MY.UAНовини
Як вибрати сонцезахисний крем в залежності від типу шкіри, - поради дерматолога
Як вибрати сонцезахисний крем в залежності від типу шкіри, - поради дерматолога

Як вибрати сонцезахисний крем в залежності від типу шкіри, - поради дерматолога

Попереду літо - і навіть, якщо не збираєшся у відпустку, все одно поглядаєш на полиці з сонцезахисними кремами (санскринами). Але чи потрібно ними користуватися постійно, особливо якщо не загоряєш під відкритим сонцем у спекотний день? Якщо так, то який крем підібрати для свого типу шкіри? Про це Коротко про розповіла лікар-дерматолог та спеціаліст з естетичної та ін'єкційної косметології Надія Карпенко.

Чим шкідливий ультрафіолет

Надія Карпенко. Фото: Особистий архів

- Надія, чи треба постійно захищатись від сонця, як розповідають у рекламі?

- Треба, щоб захиститися від впливу сонячного ультрафіолету, який значно прискорює старіння шкіри, викликаючи її передчасну в'ялість та зморшкуватість, так зване фотостаріння.
Ультрафіолет – це невидиме для очей електромагнітне випромінювання, яке ділиться на три види: UVA, UVB та UVC. Промені UVC не загрожують людині, оскільки затримуються в озоновому шарі атмосфери. А ось надлишок променів ультрафіолетового спектру А та В може бути дуже небезпечним.

  • UVA – це довгохвильові промені, які відповідають за засмагу. Вони проникають глибоко в шкіру і ушкоджують колагенові та еластинові волокна. Як наслідок, шкіра швидше втрачає пружність та еластичність, починає провисати, покривається зморшками та довше відновлюється.

Близько 90% променів UVA вільно проникають через хмари, скло, одяг. Вони вважаються найбільш агресивними, оскільки здатні викликати не лише алергію чи сонячні опіки, а й опік рогівки та сітківки ока. Примітно, що вплив променів UVA не залежить від пори року.

  • UVB – це короткохвильові УФ-промені. Вони вражають лише верхні шари шкіри та активно відчуваються влітку, особливо під час сонячної активності з 10 до 16 години. На відміну від UVA, промені спектру не мають такої довгої хвилі і можуть поглинатися озоновим шаром. Сонцезахисний крем, або санскрін, який захищає лише від променів B-спектру, може запобігти опіку, але не вбереже шкіру від передчасного старіння.

Вплив ультрафіолету на шкіру має накопичувальний характер. Серед можливих довгострокових наслідків – ризик розвитку меланоми та раннє тимчасове старіння шкіри.

Світла шкіра більше схильна до опіків, тому особливо вразливі до сонця люди першого і другого фототипу за шкалою Фітцпатрік (люди з блакитними, зеленими або сірими очима і, як правило, світлим волоссям, - Ред.).

Втім, темніший колір шкіри – не привід нехтувати фотозахистом. Шкіра може не реагувати на сонце почервонінням, але зазнавати пошкоджень на глибших рівнях.

- Тобто захищатися треба всім? Але чи є випадки, коли шкіра вразливіша?

Щоб запобігти опікам і фотостарінням, захищатися від сонця потрібно всім. Особливо обережними потрібно бути людям з деякими формами псоріазу та акне, гіперпігментацією, розацеа, післяопераційними шрамами та великою кількістю родимок.

Також перебувати на сонці без захисту не можна після салонного та домашнього догляду з AHA-, BHA- та PHA-кислотами, ретинолом та його похідними, а також у період прийому препаратів-фотосенсибілізаторів. Справа в тому, що за таких умов шкіра стає більш чутливою до UV випромінювання.

- Давайте зупинімося докладніше на фотостарінні. Як сонце прискорює старіння шкіри?

- Термін "фотостаріння" застосовують, щоб описати ознаки, що відрізняють стан шкіри, що тривало піддавалася впливу ультрафіолетового опромінення. Нещодавні дослідження показали, що навіть низькі показники УФ-випромінювання можуть призводити до деградації колагену та еластину.

Головними ознаками фотостаріння є глибокі та дрібні зморшки, в'ялість шкіри, крапчаста гіперпігментація, болісний жовтуватий колір, суха жорстка текстура шкіри, що виступають розширені судини. Ці ознаки особливо виражені таких ділянках, як обличчя, задня частина шиї, передпліччя. Така шкіра схильна до розвитку новоутворень, таких як актинічний кератоз (червоні або рожеві плями на шкірі, плоскі або злегка піднесені над її поверхнею - прим.ред.), базальноклітинна і плоскоклітинна карциноми (злоякісні пухлини - прим. ред.).

