MY.UAНовини
Бізнес-форум національної ідентичності "ЧАС ДІЯТИ.UA" в Києві об'єднав представників бізнесу та громад
Бізнес-форум національної ідентичності "ЧАС ДІЯТИ.UA" в Києві об'єднав представників бізнесу та громад

Бізнес-форум національної ідентичності "ЧАС ДІЯТИ.UA" в Києві об'єднав представників бізнесу та громад

У столиці відбувся Бізнес-форум національної ідентичності "ЧАС ДІЯТИ.UA". Більше трьох сотень підприємців та громад на одному спільному майданчику для нетворкінгу обмінялися досвідом та напрацювали нові проєкти.

Повномасштабне вторгнення триває вже більше двох років, однак український бізнес не здається і шукає нові можливості для розвитку. За цей час в країні відкрилося майже 2 млн ФОПів, а кількість компаній, які закрилися, уп’ятеро менша. Але, за даними дослідження потреб і стану МСБ в Україні, у 22% бізнесів відсутній доступ до кредитів. Також вони не мають інформації про те, де можна знайти програми фінансування та як взаємодіяти з владою, щоб спільно реалізовувати бізнес-проєкти.

Міжнародна компанія МХП та Благодійний фонд "МХП-Громаді" провели масштабний бізнес-форум, щоб всі сторони могли напрацювати ефективні механізми взаємодії. Отримання грантів, співфінансування та партнерство з великим бізнесом, допомога ЗСУ та ветеранам – лише кілька із багатьох тем, які вдалося обговорити під час події.

ДНК українського бізнесу. Як розвиватися під час нових викликів

Чудовий приклад корпоративної соціальної відповідальності – це волонтери з українських бізнесів та з територіальних громад. Вони готові ділитися своїми думками та досвідом: як далі жити, розвиватися та підтримувати одне одного, зауважує директор Департаменту корпоративної і соціальної відповідальності компанії МХП Павло Мороз. Форум відбувся під гаслом національної ідентичності: національної спільності, тотожності.

"Об’єднавшись навколо спільних цінностей, ми як українці доводимо світу, що неможливого не існує. Наші спікери та учасники форуму "ЧАС ДІЯТИ.UA" – це представники державної влади, голови адміністрацій, малий, середній та великий бізнес, культурна сфера та Збройні Сили. Такі події, які об'єднують однодумців та дають можливість шукати спільні дієві рішення, наразі рідкість, але це дуже важливо. Всі ми зараз маємо працювати над тим, що наблизити перемогу, зберегти українську державність і розвивати економіку", – впевнений Павло Мороз.

На сьогодні Благодійний фонд "МХП-Громаді" є потужним інструментом реалізації соціальних програм. Зокрема, завдяки грантовим програмам для підприємців, розвитку та збереженню культурної спадщини, допомозі Збройним Силам та ветеранам, які повертаються з війни.

"Кожен з присутніх на початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року зробив свій вибір – жити, працювати, воювати та волонтерити заради України. Надзвичайно приємно, що кількість людей, які виявили бажання відвідати наш захід, перевищила наші очікування в кілька разів: ми очікували, що приїде близько сотні, а прийшло понад 300. Зараз вдосталь негативних новин. А подібні заходи надзвичайно важливі, щоб давати можливість усім надихнутися гарними прикладами і побачити, що попри складні ситуації бізнес може розвиватися. Важливо, щоб люди повірили у себе. А коли ті, хто вірить в себе, створює одну велику команду, то разом вони стають непереможними", – зауважує Павло Мороз.

Найуспішнішою в Україні він називає реформу децентралізації, яка дозволила суттєво збільшити податкові надходження в регіони і розвивати та відкривати українцям локальні бізнеси. Під час війни викликів стало безліч, але важливо підтримати тренд розвитку ініціатив на місцях, щоб разом будувати успішну країну.

