MY.UAНовини
«Ми на Заході думали, що свобода — це процес. Ми забули, що це завжди боротьба»
«Ми на Заході думали, що свобода — це процес. Ми забули, що це завжди боротьба»

«Ми на Заході думали, що свобода — це процес. Ми забули, що це завжди боротьба»

Британський історик Тімоті Ґартон Еш вважає, що багато людей на Заході досі не розуміють, що ми перебуваємо в новому періоді європейської історії.

У межах десятогоLviv Media Forum  відбулася дискусія «Спільна мова для спільного блага: про що мають домовитися Україна та світ для досягнення перемоги», учасниками якої були британський історик Тімоті Ґартон Еш та директор Інституту фронтиру Євген Глібовицький. «Детектор медіа» публікує головне з дискусії.

Розпочав розмову Євген Глібовицький, розповівши, що він книгоман, і похваливши видання Еша «Рідні землі. Історія Європи через особисте сприйняття»:

«Я отримав цю книгу вчора. Її автором є наш шановний гість Тімоті Ґартон Еш. Я заснув о четвертій годині ранку, десь на 300-й сторінці тексту. Ця книга — як вода для спраглої людини. Я закликаю вас купити та прочитати її. Крім того, Тімоті Ґартон Еш передав усі кошти від продажу книги українській армії».

Євген Глібовицький та Тімоті Ґартон Еш

Після похвал на адресу книги й автора Глібовицький спитав в історика, чого ми, українці, не розуміємо у своїх європейських партнерах і чому не можемо зрозуміло донести свою позицію?

«У книзі я стверджую, що є період, який я називаю періодом після “Стіни”, періодом, який починається з падіння Берлінської стіни 9 листопада 1989 року і закінчується 24 лютого 2022 року. І що він приблизно розділений на дві половини. Перша половина — це період надзвичайного розквіту свободи та демократії, розширення ЄС і НАТО навіть до країн Балтії — щось абсолютно немислиме на початку 1989 року.

Але потім, починаючи з 2008 року, після глобальної фінансової кризи та захоплення Путіним двох регіонів Грузії у 2008 році, ми отримали те, що я називаю поворотом вниз. Ми бачимо каскад криз, який тягнеться аж до 24 лютого 2022 року та початку найбільшої війни в Європі з 1945 року», — розповів історик.

  • Читайте також: На LMF відбулося обговорення «Репортажі з фронту» про досвід взаємодії між воєнкорами та пресофіцерами

«Я не впевнений, що ви багато що не розумієте про західних партнерів. Я думаю, що варто ставити запитання про те, чого не розуміють вони. Багато людей на Заході досі не розуміють, що ми перебуваємо в новому періоді європейської історії. Повоєнний час закінчився», — сказав також він.

Ґартон Еш каже, що половина партнерів України, включно з урядами США та Німеччини, не розуміють, що Україні потрібно досягти перемоги:

«Занадто багато наших лідерів, включаючи адміністрацію Байдена та уряд Шольца в Німеччині, досі перебувають у позиції “Ми хочемо, щоб Росія не виграла, а Україна не програла”, але не говорять чітко: “Нам потрібна перемога України”.

Не програти — означає програти. Я не знаю жодної футбольної команди, яка б вийшла на гру зі словами: “Наша мета в цій грі — не програти”, а потім перемогла».

Що ж заважає Байдену та Шольцу прийняти ідею поразки Росії та перемоги України

«Формувальним досвідом Джо Байдена була Холодна війна. Від самого початку його послання Джейку Саллівану було таким: не втягуйте мене в Третю світову війну. Тому, я думаю, в його випадку це страх перед ескалацією, головним чином, перед війною з Росією.

Із Шольцом складніше. Формувальним досвідом Шольца стала велика мирна демонстрація в Бонні проти розгортання крилатих і “першингових” ракет, ракет НАТО на початку 1980-х років. Отже, його сформувало певне соціал-демократичне уявлення про мир і рух за мир. У 1987 році він виступив із промовою у Східній Німеччині, заявивши, що мир більше не можна забезпечити військовими засобами. І, звісно, він хлопець економіки та фінансів. Отже, взагалі ніщо не підготувало його до того, щоб стати лідером у воєнний час».

