MY.UAНовини
Польський експерт Марек Буджиш: Інтерес США – довга війна в Україні
Польський експерт Марек Буджиш: Інтерес США – довга війна в Україні

Польський експерт Марек Буджиш: Інтерес США – довга війна в Україні

Пропонуємо до вашої уваги коментар відомого польського політолога, історика, аналітика аналітичного центру Strategy&Future Марека Буджиша, яке він дав в інтерв'ю Юрію Романенку.

Нижче можна переглянути всю бесіду, що йшла російською, українською та польською мовами.

Спеціально для читачів "Хвілі" за допомогою ШІ ми зробили переклад одного з найважливіших моментів бесіди з Мареком Буджишем, який представляємо вашій увазі.

Ви порушили багато питань, і я постараюся коротко описати політику всіх учасників у цій ситуації. Не можна говорити про одну політику Сполучених Штатів та Європи стосовно України, на мою думку, хоча. Є відмінності у підходах та стратегіях, які застосовуються і європейськими країнами в контексті перспективи закінчення війни в Україні.

Я почав би з питання, яке ви порушили, а саме з політики Китаю. Це важлива тема, яка потребує уваги та обговорення. Я називаю це цілеспрямовано так, як тут йдеться не лише про результати візиту Путіна до Пекіна та про велику угоду, підписану цими політиками.

Але також і візит Сі Цзіньпіна до Франції, а потім до Белграда, що має велике значення для міжнародних відносин, і в Будапешт. Тому що ці два візити пов'язані, візити до цих двох міст мають взаємозв'язок і відбулися одночасно.

Однак, щоб правильно зрозуміти це, спочатку потрібно відповісти на питання про те, чого прагнув Еммануель Макрон, який сказав у Сорбонні та The Economist, що не слід відкидати можливість прямої участі НАТО у війні в Україні. Це бачення викликає важливі питання і вимагає детальнішого розгляду, щоб повністю зрозуміти його вплив на ситуацію та наслідки такого розвитку подій.

Макрон назвав дві умови для такого сценарію: по-перше, офіційне прохання уряду України, але, по-друге, ситуація на фронті має значно погіршитися. Офіційне прохання уряду України також означало б, що сам уряд України визнає фронтову ситуацію як драматично гіршу, оскільки саме в таких випадках вона виникає. І тоді йдеться про можливе втручання не у формі бойового контингенту НАТО, а лише у допоміжному вигляді, що може перешкодити Росії перемогти.

Я розумію, що це є для Росії серйозною загрозою, і тому Макрон хоче використати цей сценарій, щоб послабити позиції Росії.

Стратегія перемоги Росії нині зводиться до наступного чи виходить з наступних фундаментальних елементах. Насамперед необхідно, щоб це була війна потенціалів і війна рішучості, зосереджена на досягненні перемоги та досягненні поставлених цілей. Коли рішучість обох сторін у конфлікті можна порівняти, важливі як їхні потенціали, так і перспективи.

Росія активно готується до тривалої війни не лише з державою Україна, а й із Заходом загалом, очікуючи на складні виклики та напружені відносини. Останні зміна у кадрах – призначення Білоусова. Це візія, яку він [Путін] формує багато років.

На мою думку, їх [французів] метою є переконати, кажучи загалом, Путіна в тому, що його стратегія перемоги - це стратегія, яка не приведе до успіху, тому що вона заснована на такому переконанні, що навіть якщо Росія продовжуватиме цю війну, активно пересуваючи лінію фронту у процесі бойових дій, можливо, їй вдасться зруйнувати оборону України. Але це безумовно спричинить негативні наслідки для демографічного та промислового потенціалу країни.

Україна вже стала імпортером електроенергії. Хоча ще в червні минулого року прем'єр-міністр Шмигаль заявив, що Україна отримає значні прибутки від експорту електроенергії, які дозволять компенсувати [втрачені] платежі за транзит російського газу. За словами Шмигаля, прибутки від експорту електроенергії могли навіть перевищити платежі за газовий транзит до початку війни. Це один із елементів стратегії Росії щодо знищення потенціалу України в усіх аспектах.

