Гуманітарна допомога Україні скорочується, в той час як потреба в ній зростає — ООН
Гуманітарна допомога Українській державі скорочується, тоді як потреби країни зростають уже понад два роки, заявила представниця Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг. Наразі, за її словами, підтримка стає менш передбачуваною та більш рідшою, передає "Голос Америки".
"Ресурсів для надання гуманітарної допомоги набагато менше, тому що гуманітарні потреби у зв'язку з цими подіями [російською агресією проти України] фактично зростають… Саме найбільш вразливі верстви населення страждатимуть від скорочення фінансування та підтримки», - заявила вона.
За її словами, конфлікт перетворюється на "ультрамарафон", а грошова та гуманітарна допомога стає менш частою та більш непередбачуваною. Вона загострила увагу на ситуації в Харківській області, де наступ росіян залишив людей без елементарних речей, таких як електрика та водопостачання.
Ліндхольм Біллінг заявила, що станом на 19 травня з прикордонних районів виїхало близько 10 300 осіб, а сама евакуація ще триває. Вона зазначила, що біля кордону з Росією наразі живуть, як правило, люди похилого віку. У багатьох просто немає ресурсів чи можливостей, щоб розпочати нове життя в центральній частині країни.
Раніше Моніторингова місія ООН з прав людини порахувала втрати серед цивільного населення внаслідок російської агресії. Згідно з їхніми даними, у квітні 2024 року в Україні загинули 129 цивільних осіб, а 574 отримали поранення. Усього ж від початку повномасштабного вторгнення загинули щонайменше 32 100 громадян.