MY.UAНовини
Квадрат президентства. Якою є ціна легітимності Володимира Зеленського
Квадрат президентства. Якою є ціна легітимності Володимира Зеленського

Квадрат президентства. Якою є ціна легітимності Володимира Зеленського

Квадрат президентства. Якою є ціна легітимності Володимира Зеленського

Війна натренованою рукою пише новітню історію України, в центрі якої нині — президент Володимир Зеленський. Його інавгурація відбулася рівно п’ять років тому — 20 травня 2019 року. Конституційний термін мирних повноважень вичерпано. Але річ не в буцімто «нелегітимному» статусі Зеленського (цей наратив Росія активно намагається нав’язати Україні й міжнародній спільноті), а в новому ступені його відповідальності. Відповідальності людини, яка до кінця війни залишиться президентом України, але яку українці на другий термін не обирали.

Водночас воєнну каденцію президента окреслено не лише Конституцією (гарантує безперервність влади) та законом про воєнний стан (указує на неможливість проводити вибори), а й установленими самим Зеленським межами, всередині яких нам доведеться жити й воювати.

Йдеться про чотири сторони фігури, якою визначаються роль і місце Володимира Зеленського в керівництві країною, що воює. Нині здається, що цей чорний квадрат замкнений і не має виходу. Та розгляньмо все-таки всі його рівновеликі сторони й зрозуміймо: шанс вийти є.

Сторона перша: якби була можливість, то президента Зеленського слід було б поміняти

Поміняти як людину, котра не зрозуміла, що з п’ятьма-шістьма менеджерами не можна управляти державою, а можна лише займатися «рішаловом». Як людину, котра не зрозуміла, що система піару не може замінити систему постановки завдань і контролю над їх виконанням. Як людину, котра не зрозуміла, що державній машині ворога потрібно протиставити власну державну машину, а не спорадичні запізнілі заходи безініціативних чиновників.

Водночас, безперечно, ми не можемо не визнати, що Зеленському випала найважча президентська каденція, яка почалася пандемією й завершилася повномасштабною війною з Росією. Інше питання — як він відповів на кинуті історією виклики. Адже Україна нині потребує не просто концентрації влади президентом, який в умовах воєнного стану позбавив суб’єктності парламент, уряд, місцеве самоврядування та силовиків. Вона потребує повного використання цієї зброї заради перемоги, якщо вже Зеленський узяв на себе таку відповідальність, часто на противагу Конституції. Однак централізувавши Україну, як Путін Росію, Зеленський абсолютно не розуміє, як правильно поводитися з цією зброєю.

Саме тому влада тільки 2023 року почала серйозно на державному рівні займатися дронами; тільки 2024-го замислилася над переведенням виробництв ВПК під землю; лише у квітні 2024 року провела міжвідомчу нараду, щоб визначити критичні місця в енергетиці та способи їх захисту; тоді ж ухвалила закон про мобілізацію тощо. Тобто зробила все, що мала зробити 2022 року. І дуже багато чого ще не зробила. І не зробить, бо Зеленський інших підходів уже не навчиться. Він не залучить до уряду кваліфікованих людей. Тільки своїх. Він не зрозуміє, як працює державна машина. Він не змінить нормативки уряду на те, що називають нормативкою воєнного часу. Зустрічне запитання, яке кинув журналістам президент: «А от ви самі скажіть, що це означає — перевести країну на воєнні рейки?», так і залишилося для Верховного головнокомандувача без внутрішньої відповіді.

Коли команда Януковича переводила країну на спортивні рейки, завалюючи Євро-2012, було призначено нового відповідального віцепрем’єра Бориса Колеснікова. Він провів через уряд рішення: всі документи з грифом «Євро-2012» розглядаються за 24 години. А в нас під час війни постанови в уряді готують і ухвалюють місяцями. Водночас президент і далі вважає: якщо він віддав розпорядження, то його беззаперечно виконують. Не виконують. І річ не лише в тім, що на дверях в ОПУ стоїть «викидайло» Єрмак. А в тім, що всі прикривають власні дупи, знаючи: щойно буде проведено операцію з державними грішми, до тебе прийдуть голодні аудитори, БЕБ, ДБР, ОГПУ та інші.