Другим елементом цієї [російської] стратегії є переконання, що якщо Росія продовжить ведення війни у ​​поточному форматі, то рано чи пізно вичерпається потенціал України, і українські еліти дійдуть висновку, що продовження війни безглуздо. Також важливо відзначити, що це є надзвичайно важливим елементом, оскільки закінчиться готовність Заходу надавати економічну та військову допомогу українській державі.

Слова Макрона, який говорить про те, що не слід виключати сценарій залучення НАТО до війни в Україні, на мій погляд, не є провісником реального вступу військових підрозділів НАТО. Тут йдеться про створення послання, яке б позбавило росіян надії на такий [російський] сценарій, а не про фактичне вторгнення в Україну. Якщо припустити, що внаслідок ослаблення опору України Захід вступить у війну безпосередньо, то сценарій Росії втратить сенс, оскільки потенціали перевертаються на користь України та її союзників. Ця зміна в балансі сил може мати серйозні наслідки обох сторін конфлікту.

Макрон говорив про це, на мою думку, не з метою виграти війну, а саме щоб спонукати росіян розпочати мирні переговори, включаючи перемир'я на умовах Франції та Китаю, і донести це послання. Я вважаю, що його наміри були спрямовані на досягнення дипломатичного рішення у конфлікті. Однак Росія в особі Путіна відхилила це досить рішуче, не лише рішенням про переслідування президента Зеленського та президента Порошенка, а й у багатьох інших висловах і дій.

У заяві Путіна для Сіньхуа також є позиція Росії, яка заперечує таку можливість. Однак давайте повернемося до Макрона. Якби нам удалося переконати сторони у конфлікті в цьому олімпійському перемир'ї, це стало б першим важливим кроком до створення так званого миру, який так довго шукали. Тобто корейський варіант - заморожування дій на лінії фронту без фактичного просування вперед.

Зверніть увагу, шановні добродії, що це була б угода, яка виключає участь Сполучених Штатів. Це був би явний сигнал про те, що Європа в угоді з Китаєм здатна досягти миру чи перемир'я, припинивши воєнні дії в Україні. Це важливий крок до встановлення миру, на який усі чекають уже тривалий час. Це повністю змінювало б ситуацію, тому що, на мою думку, Сполучені Штати втратили б певний простір для маневру, що суттєво вплинуло б на ситуацію в регіоні.

Зміниться баланс сил у Європі, бо сьогодні у Європі існують дві різні лінії: німецька лінія та французька лінія. Німецька лінія знаходиться на заході (пов'язана з США), а французька лінія, можна сказати, більш незалежна та самостійна у своїх рішеннях.

Стан відносин між Францією та Німеччиною сьогодні є найгіршим за багато років, і це також пов'язано з цією стратегічною конкуренцією. На мою думку, таким був план Макрона, і деякою мірою він був аналогічним плану Сі Цзіньпіна, який закликав ці країни Європи зрозуміти можливість стратегічної угоди, але я б сказав, за ціну, яку заплатило б НАТО в обмін на підтримку. Антинатівські акценти у Белграді були сильними. Візит Сі Цзіньпіна в річницю бомбардувань Белграда силами НАТО був особливо промовистим.

На мій погляд, обидва гравці спиралися на свою, я б сказав, певну політичну стратегію у своїх діях. Проблема полягає в тому, що, за моєю оцінкою, Росія не зацікавлена ​​в такому сценарії і, безумовно, не зараз. Наразі Китай не готовий чинити на Росію такий сильний тиск, щоб Росія погодилася на переговори, навіть на основі минулорічних пропозицій Сі Цзіньпіна, які, як відомо, є неприйнятними для уряду України та Росії.