Тімоті Ґартон Еш також назвав цікавим порівняння Зеленського та Шольца:

«Зеленський не був блискучим президентом мирного часу, але він став фантастичним лідером воєнного часу, зокрема у спілкуванні з Заходом. Шольц був би цілком хорошим канцлером у мирний час, можливо, навіть непоганим, але він абсолютно безнадійний під час війни, тому що просто не розуміє цього. Він просто не розуміє, що на війні треба діяти швидше, рішучіше, треба бути сміливішим, треба говорити інакше.

Я наведу вам маленький приклад. На Мюнхенській конференції з питань безпеки в лютому вони виступали один за одним, гадаю, спочатку Шольц, а потім Зеленський. У розмові з Крістіан Аманпур Шольц сказав: “Ми справді захоплюємося тим, як українські солдати виконують свою діяльність”. Задумайтесь лише. Як діти в таборі, які займаються своїми справами. Він не міг змусити себе вимовити слово “боротьба”».

Для Ґартона Еша словом десятиліття є українське слово «воля», яке поєднує в собі свободу і волю до боротьби за свободу: «Це те, про що ми на Заході забули. Ми думали, що свобода — це процес. Ми забули, що це завжди боротьба».

Євген Глібовицький запитав Тімоті Ґартона Еша про те, як зараз європейці сприймають українців, адже від цього залежить наше майбутнє і членство в Європейському Союзі та НАТО, зокрема.

Ґартон Еш відповів, що зараз усі знають і поважають Україну як європейську націю. Ніхто не плекає ілюзій, що це частина Росії чи Російської імперії. Але, звісно, ми ще маємо виграти війну. Здобути таке визнання саме по собі недостатньо, сказав він.

«Захід мусить визнати, що Україна має право завдавати ударів по цілях у Росії, — вважає Ґартон Еш. — Ви не можете виграти бій однією рукою, зв’язаною за спиною. Саме на цьому ми повинні зосередити свою увагу».

Під час дискусії Глібовицький сказав, що останніми роками з нього багато разів сміялися, коли він починав говорити про можливий розпад Росії. Серед аналітиків, політичних експертів і політиків заперечення того, що це може статися, дуже схоже на заперечення того, що Радянський Союз може розвалитися, в 1989, 1990 і навіть у 1991 році. Якщо ми не підготуємося до цього, на нас чекає страшенний безлад, пояснив Євген.

Тімоті Ґартон Еш говорить, що на розпад Росії розраховувати не слід, але ми повинні зрозуміти, що такі режими, як путінський, дуже сильні, але також дуже крихкі. Вони не гнучкі. Демократії гнучкі.

За словами Еша, люди на Заході гадають, що Росія непереможна та її неможливо здолати. У цьому контексті історик згадує Кримську війну, російсько-японську війну, вторгнення в Афганістан і Холодну війну, в яких Росія програла. Навіть у Другій світовій війні українці та військові інших держав, які входили до складу Радянського Союзу, зробили великий внесок у перемогу, а не сама Росія. Тому Росія може програти, і це цілком ймовірно.

На думку Еша, важливо донести до Заходу, гаслом якого після 1945 року було «Ніколи знову», скільки українських захисників загинуло в цій війні та скільки могил з’явилося на цвинтарях. Моральні, історичні та правові аргументи дуже важливі. Як і аргументи щодо безпеки самої Європи. Адже Путін не зупиниться на Україні, якщо захопить її.

Третій аргумент стосується решти світу. Однією великою відмінністю між цим новим періодом і всіма попередніми є те, що решта світу зараз сильніша. Китай, Індія, Туреччина, Бразилія, Південна Африка. Нещодавно Путін був у Пекіні. Ось чому російська економіка так добре виживає. В очах решти світу, каже Тімоті Ґартон Еш, це не війна між Росією та Україною. Це війна між Росією і Заходом. Меседж, який ми повинні донести до Заходу, полягає в тому, що ця війна також стосується репутації Заходу.

Євген Глібовицький також торкнувся питання вступу України до ЄС. На цьому етапі переговорна позиція України слабка, тому що ми перебуваємо у стані війни та залежні від наших європейських партнерів. Чи є ризик, що Україна залишиться дитиною, яку не люблять?

