Microsoft заявила про початок нової ери пристроїв на Windows, експерти назвали її «жахом» у сфері безпеки
Компанія Microsoft провела презентацію, на якій заявила про початок нової ери для комп'ютерів. Але, як пише «Медуза», поки ця нова ера виглядає похмурою. Нові ноутбуки з глибокою інтеграцією систем штучного інтелекту (ШІ) експерти називають справжнім жахом з погляду інформаційної безпеки. А експерименти, які компанія проводить із відеоіграми – загрозою для сайтів із проходженням та підказками.
У нові ноутбуки під керуванням Windows хочуть інтегрувати 40 моделей ШІ
Microsoft анонсувала вихід лінійки комп'ютерів Copilot Plus PCs. Пристрої працюватимуть під управлінням процесорів Qualcomm Snapdragon X Elite та Plus на архітектурі ARM, оптимізованих для роботи зі штучним інтелектом. У перспективі очікується випуск комп'ютерів, які працюватимуть під керуванням процесорів Intel та AMD.
Випускати такі комп'ютери буде не лише сама Microsoft, а й Lenovo, Dell, Acer, Asus та HP.
Одна з ключових рис лінійки Copilot Plus PCs – функція під назвою Recall. Вона відстежуватиме і запам'ятовуватиме все, що робить користувач на комп'ютері. Від роботи всередині додатків до відеодзвінків та інших дій.
Вся інформація зберігатиметься у вигляді скріншотів, які зможе розпізнавати ШІ. Microsoft порівнює це вміння з фотографічною пам'яттю. Вона дозволить користувачеві знайти будь-який контент, з яким він взаємодіяв останнім часом. Усі дії будуть відображатися у вигляді спеціального таймлайну, яким можна буде вільно переміщатися у пошуках потрібної інформації.
«Жах для конфіденційності» та порівняння з «Чорним дзеркалом»
Але експерти відзначають у функції Recall, та й усієї нової лінійки загалом помітні проблеми з безпекою. Компанія наголошує, що всі дані зберігатимуться на комп'ютері користувача і не передаватимуться на хмару. Крім того, можливості функції не поширюються на приватні сесії у браузері, а користувач зможе заборонити доступ до конкретних програм та сайтів.
Але компанія визнає, що жодної суворої модерації не буде, тому паролі чи фінансова інформація можуть потрапити онлайн.
Незважаючи на обіцянки Microsoft, багато хто називає ініціативу компанії «кошмаром для конфіденційності», а британські регулятори вже звернулися до представників компанії, щоб отримати більше інформації про новий продукт.
Користувачі мереж зазначають, що ноутбук, на якому зберігається інформація, можуть вилучити на кордоні та витягти її. Крім того, комп'ютер можна загубити або його можуть вкрасти та відновити паролі та інші дані за допомогою нової функції. Крім того, в мережі нагадали про те, що сама Microsoft постійно піддається атакам хакерів.
Ілон Маск взагалі заявив, що Recall нагадує йому серію серіалу «Чорне дзеркало» і закликав її відключити. Але в мережі йому нагадали про його компанію Neuralink, яка розробляє чіпи, вживлювані прямо в мозок.
Можливий негатив для роботи самого ШІ
Ще одна потенційна небезпека стосується шанувальників відеоігор, оскільки набір ШІ-інструментів Microsoft Copilot хочуть додати і до них. Почне компанія з Minecraft: користувачі зможуть ставити чат-боту питання, що стосуються проходження гри.
При цьому, запити можна буде формувати безпосередньо під час проходження, без необхідності виходити з гри та переходити на сайти із секретами. Згодом компанія хоче впровадити цю функцію і в інші ігри для Xbox і PC, проте про конкретні плани поки що нічого не відомо.
Журналісти Windows Central пишуть, що це може призвести до несподіваних результатів. Через те, що користувачі рідше переходитимуть на сайти з підказками, їх відвідуваність може впасти, а багато з них – закритися. А це позначиться на роботі самого чат-бота, оскільки скоротиться кількість джерел інформації, на підставі яких він може навчатися.