Офіс президента України

Тому уряд Зеленського (не Шмигаля) безініціативний. Депутати у своїй ефективній більшості позбавлені суб’єктності й так само безініціативні. Середня ланка перелякана й ховається від будь-яких завдань. Система державного управління практично не працює. Але найстрашнішим є те, що вона не працює передусім у Міністерстві оборони, яке за Конституцією є президентським. Там рішення ухвалюють по пів року. З новим, старим і будь-яким іншим міністром. Навіть на їхньому рівні й усередині їхніх компетенцій. 

Державні завдання загалом ставлять хаотично, їх виконання не контролюють. У підсумку через некомпетентність і пасивність ми втрачаємо більше, ніж вони крадуть.

Так, Зеленський і далі досить успішно веде міжнародну політику. Яка могла б бути ще ефективнішою, якби під правильні слова, які він озвучує назовні, за два роки (!) повномасштабної війни було закладено надійний внутрішній фундамент; якби в нього була інша кадрова політика; якби він реально був зацікавлений у ліквідації корупційних схем, що зростають у геометричній прогресії; якби він інакше працював із послами, не перетворюючи інститут на відстійник «збитих льотчиків»; якби по-справжньому задіяв служби зовнішньої розвідки. Нескінченна кількість «якби…». Адже в гаранта Конституції апріорі є ширший інструментарій, ніж в Андрія Єрмака та піар-компанії Ендрю Мака в США.

Сторона друга: вибори в умовах війни неможливі

Автори ZN.UA неодноразовоаналізували юридичний складник проведення виборів президента під час війни. Нагадаємо головне: відповідь на запитання про терміни повноваження президента розкидано в статтях 103 і 108 Конституції України. І на відміну від парламентських виборів, де Конституція прямою статтею забороняє їх проведення під час війни, стосовно президентських прямої заборонної норми немає.

Так, стаття 103 визначає, що «президент України обирається громадянами України на основі загального, рівного й прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на п’ять років». Тоді як у статті 108 зазначено, що «президент України виконує свої повноваження до вступу на пост новообраного президента України». Однак підставою для дострокового припинення є відставка, неможливість виконувати повноваження за станом здоров’я, через імпічмент і смерть.

«На жаль, конституційну прогалину перевели в політичний дискурс, пишекандидатка політичних наук, старша наукова співробітниця інституту ім. І. Кураса НАН України Ірина Овчар. — Попри те, що логіка прочитання норм та їх зв’язок свідчать, що для забезпечення безперервності влади та її передачі президент має виконувати свої повноваження весь період, навіть після п’ятирічного строку, поки не буде обрано наступного». А наступного президента, згідно із законом про воєнний стан, можна обрати лише після скасування цього стану.

Є ще ціла низка об’єктивнихчинників, які унеможливлюють проведення будь-яких виборів під час війни. Ключовими є відсутність реєстру виборців на тлі мільйонів як внутрішніх переселенців, так і українців, котрі через війну виїхали за кордон, і як наслідок — неможливість дотягнутися до голосів офлайн при тому, що до виборів онлайн немає довіри не лише в потенційних виборців, а й у міжнародних партнерів.

Важливо також розуміти, що Володимира Зеленського 2019 року обрали президентом на демократичних виборах із результатом, який не викликає сумнівів, — 74%. Обрали на всій території України, крім окупованих частин Донецької та Луганської областей. Якщо ж тепер проводити вибори, то його можуть тлумачити як президента вільної частини України, а не новоокупованих Росією територій. Неможливо країну, яка й без того розвалюється, занурити у виборчий процес, де політики відразу забудуть про війну. Ми й зараз бачимо, як Юлія Тимошенко та Дмитро Разумков паразитують на темі мобілізації. Ще й не таке буде! А якщо до того ж запустити вибори, то вони просто вщент рознесуть усе в боротьбі за руїни всеукраїнського Бахмута.

Сторона третя: навіть якщо вибори провести зараз, на них переможе Зеленський

Якщо ми хочемо для країни усвідомленого майбутнього, то цього допустити не можна. А Зеленський на сьогодні є безальтернативним. Навіть міф про можливу потенційну конкуренцію Залужного ліквідовано й поховано в Туманному Альбіоні. Можливо, Валерій Федорович і передумає колись (ми такого не виключаємо), але його прагнення йти в політику на цьому етапі дорівнює нулю. Зеленський повністю зачистив поле. Він прибрав із влади всіх, хто міг би стати зародком майбутнього кандидата.