Вступ до Європейського Союзу — неприємний процес для будь-якої країни, пояснює Тімоті Ґартон Еш. Це дуже важко. «У вас у Києві є прекрасна посолка Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова, словачка. Вона знає цей процес з обох сторін. Це завжди важко, але це точно не найбільша проблема для України зараз», — каже історик.

Говорячи про Володимира Зеленського, Ґартон Еш пояснює, що його популярність за кордоном вища, ніж в Україні. Історик цитує Вільяма Блейка як попередження, яке сподівається Еш, усе ж не справдиться: «Найсильніша отрута, яка коли-небудь була відома, походить із лаврової корони Цезаря».

Відповідаючи на запитання присутніх у залі про те, чому Велика Британія першою підписала угоду про стратегічне партнерство з Україною, Тімоті Ґартон Еш сказав таке:

«Фундаментальна відповідь — це Черчилль у 1939 році. Для нас абсолютно інстинктивно, що, якщо країна, яка зазнала знущань з боку нового Гітлера, сміливо бореться, то й нам потрібно брати участь у цій боротьбі».

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон і колишній президент США Дональд Трамп під час зустрічі у Флориді обговорювали можливість укладення мирної угоди між Україною та Росією. Євген Глібовицький запитав Тімоті Ґартона Еша, чи може це стати реальністю, якщо Трамп переможе на виборах.

«Є величезний ризик такого сценарію, і я б сказав, що Путін робить на нього ставку. Путін чекає 5 листопада. Він чекає перемоги Трампа. Я розмовляв із кількома людьми в Києві, міністрами. Гадаю, тут люди намагаються трохи заспокоїти себе, згадуючи перший термін Трампа, тому що під час першого терміну Трампа, звичайно, він був першим, хто надіслав летальну зброю в Україну, джавеліни.

Другий термін Трампа буде зовсім інакшим. Він буде більш непередбачуваним та ізоляціоністом, а люди навколо нього будуть більш зосереджені на Китаї. Тому я вважаю, що ви повинні, ми всі повинні бути надзвичайно стурбовані цим моментом, тому Європа повинна зробити більше вже зараз», — вважає Ґартон Еш.

Тімоті Ґартон Еш розповів про найнебезпечніший аргумент проти підтримки України на Заході:

«Все не йде добре. Ми багато віддали. Це триває вже більш як два роки. Ми маємо ще ситуацію в Газі. У нас багато інших проблем. Нам потрібно переосмислити перемогу. І нам потрібно дійти до миру, приблизно на умовах нинішнього територіального поділу. І тоді Україна буде як Західна Німеччина під час холодної війни. І ви станете безпечною, квітучою європейською демократією. І буде Східна Україна, як була Східна Німеччина. А потім, через кілька десятиліть, все зміниться, і ви возз’єднаєтеся».

На думку історика, це повна ілюзія: «Це гірше, ніж Північна Корея, тому що Північна Корея принаймні залишається Кореєю. Східна Німеччина все ще була Німеччиною. Ви всі знаєте, що відбувається на окупованих територіях: терор і систематична русифікація. Тому це повна ілюзія — думати, що Східна Україна буде як Східна Німеччина».

Говорячи про заборону певних пропагандистських медіа, Ґартон Еш сказав, що ми повинні боротися за допомогою аргументів, якісних медіа та хороших репортажів, а не намагатися заборонити інші ресурси. Проте головну роль у поширенні російської дезінформації нині відіграють соціальні мережі. Тому історик вважає, що великі платформи, «фейсбуки, гугли й твіттери», справді мають нести відповідальність за встановлення необхідних стандартів у соціальних мережах.

