Глава Мінфіну США закликала G7 до “амбітніших” варіантів використання заморожених активів РФ
Міністр фінансів США Джанет Єллен у четвер, 23 травня, закликала колег із країн G7 працювати над “більш амбітними варіантами” використання заморожених російських активів для допомоги Україні. Про це повідомляє Euractiv.
Міністри фінансів та глави центральних банків G7 проводять зустріч в Італії на тлі наближення саміту лідерів країн групи, який відбудеться наступного місяця.
Головним питанням порядку денного є фінансування допомоги Україні за рахунок відсотків, отриманих від заморожених активів російського центрального банку на суму 300 мільярдів євро.
Цього місяця ЄС зробив перший крок, схваливши використання доходів від заморожених російських активів для озброєння України, що дозволить отримати від 2,5 до 3 мільярдів євро на рік.
На прес-конференції перед зустріччю Єллен привітала цей план.
“Ми також повинні продовжувати нашу колективну роботу над більш амбітними варіантами, враховуючи всі відповідні ризики і діючи разом”, - додала вона.
Єллен сказала, що хоче представити лідерам G7 “конкретні варіанти”.
“Неспроможність вжити додаткових заходів не є варіантом — ні для майбутнього України, ні для стабільності наших власних економік і безпеки наших народів”, - сказала глава Мінфіну США.
Сполучені Штати запропонували надати Україні до 50 мільярдів доларів у вигляді кредитів під заставу заморожених активів РФ. Деталі американського плану ще не були остаточно узгоджені, але він слугуватиме основою для дискусій у G7, за словами джерела Euractiv у Міністерстві фінансів Італії, яка цього року головує в групі. Окрім США та Італії, до G7 входять Велика Британія, Канада, Франція, Німеччина та Японія.
Пропозиція США - це цікавий шлях вперед, але будь-яке рішення повинно мати міцну правову основу, сказало джерело.
Час має вирішальне значення, оскільки повільне надходження допомоги Україні дозволяє РФ перехоплювати ініціативу у війні.
Спочатку Єллен виступала за радикальніше рішення - конфіскацію самих російських активів. Однак європейські країни побоювалися створення прецеденту в міжнародному праві й ризику серйозних юридичних суперечок з Москвою.
Про те, які варіанти щодо заморожених активів РФ розглядаються і скільки може отримати Україна, раніше розповідала Олена Галушка.