MY.UAНовини
Полуничний сезон. Чи вистачить українцям свого врожаю і який прогноз для черешні
Полуничний сезон. Чи вистачить українцям свого врожаю і який прогноз для черешні

Полуничний сезон. Чи вистачить українцям свого врожаю і який прогноз для черешні

Сезон свіжих ягід в Україні набирає сили, проте ціни дивують. Чи варто чекати на дешеві полуницю та черешню? Експерти надали прогноз.

Травневі заморозки до -5°C спричинили гойдалки із цінами на полуницю в Україні: після обвалу внаслідок жорсткої конкуренції на ринку, виробникам суниці садової вдалося підвищити відпускні ціни. Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Фокус разом із експертами проаналізував ситуацію, прогнози на 2024-й та порівняв ціни на українські ягоди із європейськими.

"Живі ціни": скільки зараз коштує полуниця в Україні та Європі

Фокус дізнався, скільки коштує кілограм української полуниці на ринках та супермаркетах столиці, Київщини, Львівщини, Закарпаття та інших регіонів країни станом на середину травня, а також поцікавився європейськими цінами на ягоду.

Так, у Києві, якщо 12 днів тому полуниця коштувала 80 грн/кг, то минулими вихідними, 18-19 травня, ціни підскочили до 150 грн/кг. Повільно дорожчає ягода і в області: за тиждень вартість зросла від 110-120 грн/кг до 130-200 грн/кг.

На Львівщині ціни на полуницю тримаються від 96 грн до 120 грн/кг.
Фото: Фокус

На заході України, зокрема, у Львові ціни на полуницю тримаються від 96 грн до 120 грн/кг.

"Минулого тижня була зовсім ніяка полуниця — дрібна, негарна, тож і коштувала до 100 гривень. А зараз подивіться, яка красуня! Тому і ціни трошки підняли (до 120 грн/кг — ред.) — розповіла Фокусу продавчиня центрального ринку міста,

Майже уся ягода на львівських ринках — із Закарпаття. Вона дійсно гарної якості — крупна, стигла та досить ароматна. А на столичні ринки та центральні регіони ягода постачається з різних областей України, зокрема з Одеси та Чернівців.

Першочерговою причиною раптового здорожчання полуниці в Україні є нестабільні й малооб"ємні поставки цієї ягоди через погіршення погодних умов
Фото: Відкриті джерела

Щодо самого Закарпаття, то там зафіксовано ціновий рекорд на полуницю. Так, у Виноградові — ягідній столиці області — полуницю на ринку віддають за 30-35 грн/кг. А в Мукачеві цими вихідними ягоду продавали набагато дорожче — по 100 грн/кг. Проте місцеві мешканці кажуть, що в інших локаціях можна придбати ягоду і за 60 грн/кг та навіть дешевше.

Порівняно з аналогічним періодом 2023-го цьогорічна полуниця у 2-3 рази дешевша. Тож фермери сподіваються на теплу погоду і бояться дощів, тому що ягоди на полях почнуть втрачати цінні унікальні якості та аромат

Такі цінові коливання на Закарпатті — не диво. Вартість доводиться змінювати впродовж кількох годин. Продавці кажуть, якщо люди не купують продукт, то доводиться опускати ціну на декілька гривень, бо смачна ягода згниє, якщо довго не вдасться реалізувати.

Зазначимо, що з огляду на ціни та слова продавців, порівняно з аналогічним періодом 2023-го цьогорічна полуниця у 2-3 рази дешевша. Тож фермери сподіваються на теплу погоду і бояться дощів, тому що ягоди на полях почнуть втрачати цінні унікальні якості та аромат.

За офіційними даними Мінфіну, станом на 20 травня поточна ціна на полуницю становить 134,45 грн/кг. Щодо вартості ягоди в різних магазинах і торговельних мережах, то там ціна тримається на рівні 129-139 грн/кг.

Кілограм української полуниці на ринках 20 травня коштує понад 100 грн, проте на Закарпатті можна придбати і за 40 грн
Фото: УНІАН

В Європі — дорожче? Які ціни на полуницю в країнах Євросоюзу і Британії

Тим часом у Європі напередодні сезону ціни на ягоди достатньо високі.

Так, в країнах Балтії, зокрема в Естонії, імпортну полуницю на ринку можна придбати за 5-5,9 євро за кг, а ось своя — майже вдвічі дорожча.