На мою думку, тут йде гра, пов'язана загалом із розстановкою сил у світі. Французи сигналізують про готовність до більшої самостійності та угоди у деякому сенсі з Китаєм для того, щоб таким чином встановити мир у Європі. На мою думку, французька стратегія заснована на припущенні її еліти про зростаючу напруженість і конкуренцію між Сполученими Штатами та Китаєм, і в цьому випадку Європа може стати полем битви. Існує загроза, що Європа братиме участь у цій війні, а не лише приєднається до неї найближчими роками.

Німеччина має трохи іншу стратегію щодо цього. Я вважаю і також сформулював у своїй книзі, що коли йдеться про війну в Україні, Сполучені Штати не мають стратегії перемоги, хоча звичайно, не бажають поразки України, але водночас вони, проводячи політику наддержави, зацікавлені в продовженні війни в Україні Україною. Це свідчить про те, що США не прагнуть мирного вирішення конфлікту і мають свої національні інтереси у цьому регіоні.

США не надають достатніх сил Україні, щоб досягти військових цілей у війні, але не блокують військову допомогу, щоб забезпечити опір і не дати Росії виграти війну військовим шляхом. Якби вони надали достатню допомогу, Україна змогла б створити сильні збройні сили та досягти своєї мети. Але з погляду певної загальної логіки суперництва з Китаєм, для США вигідна триваліша війна. Це відбувається за рахунок потенціалу української держави та суспільства.

Я бачу інтерес Америки у цьому. Тобто тут, на наш погляд, досить явний стратегічний конфлікт у формулюванні інтересів між інтересами американського гегемона, інтересами України та інтересами Польщі. Тому що я вважаю, що в цій галузі інтереси Польщі та України збігаються і пов'язані здебільшого з ситуацією чи позицією Росії.

А тепер, якщо ми поговоримо трохи докладніше про результати візиту Путіна до Пекіна, то тут є кілька елементів чи кілька важливих фактів, про які треба сказати кілька слів. У заяві, яку підписали обидва політики, ми спостерігаємо бачення світу, яке здебільшого відповідає тій парадигмі Путіна, яку він сформулював чи включив до мирних договорів чи пропозиції мирних договорів від 21 грудня, що передують повномасштабній агресії проти України.

Це уявлення про світ, засноване на п'яти великих державах, які мають ядерний потенціал і відіграють важливу роль у світовій політиці. Але насправді мають значення лише три з них, тому що ядерний потенціал Великобританії значно менший, навіть ніж у Франції, і британці не мають традиційної ядерної тріади. У французів є різноманітні системи доставки, тоді як британці мають тільки підводні човни.

Але й цей французький потенціал не такий важливий, він тактичний. Отже, ключовими гравцями на ядерному рівні є США, Росія та Китай, і це грає на руку Росії. Тому що в цьому випадку Росія стає фактором рівноваги.

До речі, російські експерти, як відомо, ще з 2020 року, наскільки пам'ятаю, саме описували цю стратегію. У відомому звіті Олексія Динкіна йшлося про те, що Росія захоче використовувати свій ядерний потенціал подібним чином, у тому числі й у відносинах з Китаєм. Тому що сьогодні Росія на міжнародній арені не є васалом Китаю, але в майбутньому через 20 років, якщо події розвиватимуться так само, вона стане васалом Китаю. І російські еліти це усвідомлюють, про це дуже ясно пишуть як Караганов, так і Тренін, а також кілька інших коментаторів, про що свідчать їхні публікації.

Загалом, йдеться про світовий порядок, заснований на кількох основних гравцях із суверенним статусом, щоб досягти балансу та знизити вплив однієї сили на міжнародну арену. І таке бачення також міститься у цій спільній заяві Путіна та Сі Цзіньпіна.

Важливим є те, що в документі йдеться про концепцію неподільної системи безпеки. Це та концепція, про яку Лавров говорить дуже часто, а саме, що, на його думку, не можна забезпечити свою безпеку за рахунок безпеки сусіда. Що на практиці означає виключення НАТО із прикордонних територій Російської Федерації.