Цінність команди та віра в перемогу. Що має об'єднати громади та бізнес

Всі спікери форуму "ЧАС ДІЯТИ.UA" окреслили необхідні сьогодні маркери, які здатні підвищити стійкість як малого, так і великого українського бізнесу. Подія надала можливість познайомитись з тими, хто щодня підтримує наші Сили Оборони, надихнутися історіями та ще більше активізувати допомогу ЗСУ з боку бізнесу. Саме тому у події взяли участь представники Міністерства у справах ветеранів України та ветеранські фонди.

Війна триває вже 10 років, і понад 2 роки – повномасштабне вторгнення Росії. Раніше підприємці та голови громад навіть уявити не могли, як все зміниться та з якими проблемами стикнуться вони та вся країна. Не могли уявити, що ми житимемо в торговельних блокадах, в блекаутах, під постійними обстрілами та під час евакуації людей. Однак бізнес і громади не здалися, не опустили руки, вважає Юрій Косюк, засновник та СЕО компанії МХП.

"Це не просто слова. Про це дуже яскраво говорить офіційна статистика: 2 мільйони відкритих ФОПів та 1 мільйон відкритих підприємств вже під час війни. Це в п'ять разів більше, ніж тих компаній, які закрилися. Це наше з вами підтвердження того, що ми переможемо, що Україна буде жити, буде процвітати. Так, зараз нам тяжко, але головне не опускати руки. Те, з якою ініціативністю українці взялися відновлювати бізнес – це вражає, і це дорогого коштує", – підкреслює він.

Людина, яка не любить людей, не може бути гарним менеджером, гарним управлінцем. Немає значення, скільки людей у вашій команді, двоє, п'ятеро або ж кілька тисяч, про них треба дбати. Без цього не буде вмотивованих, розумних, правильних рішень, переконаний СЕО компанії МХП.

"Тому моя головна порада всім підприємцям: зробіть вашу команду вашим персональним пріоритетом. Будьте поряд з командою і в найважчі часи, і коли ви на підйомі, знайте настрої команди, думки людей, підтримуйте, нагороджуйте кращих, навчайте. Окремо звертаюся до голів громад. Сьогодні ваша роль як ніколи важлива! Від ваших рішень і відповідальності залежить вся ваша громада. Саме ви маєте заряджати людей стійкістю, вірою в незламність України і в Перемогу", – підкреслює підприємець.

З початком вторгнення РФ в Україну в компанії МХП зрозуміли: всі звичні й вибудувані роками логістичні ланцюжки розвалилися, і все стало кардинально іншим, згадує заступник голови правління МХП з маркетингу Олег Шмуляєв.

"Ми вийшли до наших партнерів і сказали: ось тут у нас є машини, вони не всі завантажені. Якщо комусь з вас потрібна допомога – просто скажіть, ми готові везти будь-який ваш товар. З першого дня нашою позицією стала відкритість до допомоги іншим, і працюємо так і зараз", – запевняє він.

Такий підхід набагато цінніший, ніж відносини "товар-гроші". Це про цінності і взаємну довіру, про допомогу одне одному в надскладний для країни час. Це про формування екосистеми надійних партнерів, які готові прийти на зустріч.

"Ми об'єднуємо навколо себе коло однодумців, і якщо у вас є бажання – просто приходьте і робіть. У нас є експертиза, напрацьовані технології, і безліч всього іншого, чим ми будемо корисні бізнесу", – закликає пан Шмуляєв.

Втілити мрію батька-захисника. Кейс ферми з Кіровоградщини

Першу панель масштабного форуму присвятили співпраці уряду та МСБ, побудові екосистеми між великим і малим бізнесом у громадах та успішним кейсам відбудови локального бізнесу. Слухачів і учасників вразила історія Ольги Олефіренко, яка створила ферму в пам’ять про загиблого батька та довго шукала можливості для її розвитку, але при цьому не здавалася. Отримавши грант від Благодійного фонду "МХП-Громаді", жінка змогла втілити те, про що мріяв її батько і що стає реальністю завдяки її зусиллям.

Батько Ольги, вже коли був на пенсії, то у 2014 році добровільно пішов до військкомату і вступив до лав Збройних сил України. Мрією його життя було мати власну ферму, але його життя закінчилося 16 січня 2015 року, коли він героїчно загинув, захищаючи Україну.