В Естонії, імпортну полуницю на ринку можна придбати за 5-5,9 євро за кг, а ось своя — майже вдвічі дорожча.
Фото: Фокус

"Естонська полуниця коштує 10 євро (431 грн) за кг. До речі, тут є така "фішка", я щороку її помічаю. Естонська полуниця вдвічі дорожча, і на неї ніколи немає цінників. Або треба запитати, або буде сюрприз", — ділиться спостереженнями кореспондентка Фокусу.

В столиці Німеччини Берліні полуницю у супермаркетах продають за 2,69 євро (115 грн) за 400 г. Через те, що повноцінний сезон полуниці в цій країні починається з червня, зараз у магазинах здебільшого реалізують імпортну ягоду з Італії, Греції, Туреччини.

В Берліні полуницю у супермаркетах продають за 2,69 євро
Фото: Фокус

У Швеції, Стокгольмі, ціни на полуницю дійсно вражають. Там у супермаркеті можна придбати 400 г ягоди за 89 шведських крон (близько 328 грн). Проте на ринку вийде на 34 крони дешевше.

У Швеції 400 г ягоди коштують 89 шведських крон - близько 400 грн
Фото: Фокус

У Великій Британії за не дуже ароматний і не досить стиглий смаколик доведеться викласти 8 фунтів стерлінгів (399 грн) за кг.

8 фунтів стерлінгів за кг купують полуницю у Британії
Фото: Фокус

В очікуванні знижок: чи чекати на падіння цін на ягоди в Україні

Дослідивши "живі" ціни на полуницю в Україні та за кордоном, Фокус дізнався в експертів, чи довго ще протримаються такі гойдалки із вартістю на ягоду та чи потребуватиме країна імпортних ягід.

З'ясувалося, що першочерговою причиною раптового здорожчання полуниці в Україні є нестабільні й малооб’ємні поставки цієї ягоди через погіршення погодних умов в основних регіонах вирощування полуниці.

Оператори ринку кажуть, якщо до 10 травня полуницю з плівкових теплиць фермери відмовлялися продавати дешевше за 60-100 грн/кг (1,52-2,54 доларів/кг), то після, коли південні та західні області розпочали збирання ягоди у відкритому ґрунті, ціни в опті впали одразу на 40% — до 35-60 грн/кг (0,89–1,52 доларів/кг).

Загальна картина рівня виробництва свіжої суниці садової цього сезону не така вже й катастрофічна

Проте через похолодання в Україні ціни на полуницю знову пішли вгору, тож садівники відпускали полуницю по 50-80 грн/кг. Такий ажіотаж навколо ягоди свідчить про дуже низьку її пропозицію на ринку, хоча сезон ягоди з відкритого ґрунту у південних та західних областях уже розпочався.

Водночас експерти впевнені, що у розпал сезону української полуниці імпорт не передбачається.

"Ніякого імпорту не буде. Щойно суниця в Україні виросте — зараз і протягом найближчих 1,5 місяці, стільки Україна і буде споживати. Різниця може бути лише в тому, якщо всі ці заморозки виявилися досить суттєвими з точки зору втрати врожаю, то просто ціна буде вищою за планову. Якщо говорити про те, наскільки сильно постраждали плантації, воно залежить від регіону. Південь не постраждав, центральна Україна — теж. Західні і північні регіони постраждали на рівні 20-30%. Тому загальна картина рівня виробництва свіжої суниці садової в цьому сезоні не така вже й катастрофічна", — зазначив в коментарі Фокусу президeнт Української Плодоовочевої Асоціації (УПОА) Тарас Баштанник.

Важливо Неєвропейські ціни. 10 продуктів, які в Україні коштують дорожче, ніж в Європі

За його інформацією, до кінця сезону полуниці, а саме, до першої половини липня, то оптові ціни на ягоду будуть на рівні 63-80 грн/кг. Відповідно, роздріб експерт прогнозує до 100-120 грн/кг.

"Щось дуже схоже на те, що є зараз", — додав він.

Варто зазначити, що на сьогоднішній день полуниця на українському ринку пропонується до продажу в середньому на 48% дешевше, ніж за аналогічний період минулого року. Але при цьому експерти не відкидають, що незабаром ціна на ягоду може помітно знизитися. Це аргументовано стабілізацією погодних умов і збільшенням пропозиції суниці садової з місцевих господарств.

