
Перспективний велогонщик розбився на смерть під час змагання
24tv
2025-07-17T11:09:43Z
Bentley готує доступну альтернативу Bentayga
AutoCentre
2025-07-17T12:03:58Z
Škoda Karoq б’є рекорди автокредитування
AutoCentre
2025-07-17T12:03:00Z
Через шість років: електромобілі Smart знову отримають бензиновий двигун
AutoGeek
2025-07-17T11:54:17Z
Хто це? Легендарний Land Rover з потужністю 700 кінських сил
Топ Жир
2025-07-17T11:48:27Z
Зірка "Форсажу": культову Mazda 90-х продали за $1,2 мільйона
Фокус
2025-07-17T11:30:45Z
Українці масово купують вживані авто: список лідерів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T11:18:42Z
Новий транспорт та квести: ось що з'явилося в Cyberpunk 2077 після липневого оновлення
24tv
2025-07-17T11:09:49Z
Чим загрожує автомобілю літня злива: поради майстра
Знай
2025-07-17T10:51:39Z
Geely повністю поглине популярного в Україні виробника електромобілів
AutoGeek
2025-07-17T10:48:43Z
Астрономи вперше побачили, як навколо зірки нарожується планетарна система
УкраинФорм
2025-07-17T12:03:52Z
Головні моделі штучного інтелекту ігнорують усі три закони робототехніки
24tv
2025-07-17T12:03:18Z
Усі кольори майбутньої лінійки iPhone 17 розкрили в мережі
InternetUA
2025-07-17T12:01:51Z
iPhone отримає оновлення, про яке мріяли користувачі роками
TSN
2025-07-17T11:51:28Z
Це допоможе людям вижити на Місяці: створено спосіб отримання кисню і води з місячного ґрунту
Фокус
2025-07-17T11:45:45Z
Фанати розкритикували патч для Ready or Not і самі повернули в гру "дорослі" сцени
Фокус
2025-07-17T11:42:50Z
На пошук розгадки всього 9 секунд: павука помітить лише дуже уважна людина
GlavRed
2025-07-17T11:27:37Z
Розробники ШІ не готові до наслідків створення надрозумних систем
ZN UA
2025-07-17T11:22:14Z
Дівчина, яка вийшла заміж у 17 років, просить людей не псувати їй життя
Фокус
2025-07-17T11:15:21Z