Костюм, що перетворює наш піт і вологу на питну воду, може слугувати прототипом майбутніх розробок. Подібні технології допоможуть людям виживати в екстремальних умовах.
Брак води — серйозна проблема на пустельній планеті Арракіс, зображеній у романі Френка Герберта "Дюна". Корінні жителі Фремена вирішують цю проблему за допомогою своїх інноваційних "гідрокостюмів", які зберігають майже кожну краплю вологи в організмі. Перетворюючи фантастику на реальність, креативні ютубери-конструктори створили реальний прототип гідрокостюма, надихнувшись описами в романах Герберта, пише New Atlas.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!
Реальний гідрокостюм, створений на основі теоретичного опису автора роману, імітує свій вигаданий аналог, переробляючи вологу від поту і дихання користувача. Розроблений конструкторами з каналу Hacksmith Industries, відомим своїми технологічними творіннями, натхненними фільмами, костюм містить у собі теплообмінник і низку фільтрів. Ці компоненти вловлюють вологу з дихання і поту користувача, охолоджують тіло і конденсують вологу в питну воду, що зберігається в пляшці, з'єднаній з питною системою.
Щоб зрозуміти, як влаштований гідрокостюм, необхідно спочатку оцінити його багатошарову технологію. Внутрішній шар стикається зі шкірою, даючи змогу поту ефективно охолоджувати тіло, а зовнішні шари костюма служать одночасно високоефективними фільтрами і теплообмінниками. Незважаючи на свої перспективи, прототип зосереджений на конденсації поту і вдиханні вологи, уникаючи складнішої переробки відходів, як у вигаданих костюмах Фремена. Його ефективність було перевірено в різних умовах, і виявилося, що він робочий, проте не може досягти оптимального збереження, описаного в романах.
Незважаючи на не ідеальні результати, цей проєкт — кумедне, але практичне дослідження технологій, що носяться, яке може мати наслідки не тільки для розваг, а й для потенційного використання в реальних сценаріях, як-от подорожі та посушливе середовище. У міру того як людство просувається в космічних та інших дослідженнях в екстремальних умовах, технології, що забезпечують максимальну ефективність використання ресурсів нашого тіла, як-от цей гідрокостюм, стають дедалі важливішими.
Раніше Фокус писав про те, що вчені створили робота-самогубцю, який зникає в калюжі слизу. Дослідники хочуть створити роботів, які самі могли б закінчувати своє життя після виконання завдання. Перший крок уже зроблено.
Також Фокус писав про робота з особливими кінцівками, який зможе вивчити печери на Марсі. Багато місць на Марсі, цікавих для вчених, важкодоступні для звичайних марсоходів. Тому новий робот може вирішити цю проблему.