Офіс президента України

Ситуацію не змінить навіть низький показник довіри до Зеленського: опитування соціологічної групи «Рейтинг» засвідчує, що довіра до президента впала з 95% на початку повномасштабного вторгнення 2022 року до 63% у лютому 2024-го. Але в Україні наразі не вималювалася людина, в яку вона могла б закохатися. У неї нині немає сил навіть шукати очима. Сирський створений не для любові, хоча довіра до армії стабільно тримається на рівні 90%. Тому Україна знову вийде за набридлого, але зрозумілого. І якщо це станеться, це доб’є її після закінчення війни.

Сторона четверта: росіяни й далі розгойдуватимуть човен

Росія вираховує всі сценарії та ситуації. Її влаштовують вади Зеленського, водночас Путін теж розуміє, що заміни Зеленському наразі немає. Тому поставив завдання: просто розгойдувати човен. Причому не так усередині України, як за її межами. Недавня заява Путіна в Китаї про те, що «легітимність президента України Володимира Зеленського має значення для РФ, доленосні документи потрібно підписувати з легітимною владою», — саме з цієї обойми.

Росіяни навчилися дуже серйозно й системно використовувати спецслужби, колосальні бюджети для успішної роботи з опозиційними силами, впливовими журналістами та громадськими лідерами думок у країнах-партнерах України. Вони точно не обмежаться роликами із Зеленським у королівській мантії, які запускають в український інформаційний простір. Вони намагатимуться показати Зеленського нелегітимним президентом саме Заходу.

І тут дуже важливо: чи перейде розмір хвилі, яку вони здіймають і здійматимуть іще сильніше вже завтра, в якісну зміну громадських настроїв усередині України та за кордоном? Чи зміниться ставлення керівників країн-партнерів до статусу Володимира Зеленського? Це теж значущий момент, який слід враховувати.

Відповісти ж на цей виклик усередині країни можна лише двома способами. По-перше, рішенням Конституційного суду України. Якщо цього досі не зробили депутати, президент має сам звернутися до КСУ, щоби той виніс вердикт і закрив рота російським пропагандистам чіткою та єдино законною відповіддю. По-друге, хоч як би це суперечило тому, що ми вже сказали, — повною підтримкою президента як легітимного глави держави. Суспільством, армією, політичними силами.

Ціна легітимності Володимира Зеленського

Але! Підтримка статусу не означає підтримки курсу. Адже завдання України — не просто воювати, а перемагати. Якщо не в класичному розумінні воєнної перемоги над Росією в кордонах 1991 року, то точно самих себе. Інакше ще один наратив росіян «Зеленський утримує владу тільки завдяки війні» міцно вкорениться в українському суспільстві. Вийти за межі чорного квадрата президентства Зеленського, що скував нас, — головний виклик. Передусім для самого президента, який має цей виклик усвідомити й прийняти.

Як суспільство усвідомлює й приймає те, що залишаючись при владі, Зеленський стартує у свою нову каденцію із ситуації цугцвангу: вибори неможливі — концентрація влади президентом — криза держуправління — погіршення ситуації на фронті — вибори неможливі — концентрація влади президентом…

Те, як стрімко засмоктує нас ця вирва, розуміє втомлена українська армія, яка відбиває наступ росіян. Солдати, здоров’я яких ніхто не цінує, прав яких ніхто не враховує, а норму про демобілізацію особисто президент розігрує лише заради популізму, вилучаючи потім її із законопроєкту. Вони злі, їхню гідність принизили, але вони досі ставлять на перше місце наш суверенітет, продовжуючи за нього воювати.

Кроки влади — завжди в полі зору тих, кому треба буде найближчим часом поповнити лави ЗСУ. Що вони бачать і відчувають, якщо 30% українців розуміють і приймають мотиви «ухилянтів», які тонуть у Тисі? Чи є вихід із цього очевидного руху України до поразки у війні? Як у такій патовій ситуації ми можемо зберегти суверенітет? Що слід зробити владі, аби поліпшити ефективність державного управління, допомогти армії та мотивувати тих, кого мобілізують?

Офіс президента України

Ми вже висували ідею створити Уряд національної довіри з технократів. На що одержали досить різку відповідьпрезидента на відомій прес-конференції. На жаль, Зеленський не розуміє ступеня покладеної на нього відповідальності й наслідків, які може спричинити таке нерозуміння. Ми також прочитали величезну кількість реплік у мережах і медіа про те, наскільки гнилі в нас політичні еліти та як легко вони поховають країну. Але її вже ховає Зеленський!