Незабаром ціна на полуницю може помітно знизитися, тож на українців чекає ягідний бум
Фото: УНІАН

"Стосовно цінової політики, вона мене дивує, тому що минулого і позаминулого року сезон української полуниці стартував з набагато вищої ціни. Ми бачили 250 грн/кг на початку сезону. І це було досить цікаво для виробника… Цього року від другої половини травня можемо очікувати суттєвого зниження ціни, коли достатньо буде багато ягоди на ринку. Кінець травня-початок червня ми матимемо вже недорогу ягоду", — зазначила агроном-консультантка з вирощування ягідних культур Ірина Кобринець.

До першої половини липня, то оптові ціни на ягоду будуть на рівні 63-80 грн/кг. Відповідно, роздріб експерт прогнозує до 100-120 грн/кг

Щодо імпорту, то, за словами Ірини Кобринець, цього року у березні-квітні українці могли купувати грецьку, іспанську полуницю досить хорошої якості, адже в цих країнах саме тоді був розпал сезону на цю ягоду. Відійшла вже й турецька полуниця. Тож українці бачать на ринках і у магазинах здебільшого закарпатську полуницю та ягоду з Одещини.

"Туреччини вже давно немає. Вже два тижні, як із Закарпаття та півдня України", — зауважив Тарас Баштанник.

Щодо перешкод із блокуванням польського кордону, то експертка Ірина Кобринець не бачить в цьому загрозі для сезону полуниці.

"Всі, хто має справу з імпортними операціями, готові до цих викликів (наприклад, блокування кордону — ред.), знають, що це все відбувається тривало. Для цьогорічного сезону вже нічого страшного не відбудеться. Аграрії закупилися добривами і засобами захисту. Імпорт відбувся раніше. Є питання, пов'язані із імпортом саджанців. Але наші імпортери теж до цього готові", — додала експертка.

Збір черешні в Ураїні планують розпочати наприкінці травня-на початку червня
Фото: УНІАН

А що з черешнею? Чи варто очікувати ягідного буму

Через повномасштабне вторгнення Україна не побачить цього року черешню із окупованих регіонів — одних з головних постачальників продукту. Проте, за словами Тараса Баштанника, дефіциту черешні не передбачається.

"Основним постачальником черешні все ж таки була Запорізька область, Мелітополь. Зараз є Вінниччина, Чернівецька область. Минулого року Мелітополя теж не було, але тим не менше, черешня була в достатній кількості. Тому я не бачу великої проблеми по цій культурі по пропозиції на цей рік. Тим більше, в цих областях, де її вирощують, заморозків не було", — зазначив у коментарі Фокусу експерт.

Основним постачальником черешні все ж таки була Запорізька область, Мелітополь. Зараз є Вінниччина, Чернівецька область

Із Тарасом Баштанником погоджується агроном господарства "Енограй" на Херсонщині Віталій Крупа.

За його прогнозами, цього сезону продукції буде не набагато більше, ніж торік, проте ціна знизиться. Він зазначив, що збір черешні планують розпочати наприкінці травня-на початку червня. Щодо погодних умов, то температурні гойдалки все ж вплинули на врожай. Проте, на кожний сорт по-різному.

Однак навіть не погодні умови стають на заваді врожаю. Найбільшою проблемою на підприємстві залишається відсутність сезонних працівників.

"У нас катастрофічно не вистачає людей. На Херсонщині ситуація нестабільна, важка, люди виїздять, бояться йти працювати. Раніше на збір ягоди сюди їхали з усіх областей України. Але гуртожиток, де раніше проживали сезонні працівники, знищили окупанти, тому немає можливості привезти людей на роботу, та й через існуючу небезпеку не привезеш нікого", — зазначив Віталій Крупа у коментарі виданню "Гривна".

Важливо Ціни на овочі та фрукти: експерти спрогнозували вартість продуктів у травні

Зауважимо, сезон продажів української черешні 2024 року стартував майже на три тижні раніше порівняно з минулим роком.

Станом на 19-20 травня на заході країни, на ринках Львова, закарпатська черешня коштує 75-120 грн/кг. А ось в Ужгороді її продають по 150 грн/кг.

У Києві — до 250 грн/кг.

Водночас український ринок лише розпочинає отримувати перші партії ранньої продукції в очікуванні більших обсягів високоякісної черешні з інших регіонів.