- Тобто пігментація теж проявляється через вплив сонця?

- Пігментоутворення - це складний біохімічний процес, що відбувається в шкірі і залежить від багатьох факторів. Причина пігментоутворення – надмірне утворення меланіну у верхніх шарах шкіри. Коли його надто багато, на тілі з'являються смуги та плями темного кольору. Колір аномальних проявів може змінюватись від світло-бежевого до чорного. Це природа меланозу. А головним стимулятором для синтезу меланіну є УФ-випромінювання.

Чоловікам крем також потрібний. Фото: pexels.com

Як підібрати сонцезахисний крем за типом шкіри

Щоб підібрати засіб, який підійде саме вам, зверніть увагу на склад, радить Надія Карпенко.

Сонцезахисний крем для жирної та проблемної шкіри

Якщо у вас жирна і схильна до висипань шкіра, вибирайте засоби, у складі яких є матуючі і себорегулюючі компоненти, такі як цинк, ніацинамід, вітамін С, центелла. Найкраще вибирати засіб із комбінованими фільтрами, які працюють як губка, поглинають і нейтралізують або відбивають сонячні промені. Важливо наносити їх щонайменше за 20 хвилин до виходу на вулицю.

У складі повинні бути (докладніше, див. Примітки):

  • оксид цинку
  • ніацинамід
  • мексорел
  • тиносорб

Сонцезахисний крем для чутливої ​​та сухої шкіри

Якщо у вас чутлива та суха шкіра, - підходять продукти з фізичними (мінеральними) фільтрами. Вони діють як щит чи дзеркало, відбиваючи сонячні промені. Працюють на поверхні шкіри, тому з меншою ймовірністю викликають подразнення. Ефективні одразу після нанесення.

У складі мають бути:

  • оксид цинку
  • діоксид титану

Фізичні та хімічні фільтри у сонцезахисному кремі

  • Фізичні або мінеральні фільтри – діоксид титану та оксид цинку – відбивають сонячні промені від поверхні шкіри. Як правило, вони трохи відбілюють шкіру і залишають на ній наліт. Косметику з мінеральними фільтрами можна використовувати вагітним, дітям та людям із чутливою шкірою.
  • Хімічні або органічні фільтри проникають углиб шкіри та поглинають сонячні промені, як губка. Такі санскрини прозорі, легко вбираються, але можуть спричинити подразнення на чутливій шкірі. Найпопулярніші хімічні фільтри – октокрилен, оксибензон, бензофенон та авобензон, але зараз є сучасні тиносорби, мексорили та інші.

Як читати етикетку на сонцезахисному кремі

Індекс SPF. Що він означає?

SPF (sun protection factor – фактор захисту від сонця) – це показник захисту від UVB-випромінювання. Число, що стоїть поруч із цією абревіатурою, вказує на дозу B-променів, яку ви можете отримати без загрози опіку. Чим вищий індекс SPF, тим більше ультрафіолету блокує засіб. Усі сонячні промені, що потрапляють на шкіру, – це 100%. 100% поділяємо на індекс SPF.

Наприклад, SPF 30 - 100: 30 = 3,3%.

Тільки ці 3,3% сонячного випромінювання потраплять на вашу шкіру, решту 96,7% буде заблоковано. Таким чином, SPF 15 захистить на 93% від УФ-променів. SPF 30 – на 97%. SPF 50 – 98% сонячних ультрафіолетових променів.

Крем із захистом широкого діапазону – що це?

Захистом широкого спектру називають санскрини, що оберігають шкіру і від UVA-і від UVB-променів.

Як розпізнати такий засіб:

  • за написом Broad Spectrum (Широкий спектр);
  • за міткою UVA + UVB або UVA у кружечку;
  • за приміткою PA+ поряд із індексом SPF. Кількість плюсів після PA відповідає рівню захисту шкіри від UVA-променів (чотири плюси – максимально можливе).

Як часто потрібно оновлювати сонцезахисний крем

Незалежно від індексу SPF, типу фільтрів та формату сонцезахисного крему, оновлювати захист потрібно раз на дві години, а також після контакту з водою або інтенсивного потовиділення. Якщо засіб помаркований як водостійкий, слід дотримуватися інструкцій на упаковці та наносити повторний шар не пізніше ніж після зазначеної кількості хвилин.