У такій ситуації вихід тільки в круговій відповідальності політичних еліт, у лавах яких є люди, здатні компетентно управляти міністерствами. Зеленський, якщо хочете, має пов’язати всіх кров’ю, створити уряд, відлучити його від грудей Єрмака, включити парламент і повести Україну до перемоги. Як це зробив Черчилль під час Другої світової, коли в Британії виборів теж не проводили, а до уряду включили представників різних партій. Інакше ми так і ходитимемо по колу, змінюючи Камишина на Верещук, Верещук — на Чернишова й назад, по ходу викидаючи в непотріб можливих майбутніх політичних конкурентів. Як це вже сталося із Залужним, Кубраковим і може статися з Федоровим і Будановим.

Тим часом в управлінських помилок завжди є поріг. Україна ще не вмерла, але може. Вона так само не вічна, як і все на цій землі. Хоча про це й не розповідають у національному телемарафоні. Протягом тисячолітньої історії наші предки втрачали її вже неодноразово. Спробуймо відчути це душею та шкірою. Ні на хвилину не забуваючи, як технологічно Росія розгойдує наш човен, а Блінкен б’є веслом по потилиці, нагадуючи про те, що ми загрузли в корупції.

Таким є історичний рахунок за другу воєнну каденцію Зеленського. І якщо виявиться, що він не в змозі його оплатити, то платитиме Україна. Життями. Територіями. Громадянським протистоянням. Суверенітетом. Уже платить.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Росія атакувала Запоріжжя: є постраждалий, виникли пожежі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T23:21:40Z
Росію атакували безпілотники: в аеропортах затримуються рейси, потяги не їдуть
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T22:51:04Z
Азербайджан готує міжнародний позов проти росії через катастрофу літака AZAL – Алієв
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T21:54:51Z
Трамп пригрозив Ірану знищенням ядерних об'єктів у разі спроб їх відновлення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T19:33:28Z
Що коїться у Сирії? Коротке зведення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T19:27:48Z
Соратник Фаріон розповів, чим займається донька вбитої мовознавиці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T18:57:44Z
Кремль з усіх прасок кричить, що не боїться санкцій. Чого б це?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T18:54:01Z
Трамп лякає Іран знищенням ядерних об’єктів, якщо Тегеран захоче їх відновити
Европейская правда
2025-07-19T18:06:00Z
Україна запропонувала Росії провести переговори наступного тижня – Зеленський
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T17:48:57Z
Санкційний прорив Європи. Що буде з цінами на нафту?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T20:33:22Z
У Берліні через нестачу персоналу зупинили рух шести ліній міської електрички
Европейская правда
2025-07-19T16:25:51Z
Поблизу Запорізької АЕС зафіксували стовп диму: чи є загроза ядерній безпеці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T15:18:27Z
Найбільший український енергохолдинг заявив про великі плани на Європу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T11:12:15Z
За півроку ДТЕК інвестував 4 млрд грн у ремонти ТЕС
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T10:48:46Z
Чехія легалізувала вирощування та зберігання канабісу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:45:19Z
Prometey виставив на продаж діючий елеватор на Дніпропетровщині
AgroPortal
2025-07-19T09:00:56Z
Світові ціни на фундук зростуть: причина — погода в Туреччині
AgroPortal
2025-07-19T08:30:36Z
В Україні прогнозують 29,26 млн т урожаю кукурудзи
AgroPortal
2025-07-19T07:30:25Z
Лінія фронту станом на 19 липня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T19:54:28Z
На фронті загинув льотчик Костянтин Оборін
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T19:03:56Z
Іноземець вирішив воювати за Україну через пісню
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T18:24:33Z
На подвір’ї жительки одного із сіл Вінниччини з-під землі почали з’являтися надгробки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T17:42:27Z
Легіон «Свобода Росії» проник у тил ворога більш ніж на 30 км та знищив трьох «ахматівців»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T16:24:05Z
Сарана дісталася Запоріжжя – місто заполонили хмари комах
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T14:42:01Z
