MY.UAНовини
Бізнес-форум національної ідентичності "ЧАС ДІЯТИ.UA" в Києві об'єднав представників бізнесу та громад
Бізнес-форум національної ідентичності "ЧАС ДІЯТИ.UA" в Києві об'єднав представників бізнесу та громад

Бізнес-форум національної ідентичності "ЧАС ДІЯТИ.UA" в Києві об'єднав представників бізнесу та громад

У столиці відбувся Бізнес-форум національної ідентичності "ЧАС ДІЯТИ.UA". Більше трьох сотень підприємців та громад на одному спільному майданчику для нетворкінгу обмінялися досвідом та напрацювали нові проєкти.

Повномасштабне вторгнення триває вже більше двох років, однак український бізнес не здається і шукає нові можливості для розвитку. За цей час в країні відкрилося майже 2 млн ФОПів, а кількість компаній, які закрилися, уп’ятеро менша. Але, за даними дослідження потреб і стану МСБ в Україні, у 22% бізнесів відсутній доступ до кредитів. Також вони не мають інформації про те, де можна знайти програми фінансування та як взаємодіяти з владою, щоб спільно реалізовувати бізнес-проєкти.

Міжнародна компанія МХП та Благодійний фонд "МХП-Громаді" провели масштабний бізнес-форум, щоб всі сторони могли напрацювати ефективні механізми взаємодії. Отримання грантів, співфінансування та партнерство з великим бізнесом, допомога ЗСУ та ветеранам – лише кілька із багатьох тем, які вдалося обговорити під час події.

ДНК українського бізнесу. Як розвиватися під час нових викликів

Чудовий приклад корпоративної соціальної відповідальності – це волонтери з українських бізнесів та з територіальних громад. Вони готові ділитися своїми думками та досвідом: як далі жити, розвиватися та підтримувати одне одного, зауважує директор Департаменту корпоративної і соціальної відповідальності компанії МХП Павло Мороз. Форум відбувся під гаслом національної ідентичності: національної спільності, тотожності.

"Об’єднавшись навколо спільних цінностей, ми як українці доводимо світу, що неможливого не існує. Наші спікери та учасники форуму "ЧАС ДІЯТИ.UA" – це представники державної влади, голови адміністрацій, малий, середній та великий бізнес, культурна сфера та Збройні Сили. Такі події, які об'єднують однодумців та дають можливість шукати спільні дієві рішення, наразі рідкість, але це дуже важливо. Всі ми зараз маємо працювати над тим, що наблизити перемогу, зберегти українську державність і розвивати економіку", – впевнений Павло Мороз.

На сьогодні Благодійний фонд "МХП-Громаді" є потужним інструментом реалізації соціальних програм. Зокрема, завдяки грантовим програмам для підприємців, розвитку та збереженню культурної спадщини, допомозі Збройним Силам та ветеранам, які повертаються з війни.

"Кожен з присутніх на початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року зробив свій вибір – жити, працювати, воювати та волонтерити заради України. Надзвичайно приємно, що кількість людей, які виявили бажання відвідати наш захід, перевищила наші очікування в кілька разів: ми очікували, що приїде близько сотні, а прийшло понад 300. Зараз вдосталь негативних новин. А подібні заходи надзвичайно важливі, щоб давати можливість усім надихнутися гарними прикладами і побачити, що попри складні ситуації бізнес може розвиватися. Важливо, щоб люди повірили у себе. А коли ті, хто вірить в себе, створює одну велику команду, то разом вони стають непереможними", – зауважує Павло Мороз.

Найуспішнішою в Україні він називає реформу децентралізації, яка дозволила суттєво збільшити податкові надходження в регіони і розвивати та відкривати українцям локальні бізнеси. Під час війни викликів стало безліч, але важливо підтримати тренд розвитку ініціатив на місцях, щоб разом будувати успішну країну.

Цінність команди та віра в перемогу. Що має об'єднати громади та бізнес

Всі спікери форуму "ЧАС ДІЯТИ.UA" окреслили необхідні сьогодні маркери, які здатні підвищити стійкість як малого, так і великого українського бізнесу. Подія надала можливість познайомитись з тими, хто щодня підтримує наші Сили Оборони, надихнутися історіями та ще більше активізувати допомогу ЗСУ з боку бізнесу. Саме тому у події взяли участь представники Міністерства у справах ветеранів України та ветеранські фонди.