"Я донька загиблого капітана першого рангу, командира 73-го центру спеціального призначення військово-морських сил Збройних Сил України Юрія Борисовича Олефіренко, – каже Ольга, – Про батька можу розповідати дуже багато. Про те, якою талановитою розвинутою інтелектуальною людиною він був. Професіоналом своєї справи, який віддав своє життя за всіх нас. Міг лишитися осторонь, але батьківщині було дуже важко, він завжди вважав своїм обов'язком захищати Україну до останнього. Ціною власного життя він прикрив свій своїх бійців і загинув. Він є почесним громадянином Кіровоградщини, на його честь названий флагман військово-морського флоту України та вулиці наших міст".

Донька вирішила втілити мрію батька і створити ферму. Родина отримала земельну ділянку і жінка почала будівництво, незважаючи на ні на що. Вся родина працювала буквально день і ніч для того, щоб розвивати цю мрію.

"Важко було витримувати матеріальний тягар, і довелося в один день продати усіх тварин. Однак я вирішила подати заявку на грант від благодійного фонду "МХП-Громаді". Я не боялася, попри те, що переможців було всього 10, а претендентів було багато. І коли я побачила своє ім'я числі переможців, то не повірила своїм очам. Ми зі сльозами на очах раділи!" – згадує пані Олефіренко.

Завдяки співфінансуванню від благодійного фонду на першому етапі підприємиця створила спершу вентиляційну систему, а потім розпочала ще більш ґрунтовну модернізацію.

"Ми облаштували професійне приміщення з освітленням, на наступних етапах покращували всі елементи. Я дуже щаслива, що отримала від благодійного фонду таку можливість для розвитку та сподіваюся на подальшу співпрацю. Це великий шанс і величезна допомога", – ділиться успішною історією жінка.

Культурна ідентичність та пізнання українства

Друга панель форуму була присвячена утвердженню національної ідентичності та впровадженню проєктів, які її формують. Спікери розповіли про вдалі культурні кейси в громадах і запит місцевих мешканців на пізнання українства в собі через призму таких проєктів: збільшення потоку відвідувачів локальних музеїв; попит на твори класиків Розстріляного відродження, дисидентів; потреба дивитися й слухати український контент.

За останні 2 роки Фонду "МХП-Громаді" вдалося спрямувати на підтримку музеїв, українського кіно, музики, театру та літератури понад 70 млн грн.

"Цими заходами й проєктами ми охопили понад тисячу сіл та містечок в громадах, зокрема у військових госпіталях, центрах переселенців, військових частинах, надаючи доступ до культурних продуктів у віддалених локаціях. Реалізовуючи їх щоразу, ми розуміємо: утвердження української ідентичності для нас – українського Фонду за підтримки українського бізнесу – у нас в ДНК", – ділиться успішними результатами директорка Благодійного фонду "МХП-Громаді" Тетяна Волочай.

Завдяки підтримці культурних проєктів Україна має можливість показати закордонній аудиторії ідентичність українського народу, що роками допомагає українцям чинити гідний опір агресору, переконаний продюсер та голова Асоціації "Дивись українське!" Андрій Різоль.

"Останнім кейсом є організація показів документального проєкту "Культура vs війна" за кордоном. Наразі у межах проєкту маємо 125 подій у 36 країнах світу. Завдяки історіям митців, які й захищають Україну в лавах ЗСУ, і одночасно є творцями, носіями української культури, іноземні глядачі розуміють важливість підтримки українського народу. Наша діяльність підкреслює: українські цінності збігаються з європейськими, ми близькі світоглядно", – каже Андрій.

Форум завершився презентацією гостям фотовиставки "Культура vs війна" від авторів – фотографа та оператора Сергія Михальчука та подружжя Ліберових, які стали широко відомі завдяки документуванню подій війни.