Фото: Lviv Media Forum

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
На фронті настав вирішальний момент: генерал розповів, чи є підстави для паніки
GlavRed
2024-12-02T01:06:18Z
Гороскоп на 2 грудня для всіх знаків Зодіаку: це день, повний проб та помилок
Политека
2024-12-02T01:00:53Z
Росія підступає до Куп'янська, "з'їдає" Курахове і контратакує на Курщині, – DeepState
24tv
2024-12-02T00:51:11Z
Обстріли Сумщини: за добу в десяти громадах пролунали 134 вибухи
УкраинФорм
2024-12-02T00:42:18Z
Астрологи вказали знаки Зодіаку, яких чекає новий етап у житті: на порозі значних змін
Политека
2024-12-01T23:39:02Z
Російські загарбники атакують Україну ударними БпЛА: мапа тривог
TSN
2024-12-01T22:36:45Z
Карта бойових дій в Україні станом на 2 грудня 2024 року
ГЛАВКОМ NET
2024-12-01T22:27:21Z
Через атаки РФ у Харкові за місяць постраждали 166 осіб - мер
УкраинФорм
2024-12-01T22:01:53Z
У Куп’янську залишаються 3700 мешканців, усіх дітей евакуювали
УкраинФорм
2024-12-01T21:55:41Z
"Шукайте іншого лоха": Трамп жорстко відповів БРІКС через долар
Хвиля
2024-12-02T01:06:59Z
Путін готує удар по вищому керівництву України: з'явився тривожний прогноз
GlavRed
2024-12-02T00:33:29Z
Протест громадян не виходить за межі Конституції Грузії - Зурабішвілі
УкраинФорм
2024-12-02T00:27:38Z
Силовики відтіснили протестувальників від парламенту Грузії
УкраинФорм
2024-12-02T00:06:17Z
Трампа чекає величезна робота, аби зупинити Путіна - сенатор Раундс
УкраинФорм
2024-12-01T23:57:54Z
“Ласі шматочки” для ворога: Путін поставив за мету захопити одразу два міста
GlavRed
2024-12-01T23:27:59Z
У Північній Македонії затримали чоловіка, який планував вступити до російської армії
ZN UA
2024-12-01T23:24:47Z
Війна, день 1012. Уряд погодив реформу ВЛК, пояснення Зеленського щодо запрошення в НАТО
Football.ua
2024-12-01T23:00:49Z
У Косово підірвали канал ГЕС: влада проводить арешти й звинувачує Сербію
24tv
2024-12-01T23:00:24Z
Смерть від сказу: чоловік помер через місяць після укусу кажана
24tv
2024-12-01T21:12:38Z
Чим посипати доріжки, крім піску та солі: найкращі способи боротьби з ожеледицею
GlavRed
2024-12-01T20:27:17Z
Розчинна кава: чи є вона корисною та які є ризики споживання
24tv
2024-12-01T20:21:39Z
Не тільки з корицею: 7 причин пити каву з куркумою для схуднення
Фокус
2024-12-01T20:18:03Z
Один із авторів медичної реформи пояснив, що пішло не так і чому багато громадян незадоволені
ГЛАВКОМ NET
2024-12-01T20:00:24Z
Виявити деменцію за 6 років до появи симптомів допоможе звичайний аналіз крові
24tv
2024-12-01T19:06:19Z
Всесвітній день боротьби зі СНІДом - кількість випадків та фільм Річарда Гіра про захворювання в Україні
ZN UA
2024-12-01T16:46:07Z
Вибухова хвиля і слух: як навушники допомагають військовим уникнути травм
24tv
2024-12-01T16:06:57Z
У МОН зробили заяву про зменшення кількості медичних вишів
24tv
2024-12-01T16:06:53Z
Новий "бойфренд" Анджеліни Джолі публічно заговорив про стосунки
GlavRed
2024-12-02T00:27:19Z
"Чому ви такі сліпі?": Різ Візерспун зганьбилася рекламою російської культури
GlavRed
2024-12-02T00:27:16Z
Зірка Вечірнього Кварталу одружився та вперше показав кохану
GlavRed
2024-12-01T20:27:46Z
Що їдять Бейонсе і Селена Гомес: улюблені ласощі зірок виявилися жахливими на смак
Фокус
2024-12-01T20:15:09Z
Анджеліна Джолі зізналася, чим є для неї материнство та родина