Війна триває вже 10 років, і понад 2 роки – повномасштабне вторгнення Росії. Раніше підприємці та голови громад навіть уявити не могли, як все зміниться та з якими проблемами стикнуться вони та вся країна. Не могли уявити, що ми житимемо в торговельних блокадах, в блекаутах, під постійними обстрілами та під час евакуації людей. Однак бізнес і громади не здалися, не опустили руки, вважає Юрій Косюк, засновник та СЕО компанії МХП.

"Це не просто слова. Про це дуже яскраво говорить офіційна статистика: 2 мільйони відкритих ФОПів та 1 мільйон відкритих підприємств вже під час війни. Це в п'ять разів більше, ніж тих компаній, які закрилися. Це наше з вами підтвердження того, що ми переможемо, що Україна буде жити, буде процвітати. Так, зараз нам тяжко, але головне не опускати руки. Те, з якою ініціативністю українці взялися відновлювати бізнес – це вражає, і це дорогого коштує", – підкреслює він.

Людина, яка не любить людей, не може бути гарним менеджером, гарним управлінцем. Немає значення, скільки людей у вашій команді, двоє, п'ятеро або ж кілька тисяч, про них треба дбати. Без цього не буде вмотивованих, розумних, правильних рішень, переконаний СЕО компанії МХП.

"Тому моя головна порада всім підприємцям: зробіть вашу команду вашим персональним пріоритетом. Будьте поряд з командою і в найважчі часи, і коли ви на підйомі, знайте настрої команди, думки людей, підтримуйте, нагороджуйте кращих, навчайте. Окремо звертаюся до голів громад. Сьогодні ваша роль як ніколи важлива! Від ваших рішень і відповідальності залежить вся ваша громада. Саме ви маєте заряджати людей стійкістю, вірою в незламність України і в Перемогу", – підкреслює підприємець.

З початком вторгнення РФ в Україну в компанії МХП зрозуміли: всі звичні й вибудувані роками логістичні ланцюжки розвалилися, і все стало кардинально іншим, згадує заступник голови правління МХП з маркетингу Олег Шмуляєв.

"Ми вийшли до наших партнерів і сказали: ось тут у нас є машини, вони не всі завантажені. Якщо комусь з вас потрібна допомога – просто скажіть, ми готові везти будь-який ваш товар. З першого дня нашою позицією стала відкритість до допомоги іншим, і працюємо так і зараз", – запевняє він.

Такий підхід набагато цінніший, ніж відносини "товар-гроші". Це про цінності і взаємну довіру, про допомогу одне одному в надскладний для країни час. Це про формування екосистеми надійних партнерів, які готові прийти на зустріч.

"Ми об'єднуємо навколо себе коло однодумців, і якщо у вас є бажання – просто приходьте і робіть. У нас є експертиза, напрацьовані технології, і безліч всього іншого, чим ми будемо корисні бізнесу", – закликає пан Шмуляєв.

Втілити мрію батька-захисника. Кейс ферми з Кіровоградщини

Першу панель масштабного форуму присвятили співпраці уряду та МСБ, побудові екосистеми між великим і малим бізнесом у громадах та успішним кейсам відбудови локального бізнесу. Слухачів і учасників вразила історія Ольги Олефіренко, яка створила ферму в пам’ять про загиблого батька та довго шукала можливості для її розвитку, але при цьому не здавалася. Отримавши грант від Благодійного фонду "МХП-Громаді", жінка змогла втілити те, про що мріяв її батько і що стає реальністю завдяки її зусиллям.

Батько Ольги, вже коли був на пенсії, то у 2014 році добровільно пішов до військкомату і вступив до лав Збройних сил України. Мрією його життя було мати власну ферму, але його життя закінчилося 16 січня 2015 року, коли він героїчно загинув, захищаючи Україну.