Але це не є викликом або загрозою для Західної Європи, для тієї Європи, яка була в НАТО до розширення, тобто до 1997 року. Це, по суті, є ідеєю створення в Центральній Європі спеціальної зони безпеки з особливим статусом та іншими заходами для забезпечення безпеки. І ця позиція була повторена у заяві Путіна та Сі Цзіньпіна.

Таким чином, я вважаю, що якщо розглядати це з погляду успіху, то Путін досяг більшого успіху у відносинах із Сі Цзіньпіном, ніж Макрон у відносинах з ним. На мою думку, це означає, що перспектива політичного вирішення щодо конфлікту в Україні стає дедалі віддаленішою. Це означає, що переговори, якщо вони відбудуться, то не дуже скоро, не відбудуться найближчим часом. Не в літній чи ранній осінній період цього року.

Росія, звісно, ​​не бажає цього. А щодо американських позицій я більше звертаю увагу не на слова Блінкена, а на слова Джейка Саллівана, головного радника [Байдена] з національної безпеки. Салліван заявив, що Сполучені Штати готові підтримати Україну у війні з Росією і після 2024 року. Він наголосив, що цей період також має бути використаний українським урядом для створення нових сил з метою відновлення оперативної ініціативи до 2025 року.

Заява Саллівана відбиває політичну лінію нинішньої американської адміністрації, яка підтримує Україну. Нещодавній фінансовий пакет має допомогти Україні досягти цілей у найближчому майбутньому. Це може зазначати, що американці бачать перспективу формули мирних переговорів трохи інакше, ніж інші учасники. Хоча це залишається суб'єктивною думкою.

І останнє питання, про яке ви згадували – корейський сценарій. Цей сценарій сьогодні є малоймовірним, бо немає гарантій прямого залучення миротворчих сил.

Я вже не говорю про позицію уряду України, але припускаю, що ця позиція була б позитивною.

Сьогодні немає держав, які хотіли б як Америка підтримувати з 1953 року значний військовий контингент, наприклад, як у Південній Кореї. Сьогодні поки що американці не сигналізують про готовність відправити навіть не 35 000 солдатів, як у випадку з Південною Кореєю, а значно більше. Тому що для стабілізації ситуації на фронті та запобігання можливості відновлення російських військових дій через деякий час ці сили мають бути значно більшими.

Тут має йтися про значну кількість військових сил, яка безперечно перевищує кілька десятків тисяч. Також потрібно враховувати протяжність кордонів із Росією та Білоруссю. На даний момент жодна західна країна не висловлює готовності вжити таких кроків.

Крім того, здається, що зараз також немає готовності позитивно відреагувати на пропозиції, які нещодавно було зроблено Андрієм Єрмаком та Андерсом Фог Расмуссеном у Копенгагені – про постійне фінансування українських збройних сил на рівні ВВП країн НАТО. Це фінансування є необхідним для забезпечення достатньої чисельності та сучасності українських збройних сил, щоб вони могли виконувати роль сил світу.