Фокус
2024-12-01T20:06:16Z
Ці 3 светри знадобляться вам, щоб бути найкраще одягненим чоловіком 2024 року
24tv
2024-12-01T19:57:16Z
Присвятив своє життя українській пісні: у вічність відійшов поет-пісняр Богдан Грицак
24tv
2024-12-01T19:42:47Z
Не за сценарієм, – учасниця "Холостяка" пояснила, чому цілувалась з Тереном на очах в іншої
24tv
2024-12-01T19:36:42Z
"Зааділа його его": Мішель Андраде вперше розкрила причину сварки з Потапом
GlavRed
2024-12-01T19:27:33Z
Укрзалізниця запустила новий поїзд на популярному напрямку: ціни на квитки та розклад
Хвиля
2024-12-02T00:03:10Z
Енергетики розповіли, як протистоять російським атакам
TSN
2024-12-01T23:06:31Z
Протестувати е-гривню можна буде вже у 2025 році — Нацбанк
InternetUA
2024-12-01T22:31:34Z
У "Дії" запрацювало онлайн-бронювання: хто зможе отримати
Хвиля
2024-12-01T22:04:36Z
SEC звинуватила компанію Touzi Capital в обмані 1200 інвесторів на $95 млн
InternetUA
2024-12-01T21:54:28Z
У парламенті розповіли, чи зросте в Україні ціна на електроенергію
TSN
2024-12-01T20:54:27Z
Київстар скасовує популярний пільговий тариф: яку альтернативу пропонує, зокрема, пенсіонерам
Знай
2024-12-01T20:30:03Z
Через падіння рубля китайські компанії призупиняють продажі в РФ
InternetUA
2024-12-01T20:28:00Z
Розмір субсидії на дрова можна порахувати самостійно: У ПФУ дали формулу
Политека
2024-12-01T20:27:50Z
Влучні синоніми: як ще можна називати капюшон українською
ZN UA
2024-12-02T01:04:02Z
У Китаї з'явилась страховка для тих, хто забагато працює
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T01:03:51Z
Дмитро Кулеба зізнався, чому 13 років тому не забрав доньку з пологового будинку
GlavRed
2024-12-01T23:27:52Z
США мають дві програми створення бойової авіаційної системи майбутнього
InternetUA
2024-12-01T22:39:37Z
2 грудня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-12-01T22:00:00Z
Зіпсували киянам неділю: столицю атакує рій ворожих дронів - де чутно вибухи
GlavRed
2024-12-01T21:27:41Z
Як отримати 1000 гривень в "Дії": алгоритм подачі заяви
24tv
2024-12-01T21:09:28Z
Завжди хотіли показати результат: як бути військовим 3 ОШБр
24tv
2024-12-01T20:54:49Z
"Зимова єПідтримка": хто може отримати "тисячу Зеленського"
24tv
2024-12-01T20:33:39Z
У Тернополі БпЛА влучив у житловий будинок: е загиблі
TSN
2024-12-02T01:06:35Z
Дрон влучив у багатоповерхівку в Тернополі: є загиблий і важкопоранені
24tv
2024-12-02T01:06:33Z
Дрон влучив у житловий будинок у Тернополі: є жертви
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T00:54:48Z
Через атаку дронів у Тернополі загорівся житловий будинок
УкраинФорм
2024-12-02T00:15:12Z
У Тернополі вночі пролунав вибух — ЗМІ
TSN
2024-12-01T23:54:52Z
У районі Тернополя пролунали вибухи, "шахеди" долетіли до західних регіонів України
ZN UA
2024-12-01T23:22:06Z
Бобри-диверсанти: гризуни влаштували блекаут у кількох селах Росії
TSN
2024-12-01T21:54:49Z
На Вінниччині учасників злочинної групи підозрюють у виготовленні та збуті дитячої порнографії
InternetUA
2024-12-01T21:49:40Z
Грецію накрив шторм "Бора", уже двоє загиблих
Европейская правда
2024-12-01T20:54:45Z
Про це знають одиниці: як використовувати господарське мило в побуті
24tv
2024-12-01T23:00:16Z
Не уявляють щастя без набитого гаманця: ТОП-3 наймеркантильніших знаків зодіаку
GlavRed
2024-12-01T22:27:57Z
Класика завжди актуальна: рецепт омлету, який обожнюють в усьому світі
