Китай відповів на торговельні бар'єри Заходу власним антидемпінговим розслідуванням
Китай дав зрозуміти, що відповість на торговельні бар'єри з боку США та ЄС, розпочавши антидемпінгове розслідування щодо імпорту хімікатів. Про це повідомляє FT.
Міністерство торгівлі Китаю оголосило в неділю, 19 травня, що перевіряє імпорт із ЄС, США, Японії й Тайваню поліформальдегідного кополімеру, який широко використовується в побутовій електроніці та автомобільній промисловості.
Цей крок Пекіна свідчить про те, що він вживатиме заходів у відповідь на торговельні обмеження, але вузьке розслідування щодо хімічних речовин водночас підкреслює межі його можливостей реагування, враховуючи величезний профіцит у торгівлі з США та ЄС.
Розслідування Пекіна щодо імпорту хімічної продукції триватиме рік, але може бути продовжене на шість місяців.
Єврокомісія заявила, що "ретельно вивчить зміст" розслідування Китаю, "перш ніж приймати рішення про наступні кроки".
Пекін розпочав перевірки після того, як минулого тижня адміністрація президента США Джо Байдена оприлюднила низку тарифів на китайські товари, включаючи технології чистої енергії та комп'ютерні чіпи. Найбільш жорстким було підвищення тарифів на електромобілі. У відповідь Китай пообіцяв вжити "рішучих заходів для захисту своїх прав та інтересів".
ЄС також веде низку розслідувань щодо Китаю. Брюссель, зокрема, у жовтні розпочав розслідування щодо субсидій Пекіна для китайських виробників електромобілів, яке визначити, чи завдала політика Китаю економічної шкоди європейським виробникам.
Очікується, що 4 липня Єврокомісія прийме рішення про те, чи запроваджувати тимчасові тарифи або квоти на китайські електромобілі. У квітні ЄС також ініціював розслідування щодо двох китайських виробників сонячних панелей.