Сучасний ритм життя не завжди дозволяє зосереджуватися на їжі, але це може бути небезпечним для здоров’я. Тому фахівці радять практикувати усвідомлене харчування, тобто вживання їжі з усією зосередженістю.
Проти зазвичай з вимогливими графіками це здається нездійсненною метою. OBOZ.UA дає рекомендації як почати практикувати усвідомлене харчування.
Не пропускайте прийоми їжі
Якщо людина відмовляє собі в їжі протягом тривалого часу, то обов’язково відчуєте ненажерливість, а це небезпечно для здоров’я. Це може змусити вас вживати будь-яку їжу, яка спочатку попадеться на очі, та ще й у незбалансованих кількостях. Тому важливо забезпечити регулярне харчування та додати здорові закуски між ними.
Використайте всі шість почуттів
Це може здатися трохи закладним, але варто спробувати задіяти всі шість своїх почуттів під час вживання їжі. Не зосереджуйтеся лише на смаку – зверніть увагу на звуки, кольори, запахи, текстури та навіть реакцію вашого розуму на їжу. Це допоможе вам краще насолоджуватися їжею та краще зрозуміти свої харчові звички.
Подавати помірними порціями
Також варто обмежувати ваші порції, адже прийом великої кількості їжі може сприяти переїданню. Дієтологи радять починати з помірної порції їжі (але при цьому ви завжди можете додати більше). Гарна ідея — почати використовувати меншу тарілку і наповнити її один раз.
Робіть невеликі шматочки і добре пережовуйте
Фахівці в один голос кажуть про те, що варто відбирати маленькі шматочки і ретельно їх пережовувати. Адже це сприяє тому, що ви краще будете відчувати смак їжі та покращиться травлення, оскільки розщеплення їжі починається з ферментів у роті. Не забувайте, що перед ковтанням їжу бажано пережовувати 20-40 разів.
Їжте повільно
Також не слід поспішати з прийомом їжі. Адже тим самим ви зможете краще визначити, коли ви справді ситі, і вам потрібно зупинитися. Рекомендується також утриматися від втамовування почуття голоду. Насправді китайська медицина рекомендує їсти лише до 80% ситості. Отже, якщо ви дуже зайняті, виділіть п’ять хвилин, щоб повільно з’їсти меншу частину їжі, а не швидко ковтати велику порцію.
Раніше OBOZ.UA розповів, як правильно почати харчуватися здоровою їжею.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.