Тому цей сценарій, що умовно називається "корейським сценарієм", сьогодні, на мій погляд, є малоймовірним у цій ситуації. Можливо, за півроку це зміниться, але сьогодні я оцінюю ситуацію так.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
2025-04-23T08:39:37Z
"Одноразовые исполнители": как Москва дистанционно управляет поджогом и дестабилизацией Запада
TSN
2025-05-04T17:19:27Z
Путин рассматривает вариант с паузой в войне: мировые СМИ озвучили детали
Gazeta UA
2025-05-05T05:09:55Z
Трамп долго молчал об этом: на какую уступку должна пойти РФ, ради прекращения войны
Comments UA
2025-05-05T05:06:59Z
Дональд Трамп вызвал бурю ярости у американских епископов из-за одного изображения
Comments UA
2025-05-04T11:33:23Z
Путин ответил на предложение Зеленского не бить по гражданским объектам и вспомнил удар по Сумам
Comments UA
2025-04-21T17:31:01Z
​"В верхней части списка": Притула прокомментировал покушение на Стерненко
Апостроф
2025-05-01T19:34:04Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
София Ротару продала элитную недвижимость в Москве: насколько продешевила певица
Знай
2025-05-04T04:51:29Z
"Мы росли на, Господи, прости, "Смехопанораме"". Интервью со стендапером Натальей Гариповой/Гарипова считает, что время больших шоу проходит
Апостроф
2025-05-05T04:36:50Z
Не верьте глазам: магия фокусов возвращается, а с ней и "Иллюзия обмана 3"
Знай
2025-05-05T03:51:08Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
"Я получила уже миллион угроз": "холостяк" Терен объявил войну блоггерке Алхим из-за русских песен и языка
Апостроф
2025-05-04T17:18:34Z
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
2025-04-24T19:12:14Z
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
2025-04-23T14:54:38Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
Военный учет 17-летних: с чем у юношей могут возникнуть проблемы
TSN
2025-05-04T10:48:54Z
Что нужно знать о 5 мая: как можно исцелиться
Comments UA
2025-05-05T05:04:53Z
Для счастья надо сделать 3 вещи: обычаи и верования в праздник 5 мая 2025
UAToday
2025-05-05T05:03:53Z
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
Дроны прошли российскую ПВО: попадание в завод по производству "Шахедов"
Новости Украины
2025-04-24T07:45:11Z
Тайна с деньгами Папы Франциска для ВСУ: историк анонсировал новые интересные подробности
Апостроф
2025-04-21T14:27:08Z
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
2025-04-22T14:27:08Z
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
2025-04-27T12:12:52Z
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
2025-04-21T07:13:32Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": Пенсионный фонд может потребовать деньги
Знай
2025-04-22T09:30:00Z
Биткоину пророчат "бум Трампа" и новый рекорд цены, - Forbes
UAToday
2025-05-05T05:04:08Z
Подорожание овощей в Харькове: как выросли цены за последнее время
Политека
2025-05-05T05:01:25Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
В 2025 году не будут повышать цены на газ
Gazeta UA
2025-04-23T11:21:19Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
Россиянину, который изнасиловал жительницу Киевской области, и сообщнику дали по 12 лет
Лига
2025-04-21T08:03:33Z
Удар по Киеву 24 апреля: количество жертв возросло
UAToday
2025-04-24T06:46:13Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
2025-04-24T13:31:15Z
В Китае перевернулись лодки с десятками туристов, девять человек погибли
Лига
2025-05-05T05:09:53Z
На концерте Леди Гаги едва не случился теракт: среди 2 млн людей хотели взорвать бомбу
UAToday
2025-05-05T05:04:34Z
В Индии боевики убили около двадцати человек
Корреспондент
2025-04-23T08:13:28Z
В Германии взорвался аккумулятор электросамоката, пять человек получили ранения
Известия Киев
2025-04-22T09:28:14Z
Половину Украины охватила воздушная тревога: находитесь в укрытиях
TSN
2025-05-04T23:48:38Z
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
2025-04-24T07:51:58Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Что произойдет с организмом, если есть только яблоки
Gazeta UA
2025-05-04T18:51:48Z