24tv
2024-12-01T21:57:45Z
Ось як часто потрібно прати штори: майже всі роблять це недостатньо часто
24tv
2024-12-01T21:48:28Z
Салат з буряка: всього один інгредієнт зробить вашу святкову закуску загадкою
24tv
2024-12-01T19:27:27Z
Що зробити, щоб взуття не ковзало на ожеледиці: практичні та дієві поради
24tv
2024-12-01T19:21:20Z
Піна Колада: класичний рецепт святкового коктейлю
TSN
2024-12-01T18:54:13Z
Що подарувати на день Святого Миколая: ідеї подарунків для дітей, друзів та колег
24tv
2024-12-01T18:33:58Z
Не лише муркотіння: як зрозуміти, що кіт вас по-справжньому любить - ознаки
GlavRed
2024-12-01T18:27:40Z
Під час знаменитого Сінгапурського марафону після завершення пробігу помер спортсмен
ZN UA
2024-12-02T00:16:33Z
Гвардіола про 0:2 з Ліверпулем: Вітаю із заслуженою перемогою
Football.ua
2024-12-01T22:36:52Z
Ліверпуль — Манчестер Сіті 2:0 Відео голів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2024-12-01T22:33:18Z
Слот про 7 матчів Сіті без перемог: Не варто жаліти Гвардіолу
Football.ua
2024-12-01T22:18:03Z
Лечче вирвав нічию у Ювентуса на 93-й хвилині
Football.ua
2024-12-01T21:45:01Z
Зупинилось серце прямо на полі: футболіст Фіорентини ледь не помер під час матчу Серії А
24tv
2024-12-01T21:18:12Z
Пушич: Відчуваємо розчарування після таких матчів
Football.ua
2024-12-01T20:45:12Z
"Ліверпуль" розібрався з "Манчестер Сіті" та продовжив домінувати на вершині АПЛ
TSN
2024-12-01T20:21:26Z
Футболіст знепритомнів на полі: матч чемпіонату Італії не дограли через моторошний інцидент
TSN
2024-12-01T20:18:46Z
Інтернет на базі xPON в Україні мають майже чотири мільйони абонентів - Федоров
УкраинФорм
2024-12-02T01:06:15Z
«Це була помилка». Мільйон дописів з Bluesky вкрали для створення навчальних даних для ШІ
InternetUA
2024-12-02T01:01:33Z
Вперше в історії науковці відкрили квантову хімію за допомогою штучного інтелекту
InternetUA
2024-12-01T22:04:56Z
Найпопулярніші святкові пісні тіктока, під які треба зняти трендові відео в грудні
24tv
2024-12-01T22:03:07Z
"Потенційно небезпечні об’єкти": до Землі наближаються два астероїди — коли очікувати
TSN
2024-12-01T21:54:34Z
Google та Opera об’єднуються у боротьбі з Microsoft
InternetUA
2024-12-01T21:22:51Z
У вас є лише 5 секунд, щоб знайти справжню власницю кота на цьому малюнку
24tv
2024-12-01T21:12:42Z
Незвичайний звук в AirPods Pro виявився частиною оптимізації їхньої роботи
InternetUA
2024-12-01T20:14:52Z
Як записувати дзвінки на Samsung Galaxy
360ua.news
2024-12-01T19:27:03Z
Несподівані штрафи для водіїв: чим оберенеться використання літніх шин взимку
Знай
2024-12-01T19:51:41Z
Як зрозуміти, що на СТО вас дурять: механік розповів про лайфхак з "хрестиком"
GlavRed
2024-12-01T19:27:53Z
Колишній охоронець Міхаеля Шумахера підозрюється у шантажі
360ua.news
2024-12-01T18:24:20Z
Яким був перший автомобіль марки Rover
AutoCentre
2024-12-01T17:31:17Z
До яких кнопок в авто краще не торкатися взимку: застереження для водіїв
GlavRed
2024-12-01T17:27:55Z
Porsche Taycan Turbo GT з’явився в Україні
360ua.news
2024-12-01T14:33:48Z
Пікапам Mazda Familia виповнилося 60 років
AutoCentre
2024-12-01T13:06:58Z
Підготовка автомобіля до зими без зайвих нервів
360ua.news
2024-12-01T08:42:10Z
В Україні виявили унікальний 28-річний Mercedes від Brabus майже без пробігу
AutoCentre
2024-12-01T08:15:59Z