"Я донька загиблого капітана першого рангу, командира 73-го центру спеціального призначення військово-морських сил Збройних Сил України Юрія Борисовича Олефіренко, – каже Ольга, – Про батька можу розповідати дуже багато. Про те, якою талановитою розвинутою інтелектуальною людиною він був. Професіоналом своєї справи, який віддав своє життя за всіх нас. Міг лишитися осторонь, але батьківщині було дуже важко, він завжди вважав своїм обов'язком захищати Україну до останнього. Ціною власного життя він прикрив свій своїх бійців і загинув. Він є почесним громадянином Кіровоградщини, на його честь названий флагман військово-морського флоту України та вулиці наших міст".

Донька вирішила втілити мрію батька і створити ферму. Родина отримала земельну ділянку і жінка почала будівництво, незважаючи на ні на що. Вся родина працювала буквально день і ніч для того, щоб розвивати цю мрію.

"Важко було витримувати матеріальний тягар, і довелося в один день продати усіх тварин. Однак я вирішила подати заявку на грант від благодійного фонду "МХП-Громаді". Я не боялася, попри те, що переможців було всього 10, а претендентів було багато. І коли я побачила своє ім'я числі переможців, то не повірила своїм очам. Ми зі сльозами на очах раділи!" – згадує пані Олефіренко.

Завдяки співфінансуванню від благодійного фонду на першому етапі підприємиця створила спершу вентиляційну систему, а потім розпочала ще більш ґрунтовну модернізацію.

"Ми облаштували професійне приміщення з освітленням, на наступних етапах покращували всі елементи. Я дуже щаслива, що отримала від благодійного фонду таку можливість для розвитку та сподіваюся на подальшу співпрацю. Це великий шанс і величезна допомога", – ділиться успішною історією жінка.

Культурна ідентичність та пізнання українства

Друга панель форуму була присвячена утвердженню національної ідентичності та впровадженню проєктів, які її формують. Спікери розповіли про вдалі культурні кейси в громадах і запит місцевих мешканців на пізнання українства в собі через призму таких проєктів: збільшення потоку відвідувачів локальних музеїв; попит на твори класиків Розстріляного відродження, дисидентів; потреба дивитися й слухати український контент.

За останні 2 роки Фонду "МХП-Громаді" вдалося спрямувати на підтримку музеїв, українського кіно, музики, театру та літератури понад 70 млн грн.

"Цими заходами й проєктами ми охопили понад тисячу сіл та містечок в громадах, зокрема у військових госпіталях, центрах переселенців, військових частинах, надаючи доступ до культурних продуктів у віддалених локаціях. Реалізовуючи їх щоразу, ми розуміємо: утвердження української ідентичності для нас – українського Фонду за підтримки українського бізнесу – у нас в ДНК", – ділиться успішними результатами директорка Благодійного фонду "МХП-Громаді" Тетяна Волочай.

Завдяки підтримці культурних проєктів Україна має можливість показати закордонній аудиторії ідентичність українського народу, що роками допомагає українцям чинити гідний опір агресору, переконаний продюсер та голова Асоціації "Дивись українське!" Андрій Різоль.

"Останнім кейсом є організація показів документального проєкту "Культура vs війна" за кордоном. Наразі у межах проєкту маємо 125 подій у 36 країнах світу. Завдяки історіям митців, які й захищають Україну в лавах ЗСУ, і одночасно є творцями, носіями української культури, іноземні глядачі розуміють важливість підтримки українського народу. Наша діяльність підкреслює: українські цінності збігаються з європейськими, ми близькі світоглядно", – каже Андрій.

Форум завершився презентацією гостям фотовиставки "Культура vs війна" від авторів – фотографа та оператора Сергія Михальчука та подружжя Ліберових, які стали широко відомі завдяки документуванню подій війни.