Нагадаємоминулорічну ситуацію із черешнею, коли в травні на українському ринку у продажу з'явилась перша імпортна черешня, то у Києві її можна було придбати за неймовірною ціною — 1200 грн/кг. Проте, попри холодну і затяжну минулорічну весну, сезон продажів вітчизняної черешні почався без запізнень.

Теги за темою
УкраинаДеньгицены
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У Саудівській Аравії помер «Сплячий принц», який провів 20 років у комі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:33:02Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Трамп закликав Сенат скасувати канікули
УкраинФорм
2025-07-20T09:30:41Z
The Times назвало ім'я людини, здатної змусити Путіна закінчити війну
GlavRed
2025-07-20T09:27:03Z
У Білому домі відмовилися від ідеї розірвати контракти зі SpaceX - WSJ
УкраинФорм
2025-07-20T09:18:42Z
У Кремлі прокоментували різку зміну риторики Трампа щодо Путіна і Росії
24tv
2025-07-20T09:15:24Z
Україна не програє у війні, адже Мерц допоміг змінити думку Трампа – Вадефуль
Лига
2025-07-20T09:12:22Z
Російський дрон атакував Чугуїв
УкраинФорм
2025-07-20T09:03:11Z
Канцлер Німеччини прокоментував євроінтеграційні перспективи України
360ua.news
2025-07-20T09:03:05Z
Які три фактори найбільше заважають бізнесу – опитування підприємців
24tv
2025-07-20T09:36:42Z
Більше грошей на комуналку: кому до субсидії додадуть ще 700 гривень
24tv
2025-07-20T09:03:22Z
Єврокомісар шокований небезпекою деяких товарів на Shein і Temu
Европейская правда
2025-07-20T08:58:52Z
Продовження пільгового режиму на імпорт електромобілів не планується - Гетманцев
УкраинФорм
2025-07-20T08:37:27Z
Кусто Агро докупила тракторів та комбайнів
AgroPortal
2025-07-20T08:30:00Z
Зміни для вкладників у вересні: чи будуть менші відсотки за вкладами
24tv
2025-07-20T08:15:54Z
Євроінтеграція України: Гетманцев розказав, як потрібно реформувати податкову систему
ZN UA
2025-07-20T08:15:20Z
На Українській універсальній біржі укладено перші контракти на 100 тонн пшениці нового врожаю
Agravery
2025-07-20T08:15:00Z
Пишний про 18 пакет санкцій: Комплексна ізоляція фінсектору Росії набирає обертів
УкраинФорм
2025-07-20T07:45:54Z
Кельтський гороскоп дерев на 20 липня 2025 року: Тельцям — заспокоєння горобини, Скорпіонам — трансформація тиса, Рибам — натхнення верби
TSN
2025-07-20T09:33:03Z
Температура перевищить норму: в які області України увірветься нереальна спека
GlavRed
2025-07-20T09:27:29Z
Синоптики попередили про грози та град: якою буде погода на Львівщині 20 липня
24tv
2025-07-20T09:09:54Z
Суттєва відмінність: як росіяни змінили тактику штурмів на Лиманському напрямку
24tv
2025-07-20T09:03:47Z
Прогноз погоди у Дніпрі на тиждень з 21 по 27 липня: спека не збирається відступати, якою буде температура повітря
Политека
2025-07-20T09:01:24Z
В Україну 21 липня повернеться сильна спека, у деяких областях - до +33
Комсомольская правда
2025-07-20T09:01:13Z
Цим українцям варто бути обережними 23 липня. До чого готуватись
Telegraf
2025-07-20T08:57:55Z
Правоохоронці задокументували наслідки ударів російських БпЛА по Ізюму: двоє людей постраждали
Мій Харків
2025-07-20T08:39:53Z
Графік відключення води на тиждень з 21 до 27 липня в Черкаській області: названо райони, які залишаться без постачання
Политека
2025-07-20T08:31:15Z
Якщо ви помітили на листі томатів коричневі плями – це погано: можна обприскати копійчаним розчином
Telegraf
2025-07-20T09:03:56Z
Підживлення помідорів дріжджами: простий спосіб з неймовірним результатом
24tv
2025-07-20T07:57:58Z
Як яйця впливають на рівень холестерину: нові дані
24tv