Зеленський відзначив орденом Свободи 16-річних юнаків, яких росіяни вбили в окупованому Бердянську
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T13:42:59Z
На Закарпатті побудують сухий порт із базою для біоетанолу
AgroPortal
2025-07-19T13:00:54Z
Президент присвоїв двом воїнам звання Герой України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T12:39:08Z
Спека погіршує сон: психологиня порадила, як відновити відпочинок
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T17:00:34Z
Ось якого розміру мають бути біцепси у вашому віці
24tv
2025-07-18T18:39:33Z
МОЗ отримало велику партію вакцини ПЕНТА-Hib для захисту дітей від п’яти хвороб
360ua.news
2025-07-18T18:21:51Z
Що таке медикаментозний сон: коли його застосовують та наскільки він безпечний
24tv
2025-07-18T18:09:32Z
Знижує стрес, відновлює гормональний фон та зміцнює волосся: дивовижні властивості звичайної липи
Знай
2025-07-18T17:51:40Z
Генетично відбірні діти: у США тестують ембріони на шизофренію, рак і IQ, серед клієнтів – Маск
24tv
2025-07-18T16:15:30Z
У Вінниці відкрився центр психологічного здоров’я «Відновлення»
УкраинФорм
2025-07-18T15:57:22Z
Дослідження на мільйонах дітей ще раз спростувало брехню, яку поширюються антивакцинатори
24tv
2025-07-18T14:39:20Z
Як захистити килим від вицвітання на сонці: поради для довговічності
24tv
2025-07-18T14:36:41Z
Сьогодні День пророка Іллі: історія свята, традиції, значення імені, заборони та привітання
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T21:24:53Z
«Її сила – в слові й у вірності»: колеги згадали Ірину Фаріон у річницю смерті
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T21:00:31Z
Петро Чорний вже понад 30 років виступає на сцені українського шоу-бізнесу.
FM-TV
2025-07-19T19:36:16Z
«Завтра так і не настало». Донька Фаріон розповіла про останній день життя своєї мами
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T17:24:35Z
Нова мовна омбудсменка Івановська зробила заяву про російську мову в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T16:54:58Z
Роковини убивстві. Близька подруга розповіла про своє перше враження від зустрічі з 25-річною Фаріон
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T15:45:40Z
«Зерна посіяно. І настане час жнив». Репортаж з вечора пам'яті Ірини Фаріон
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T15:00:41Z
Більшість німців не підтримують заборону ультраправої "АдН"
Европейская правда
2025-07-19T11:01:10Z
Кажани дедалі частіше оселяються у багатоповерхівках: пояснення науковиці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T11:00:00Z
Софія Єгорова – "Моє місто" – 2 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-19T22:00:57Z
Літературознавиця пояснила, чому важливо «знімати з п’єдесталу» російських письменників і митців
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T17:42:48Z
Куди сходити у Києві 21-27 липня: дайджест культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T16:03:28Z
Донька Полякової після весілля показалася з чоловіком у лікарняній палаті
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T12:24:57Z
Собака-художник на ім'я Далі став зіркою соцмереж в Індії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T02:00:29Z
YAKTAK – "Цілую малинові" – 6 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-18T22:57:11Z
Правила стилю Пріянки Чопри: як одягається відома модель
24tv
2025-07-18T19:51:48Z
Хороших новин немає: Симоньян розповіла про стан Кеосаяна
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Вилитий Кіркоров: син Стоцької пішов ще й на зріст
GlavRed
2025-07-18T19:27:29Z
В Іспанії на аукціоні продали найдорожчий сир у світі
AgroPortal
2025-07-19T06:30:18Z
Цей секрет змінює все: варена картопля буде смачної як ніколи – хитрість із сіллю
24tv
2025-07-18T19:24:53Z
Всі здивуються, що це з "Мівіни": простий і смачний салат з вермішелі
Telegraf
2025-07-18T19:24:51Z
Гороскоп на 19 липня: Овнам - зустрічі, Тельцям - пропозиція на співпрацю
FaceNews
2025-07-18T19:15:39Z
Несподіване місце, що приваблює комах у ванну кімнату: як цьому покласти край
24tv
2025-07-18T19:00:12Z
У мережі показали європейський острів, який з висоти нагадує відбиток пальця: у чому феномен
24tv
2025-07-18T18:39:34Z
Для чого насправді потрібна "Х" на спині піджака - стиліст розкрив таємницю
GlavRed
2025-07-18T18:27:46Z
Більше не треба гнути спину. Як зробити своїми руками крапельний полив