Як правильно наносити сонцезахисний засіб

Санскрін – останній етап денного догляду за шкірою, тому використовувати його потрібно вже після сироватки та базового крему. Важливо, щоб попередні засоби встигли вбратися і шкіра була сухою. Оптимальним прийнято вважати розрахунок 2 мг сонцезахисного засобу на 1 кв. див. шкіру. Наносити сонцезахисний засіб слід за 15-30 хвилин до виходу на вулицю. Якщо ви плануєте використовувати тональний крем, витримайте паузу хоча б 5-10 хвилин. Найкраще з тональними засобами «дружать» легкі флюїди: креми з насиченою текстурою можуть конфліктувати з основою та надавати шкірі небажаного блиску. Покривати сонцезахисним засобом потрібно всі незахищені одягом та взуттям частини тіла. Не забувайте про тильну частину шиї, вуха, лінію росту волосся.

Дитячий крем для дітей. Дорослим він лише зашкодить. Фото: pexels.com

До речі

Дитячі SPF дорослим краще не використовувати: вони містять безліч олій, які підходять лише дітям. Їхній захисний шар шкіри ще не сформований. Він формується на початок пубертатного періоду. У дорослих дитячі засоби захисту можуть закупорювати пори та викликати виникнення підшкірних комедонів.

На тему

Окуляри та капелюх

- Чи потрібні додаткові засоби захисту від сонця, такі як окуляри? Чи це необов'язковий аксесуар?

- Сонцезахисні окуляри та капелюхи необхідні для повноцінного захисту від УФ-ПРОМІНЬ. Оскільки тривала дія УФ-променів може сприяти виникненню різних патологій.

Потрапляючи на незахищене око, ультрафіолетові промені проникають у сітківку, легко подолавши захисний бар'єр кришталика, що у свою чергу може спровокувати появу катаракти, старіння сітківки та призвести до таких травм, як сонячний опік рогівки (фотокератит). Все це погіршує якість вашого зору.

Дітям також потрібні окуляри від сонця. Чим молодша людина, тим більше променів проходять крізь кришталик до сітківки. Однак і зворотний відлік також працює. Чим старшою стає людина, тим більше знебарвлюється меланін очей, і, як результат, зменшується природний захист очей від УФ-випромінювання.

Не важливо якого кольору буде лінза у ваших окулярах: чорна, коричнева, рожева, градієнтна або навіть прозора, важлива наявність спеціального фільтра, що блокує УФ-промені та захищає ваші очі від їхнього впливу.

Якісні окуляри від сонця повинні мати маркування UV-400.

- Що означає UV400?

- Це позначення довжини хвилі видимого світла ультрафіолетового випромінювання, яке вимірюється в нанометрах. Максимально можлива довжина хвилі ультрафіолетового випромінювання - 400нм, отже максимальний захисний фільтр від такого UV400.

- А от якщо ми в сонячний день надягаємо головний убір, наприклад, з широкими полями чи кепку з великим козирком – чи потрібний тоді сонцезахисний крем?

- Головні убори надягати дуже бажано, але наносити крем потрібно все одно: відбиті від навколишніх предметів та асфальту промені все одно потрапляють на ваше обличчя.