Фотовиставка продемонструвала: в складний період нашого життя, коли триває війна світоглядів і цінностей, культурні проєкти є важливу частину спротиву ворогу. Саме тому для цього мають об’єднуватися бізнес, громади та громадська спільнота.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Росіяни повністю захопили Ямполівку й наступають на Торське та Колодязі — ситуація на Лиманському напрямку загострюється
Antikor
2025-04-04T09:42:08Z
В Мелітополі знищено броньовик з «кадировцями»
Украина Криминальная
2025-04-04T09:30:04Z
Налетять хуртовини і вдарять заморозки: які області накриє зимова погода
GlavRed
2025-04-04T09:27:40Z
Окупанти готуються до відбиття можливих атак ЗСУ у Криму, але є нюанс - ЗМІ
GlavRed
2025-04-04T09:27:21Z
У Львові жінка вдарила собаку ногою в живіт. В мережі розгорілася суперечка
Telegraf
2025-04-04T09:27:09Z
Маршрут столичного автобусу №52 буде змінено з 5 квітня: схема руху
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T09:15:42Z
Підвищення тарифів на комунальні послуги у Харківській області: скільки доведеться платити
Политека
2025-04-04T09:00:56Z
Російська армія просунулася на кількох напрямках: Запоріжжя, Сумщина та Торецьк
Antikor
2025-04-04T09:00:38Z
В Одесі безкоштовно віддають цуценят популярної породи, проте є нюанс
Telegraf
2025-04-04T08:57:51Z
На мультитест зареєструвалися понад 300 тисяч вступників
УкраинФорм
2025-04-04T09:39:01Z
День рідної мови 2025: милі листівки та теплі привітання українською мовою
Telegraf
2025-04-04T09:37:56Z
Короткі поздоровлення з 8 березня для дочки: найкращі листівки
Telegraf
2025-04-04T09:37:03Z
У Києві стартувала зустріч військових керівників Франції, Великої Британії та України щодо можливого розміщення миротворчих сил
Antikor
2025-04-04T09:36:13Z
На фронті поліг військовослужбовець із Київщини Вадим Борисенко
Antikor
2025-04-04T09:30:26Z
Дівчина в дитинстві створила секретний код, який розшифрували через роки
Фокус
2025-04-04T09:30:00Z
Вільям найняв адвокатів із розлучення: принц ухвалив шокуюче рішення для палацу
GlavRed
2025-04-04T09:27:48Z
В Україну вчасно не повернулися до 17% хлопців, які виїхали за програмою обміну студентів
УкраинФорм
2025-04-04T09:16:24Z
На озброєнні ЗС РФ помічена гаубиця 40-х років минулого століття М-30
Фокус
2025-04-04T09:15:22Z
"Дуже захопливо, правда?" Трамп вперше показав "золоту карту" за $5 млн
Gazeta UA
2025-04-04T09:45:29Z
Норвегія відреагувала на намір Угорщини вийти з МКС
Европейская правда
2025-04-04T09:45:08Z
Рубель для Комарницького: хто міг допомогти втекти з країни головному київському схемщику?
Telegraf
2025-04-04T09:39:56Z
У Франції закликали місцевий бізнес до "патріотизму" перед обличчям тарифів Трампа
Европейская правда
2025-04-04T09:39:49Z
Трамп представив для багатих іноземців "золоту карту" зі своїм обличчям
Европейская правда
2025-04-04T09:39:37Z
Сибіга: Україна ще не отримала запрошення для Зеленського на саміт НАТО у Гаазі
Европейская правда
2025-04-04T09:39:26Z
Росіяни намагаються прорвати кордон на Сумщині: деталі від ДПСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T09:33:49Z
Іран готовий до безпосередніх переговорів стосовно ядерної програми, - Трамп
Antikor
2025-04-04T09:30:55Z
ЗМІ виявили несподіваний факт про суперечку між головним перемовником Путіна Дмитрієвим і Лавровим
Antikor
2025-04-04T09:30:11Z
Піксельний світ Minecraft на великому екрані: сюжет, актори та відгуки критиків
Факти ICTV
2025-04-04T09:42:15Z
Трагічна смерть на зльоті кар’єри: як виглядає могила зірки "Золотого гусака" Дяченка і як він загинув у 46 років
Telegraf
2025-04-04T09:37:43Z
Дитячі пісні на 8 Березня українською мовою про маму
