Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ ФРН, передає Укрінформ.
«Суду доведеться відповісти на низку складних питань, зокрема про його юрисдикцію та взаємодоповнюваність розслідувань з постраждалими правовими державами, такими як Ізраїль. Одночасна заява про ордер на арешт проти лідерів ХАМАСу з одного боку та двох ізраїльських офіційних осіб з другого створила хибне враження рівняння. Однак тепер суд повинен буде оцінити зовсім інші факти, які генпрокурор детально виклав у своїй заяві», - йдеться у заяві.
Підкреслюється, що очільники ХАМАСу несуть відповідальність за різанину 7 жовтня в Ізраїлі, коли були жорстоко вбиті, зґвалтовані та викрадені люди, у тому числі жінки та діти. ХАМАСпродовжує утримувати ізраїльських заручників у нестерпних умовах, атакує Ізраїль ракетами та використовує цивільне населення Гази як живий щит.
Уряд Ізраїлю має право й обов’язок захищати свій народ, підкреслюють в МЗС Німеччини. І водночас наголошують, що при цьому повинно діяти міжнародне гуманітарне право з усіма його зобов’язаннями.
Також зазначається, що Міжнародний кримінальний суд є «фундаментальним досягненням світової спільноти», яке Німеччина завжди підтримувала, поважаючи незалежність його процедури – як і всіх інших міжнародних судів.
Як повідомляв Укрінформ, у понеділок прокурор Міжнародного кримінального суду зажадав ордерів на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, міністра оборони Йоава Галанта та трьох лідерів терористичного угруповання ХАМАС.