Капелюшки та окулярів для захисту від сонця недостатньо. Фото: pexels.com

Примітки

Хімічні та фізичні фільтри для сонцезахисних кремів

  • Діоксид титану – фізичний фільтр, неорганічного походження, здатний відбивати (як дзеркало) ультрафіолетове випромінювання, переважно UVB.
  • Оксид цинку – теж неорганічний фізичний (мінеральний) фільтр, здатний відбивати ультрафіолетове випромінювання, переважно UVА.
  • Тіносорб (різновиди - Tinosorb S, Tinosorb М та інші) це хімічний УФ фільтр нового покоління, фотостабільний, що володіє високими сонцезахисними властивостями від UVA і UVB випромінювання, легко розчиняється як у воді, так і в масляній фазі, має толерантність до шкіри і не жирнит її.
  • Мексорил – хімічний фільтр, існує у двох модифікаціях: Mexoryl SX – розчинний у воді, Mexoryl XL – розчинний у жирах. Вони завжди використовуються разом. Відображають UVA-промені.
  • Ніацинамід (нікотинамід) - це форма вітаміну B3, також відома як нікотинамід. Це водорозчинний вітамін, який потрібний для багатьох фізіологічних процесів в організмі. Він зменшує надмірну секрецію шкірного сала, звужує розширені пори, висвітлює пігментні плями завдяки сильному антиоксидантному ефекту, заспокоює почервоніння та запалення.
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
"Оставлять этих людей в Украине не надо": Кошевой из "Квартал 95" сделал громкое заявление
Политека
2024-05-09T18:01:19Z
Стало известно, кто мог предоставить Путину разрешение напасть на Украину
Comments UA
2024-05-28T17:12:28Z
Зеленский прямо ответил: кто и почему не дает победить Россию в войне
Comments UA
2024-05-17T08:57:51Z
Аллах Акбар: военный эксперт рассказал, что будет после стрельбы в Дагестане
Знай
2024-06-24T12:16:24Z
Стало известно, как Арестович помог сыграть на руку российской пропаганде и Путину
Comments UA
2024-06-24T13:45:19Z
Убийцы и каннибалы: привлеченные на войну заключенные стали проблемой для РФ, — Bloomberg
Фокус
2024-06-24T13:45:15Z
"Постучали" в здание ФСБ: HIMARS впервые атаковали Курскую область, — СМИ
Фокус
2024-06-24T12:53:19Z
Политический эксперт рассказал, кто может стать президентом Украины после Зеленского
Знай
2024-05-23T12:42:25Z
Страшная катастрофа остановит войну в Украине: старец Игнатий получил пророческое видение
Апостроф
2024-05-23T19:33:23Z
"Плакать хочется": в Закарпатье школьницы одели на выпускной "советскую форму"
TSN
2024-06-03T16:28:31Z
Самая сексуальная волейболистка мира поразила своими фото в бикини
Обозреватель
2024-06-02T19:25:55Z
Ольгу Сумскую всколыхнуло новое большое горе: "Светлая память"
Политека
2024-05-31T08:04:15Z
Стало известно, как в Китае унизили Путни с помощью еды: чем кормили диктатора
Comments UA
2024-05-20T16:09:15Z
День Петра и Павла перенесли: что это за праздник
Обозреватель
2024-06-24T13:34:06Z
Первой зарегистрированной онлайн парой стали украинский военнослужащий и преподаватель университета
ZN UA
2024-06-24T13:28:32Z
Мобилизация по-новому: адвокат назвала вероятные изменения для мужчин из-за военной полиции
UAToday
2024-06-05T13:04:48Z
Когда бронирование уже не спасет: почему мужчин могут забрать в армию
Знай
2024-06-17T19:30:51Z
В развитых странах значительно упала рождаемость
UAToday
2024-06-21T04:30:18Z
В России умер популярный актер: что известно
Comments UA
2024-05-30T20:15:07Z
Лечение не помогает: бывшая певица из Украины показала своего мужа-стриптизера в неадекватности
Comments UA
2024-05-26T20:45:50Z
"Он никакой": актриса из "Сватов" набросилась на Владимира Зеленского
Comments UA
2024-06-11T19:27:08Z
Сердючка кулинарной метафорой ответила Фарион, которая раскритиковала ее за суржик
Комсомольская правда
2024-06-22T12:47:55Z
Подруга Анастасии Заворотнюк заявила, что накануне смерти актриса злоупотребляла алкоголем
Фокус
2024-06-24T13:42:38Z
Продолжаете русифицировать общество: Гайтану захейтили за русский язык в соцсетях/Певица нарвалась на критику из-за свежего поста
Апостроф
2024-06-24T13:34:15Z
Жена Пескова внезапно вспомнила, что она – украинка для бессмысленной причины