Фотовиставка продемонструвала: в складний період нашого життя, коли триває війна світоглядів і цінностей, культурні проєкти є важливу частину спротиву ворогу. Саме тому для цього мають об’єднуватися бізнес, громади та громадська спільнота.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Рубіо повідомив, від чого залежатиме зустріч Трампа з Путіним
ТСН
2025-05-15T19:04:59Z
До переговорів у Стамбулі приєднається МЗС Туреччини — ЗМІ
ТСН
2025-05-15T19:03:52Z
Зеленський затвердив склад української делегації на переговори в Стамбулі: хто представлятиме Україну
ТСН
2025-05-15T19:00:41Z
Новий посередник в переговорах про мир, рада Росія-НАТО, Орбан боїться України: новини дня
Европейская правда
2025-05-15T18:51:19Z
Візит Зеленського в Туреччину, старт переговорів з РФ. Головне за 15 травня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T18:42:41Z
Трамп виїхав у "невідомому напрямку" після візиту до ОАЕ: чи завітає у Стамбул
ТСН
2025-05-15T18:18:16Z
Тюрми Франції на межі колапсу: влада може піти на радикальний крок
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T18:09:40Z
Санкції США ускладнили роботу Міжнародного кримінального суду – медіа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T18:06:49Z
Трамп анонсував створення нового винищувача F-55: що про нього відомо
ТСН
2025-05-15T18:06:48Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Афіша на вихідні. Куди піти у столиці 17-18 травня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T19:03:33Z
"Євробачення-2025": онлайн-трансляція другого півфіналу конкурсу
ТСН
2025-05-15T19:03:01Z
Аліна Гросу розповіла про сварку з чоловіком-росіянином і здивувала її причиною
ТСН
2025-05-15T15:48:52Z
Зірка "Жіночого Кварталу" вперше висловилася про свого бойфренда: "Іскра була, а потім морозив мене"
ТСН
2025-05-15T14:41:29Z
Оля Полякова пригадала, як хильнула і написала Ані Лорак: "Курка, ще й ноги короткі"
ТСН
2025-05-15T14:40:05Z
"Євробачення-2025": порядок виступів учасників у другому півфіналі та їхні пісні
TSN
2025-05-15T14:38:46Z
Антоніна Хижняк розкритикувала представників України на Каннському кінофестивалі: "Не стримала сліз"
TSN
2025-05-15T14:36:00Z
"Євробачення-2025": другий півфінал — де дивитися шоу наживо та які країни виступатимуть
TSN
2025-05-15T14:35:57Z
Що має зробити чоловік перед тим, як йти на війну: боєць “Азову” здивував відповіддю
TSN
2025-05-15T17:36:59Z
Найкращий момент перемогти російську імперію – це зараз
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T17:06:34Z
У Литві кажуть, що інцидент з танкером "тіньового флоту" схожий на інформаційну операцію
Европейская правда
2025-05-15T16:57:39Z
Блаженніший Святослав запросив Папу приїхати в Україну
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T16:36:44Z
У редакцію «Радіо Свобода» направили запит, чому журналіст Андрушко не служить в армії – ЗМІ
Vlasti
2025-05-15T16:12:22Z
Брат Максима Неліпи опублікував зворушливий допис
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T16:12:16Z
Папа Римський планує зустрітися із Зеленським – Bild
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T16:09:12Z
У Резерв+ з’явилися нові типи відстрочок: хто їх може отримати
ТСН
2025-05-15T15:45:25Z
У Дрездені чоловіку загрожує штраф за гітлерівський салют у ретромобілі
Европейская правда
2025-05-15T14:58:46Z
Як вилікувати яблуню від чорного раку: на що звернути увагу, яка профілактика можлива
ТСН
2025-05-15T14:41:23Z
Один із найпопулярніших продуктів допоможе прожити до 100 років
TSN
2025-05-15T14:40:32Z
Спадний Місяць від 13 травня до 26 травня 2025 року: що варто зробити