2025-07-20T07:09:22Z
Пацієнтів небагато: у Китаї лікують тих, хто не любить ходити на роботу
Фокус
2025-07-20T06:42:22Z
У Росії катастрофічна нестача медиків - розвідка
Gazeta UA
2025-07-20T06:30:00Z
Таку рибу не можна купувати влітку: експерти попередили про небезпечні наслідки
Знай
2025-07-20T05:51:50Z
Точний вік людини за краплею крові: вчені розробили революційний ДНК-тест
TSN
2025-07-20T05:36:14Z
Росія стикнулася з критичною нестачею медичних працівників - розвідка
УкраинФорм
2025-07-20T02:09:35Z
Проста звичка захищає вас від раку: вчені дослідили приголомшливий ефект звичайної ходьби
TSN
2025-07-19T21:21:56Z
Значні знижки на комуналку: хто зможе платити на 50 % менше
Знай
2025-07-20T09:36:47Z
Ведмедиця, яка вбила бігуна в Італії, житиме у притулку в Німеччині
Европейская правда
2025-07-20T09:34:35Z
Пенсія до 50 років: хто може отримувати виплати достроково
24tv
2025-07-20T09:24:52Z
На пенсію можуть не сподіватися: кому надійде соцдопомога
Знай
2025-07-20T09:06:59Z
Чи можна зривати плоди з гілок сусідського дерева, які ростуть над твоїм подвір'ям
24tv
2025-07-20T09:03:23Z
Забудьте про "жіночко"і "мужчіна": як правильно українською звертатись до незнайомця
Telegraf
2025-07-20T08:48:36Z
Мобілізація їх омине: ким у серпні не зацікавиться ТЦК
Знай
2025-07-20T08:36:50Z
Ваші пращури мали особливий талант: 5 прізвищ, які давали найздібнішим українцям
24tv
2025-07-20T08:30:28Z
Fondation Hirondelle та IRMI оголосили конкурс індивідуальних грантів для журналістів
Детектор М
2025-07-20T08:21:02Z
Лана Дель Рей показала свою кухню, яка кидає виклик усім трендам
24tv
2025-07-20T09:30:54Z
Гендиректор Astronomer пішов у відставку після інциденту зі зрадою на концерті Coldplay
24tv
2025-07-20T09:15:07Z
Британська співачка Charli XCX і барабанщик The 1975 одружилися
УкраинФорм
2025-07-20T09:03:27Z
Привиди та моторошні звуки ночами: які містичні таємниці приховує київський замок "Річарда"
Telegraf
2025-07-20T08:39:31Z
Гендиректор Astronomer пішов у відставку після скандалу зі "зрадою" на концерті Coldplay
Комсомольская правда
2025-07-20T08:13:17Z
Біллі Айліш заявила, що працює із Джеймсом Кемероном над 3D-проєктом
УкраинФорм
2025-07-20T08:03:12Z
Трендове фарбування, яке сподобається всім: цей блонд виглядає неймовірно
24tv
2025-07-20T07:39:12Z
Режисер Володимир Тихий: Боюся, документалісти не витягнуть нашу історію власними силами
Детектор М
2025-07-20T07:00:49Z
3 знаки зодіаку, які завжди перебувають в центрі уваги: будь-хто може бути у списку
24tv
2025-07-20T06:21:04Z
Альтернатива ковбасі: 7 продуктів, які можна покласти на хліб
Telegraf
2025-07-20T09:27:44Z
Гороскоп на тиждень з 21 по 27 липня: Овнам - пропозиція, Левам - скандал
GlavRed
2025-07-20T09:27:34Z
Можна готувати хоч щодня: такий пиріг з абрикосами просто тане у роті
Telegraf
2025-07-20T09:18:38Z
Які кольори поєднувати з блакитним: 5 несподіваних, але дуже вдалих комбінацій для інтер'єру
24tv
2025-07-20T09:15:48Z
День маленьких змін. Гороскоп на 20 липня для всіх знаків
360ua.news
2025-07-20T08:27:12Z
На висоті понад 1700 метрів: яке озеро називають льодовиковою перлиною Карпат
24tv
2025-07-20T08:09:34Z
В кафе він коштує сотні гривень: як самому зробити хітовий лавандовий лимонад
24tv
2025-07-20T07:18:22Z
На Прикарпатті з’явився перший виробник овечої бриндзі
AgroPortal
2025-07-20T06:30:52Z
Таку шаурму можна їсти навіть перед сном: приготуйте цю закуску з кабачка
Telegraf
2025-07-20T06:15:41Z
На Рівненщині зіткнулися Volkswagen і Audi: загинуло троє людей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:39:15Z