Comments UA
2024-06-12T20:27:51Z
Названа причина смерти Анастасии Заворотнюк: "Так молодая, такая красивая"
Политека
2024-05-30T06:40:09Z
Молдовский «Макбет» в Ивано-Франковске
ZN UA
2024-06-22T10:06:49Z
Наиболее совместимые люди по знаку Зодиака: названы лучшие пары согласно астрологии
Политека
2024-06-13T13:31:50Z
Свободная любовь: что такое полиамория, как она проявляется и почему популярна
Comments UA
2024-05-13T12:36:45Z
Шеф-секреты: как приготовить молодой картофель с чесноком и травами
Comments UA
2024-05-21T07:45:46Z
Финансовый успех или важная встреча: гороскоп на 5 июня для всех знаков зодиака
Обозреватель
2024-06-05T03:09:03Z
Между островами: сколько длится кратчайший авиаперелет
Comments UA
2024-06-24T13:34:35Z
5 знаков китайского гороскопа, которым невероятно повезет в июле 2024
Marie Claire
2024-06-24T13:32:51Z
Любимый летний десерт: "Мастер Шеф" Глинская дала рецепт легкого клубничного желе
Политека
2024-06-15T09:01:43Z
Куриные крылышки в рукаве: рецепт простого и аппетитного блюда на ужин
Фокус
2024-06-24T13:15:41Z
ТОП-10 собачьих улыбок: какую породу выбрать для домашнего счастья
Comments UA
2024-06-24T13:06:57Z
Какую функцию на смартфоне нужно немедленно отключить: действительно полезный совет
Политека
2024-06-13T11:17:06Z
Что будет, если зарядить телефон "чужим" зарядным устройством
Telegraf
2024-05-19T17:24:45Z
Правды никто не рассказал. Насколько действительно больно терять голову на гильотине
Фокус
2024-05-24T09:51:53Z
На небе взойдет Большой парад планет: когда можно увидеть уникальное явление
Апостроф
2024-06-02T11:24:12Z
LG Display наладила серийное производство экранов Tandem OLED для ноутбуков
Overclockers
2024-06-24T13:45:21Z
Ученые обнаружили погребальный корабль викингов: он может принадлежать сыну первого короля Норвегии
Фокус
2024-06-24T13:22:32Z
Искусственный интеллект предложил рецепт заправки для салата и едва не убил мужчину, — соцсети
Фокус
2024-06-21T04:27:55Z
Ученые считали это невозможным: на Марсе обнаружили миллионы литров воды в неожиданном месте
Comments UA
2024-06-13T14:27:51Z
Эти приложения нельзя загружать на смартфон: главные признаки опасных программ
Политека
2024-06-15T11:31:51Z
В Хмельнитчине мужчина во время секса убил женщину
TSN
2024-05-30T11:03:58Z
В Болгарии по подозрению в шпионаже задержали мужчину с украинскими документами
Европейская правда
2024-06-19T19:29:06Z
Война закончилась, но не для него: пенсионер 10 лет действовал на нервы соседям, стреляя в них из рогатки
Знай
2024-06-02T13:21:52Z
Экстремальный полет: аномальный град напугал пассажиров и серьезно повредил Airbus A320 в воздухе. ФОТО
Новости Украины
2024-06-10T17:54:46Z
В Черновецкой области уклонист напал на работников ТЦК
Апостроф
2024-06-24T13:48:43Z
Мужчина на Волыни торговал белорусскими сигаретами и пытался сжечь их при разоблачении
BigMir
2024-06-24T13:42:49Z
Во время обстрела Херсона в парке погиб мужчина
Корреспондент
2024-06-17T19:13:38Z
В Одессе простились с 4-летней Златой, которую смертельно ранила Россия 29 апреля
TSN
2024-05-26T18:54:45Z
Где сесть в самолете, чтобы выжить во время авиакатастрофы: ученые назвали самое безопасное место
Comments UA
2024-06-24T13:30:24Z
Для него война началась еще в 2014-м: на фронте погиб мужественный воин с Прикарпатья. Фото
Обозреватель
2024-06-24T03:07:12Z
Россияне нацелились на крупный украинский город: враг хочет "перерезать" ключевую трассу на востоке
Comments UA
2024-05-28T18:51:36Z
"Некому в окопах сидеть": боец ВСУ назвал главные проблемы Украины в войне с РФ
Фокус
2024-06-18T00:42:35Z
Убивают за отказ подписать контракт, держат в подвалах как пленных: что происходит в российской армии
Обозреватель
2024-06-10T04:08:59Z
Российские военные ударили дроном по дому в херсонском селе
Корреспондент
2024-06-24T13:45:16Z
Спецслужбы Украины разоблачили более 7 тысяч коллаборантов и наводчиков
Апостроф
2024-06-24T12:34:50Z
ВСУ успешно охотятся на российские дроны: оккупанты считают эту угрозу "серьезнее, чем десятки Abrams"
Новости Украины
