Дослідники вважають, що ягідне вино може максимізувати деякі потенційні переваги продукту, якщо все робити правильно.
Не секрет, що чорниця не тільки смачна, але також вважається чимось на кшталт суперфуду — ягоди багаті на мікроелементи, такі як вітаміни та мінерали. Ягоди чорниці також є антиоксидантом, а на думку деяких учених, вживання чорниці приносить користь для здоров'я людей, пише IFLScience.
У новому дослідженні команда з Університету Кордови пішла далі, припустивши, що користь від вживання чорниці насправді можна максимізувати, якщо правильно обробити ягоди. Відомо, що обробка харчових продуктів часом може змінити поживні властивості продукту, а тому автори нового дослідження спробували з'ясувати, чи спрацює це, якщо зробити з ягід вино.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Під час дослідження вчені використовували чорницю, зібрану в Уельві на півдні Іспанії. Далі ягоди подрібнили й додали в розчин цукру — загалом вийшло 8 літрів чорничного соку, до якого також додали невелику кількість дріжджів.
На першому етапі вчені виміряли концентрацію антиоксидантних сполук, а саме:
- антоціанів;
- флавонолів;
- флаван-3-олів;
- дубильних речовин;
- вітаміну С;
- антиоксидантну активність.
На другому етапі сік розділили в рівних кількостях на 8 колб, розділених на дві групи, які нагрівали на водяній бані:
- при 17,2°C;
- за 21,1°C.
У кожній з груп дві колби піддавалися лише частковому бродінню, в результаті чого виходило солодке вино, а ще дві — повному бродінню для отримання сухого вина. Далі вчені взяли невелику кількість вина з кожної колби та проаналізували в ньому концентрацію та активність антиоксидантів, а потім порівняли їх із вихідним соком.
Результати були опубліковані в журналі ACS Food Science & Technology і виявилися вельми цікавими. Чорничному вину вдалося зберегти деякі потенційні переваги фруктів — всі види вина показали вищу антиоксидантну активність, ніж вихідний чорничний сік.
Автори дослідження також виявили, що різні умови приготування вина мали певний вплив на концентрацію окремих сполук. Наприклад:
- тривала ферментація знижує концентрації антоціанів, флавонолів і дубильних речовин;
- рівень флаван-3-олу збільшився;
- за вищих температур у вині було вдвічі менше вітаміну С;
Таким чином вчені дійшли висновку, що ягідне вино з чорниці фактично може максимізувати користь від ягід, а температура і час ферментації впливають на склад антиоксидантів. На жаль, у дослідженні не враховувався смак вина, лише його потенційна користь для організму.
Раніше Фокус писав про те, що вчені кажуть, що чорниця робить щось дивовижне з нашим мозком.
Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо ви відчуваєте проблеми, зверніться до фахівця.