Telegraf
2025-04-04T09:37:27Z
"Максимум півроку": Віктор Павлік розповів про стан здоров'я після операції
GlavRed
2025-04-04T09:36:46Z
Ви теж могли цього не помітити: одна з популярних пісень Челентано була написана вигаданою мовою
24tv
2025-04-04T09:36:41Z
Падала в непритомність: колега Заворотнюк розповів про жорстокість на зйомках "Няні Віки"
GlavRed
2025-04-04T09:27:13Z
Суперенергійний пес: Джеймс Ганн показав довший та новіший трейлер "Супермена"-2025
Фокус
2025-04-04T09:12:43Z
За крок до бажаного тріумфу: які країни жодного разу не виграли на Євробаченні
24tv
2025-04-04T08:54:55Z
5 високорейтингових пригодницьких фільмів, які варто подивитись всією сім'єю
24tv
2025-04-04T08:48:31Z
Український голкіпер "Реала" Лунін отримав сумний діагноз
Antikor
2025-04-04T09:42:18Z
Динамо Київ лідирує у рейтингу CIES за кількістю своїх вихованців
Football.ua
2025-04-04T09:34:32Z
"Питання часу": зірковий боксер прийняв виклик колишнього чемпіона UFC
24tv
2025-04-04T09:33:15Z
Стали відомі претенденти на звання найкращого гравця УПЛ у лютому та березні
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T09:24:09Z
Забарний претендує на нагороду гравця місяця в Борнмуті: як проголосувати
24tv
2025-04-04T09:18:52Z
Манчестер Сіті націлився на молодого таланта ПСЖ
Football.ua
2025-04-04T09:13:11Z
На Кубок України з футболу чекають революційні нововведення, – джерело
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T09:12:27Z
Призетко поповнив тренерський штаб Кучера в Чорноморці
Football.ua
2025-04-04T08:55:20Z
Світоліна розповіла, як Монфіс полюбив борщ
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:54:52Z
Загроза світовій економіці: МВФ прокоментував тарифну політику Трампа
24tv
2025-04-04T09:45:59Z
ЄБА просить продовжити касовий метод ПДВ в енергетиці через борги і фінансовий тиск
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T09:42:28Z
Подорожчання овочів у Дніпрі: що значно виросте в ціні після Великодня
Политека
2025-04-04T09:30:41Z
Борги українців по мікрокредитах зросли майже вдвічі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T09:21:16Z
Якщо пенсія менше 10 000 грн: українці можуть отримати доплату до виплат
Фокус
2025-04-04T09:21:07Z
Ноутбуки, одяг та іграшки: на що відбудеться ріст цін для американців через мита Трампа
24tv
2025-04-04T09:18:36Z
ГУР оприлюднило нові дані про одинадцять капітанів російського тіньового флоту
ZN UA
2025-04-04T09:18:33Z
Перший тираж «шагів» може бути вже цього року, - голова НБУ
Комсомольская правда
2025-04-04T09:15:22Z
Нові мита Трампа можуть збільшити вартість iPhone на 43%: аналітики прогнозують ціну $1142 за базову модель
InternetUA
2025-04-04T09:06:39Z
Смачний сніданок чи перекус: ліниві вареники зі смаком дитинства за 30 хвилин
24tv
2025-04-04T09:45:04Z
Як правильно мити натяжну стелю, щоб не пошкодити її
24tv
2025-04-04T09:33:04Z
Молоко зберігатиметься набагато довше: що потрібно додати у пляшку
GlavRed
2025-04-04T09:27:00Z
Коли обрізати абрикосу навесні: усі городники мають знати
24tv
2025-04-04T09:09:44Z
Бюджетно та автентично: 5 секретних островів Італії, де немає натовпів і ціни не "космос"
24tv
2025-04-04T09:06:26Z
Забудьте ці популярні слова, бо вони є російськими
Telegraf
2025-04-04T09:03:30Z
Китайський гороскоп на завтра 5 квітня: Коням - приниження, Тиграм - випробування
GlavRed
2025-04-04T08:27:09Z
Як розвинути силу волі: поради провідного психолога
24tv
2025-04-04T08:27:07Z
Ідеї домашнього офісу з фото: як зручно та естетично облаштувати робочий простір
24tv
2025-04-04T08:21:53Z
Поліцейські затримали адміністратора Telegram-каналу з продажу наркотиків
InternetUA
2025-04-04T09:28:25Z
