Віпасана – прониклива форма медитації. Вважається, що вона з'явилася на основі канонічного буддійського тексту " Сатіпаттхана сутта " , що належить самому Будда.
Ця інтенсивна духовна практика дозволяє зайнятися самоаналізом, не вдаючись до будь-яких попередніх міркувань чи аргументів.
Ось кілька цікавих фактів від OBOZ. UA про цей популярний спосіб медитації.
Як працює Віпасана?
Мета медитації Віпасана – усвідомити свій життєвий досвід, щоб досягти кінцевої мети – встановити зв'язок між розумом і тілом.
Процес вимагає від вас максимального розслаблення та концентрації на одному питанні без блукань розуму.
Чим корисна Віпасана?
Віпасана створює відчуття спокою і призводить до емоційної та фізичної рівноваги. Крім того, виконання віпасани з повною увагою дозволяє розслабити розум і покращити роботу мозку.
Порада: Щоб досягти результатів, медитуйте зосереджено та з вірою.
Як виконувати віпасану?
Перш за все знайдіть спокійне і тихе місце для медитації. Сядьте, схрестивши ноги і випрямивши спину, щоб уникнути болю у спині.
Розслабтеся та зосередьтеся на своєму диханні, тобто на об'єкті медитації. Не втрачайте концентрацію. Цілком природно, що під час медитації розум відволікається, але як тільки ви відчуєте, що відволікаєтесь, повертайте увагу на дихання.
Переваги віпасани
Загалом віпасана корисна для всіх, але на різних людей вона діє по-різному. Ось деякі з її переваг:
- Допомагає зрозуміти настрій/поведінку інших людей та краще взаємодіяти з ними.
- Покращує реакцію на певні ситуації і підвищує здатність слухати.
- Зменшує прихильність до мирських речей і робить вас позитивнішим.
Раніше OBOZ. UA розповідав про переваги регулярної медитації.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber , щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.