Ночные перекусы, которые утоляют голод: девять самых полезных
Gazeta UA
2025-05-04T17:54:25Z
Когда дозы не имеют значения: мужчина сделал 217 прививок и не только выжил
Знай
2025-05-04T17:51:20Z
Утром или вечером: когда лучше принимать душ
Gazeta UA
2025-05-04T17:36:59Z
Почему не стоит увлекаться шашлыками: объяснение
Gazeta UA
2025-05-04T16:06:55Z
Почему возникает смех без причины: объяснение ученых
Gazeta UA
2025-05-04T15:54:02Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Обязательно пересадите в новый горшок: какие комнатные растения любят весеннее "обновление"
Апостроф
2025-04-21T15:06:19Z
Гороскоп на неделю 5-11 мая для всех знаков Зодиака: удар по Льву, потеря Скорпионов и итоги Тельцов
Знай
2025-05-05T04:12:36Z
Козерогам пора отдохнуть, а Водолеям не стоит создавать себе проблемы: гороскоп по картам Таро на 5 мая 2025 года
TSN
2025-05-04T23:19:31Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
2025-04-27T13:51:25Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
2025-04-22T13:06:50Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
Враг массированно атаковал Харьков ракетами
Хвиля
2025-04-24T03:57:06Z
Потери России на фронте перевалили за 958 тыс
Gazeta UA
2025-05-05T05:15:29Z
В Україні подешевшали помідори
AgroNews
2025-05-05T05:07:47Z
Россияне атаковали жилую застройку в густозаселенном районе Одессы, детали
Фокус
2025-04-21T23:27:56Z
Россияне атаковали поселок под Купянском, загорелся дом
Корреспондент
2025-04-21T07:06:54Z
Ситуация на фронте на вечер 4 мая 2025 года
UAToday
2025-05-05T05:04:48Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
Иноуэ поднялся после нокдауна в дебюте и затем нокаутировал Карденаса
Корреспондент
2025-05-05T05:15:25Z
Ювентус не смог обыграть Болонью, несмотря на два отмененных гола
Корреспондент
2025-05-05T04:12:04Z
Гордость его задета: тренер Дюбуа объясняет предложение Усика о схватке
Корреспондент
2025-05-04T22:18:47Z
Джошуа готов к бою с Фьюри
Gazeta UA
2025-05-04T22:12:34Z
Деревянченко оценил свои шансы в бою с Канело, если такой состоится
Корреспондент
2025-05-04T21:06:35Z
Ювентус та Болонья не визначили сильнішого в очній битві за Лігу чемпіонів
Football.ua
2025-05-04T20:46:23Z
В матче с Полесьем Александрия была удачливее
Корреспондент
2025-05-04T19:28:16Z
Челсі переграв чемпіонський Ліверпуль
Football.ua
2025-05-04T17:31:59Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Душ, кухня и спальня: бусик Toyota перетратили в люксовый дом на колесах
Знай
2025-05-05T04:51:15Z
Как и когда правильно промывать двигатель: советы от экспертов
Gazeta UA
2025-05-05T00:00:25Z
Почему водители кладут лавровый лист в машину: неожиданные лайфхаки, которые действительно работают
Знай
2025-05-04T20:51:31Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
Леклер пропустит спринт Гран-при Майами из-за повреждения болида
Корреспондент
2025-05-03T19:48:55Z
Формула 1: 18-летний пилот Мерседес побил рекорд Феттеля
Корреспондент
2025-05-03T14:15:57Z
Монстр на 700 "лошадок": в Украину приехал уникальный пикап Ford за 4,6 млн грн
Знай
2025-05-03T11:51:49Z
Говорить "лобовое стекло" - ошибка. Как правильно на украинском
Gazeta UA
2025-05-03T11:10:30Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
Сегодня Skype прекращает работу навсегда
Корреспондент
2025-05-05T03:27:38Z
Не застрахован от ошибок: ИИ может быть самоуверенным и предвзятым, как и люди, — исследование
Фокус
2025-05-05T01:36:48Z
Важно знать: как проверить, есть ли налоговый долг
ZN UA
2025-05-05T00:13:05Z
Инсайдер: Naughty Dog отменила секретную однопользовательскую игру для PlayStation 5 — она готовилась больше года
GameMag
2025-05-04T23:03:48Z
Ученые установили обстоятельства смерти жителей Помпей
Gazeta UA
2025-05-04T22:39:35Z
Тренировки с Рю и схватки с монстрами в горящей деревне: Геймплей NINJA GAIDEN: Ragebound от разработчиков Blasphemous
GameMag
2025-05-04T22:34:41Z
Украинка насмешила сеть кулинарным шедевром из теста: вышли совсем не птицы
Telegraf
2025-05-04T22:30:42Z
Не успел постирать: свитер из "секонда" стал для парня настоящим кошмаром
Знай
2025-05-04T19:51:11Z