Про це заявив голова комітету із закордонних справ, оборони і безпеки Сенату Чехії Павел Фішер, повідомляє Укрінформ із посиланням на Euractive.
У комітеті вважають, що російське втручання не тільки ставить під загрозу вільне ухвалення рішень, а і є порушенням прав громадян ЄС.
Цей висновок комітету з'явився після викриття діяльності медіа Voice of Europe, яке поширювало російську пропаганду в ЄС і нещодавно було внесене до санкційного списку. «Ця медіакомпанія намагалася впливати на публічні дебати в Чехії та інших країнах ЄС за гроші РФ, працювала проти інтересів Чеської Республіки і систематично поширювала російську пропаганду», - заявив Фішер.
Комітет також висловив стурбованість тим, що Словаччина надала міжнародний захист проросійському політику і медіамагнату, який стоїть за VoE, Артему Марчевському.
Сенатський комітет також нагадав про розслідування вибуху на складі боєприпасів у Врбетицях у 2014 році. Слідство вважає, що цю диверсію, яка призвела до загибелі двох чеських громадян, вчинили два офіцери російської військової розвідки, які, ймовірно, мали на меті зірвати постачання боєприпасів у регіони, де Росія проводила військові операції. Але відмова Росії від співпраці загальмувала поліцейське розслідування.
«Ми вважаємо терористичну атаку, здійснену російськими солдатами, які перебувають на дійсній службі на нашій території, грубим порушенням суверенітету і безпеки Чехії та актом ворожості, від якого Чехія мусить захищатися», - сказав Фішер.
Як повідомляв Укрінформ, посли країн Євросоюзу на засіданні 15 травня у Брюсселі затвердили нові санкції, спрямовані на протидію російській пропаганді.
Наприкінці березня чеський уряд додав Артема Марчевського до санкційного списку разом із Віктором Медведчуком. Прем'єр-міністр Петр Фіала заявив, що Медведчук за допомогою Марчевського організував численні мережі впливу з Росії через пропагандистське медіа. Уряд звинуватив їх у поширенні дезінформації та підкупі європейських політиків.