Податку на бездітність ніколи не буде, це гротескна ідея – комітет ВР з податкової політики
Введення “демографічного податку” з градуюванням його рівня залежно від наявності дітей чи їх відсутності, вводитись в Україні не буде ніколи. Автор відповідного законопроєкту, який викликав суспільний резонанс, відкликає його. Про це повідомив перший заступник голови комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.
“Жодні “демографічні” податки ніхто вводити не збирається. Ніколи не буде”, – прокоментував ініціативу народного депутата, перший заступник очільника комітету.
Податок який існував в радянській та фашистській імперіях - Гетманцев
Очільник відповідного комітету Данило Гетманцев теж прокоментував ініціативу колеги з Верховної Ради, назвавши її гротескною ідеєю:
"Податок на бездітних існував в різні часи в Римі, фашистській Італії, комуністичній Польщі і, безперечно, в СРСР з 1941 року до самого кінця імперії. В народі звався податком на яйця, враховуючи нерівний податковий статус жінок і чоловіків. Напевно, надихнувшись саме цими історичними прикладами колега Гривко зареєстрував свій резонансний законопроект, яким прагне покращити нашу демографію у такий суперечливий спосіб як оподаткування бездітних, або, можливо, зробити автора ще більш відомим всій країні своїми ініціативами. Відповідаю всім одночасно: ні, шансів на прийняття нема. А ось шанси поповнити колекцію гротескних законодавчих ініціатив девʼятого скликання ВР є".
Що пропонується у проєкті закону оподаткування бездітності?
Як зазначено на сайті Верховної ради, проєкт закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо створення передумов для поліпшення демографічної ситуації в Україні” був зареєстрований Сергієм Гривко 16 травня, а 20 травня – надано для ознайомлення.
Ініціатор проєкту пропонував українцям віком від 21 до 58 років сплачувати податок на доходи у розмірі:
- 1,5% для тих, у кого відсутні діти,
- 1% для тих, хто має одну дитину,
- 0,5% для тих, у кого є двоє дітей.
Раніше було оприлюднено інформацію про відкликання законопроєкту, з посиланням на особисту ініціативу народного депутата.