Повідомлено про підозру виховательці приватного дитсадка, через яку 2-річний хлопчик отримав тяжкі травми
Украина Криминальная
2025-04-04T09:27:12Z
Пенсіонерку випадково закрили в супермаркеті на ніч: вона там часу не гаяла
Фокус
2025-04-04T09:18:59Z
Кіт серед доларів: фото ДБР сколихнуло мережу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T09:18:42Z
"Я досі не знаю, що з моїм сином": жителька Харкова розповіла про атаку росіян
24tv
2025-04-04T09:15:51Z
СБУ затримала агентку рашистів, яку куратори планували підірвати разом з вибухівкою в людному місці Дніпропетровщини
Украина Криминальная
2025-04-04T09:15:28Z
Підрив автомобіля у Дніпрі: постраждалий чиновник перебуває в реанімації
Antikor
2025-04-04T09:06:26Z
Зруйновано під'їзд будинку, люди горіли живцем: все про атаку по Харкову 3 квітня
24tv
2025-04-04T09:00:17Z
Вибух авто посадовця на Дніпропетровщині: що відомо про стан Юрія Федька
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:57:06Z
У Польщі жінку, яка планувала аборт через важкий діагноз у плода, примусово госпіталізували до психіатрії
Antikor
2025-04-04T09:27:34Z
Якісний сон – запорука краси та здоров'я: ось чому важливо добре спати
24tv
2025-04-04T09:21:35Z
В Украине обновили правила оплаты больничных
1News
2025-04-04T09:03:33Z
Жінка не могла два роки їсти через рідкісний синдром після Covid-19
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:21:02Z
Контролює цукор в крові і захищає серце та судини: яку пряність додати до кави
Gazeta UA
2025-04-04T08:15:12Z
Силові вправи захищають мозок від деменції та Альцгеймера, — дослідження
ITC
2025-04-04T08:10:48Z
Імунітет скаже дякую: назвали фрукт, корисніший за банан та цитрусові
24tv
2025-04-04T08:09:31Z
Зниження цін на ліки суттєво заощадило кошти українців, запевняє гендиректор "Інтерхіму"
Gazeta UA
2025-04-04T08:00:10Z
Як кишкові бактерії можуть впливати на ліки – дослідження
Факти ICTV
2025-04-04T07:54:29Z
Як перевірити сторінку Instagram на шахрайство
24tv
2025-04-04T09:33:03Z
Як зберегти заряд телефону якомога довше: прості хитрощі для економії енергії
InternetUA
2025-04-04T09:31:34Z
Найунікальніше дерево на Землі: вчені висадили вид, що плодоносить 40 різними фруктами
Фокус
2025-04-04T09:30:05Z
Меню «Пуск» у Windows 11 отримає великий редизайн — з гнучким налаштуванням та без нав’язливих рекомендацій
ITC
2025-04-04T09:28:48Z
AMD готує відеокарту Radeon RX 9070 GRE, — чутки
ITC
2025-04-04T09:28:29Z
Північна Америка «стікає» в мантію Землі, — геологи
ITC
2025-04-04T09:28:20Z
Легендарний український тренер залишив команду з Counter-Strike 2
24tv
2025-04-04T09:21:28Z
USAGM відключило трансляцію «Настоящего времени» на супутниках
Детектор М
2025-04-04T09:12:07Z
Українців попередили про новий спосіб обману в Telegram
360ua.news
2025-04-04T09:12:02Z
В Україні різко знизився попит на вживані авто з-за кордону: які моделі купували
AutoCentre
2025-04-04T09:28:57Z
Лідером світового ринку став ненажерливий пікап. Tesla провалилася на 5 місць
ЗаРулем
2025-04-04T09:24:48Z
Toyota анонсувала нову заряджену версію Corolla
AutoCentre
2025-04-04T09:09:09Z
З ралійною назвою: електромобіль Skoda Elroq отримав найшвидшу версію
AutoGeek
2025-04-04T09:03:51Z
Серія NASCAR – другий етап завершився
AutoCentre
2025-04-04T08:37:00Z
Ford створив екстремальний пікап для найсуворіших умов
Фокус
2025-04-04T08:16:56Z
Гроза суперкарів: дебютував 500-сильний заряджений хетчбек Audi
Фокус
2025-04-04T08:12:35Z
Українці у березні придбали понад 5000 електромобілів: названі регіони-лідери
AutoGeek
2025-04-04T08:12:16Z
Honda показала новий електрокросовер із футуристичним дизайном
AutoCentre
2025-04-04T07:12:29Z