В Ірані перекинувся автобус, понад 20 загиблих
УкраинФорм
2025-07-20T09:33:12Z
Біля узбережжя Камчатки стався землетрус понад 7 балів: є загроза цунамі
Фокус
2025-07-20T09:15:37Z
У Південній Кореї кількість жертв аномальних злив зросла до десяти
УкраинФорм
2025-07-20T09:15:30Z
На Одещині судитимуть фермера за умисне ухилення від сплати податків
AgroPortal
2025-07-20T09:00:48Z
На Волині чоловік побив військовослужбовця ТЦК лопатою
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T08:57:26Z
"Ой, мамочка, як трясе!": на Камчатці сталася серія землетрусів , там оголошена небезпека цунамі
24tv
2025-07-20T08:48:23Z
До +44°: Грецію на тиждень накриє сильна спека
УкраинФорм
2025-07-20T08:28:48Z
Росія атакувала Запоріжжя: пошкоджено житлові будинки, є постраждалі
24tv
2025-07-20T08:18:41Z
Російська пропаганда отримала подвійний удар
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:39:55Z
Фламенгу прийняв пропозицію Роми щодо флангового захисника
Football.ua
2025-07-20T09:39:03Z
Українські військові на фронті дивляться бій Усика: фото
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:36:47Z
Олександр Усик розчулив зверненням до дружини після перемоги над Дюбуа
24tv
2025-07-20T09:30:28Z
Усик дав особливе ім'я удару, яким нокаутував Дюбуа: відео фірмової "плюхи"
24tv
2025-07-20T09:24:16Z
Соцмережі вибухнули від палкої підтримки дружина Усика у реванші проти Дюбуа: емоційне відео
24tv
2025-07-20T09:18:17Z
ПСВ веде переговори про перехід ще одного гравця Боруссії Менхенгладбах
Football.ua
2025-07-20T09:15:18Z
Теніс. Лазаренко виграла свій найбільший титул в юніорській кар'єрі
УкраинФорм
2025-07-20T09:06:41Z
Україна – Канада: де дивитися вирішальну гру нашої збірної у Лізі націй з волейболу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:06:23Z
Павуки-оси дурять не тільки нас, а й штучний інтелект
InternetUA
2025-07-20T09:31:26Z
Повно скарбів: у Чехії виявили велике кельтське місто віком 2200 років
Фокус
2025-07-20T09:27:35Z
Apple готує свій перший складаний iPhone: ключові особливості моделі Fold
InternetUA
2025-07-20T09:01:31Z
Рідкоземельні мінерали з Китаю не потрібні: літій для акумуляторів добудуть просто з озер
Фокус
2025-07-20T09:00:01Z
GTA 6 працюватиме найкраще на PS5 Pro – нові чутки обіцяють унікальну продуктивність
24tv
2025-07-20T08:48:02Z
До Землі наближається «потенційно небезпечний» астероїд
УкраинФорм
2025-07-20T08:33:09Z
Як вибрати смартфон, що не втратить актуальності через кілька років: поради експертів
InternetUA
2025-07-20T08:28:13Z
Baby Grok: Маск анонсував додаток на основі штучного інтелекту для дітей
УкраинФорм
2025-07-20T08:12:20Z
Як захистити смартфон від спеки, води й піску влітку
InternetUA
2025-07-20T07:48:50Z
Mercedes-Benz eActros 600 займеться розвезенням пошти
AutoCentre
2025-07-20T09:09:18Z
Українці в цьому році купують більше авто з Китаю
УкраинФорм
2025-07-20T07:24:00Z
Chevrolet привіз новий Bolt на дорожні випробування
AutoCentre
2025-07-20T07:15:11Z
В Китаї хочуть заборонити перепродаж нових машин після реєстрації
ZN UA
2025-07-20T06:27:10Z
Основні індикатори на панелі приладів: що означають та що робити, коли вони загоряються
24tv
2025-07-20T03:09:15Z
Мінівен перевтілився у Lexus і повністю прийняв новий образ
Топ Жир
2025-07-20T01:18:18Z
Канадці вимагають дозволити імпорт електромобілів, які раніше були заборонені
Топ Жир
2025-07-19T23:18:16Z
Цей позашляховик мав зійти зі сцени, але раптом отримав несподіване продовження
Топ Жир
2025-07-19T21:33:30Z
Ці автомобілі стрімко втрачають вартість, і найгірше, можливо, попереду
Топ Жир
2025-07-19T19:48:33Z