У Китаї відреагували на британські звинувачення у постачанні зброї у Росію
У Міністерстві закордонних справ Китаю відреагували на слова британського міністра оборони Гранта Шаппса, який повідомив на конференції у Лондоні 22 травня, що американська та британська військові розвідки мають докази того, що «летальна допомога зараз надходить або буде надходити з Китаю в Росію і в Україну».
«Ми засуджуємо безпідставне і безвідповідальне очорнення Китаю британським політиком. Ми відзначили той факт, що ці зауваження британської сторони навіть не були підтримані її «близьким союзником» [США]», – заявив на брифінгу 23 травня речник МЗС Китаю Ван Веньбін.
Він заявив, що «Велика Британія, а не Китай, підливає масла у вогонь навколо України» і це відбувається «у той час, як Китай і міжнародна спільнота докладають усіх зусиль для охолодження ситуації, британська сторона вкотре зробила безвідповідальні заяви, що викликає тривогу».
«Ми хотіли б сказати британському політику, що очорнення Китаю не допоможе Великій Британії вийти зі скрутного становища щодо України, а тим більше не вирішить складні внутрішні проблеми країни. Замість того, щоб безпідставно звинувачувати Китай, чому б не поглянути на те, яку роль відіграла сама Велика Британія в українському питанні? Китай був і залишатиметься на боці миру і діалогу. Ми будемо продовжувати наполегливо працювати над просуванням мирних переговорів і виступати проти роздмухування вогню. Водночас, ми будемо захищати наші законні права та інтереси», – заявив Ван.
Нагадаємо, радник Білого дому з питань нацбезпеки Джейк Салліван, коментуючи слова Шаппса, заявив, що у США немає інформації про постачання Китаєм зброї до РФ. Він зазначив, що «з нетерпінням чекає на розмову з Великою Британією, щоб переконатися, що ми маємо спільну оперативну картину».
Китай поки не повідомив, чи буде його представник на Саміті миру у Швейцарії 15-16 травня, де вирішуватимуться питання щодо припинення війни Росії в Україні. Раніше президентка Швейцарії Віола Амхерд повідомила, що на Саміт миру були запрошені Китай та країни Глобального Півдня (Бразилія, Індія, ПАР). У березні посол Китаю у Швейцарії Ван Шіхтін не виключив, що КНР візьме участь у Саміті миру, але зазначив, що його країна уважно стежить за планами щодо переговорів і «розглядає можливість участі».