ТСН
2025-05-15T14:39:07Z
Україну 15 травня накрила потужна магнітна буря
ТСН
2025-05-15T14:38:37Z
Мошки в Україні: чому їхні укуси небезпечні та коли варто бігти до лікаря
ТСН
2025-05-15T14:36:37Z
Виявлено простий спосіб зниження тиску без ліків: які продукти треба вживати
TSN
2025-05-15T14:36:08Z
Що покласти в лунку, коли садите огірки: завдяки звичайному бур’яну ви збиратимете їх відрами щодня
TSN
2025-05-15T14:35:57Z
Не 10 тисяч: науковці підрахували, скільки кроків треба робити щодня
TSN
2025-05-15T14:34:38Z
Нова хвиля Covid-19 шириться Азією – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T14:03:35Z
"ТЦК ламає тата!": жителька Кіровоградщини поскаржилася на силову мобілізацію батька
ТСН
2025-05-15T18:36:17Z
Суд зменшив заставу ексголові МСЕК Крупі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T16:57:27Z
Відому блогерку застрелили просто під час прямого етеру
TSN
2025-05-15T16:21:39Z
На Київщині виявили виробників фальсифікованого насіння
AgroPortal
2025-05-15T16:00:16Z
Фриланс-афера на мільйони: до України з Німеччини екстрадували шахрая
ТСН
2025-05-15T15:16:43Z
У Києві бус ТЦК потрапив у ДТП: мобілізовані кинулися навтьоки і нібито були у кайданках
ТСН
2025-05-15T14:40:02Z
В Луцьку зранку пролунала серія вибухів
ТСН
2025-05-15T14:39:49Z
Зранку в Івано-Франківську пролунали вибухи
TSN
2025-05-15T14:39:36Z
Вибухи в українських містах та переговори у Туреччині: головні новини ночі 15 травня 2025 року
ТСН
2025-05-15T14:39:11Z
“Цивільні відтягують момент закінчення війни”: боєць “Азову” зробив несподівану заяву
ТСН
2025-05-15T19:03:27Z
У Києві на Алеї Героїв сталася бійка — поліція затримала винуватицю
ТСН
2025-05-15T19:03:16Z
День вишиванки в Київраді: яскраві фото
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T19:03:09Z
Київрада ухвалила нові виплати для людей, житло яких пошкодила Росія
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T17:54:53Z
У Києві буде капітально відремонтовано шляхопровід на Осокорках
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T15:18:39Z
Свідок Єгови отримав дві повістки і відмовився від мобілізації, бо "родину можна захищати по-іншому"
ТСН
2025-05-15T14:48:49Z
У КМДА роз’яснили ситуацію щодо постачання гарячої води влітку
ТСН
2025-05-15T14:41:19Z
На Харківщині ухилянтів бронювали в "пожежній": яким був "тариф"
TSN
2025-05-15T14:41:16Z
За крок до Дніпропетровщини: як змінилася лінія фронту та які нові загрози у травні 2025
TSN
2025-05-15T14:40:54Z
«Підприємства мають працювати» — у Мінекономіки підтримали позицію щодо відновлення роботи газовидобувних компаній Smart Holding
ТСН
2025-05-15T16:36:16Z
Курс валют на 15 травня: скільки коштують долар, євро і злотий
TSN
2025-05-15T15:48:11Z
Митниця та АМПУ об’єднують інформаційні системи
AgroPortal
2025-05-15T15:00:33Z
Світла не буде до 8 годин на день: експерт сказав, коли почнуться відключення
TSN
2025-05-15T14:40:41Z
Банки можуть зняти ліміти на перекази для українців: названа головна умова
TSN
2025-05-15T14:38:21Z
$44 млн у газ і сонце: як Метінвест страхує виробництво від нових блекаутів — СОО компанії Олександр Мироненко
ТСН
2025-05-15T14:35:16Z
Ціни на продукти дешевого сегмента зросли: економіст пояснив, у чому причина
ТСН
2025-05-15T14:34:53Z
В університеті на Хмельниччині відкрили центр органічного виробництва
AgroPortal
2025-05-15T14:30:56Z
Китай цікавиться імпортом гороху з України
AgroPortal
2025-05-15T14:00:06Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
“Новий автомобіль та старий водночас: Volkswagen Beetle 1972 року з пробігом лише 104 милі”
Топ Жир
2025-05-12T14:00:33Z