Telegraf
2025-07-18T18:06:20Z
Ці речі в секонд-хенді краще не купувати: тільки витратите гроші дарма
24tv
2025-07-18T17:57:47Z
У Києві Mercedes влетів у літню терасу кафе, є потерпілі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T18:48:58Z
У Фінляндії розбився невеликий літак
Европейская правда
2025-07-19T12:42:03Z
В Австрії загинув німецький альпініст, зірвавшись зі скелі
Европейская правда
2025-07-19T12:31:57Z
У Києві мати-ґвалтівниця та її спільник отримали вирок за сексуальне насильство над дитиною
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T12:00:26Z
На Київщині потяг збив чоловіка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T11:30:26Z
Вдарила чоловіка шампурем: поліція на Черкащині розслідує вбивство під час відпочинку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T10:39:23Z
У Німеччині через інцидент з феєрверками на ярмарку постраждали 19 осіб
Европейская правда
2025-07-19T08:37:27Z
Українські військові ліквідували міну, прибиту хвилями до узбережжя
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T07:27:05Z
Атака на Павлоград: пошкоджено пожежну частину, підприємства, п’ятиповерхівку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:45:18Z
Усик подякував українським військовим
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T22:24:21Z
«Абсолютний чемпіон. Легенда»: Зеленський привітав Усика з перемогою
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T22:15:01Z
Усик нокаутував Дюбуа та став абсолютним чемпіоном світу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T21:45:35Z
Усик нагадав світові про війну в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T20:21:23Z
Уперше з 2022 року Магучіх лишилась без нагороди етапу «Діамантової ліги»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T16:45:20Z
СБУ звернулася до Усика в день бою за звання абсолютного чемпіона світу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T15:30:56Z
Головний бій року. Все, що потрібно знати про протистояння між Усиком та Дюбуа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T07:42:05Z
Продовження "дружби": Ноттінгем продав гравця за 23 млн євро до Ботафогу – той має 276 хвилин за сезон АПЛ
Football.ua
2025-07-18T20:00:47Z
Кохання, перевірене часом: найкращі романтичні фото Олександра Усика з дружиною Катериною
24tv
2025-07-18T19:51:56Z
В Туреччині розпочали перевірки Visa та Mastercard
Европейская правда
2025-07-19T07:13:58Z
Прогноз магнітних бур на 19-21 липня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T04:03:11Z
ChatGPT забирає читачів у Google: що буде з новинами?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:03:36Z
Чим відрізняються 2 дідусі: із загадкою впораються лише справжні інтелектуали
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Жодних вологих серветок. Як правильно чистити екран смартфона
InternetUA
2025-07-18T19:13:19Z
Новий інструмент ChatGPT може виконувати доручення та керувати комп’ютером
360ua.news
2025-07-18T19:12:45Z
Монітори пишуть, що могли злетіти Ту: в ЦПД закликали бути уважними до тривог
24tv
2025-07-18T19:09:35Z
Американські розробники представили новітній дрон Z1 класу Group II, що працює на водні
InternetUA
2025-07-18T18:28:22Z
У ChatGPT додалися функції агента-помічника
ZN UA
2025-07-18T18:24:40Z
Липневі тарифи: скільки коштує зарядити електрокар в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T10:00:44Z
Феєрійний мотоцикл з двигуном Ferrari V8 стає загрозою для суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T19:18:46Z
Наступний електричний позашляховик від Porsche може викликати найбільше суперечок
Топ Жир
2025-07-18T18:48:28Z
Прощання з трасою: чемпіон «Формули-1» Дженсон Баттон завершить гоночну кар’єру після сезону 2025 року
ITC
2025-07-18T18:19:04Z
Плани Jaguar та Range Rover щодо випуску електромобілів несподівано відклали, повідомляють джерела
Топ Жир
2025-07-18T18:03:03Z
Цей легкий двигун видає потужність, яка перевершує більшість суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T17:33:52Z
Бензин, гібрид або електро: General Motors показали семимісний кросовер за $10 000
Фокус
2025-07-18T16:57:42Z
Цей GR Corolla спочатку намагався наздогнати Porsche 911, а потім згорів у вогні
Топ Жир
2025-07-18T16:48:13Z
Subaru представила електрокросовер Uncharted — з розгоном до «сотні» за 5 секунд і запасом ходу 492 км
ITC
2025-07-18T16:28:32Z