В Україні повномасштабна війна призвела до зростання рівня домашнього насильства — Драпʼятий
Критично високий рівень емоційної напруги в суспільстві, особливо у прифронтових областях, є одним із похідних наслідків повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Регулярні російські удари по мирних містах і селах, втрата житла та іншого майна, загибель чи травмування рідних, економічні труднощі неминуче призводять до зростання рівня домашнього насильства, розповідає заступник міністра внутрішніх справ України Богдан Драп’ятий в статті "Домашнє насильство під час війни. Що з ним робитиме МВС?".
За його інформацією, за минулий рік кількість випадків домашнього насильства зросла орієнтовно на 20% порівняно з 2022 роком (всього складено близько 150 тисяч адміністративних протоколів). Водночас за три місяці цього року кількість виявлених громадян, які вчинили домашнє насильство, порівняно з аналогічним періодом 2023 року збільшилася на 14,2% (26 733 — 2023 року й 30 529 — 2024-го).
Протягом 2022 року за ст. 126-1 КК України 1395 громадянам повідомлено про підозру, протягом 2023-го — 2527 людям, упродовж чотирьох місяців 2024 року — 868.
Драп’ятий наголошує, що динаміка зростання випадків домашнього насильства особливо помітна, якщо порівняти дані зі статистикою відносно мирного 2019 року. У той період було повідомлено про підозру 854 людям — ця цифра менша навіть за дані чотирьох місяців поточного року. Заступник глави МВС підкреслює, що статистичну інформацію збирають лише на підконтрольних українській владі територіях.
"Враховуючи, що площа окупованих РФ територій із лютого 2022 року істотно збільшилась і кількість громадян, які виїхали за кордон, також є досить високою, зростання кількості випадків домашнього насильства проти періоду до повномасштабної війни свідчить про досить складну ситуацію в цій сфері", - додав Драп’ятий.