Водій вантажівки перевернув Cybertruck у лютій дорожній сутичці
Топ Жир
2025-05-12T13:45:04Z
Через ризик шпіонажу: в Британії ввели обмеження для власників китайських машин
AutoGeek
2025-05-12T13:27:59Z
Ексклюзив за $3,5 мільйона: на аукціон виставили найкращий Lamborghini
Фокус
2025-05-12T13:21:48Z
ЄСА надала автовиробникам саме те, про що вони просили
Топ Жир
2025-05-12T13:00:04Z
Електромобілі Hyundai у небезпеці: китайські бренди націлились на ринок Південної Кореї
AutoGeek
2025-05-12T12:48:25Z
Батьки і школа — одна команда: досвід КМДШ, який допомагає дітям зростати щасливими
TSN
2025-05-15T15:33:27Z
Астрологи назвали 4 найуспішніші місяці народження
TSN
2025-05-15T14:40:41Z
Покладіть сковороду до поліетиленового пакета і залийте цією рідиною: навіть дуже пригоріла поверхня очиститься
TSN
2025-05-15T14:38:36Z
Астрологи назвали єдиний знак зодіаку, який легко може закохатися в будь-кого
TSN
2025-05-15T14:37:45Z
Народні засоби від бур’янів: 5 ефективних способів їх позбутися без перекопування
TSN
2025-05-15T14:37:24Z
Звичайні варені макарони стануть в рази смачнішими: додайте цей простий інгредієнт
ТСН
2025-05-15T14:36:25Z
Вирощування перцю: 10 помилок, які позбавляють вас великих врожаїв
TSN
2025-05-15T14:36:01Z
Які три найголовніші правила догляду за помідорами: урожай нікуди буде подіти
TSN
2025-05-15T14:35:43Z
Як швидко позбутися кротів на городі: підземні шкідники самі підуть з вашої ділянки
ТСН
2025-05-15T14:34:26Z
Жінка відвела пса до грумера — результат вразив усіх
ТСН
2025-05-15T18:18:55Z
У Росії стався масштабний збій у роботі інтернету
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T17:12:47Z
Чому корабель на Місяці перекинувся: у компанії назвали три головні причини
TSN
2025-05-15T14:37:44Z
Сонце лютує: потужний спалах паралізував комунікації, загроза зростає
ТСН
2025-05-15T14:36:02Z
Потужний спалах на Сонці відключив радіозв'язок на 5 континентах
FaceNews
2025-05-15T12:54:32Z
Єврокомісія погрожує TikTok штрафом за порушення правил цифрової реклами
Европейская правда
2025-05-15T10:58:31Z
Екскерівник Roshen очолив племзавод
AgroPortal
2025-05-15T08:00:02Z
Вчені розповіли, коли на Землі закінчиться кисень
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T04:21:01Z
Міноборони повідомило, чим займатиметься новостворене Управління космічної політики
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T17:03:29Z
Україна дізналася суперників на Євро-2026 з гандболу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T18:42:55Z
Український баскетболіст пройде перегляд в топ-клубі НБА
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T17:54:20Z
Дюбуа готує криваве випробування для Усика: реванш обіцяє бути жорстоким
F1 Аналитика
2025-05-15T16:10:00Z
Чи є у списку Усик? Forbes оприлюднив рейтинг найбільш високооплачуваних спортсменів світу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T15:36:20Z
«Реал» витратив €5 млн на захисників за останні п'ять років – це 236 місце у світі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T14:54:52Z
Російський тренер з боксу зламав щелепу своєму колезі на очах в його неповнолітнього сина
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T12:51:53Z
Українці здобули три нагороди на чемпіонаті світу з тхеквондо серед кадетів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T11:51:45Z
Найкраща тенісистка світу обматюкала вболівальника на турнірі у Римі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T11:30:51Z
Графік єврокубків: коли розпочнуть боротьбу українські команди
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T11:06:47Z