2024-06-16T14:24:04Z
Много пленных: банзай-атаки под Волчанском закончились для россиян разгромом
Новости Украины
2024-06-10T15:36:06Z
Наступление россиян провалилось: ВСУ отразили самый мощный штурм в Донецкой области
Comments UA
2024-06-17T18:57:11Z
Китай заподозрили Россию в обмане: о чем идет речь
Comments UA
2024-06-13T14:28:03Z
Курс доллара и евро стремительно падают: гривна показала силу даже во время войны
Знай
2024-06-20T17:36:53Z
Инвесторы готовы строить новую энергетику в Украине при одном условии – ЕУЭА
Хвиля
2024-06-03T20:07:00Z
В Украине скорректировали цены на крупы: сколько заплатим за гречку, рис и пшено
Знай
2024-05-30T05:06:20Z
НБУ повысил курс доллара после недельного снижения
Корреспондент
2024-06-24T13:48:07Z
У Украины заканчиваются деньги: какой ультиматум выставили кредиторы
Comments UA
2024-06-24T13:45:24Z
Цена важного продукта растет по всему миру: какая стоимость будет в украинских магазинах
Политека
2024-06-01T10:32:41Z
Средства на оплату ЖКХ: в Минсоцполитики объяснили, как получить субсидию
Новости Украины
2024-06-16T19:36:04Z
Зарядите гаджеты: в "ДТЭК" предупредили, с какого часа 11 июня выключат свет
Политека
2024-06-11T03:41:39Z
Украина победила в Золотой Евролиге, одержав победу над Хорватией
Комсомольская правда
2024-06-17T08:39:51Z
Свитолина потеряла статус первой ракетки Украины: кто ее опередил
Comments UA
2024-06-10T12:14:03Z
Футболист сборной Украины объяснил, почему разрыдался после матча со Словакией на Евро-2024
Обозреватель
2024-06-21T20:28:19Z
21-летняя гимнастка, оскандалившаяся ненавистью к полякам, завершила карьеру
Знай
2024-06-02T12:51:46Z
Боец из Одесщины, потерявший ногу на войне, получил во Львове протез и уже играет в футбол
Комсомольская правда
2024-06-24T13:07:39Z
Ротань: Вырываем у клубов игроков, чтобы достойно сыграть на Олимпиаде
Корреспондент
2024-06-24T13:03:39Z
Шансы сборных на победу на Евро-2024: какие в Украины
Comments UA
2024-06-05T08:36:36Z
"Одна из ужаснейших вещей". То, что сделал Фьюри после боя с Усиком, вызвало возмущение в сети
Обозреватель
2024-05-23T16:58:14Z
Белью опроверг заявление Фьюри о победе над Усиком по очкам
Корреспондент
2024-06-24T12:30:29Z
Скрывалась у нас под носом: ученые обнаружили причину одиночества миллиардов людей на планете
Фокус
2024-05-30T15:57:43Z
Как снизить высокий уровень сахара в крови с помощью чая: простые рецепты напитков
Политека
2024-06-11T16:03:14Z
Как очистить микроволновку: полезные советы от опытных хозяек
Политека
2024-06-15T02:02:20Z
Как наносить тональный крем, чтобы скрыть морщины: 5 золотых правил антивозрастного макияжа
Marie Claire
2024-06-24T12:57:52Z
Как снизить давление дома без лекарств: полезные рекомендации
Политека
2024-06-24T12:32:13Z
Названы 6 худших перекусов для тех, у кого высокое кровяное давление
Обозреватель
2024-06-24T11:33:10Z
Диетолог назвала 5 травяных чаев, которые могут повлиять на прием лекарств
UAToday
2024-06-24T09:05:11Z
Как варить варенье, чтобы сохранить максимум пользы: эффективные советы
Обозреватель
2024-06-24T08:01:40Z
Плоский живот за 30 дней: советы для получения быстрого результата
Обозреватель
2024-06-24T08:01:28Z
Может ли шлем на самом деле спасти жизнь: в каких случаях он бесполезен
Comments UA
2024-05-23T13:33:07Z
Ландо Норрис обзавелся необычным внедорожником
AutoCentre
2024-06-06T18:34:52Z
Новый доступный кроссовер Renault для семьи показали до презентации
Фокус
2024-06-24T12:55:42Z
Дедушка Smart: в интернете показали необычный американский электрокар 1961 года
Фокус
2024-06-24T12:01:36Z
Крупнейшие торговые операторы выбирают авторефрижераторы на шасси IVECO
AutoCentre
2024-06-24T11:35:24Z
Летняя экономия: как уменьшить расход топлива в вашей машине
Знай
2024-06-24T11:22:49Z
На украинский рынок выходит новая Honda CR-V с расходом 0,8 л на 100 км
Фокус
2024-06-24T10:15:09Z
Электромобили Kia в Украине: модельный ряд, преимущества и перспективы
Обозреватель
2024-06-24T09:49:05Z
Тормоза и летняя жара: что нужно проверить в начале сезона
AutoCentre
2024-06-24T09:40:22Z